Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?

elitemadzone.org :: MadZone :: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64322 | Odgovora: 335 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?07.12.2018. u 08:52 - pre 64 meseci
Stvar je u tome što nije dobro.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?07.12.2018. u 09:09 - pre 64 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
bananaphone: pa sta treba Beograd da se ugleda na Africka resenja

Treba da se ugleda na dobra resenja. Ako je to resenje dobro, nije bitno da li je iz Afrike.


Stvarno??? Ja sam mislio da iskljucivo geografski biramo resenja - iz Afrike nikako zbog geografije, bez obzira sto imaju najbolja resenja...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?07.12.2018. u 09:23 - pre 64 meseci
Ti si se bunio na osnovu geografije.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?07.12.2018. u 09:24 - pre 64 meseci
Smešno je očekivati da će "ogroman broj taksija - linijskih i običnih" da zameni brzi masovni prevoz koji nudi metro.

Pa i sam komentar je oksimoron: u već zagušen gradski saobraćaj ugurati "ogroman broj taksija". Znaš kad će da stigne na odredište ? Kad i autobus.

Svedok sam da u brojnim zagušenim ulicama autobus ide jednako brzo kao i auto. Onih dvadesetak-tridesetak sekundi koje izgubi na stanici je ništa u poređenju sa konstantnim zastojem.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?07.12.2018. u 09:42 - pre 64 meseci
Citat:
Shadowed: Ti si se bunio na osnovu geografije.


Daj dobar primer gradskog prevoza iz Afrike. I odgovarao sam na darkov post gde je on pomenuo da treba da gledamo u Afriku u potrazi za resenjima.

Citat:
Java Beograd: Smešno je očekivati da će "ogroman broj taksija - linijskih i običnih" da zameni brzi masovni prevoz koji nudi metro.

Pa i sam komentar je oksimoron: u već zagušen gradski saobraćaj ugurati "ogroman broj taksija". Znaš kad će da stigne na odredište ? Kad i autobus.

Svedok sam da u brojnim zagušenim ulicama autobus ide jednako brzo kao i auto. Onih dvadesetak-tridesetak sekundi koje izgubi na stanici je ništa u poređenju sa konstantnim zastojem.



Java - nije svako resenje za svaku situaciju - ako neko resenje ne radi, nece ga ljudi koristiti i cao-zdravo. Nece i taksista da bude zaglavljen u saobracaju 3h za fiksnu cenu 3 karte - dakle u tim uslovima niti se njima isplati da voze, niti ljudi dobijaju mnogo vise od prevoza autobusom. Ali postoje mesta gde to resenje moze da se koristi, a metro ne moze, cak i autobus nema previse smisla. Mozda imas prigradsko naselje gde autobus ide svakih 1h i tad se vozi 10 ljudi u njemu, i zasto ne bi ponudio linijski prevoz gde bi linijski taksi isao kad se skupi 3-4 ljudi - naravno ako postoji trziste koje je spremno da plati cenu, i umesto da cekaju autobus koji ide svakih 1h - prevezu se mnogo ranije - i taksi im stane ispred kuce.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?07.12.2018. u 09:47 - pre 64 meseci
Naravno, u pravu si. Mislim, ovaj komentar oko prigradskih naselja, i generalno, posmatranje linjskog taksija kao alternativu.

Ali, za masovni brzi transport u centralnom području milionskog grada - metro nema alternativu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?07.12.2018. u 16:15 - pre 64 meseci
Samo zamišljam npr. sadašnji trenutak - petak 17.00h, zima, svi natrontani kaputima, čizmama... I staje npr. puntić - "linijski "taksi" na stanicu kod Beograđanke (u smeru prema Slaviji), jer tu jedan putnik završava vožnju. Taj putnik je baba od 80 godina i sedi na levoj strani zadnje klupe (iza vozača), a pored nje sede trudnica i dvometraš. Baba ima i prtljag u gepeku. I taksistima smo, na predlog stručnjaka sa tržišnih blogova, uveli izdavanje fiskalnih računa.

Jel vi geniji možete da zamislite tu situaciju? Prvo iz auta moraju da izađu dvometraš i trudnica, pa baba, pa onda ovo dvoje treba da se vrate, pa još jedan novi putnik možda da uđe. Pa onda taksista treba da da babi njen prtljag iz gepeka. Kuda će taksista da izađe iz vozila? Jel možete da pretpostavite koliko će da traje taj poduhvat - završetak vožnje jednog putnika? Pa trajaće tri otvaranja semafora sa Kneza Miloša - zapušio si sve do dna Francuske za to vreme. 10 trola i buseva, sa stotinama ljudi unutra, stoji u mestu i čeka da jedan putnik završi vožnju. I još stotine stoji i čeka na narednim stanicama.

Citat:
bananaphone: Mozda imas prigradsko naselje gde autobus ide svakih 1h i tad se vozi 10 ljudi u njemu, i zasto ne bi ponudio linijski prevoz gde bi linijski taksi isao kad se skupi 3-4 ljudi - naravno ako postoji trziste koje je spremno da plati cenu, i umesto da cekaju autobus koji ide svakih 1h - prevezu se mnogo ranije - i taksi im stane ispred kuce.


Ti i dalje ne shvataš razliku između taksi i linijskog prevoza?! Tih 3-4 ljudi i sad mogu da pozovu taksi i podele ga. A linijski prevoz mora da ima red vožnje. Nije bitno da li taj bus iz tog naselja kreće sa 1, 10 ili 50 ljudi. Neka kreće i sa jednim jedinim detetom unutra - to dete je u tom busu zato što po redu vožnje taj bus stiže do njegove škole na vreme za njegov prvi čas toga dana. Kapiraš?

Kako zamišljaš da to dete sedne u "linijski taksi" i onda sedi unutra i čeka da li će da se pojavi još 2-3 ljudi ili neće? Šta da radi ako se ne pojavi još ljudi? Da ne ide u školu taj dan zato što su geniji sa ES-a smislili kako da reše problem javnog prevoza u BGD-u? Ili ti kreneš na aerodrom, letiš za Holandiju, pa sedneš u taj "linijski taksi" i čekaš?!

A to je samo problem na strani putnika. Na drugoj strani imaš problem taksista - on bre neće da vozi (polu)prazan. Ne isplati mu se. Ono što su i radili u par navrata liniju, radili su je samo u špicevima, a ostalo vreme cepali taksi. Kako bre misliš da ga nateraš da vozi (polu)prazan, ako mu se ne isplati? Ili ako jednostavno neće iz bilo kog razloga da radi taj dan?

To jedino može da funkcioniše da napraviš preduzeće i da vozači rade za platu, i da se sve integriše u postojeći sistem Kao što i sad za platu, u linijskom prevozu, vozači buseva voze buseve, piloti avione, mašinovođe vozove... a to nikakve veze nema sa taksijem.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+557 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?07.12.2018. u 16:57 - pre 64 meseci
Zamišljaš babe? A jel možeš da zamisliš tu istu baku da hoće kod doktora, a ne može da udje u natrontanu po zimi 17-icu, a nema para ni za taksi jer ste njenu teškom mukom čitav životni vek zaradjenu penziju dali kao platu stručnjaku u cip-u koji planira prevoz a ne ume da uključi Auto-Cad, onda je za nju rešenje linijski taksi :) A za školarca da izgradiš metro, šta ti teško?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?07.12.2018. u 17:19 - pre 64 meseci
Ma idi bre Steve - ti si ludji od Brazdorfa :D

Genije - ja sad treba da idem da ti objasnjavam tacku po tacku - zasto je to moguce i kako to funkcionise a ti ne mozes da prihvatis prostu cinjenicu da linijski taksi u raznim oblicima vec postoji i koristi se u svetu :D?

Jel shvatas gde je problem? Ja tebe sad treba da ubedim da je nesto sto ja gledam svaki dan - zaista moguce :).

I ne zelim da se vise natezem sa tobom oko ovog, glupo je brate imas google, imas i link koji sam ti ja poslao za London, ako ne zelis to da uvazis citava konverzacija se svodi - moj tata je jaci od tvog, e nije, e bas jeste, e bas nije, e moj tata....
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?07.12.2018. u 18:53 - pre 64 meseci
^

Linijski prevoz - (od strane prevoznika) unapred određena trasa, unapred određena stajališta, unapred određeno vreme, po unapred određenim cenama.

Taxi prevoz - sve suprotno.

Zaključak:

Ne postoji "linijski taksi". To je oksimoron.

Može da postoji samo kombinovani linijsko-taksi prevoz...

Npr. organizovani taksiji po raznim delovima Beograda skupljaju putnike na jednu tačku, oni tu presedaju na linijski prevoz (npr. autobus) do Soluna, a od Soluna ih taksiji razvoze do njihovih odredišta, raznih letovališta po Halkidikiju.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?07.12.2018. u 19:04 - pre 64 meseci
E nije - moj tata je jaci - to je logicno!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.thenetworkfactory.nl.



+2282 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?07.12.2018. u 22:38 - pre 64 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Linijski prevoz - (od strane prevoznika) unapred određena trasa, unapred određena stajališta, unapred određeno vreme, po unapred određenim cenama.

Taxi prevoz - sve suprotno.

Jeste, to tako pise u zakonu. Ali uz malo volje, zakon se promeni u roku od sutra. Pa od prekosutra pise drugacije. Tako da daj da se dogovorimo da ne gledamo na zakon kao na sveto pismo, da se ne bi svadjali bezveze.

Citat:
Zaključak:

Ne postoji "linijski taksi".

Kako ono kazu pravnici - postoji de jure i de fakto. De jure linijski taksi ne postoji, jer ga zakon ne prepoznaje. De fakto linijski taksi postoji i ljudi ga rado koriste - u Srbiji, u Evropi i po drugim kontinentima.


Citat:
To jedino može da funkcioniše da napraviš preduzeće i da vozači rade za platu...

Do Maroka moze da se skokne za 200 evra preko budimpeste, sa sve smestajem tamo. Kad stignes, videces da linisjki taksi uprkos tvojoj teoriji koja kaze da ne moze da funkcionise, funkcionise i to prilicno dobro - ucenici stizu u skolu, radnici stizu na posao, bilderi stizu u teretanu, trudnice stizu u porodiliste i bakice stizu na pijacu.

Naravno da je metro bolji, isto kao sto bi za mene Lamborghini bio bolji, ali kad nemam toliko para dobra je i Skoda. Preveze me svuda gde bi i Lamborghini. Beograd isto tako, 70 godina prica o izgradnji metroa i ne zeli da omasovi taksi jer metro eto samo sto nije zavrsen.

Znam da je offtopic, ali moram da naglasim - pored jako velikih gradova, problem sa prevozom imaju i veoma mala naseljena mesta. Preko 1.000 naseljenih mesta u Srbiji ima manje od 100 stanovnika i autobuska veza sa tako malim mestima ne moze da funkcionise, jer dnevno prema obliznjem gradu ili sedistu opstine putuje jednocifren broj ljudi. A nekakav prevoz im je zivotna potreba. Tamo ne moze da se izgradi metro, a jedini moguc oblik prevoza je linijski taksi, koji saobraca 2-3 puta dnevno.

U takvim slucajevima linijski taksi ima red voznje. Ali red voznje u velikom gradu nije toliko bitan - za GSP autobuse de jure postoji red voznje, ali de fakto ne postoji, tj. ne primenjuje se. Izuzev prvog i poslednjeg poslaska koji se uglavnom ispostuju, sve izmedju je cista improvizacija.

Kartel... ja vec dugu pratim situaciju sa beogradom i taksistima, znaci najmanje deceniju, mozda dve. Svaki protest taksista izmedju ostalih provlaci i zahtev da se taksistima zabrani da voze jeftinije od cene koju prethodno dogovore. Znaci, ne samo da se suzbijaju nize cene, vec traze da drzava svojim resursima i o svom trosku suzbija nize cene. Nisam cuo da se ikada ijedan kartel na svetu drznuo da trazi od drzave da organizuje i vodi kartel.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?10.12.2018. u 09:40 - pre 64 meseci
Mislim da je resenje mnogo jednostavnije od svega ovde navedenog. Treba samo napraviti mehanizam koji ce obezbediti da onaj ko je u vozilu bez karte mora na kraju da plati kaznu.

I sve ce se resiti:

1. Oni koji zele da koriste prevoz ce morati da kupe kartu.
2. Oni koji se sluze izgovorom da je prevoz los pa nece da kupe kartu se vise nece voziti prevozom jer ce biti svesni da ce biti uhvaceni i morati da plate kaznu pa ce samim tim biti vise mesta u prevozu za ove prve.

A trenutna situacija je da zbog ovih drugih svi trpe - i prvi i drugi.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?10.12.2018. u 10:04 - pre 64 meseci
To bi moglo da resi donekle situaciju ali to gsp nece da resi zato sto im je dovoljna para koju dobijaju od mesecnih karata.
Inace bi zaposlili konduktere sto je jedino logicno resenje za naplatu karata. A ovako kontrola se mozda radi jedan dan u mesecu
i ko zna da li su ti ljudi uopste stalno zaposleni i koliko su placeni...
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?10.12.2018. u 10:11 - pre 64 meseci
Pa ako dobijaju dovoljno para sta je onda problem da se kupi jos vozila i angazuje jos vozaca?

A kontrola koja se sada radi je vise nego smesna. Kada kontrola udje pola putnika pobegne. A i oni sto ostanu se prave ludi. Klinci (do 25 godina starosti) samo ponavljaju "nemam licnu kartu, ja sam maloletan" i to tako prolazi. Kada bi se napravio sistem da nista od toga ne moze da prodje onda bi se lako kupilo jos vozila i angazovalo jos vozaca.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?10.12.2018. u 10:13 - pre 64 meseci
Sindikat GSP-a javlja da im nedostaju izmedju 200 i 300 vozaca i isto toliko radnika na odrzavanju vozila.

https://www.b92.net/biz/vesti/...2&dd=10&nav_id=1480033

Najjaci komentar na vest:
Citat:
Neko treba da javi OVIMA iz GSP-a da mi zivimo u ZLATNOM dobu!

:)
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?10.12.2018. u 10:26 - pre 64 meseci
Zanimljiva slika, ljudi su se i tad gurali, iako nije bilo dodjosa :)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?10.12.2018. u 10:30 - pre 64 meseci
U petak udjem u 65 u bloku 30 i izadjem kod siva, bilo nepodnosljivo za stajanje. Onda naleti 77 u kom je bilo ok. Ova 65-ica
dve stanice da prezivis treba ti jedno sat vremena da se oporavis od soka ;(
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?10.12.2018. u 10:52 - pre 64 meseci
I kada bi iz te 65-ice izbacio sve one koji nemaju kartu bilo bi sasvim podnosljivo. Verovatno bi bilo mesta i za sedenje.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?18.12.2018. u 17:45 - pre 64 meseci
U petak sam bar stigao do politike sad ne mogu ni da krenem sposla, nema 71 nema 65. Taksije redom zvao niko nece da dodje.Zvao zenu
da dodje po mene.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Opao kvalitet gradskog prevoza u Beogradu?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64322 | Odgovora: 335 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.