Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4473 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brandjelovic

Član broj: 309827
Poruke: 4
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.12.2012. u 23:21 - pre 138 meseci
Pozdrav forumasima....imam problem u vezi bas bina koji je rucne izrade(kopija EV QRX 118 S) a u njemu sam stavio zvucnik Eighteen Sound » 15W700 -450 wat-i ... odradjena je i pasivna skretnica... sa tim bas binom koristim satelit EV t 221, to je dvanaestica i horna..taj satelit je snage 400 wat-i .. e sada,moj problem je u tome sto taj bas bin nije dovoljno jak za taj satelit...pa je moje pitanje- dali trebam da odradim vecu kutiju(sa vecom kubaturom) za taj bas bin,ili da stavim jaci zvucnik ili je pak problem u skretnici.....
hvala unapred
pozdrav...
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
46.239.0.*



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.12.2012. u 07:50 - pre 138 meseci
Bratislave, imas vec ovu temu topovanu, postavi pitanje na njoj, tu ces prije dobiti kvalitetan odgovor.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.12.2012. u 08:20 - pre 138 meseci
Prva mu je poruka-najvjerovatnije i jeste imao cilj da tamo postavi pitanje ali nije znao kako.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

brandjelovic

Član broj: 309827
Poruke: 4
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.12.2012. u 09:06 - pre 138 meseci
ne znam kako da postavim tamo...jbg.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.12.2012. u 10:36 - pre 138 meseci
isto kao i sad ovde,klikneš na početnoj strani na (trenutno)

"pre 1h 59min
od oksanatalijan"

u koloni "POSLEDNJA PORUKA" ,tad ti se otvori njegov post i ispod njega kao i sad što si odgovorio,klikneš "Odgovor na temu" i nastaviš dalje.

Dobrodošao!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Dragana117
Stefan117
Wing d.o.o.
Srbija

Član broj: 294604
Poruke: 251
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.12.2012. u 16:31 - pre 138 meseci
Nisam imao prilike da se susrecem sa tim binom i ne znam kako zvuci.., ali najverovatnije bi trebao uzeti jaci drajver za njega tipa 600-800W, jer ti je satelit 400W...

Pozdrav., i dobrodosao...!!
Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubijes on hoce opet...!!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.12.2012. u 17:15 - pre 138 meseci
Citat:
Dragana117: Nisam imao prilike da se susrecem sa tim binom i ne znam kako zvuci.., ali najverovatnije bi trebao uzeti jaci drajver za njega tipa 600-800W, jer ti je satelit 400W...

Pozdrav., i dobrodosao...!!


Pitanje je da li se radi o PEAK,Program ili AES navedenoj snazi.

http://www.eighteensound.com/i...iew_product_simple&pid=208

Ovaj njegov ima:

Peak Power 1500W
Program Power 700W
AES Power 450W


AES / RMS u pdf-u dole:
"chop your own wood and it will warm you twice..."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.12.2012. u 20:40 - pre 138 meseci
coA, prebacite ga u topovanu temu
 
Odgovor na temu

brandjelovic

Član broj: 309827
Poruke: 4
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.12.2012. u 21:21 - pre 138 meseci
kad bi znao,snaci cu se valjda za neki dan
 
Odgovor na temu

Dragana117
Stefan117
Wing d.o.o.
Srbija

Član broj: 294604
Poruke: 251
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.12.2012. u 16:47 - pre 137 meseci
I koja je na kraju razlika izmedju AES-a i RMS-a., mislim u Wat-ima , koliko su ono odstupanja jedne od druge otprilike...??
Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubijes on hoce opet...!!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.12.2012. u 16:52 - pre 137 meseci
Pogledaj PDF fajl,sve jednostavno objašnjeno.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Dragana117
Stefan117
Wing d.o.o.
Srbija

Član broj: 294604
Poruke: 251
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.12.2012. u 17:01 - pre 137 meseci
Mrzi me da prevodim., moze li kratak odgovor...??
Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubijes on hoce opet...!!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.12.2012. u 17:04 - pre 137 meseci
E jbg. mene nije mrzelo da tražim i postavljam.

Da si makar koristio google-translate dobio bi ovo:

Vots AES protiv RMS
Iako je ovo dobro poznata tema, mi smo još uvek mnogi konsultuje o tome, i dalje mnogi ljudi
imaju sumnje o razlici između AES i RMS Vots. Zato smo odlučili da komentariše
ovo pitanje, kako bi se razjasni i ublažili eventualni sumnju.
Već se to desi nešto više od godinu dana da je u listovima inženjerskih podataka u Beima
zvučnici apoen od električnog kapaciteta promenila kao što je navedeno od strane standardu Audio
Inženjering društvo Severne Amerike (AES). Ovo udruženje je mnogo poštovana u međunarodnoj obimu
i skoro sve njihove preporuke su ispunjeni od strane većine proizvođača profesionalne zvuka
sisteme, bilo gde u svetu. Iz tog razloga, jer je standard inženjerskih specifikacija
komponente profesionalnog zvuka obratiti pažnju u 1984, Beima je pratio rekavši standard.
Umor od zvučnika je napravljen sa ružičastim buke sa 6 dB Crest faktor, filtrira u
propusni opseg primene zvučnika. Ovo se odvija u slobodnim vazduha uslovima, bez ni kutije
ni veće ni klasi, tokom dva sata. Uzeti moć kao tačno će biti za koju su parametri
preko zvučnika nije izmenjen više od 10% u odnosu na njihove nominalne vrednosti.
Beima je pratio ovu normu u prošlosti, sa samo rezerve. Moć nije obračunata
u odnosu na minimalne vrednosti impedanse (Zmin) modela u pitanju, tako i kao što preporučuje
AES norma. To je bio prilagođen u odnosu na vrednost nominalne impedanse jedinice, tako i kao
ukazuju drugim evropskim normama. Ovo je pravo procedura dati vrednost RMS vati.
Međutim, ona nešto više od godinu dana, postao patenta neophodnost da promenite ova nova
denominacija. Većina profesionalnih dojelova već promenio napajanje kapaciteta
denominacija iz RMS do AES vati, i upoređivanje različitih modela iz različitih
Proizvođači se sve teže. Kako moć kapacitet modela je jedan od bitnih parametara
pogledati u trenutku izbora, mi smo odlučili da usvoje AES standard u potpunosti. To podrazumeva
promene u konačnim vrednostima moći jedinice, mada ne u stvarnom snage kapaciteta zvučnika.


Na primer, 18P1000 model iz serije Beima P1000, sa 8 oma nominalno
impedansa ima Zmin vrednost 7,4 oma na 120 Hz. Iz tog razloga, u RMS vrednosti, a moći od 1000 vati
dolazili dao primenjene tenzije 89 volti RMS. Međutim, u AES vlasti, ova vrednost će biti
86 volti RMS.
Ova vrednost minimalne impedanse treba da bude pored vrednosti nominalne impedanse i
Stoga, ova promena neće morati da utiče mnogo na ovaj broj vati.
Veoma je važno da proizvođač označava minimalnu vrednost u njegovim tehničkim podacima
listova, tako i kao što to čini Beima. Ako to nije tako, proizvođač krije važnu informaciju za
korisnik. Ukoliko vozač ima previše nizak Zmin, ovo AES moć će biti veoma drugačiji od teorijske
RMS snaga vrednost.
Kada koristite minimalnu vrednost impedanse smo obeležavanje maksimalnu vrednost efektivno
struja koja će zahtevati zvučnik u kontinualnom snagom režim. Sa RMS obračuna,
ta činjenica nije uzeta u obzir. Dakle, dva različita vozača sa istim nominalne snage RMS
kapacitet, imati veoma različite aktuelne tražeći od elektroenergetskog sistema pojačanja.
 Prilikom obračuna nominalnu vlast sa AES kriterijumu, odnos između kapaciteta
snaga pojačalo i zvučnik je optimizovana. To je, u stvari, jedan od glavnih razloga za donošenje
od većine proizvođača AES standarda.
Pored toga, mnogi proizvođači su povećali konfuziju korisnika dodavanjem svojih
pover podaci sami izmislili standard. Iako je verovatno sa najboljom namerom, da se tri ili četiri
napajanje kapaciteta brojevi proizvode samo nesporazume na mestu razjašnjavaju sumnji. Za uporedna
svrhe, jedino ispravno vrednost je AES standard. Preporučuje se da pažljivo pročitate mali
rečenice u nečitak veličine fonta na dnu tehničkih podataka listova za pravilno poređenja svrhe.
Za interesu naših korisnika, AES standard može se besplatno preuzeti na engleskom jeziku u
Sledeći Internet adresa:
http://vvv.aes.org/standards/b_pub/aes-standards-in-print.cfm pod nazivom Aes2-1984 (r2003)
"AES Preporučena praksa - Specifikacija da zvučnika komponenti koje se koriste u audio profesionalnim
i zvuk pojačanje "

Nemoj mi više postavljati odgovore sa "mrzi me" jer je i mene moglo da mrzi da postavim i pdf. Ne znam kako bi podijelio znanje drugima a i kako bi ikada išta naučio da i drugi imaju takav stav.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Dragana117
Stefan117
Wing d.o.o.
Srbija

Član broj: 294604
Poruke: 251
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.12.2012. u 17:10 - pre 137 meseci
Slabije se sluzim engleskim., ucio sam nemacki.., jel to dovoljno...????

Ako vec znas i shvatio si kako vec kazes, daj kazi da naucim i ja., ili to samo onako da se kaze da si pomogao nesto a ustvari ne znas ni sam...??

Pozdrav...
Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubijes on hoce opet...!!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.12.2012. u 17:14 - pre 137 meseci
E vidi ovako:GLUP SAM I NEMAM POJMA ŠTA JE AES I RMS. Je li sad 0k? Nije mi stalo da "ispadnem pametan" kako ti to misliš a nije me ni blam da pitam kad ne znam. Nisam znao pa sam potražio po netu,našao desetine linkova,odabrao najrazumljiviji-kopirao ga,našao temu,postavio odgovor,upload-ovao i sam pdf i ti mi sad kažeš da nisam pomogao?

Evo,pomozi ti-imaš ista sredstva u rukama kao i ja,a još si mlađi i snalažljiviji sa internetom i računarima- budi veći čovjek nego što sam ja pa izvoli!


"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Dragana117
Stefan117
Wing d.o.o.
Srbija

Član broj: 294604
Poruke: 251
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.12.2012. u 17:21 - pre 137 meseci
Pazi ovako: tekst je oko dve stranice i ima ko zna koliko reci, a tebi je brate tesko mi odgovoris na pitanje koje je u vrh glave dve reci., pa mislim stvarno....
Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubijes on hoce opet...!!
 
Odgovor na temu

Dragana117
Stefan117
Wing d.o.o.
Srbija

Član broj: 294604
Poruke: 251
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.12.2012. u 17:27 - pre 137 meseci
Ja sam njemu vec pomogao i to u dve recenice...!!

A posto ti mislis da nisam., evo ovako: posto si ti na moj odgovor odgovorio kako si odgovorio, evo ovako., ako mu je satelit od 400 w po AES-u onda neka trazi za bin od 600-800W (kao sto sam i rekao) PO AES-U...!!!

Toliko....
Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubijes on hoce opet...!!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.12.2012. u 17:27 - pre 137 meseci
Citat:
Dragana117: Pazi ovako: tekst je oko dve stranice i ima ko zna koliko reci, a tebi je brate tesko mi odgovoris na pitanje koje je u vrh glave dve reci., pa mislim stvarno....
Citat:
44250:
Da si makar koristio google-translate dobio bi ovo:

Vots AES protiv RMS
Iako je ovo dobro poznata tema, mi smo još uvek mnogi konsultuje o tome, i dalje mnogi ljudi
imaju sumnje o razlici između AES i RMS Vots. Zato smo odlučili da komentariše
ovo pitanje, kako bi se razjasni i ublažili eventualni sumnju.
Već se to desi nešto više od godinu dana da je u listovima inženjerskih podataka u Beima
zvučnici apoen od električnog kapaciteta promenila kao što je navedeno od strane standardu Audio
Inženjering društvo Severne Amerike (AES). Ovo udruženje je mnogo poštovana u međunarodnoj obimu
i skoro sve njihove preporuke su ispunjeni od strane većine proizvođača profesionalne zvuka
sisteme, bilo gde u svetu. Iz tog razloga, jer je standard inženjerskih specifikacija
komponente profesionalnog zvuka obratiti pažnju u 1984, Beima je pratio rekavši standard.
Umor od zvučnika je napravljen sa ružičastim buke sa 6 dB Crest faktor, filtrira u
propusni opseg primene zvučnika. Ovo se odvija u slobodnim vazduha uslovima, bez ni kutije
ni veće ni klasi, tokom dva sata. Uzeti moć kao tačno će biti za koju su parametri
preko zvučnika nije izmenjen više od 10% u odnosu na njihove nominalne vrednosti.
Beima je pratio ovu normu u prošlosti, sa samo rezerve. Moć nije obračunata
u odnosu na minimalne vrednosti impedanse (Zmin) modela u pitanju, tako i kao što preporučuje
AES norma. To je bio prilagođen u odnosu na vrednost nominalne impedanse jedinice, tako i kao
ukazuju drugim evropskim normama. Ovo je pravo procedura dati vrednost RMS vati.
Međutim, ona nešto više od godinu dana, postao patenta neophodnost da promenite ova nova
denominacija. Većina profesionalnih dojelova već promenio napajanje kapaciteta
denominacija iz RMS do AES vati, i upoređivanje različitih modela iz različitih
Proizvođači se sve teže. Kako moć kapacitet modela je jedan od bitnih parametara
pogledati u trenutku izbora, mi smo odlučili da usvoje AES standard u potpunosti. To podrazumeva
promene u konačnim vrednostima moći jedinice, mada ne u stvarnom snage kapaciteta zvučnika.

/dijagram iz pdf-a/

Na primer, 18P1000 model iz serije Beima P1000, sa 8 oma nominalno
impedansa ima Zmin vrednost 7,4 oma na 120 Hz. Iz tog razloga, u RMS vrednosti, a moći od 1000 vati
dolazili dao primenjene tenzije 89 volti RMS. Međutim, u AES vlasti, ova vrednost će biti
86 volti RMS.
Ova vrednost minimalne impedanse treba da bude pored vrednosti nominalne impedanse i
Stoga, ova promena neće morati da utiče mnogo na ovaj broj vati.
Veoma je važno da proizvođač označava minimalnu vrednost u njegovim tehničkim podacima
listova, tako i kao što to čini Beima. Ako to nije tako, proizvođač krije važnu informaciju za
korisnik. Ukoliko vozač ima previše nizak Zmin, ovo AES moć će biti veoma drugačiji od teorijske
RMS snaga vrednost.
Kada koristite minimalnu vrednost impedanse smo obeležavanje maksimalnu vrednost efektivno
struja koja će zahtevati zvučnik u kontinualnom snagom režim. Sa RMS obračuna,
ta činjenica nije uzeta u obzir. Dakle, dva različita vozača sa istim nominalne snage RMS
kapacitet, imati veoma različite aktuelne tražeći od elektroenergetskog sistema pojačanja.
 Prilikom obračuna nominalnu vlast sa AES kriterijumu, odnos između kapaciteta
snaga pojačalo i zvučnik je optimizovana. To je, u stvari, jedan od glavnih razloga za donošenje
od većine proizvođača AES standarda.
Pored toga, mnogi proizvođači su povećali konfuziju korisnika dodavanjem svojih
pover podaci sami izmislili standard. Iako je verovatno sa najboljom namerom, da se tri ili četiri
napajanje kapaciteta brojevi proizvode samo nesporazume na mestu razjašnjavaju sumnji. Za uporedna
svrhe, jedino ispravno vrednost je AES standard.
Preporučuje se da pažljivo pročitate mali
rečenice u nečitak veličine fonta na dnu tehničkih podataka listova za pravilno poređenja svrhe.
Za interesu naših korisnika, AES standard može se besplatno preuzeti na engleskom jeziku u
Sledeći Internet adresa:
http://vvv.aes.org/standards/b_pub/aes-standards-in-print.cfm pod nazivom Aes2-1984 (r2003)
"AES Preporučena praksa - Specifikacija da zvučnika komponenti koje se koriste u audio profesionalnim
i zvuk pojačanje "

Nemoj mi više postavljati odgovore sa "mrzi me" jer je i mene moglo da mrzi da postavim i pdf. Ne znam kako bi podijelio znanje drugima a i kako bi ikada išta naučio da i drugi imaju takav stav.


Dve riječi? Šta se može objasniti u dve riječi jbt... Evo cijeli tekst sam ti postavio preveden google translate-om a izgleda da te i to mrzilo da čitaš...

Najkraće što mogu:Podebljano crveno u prevodu isčitaj,tu gdje je razmak u tekstu ubaci sliku i biće ti jasnije gdje leži trazlika između AES i RMS.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Dragana117
Stefan117
Wing d.o.o.
Srbija

Član broj: 294604
Poruke: 251
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.12.2012. u 17:29 - pre 137 meseci
Nemam vremena pa zato u poslu sam nekom, inace mi nebi bilo tesko...
Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubijes on hoce opet...!!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.12.2012. u 17:31 - pre 137 meseci
Citat:
Dragana117:
Ja sam njemu vec pomogao i to u dve recenice...!!

A posto ti mislis da nisam., evo ovako: posto si ti na moj odgovor odgovorio kako si odgovorio, evo ovako., ako mu je satelit od 400 w po AES-u onda neka trazi za bin od 600-800W (kao sto sam i rekao) PO AES-U...!!!

Toliko....



Prvo-trebale su ti dve rečenice a ne dve riječi.

Drugo-odgovor ti je nepotpun pa ne znam i koliko je tačan.

Za koju reznu frekvenciju se odnosi taj tvoj navedeni odnos snaga zvučnika satelita i basa?
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4473 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.