Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...

[es] :: Advocacy :: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120427 | Odgovora: 660 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Moderator
Član broj: 18499
Poruke: 735
*.220.69.124.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...25.11.2012. u 16:53 - pre 138 meseci
Ja sam pre par godina (jos je bio aktuelan Windows XP, barem ovde), pravio kalkulacije za administraciju pokrajine u kojoj sam tada ziveo, 1200-1400 racunara u ukupno 10 zgrada, kompletna infrastruktura, internet linkovi, serveri itd, i cifre se prilicno slazu a venturinim.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...26.11.2012. u 05:05 - pre 138 meseci
Umesto što se ovde pogađate oko cene, idite na MS sajt, odaberite VLP, ukucajte 15000 računara i dobićete okvirnu cenu od nekih 2-9000000$ godišnje. Ako računate na 3 godine ovu maksimalnu približno su onim cenama koje su navedene u projektu za MS Windows. Možda još malo naduvano, ali veoma malo ili ti kako se rade kalkulacije, na dobijenu cenu +10 do 20% da bi sigurno bilo dovoljno novca u budžetu i počinje skoro savršeno da se uklapa u čitavu priču.
Meni je više naduvana ova priča oko Linux cena, ali sa obzirom da imaju relativno rigorozne kontrole, verovatno je i to približna cena...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...26.11.2012. u 08:07 - pre 138 meseci
[offtopic]
Bio ja sinoć na nekoj slavi. Drugareva žena kaže da je htela na muževljevom kompu da odsluša muzički disk (mislim da je audio). Kaže, na vinu je šifra (za koju muž kaže da je napisana), a altenativa je Kubuntu. Ode ona u njega. Kaže, "je l' ima C, D? Nema. Je l' ima My Computer? Nema.". Šta god da klikne i dalje nije vindouz. I tako nije uspela.
[/offtopic]
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...26.11.2012. u 10:26 - pre 138 meseci
Citat:
vladared:
Umesto što se ovde pogađate oko cene, idite na MS sajt, odaberite VLP, ukucajte 15000 računara i dobićete okvirnu cenu od nekih 2-9000000$ godišnje. Ako računate na 3 godine ovu maksimalnu približno su onim cenama koje su navedene u projektu za MS Windows. Možda još malo naduvano, ali veoma malo ili ti kako se rade kalkulacije, na dobijenu cenu +10 do 20% da bi sigurno bilo dovoljno novca u budžetu i počinje skoro savršeno da se uklapa u čitavu priču.
Meni je više naduvana ova priča oko Linux cena, ali sa obzirom da imaju relativno rigorozne kontrole, verovatno je i to približna cena...

Ako mislis na quote alat za volume licensing sa microsoft.com/licensing cene tu su daleko od stvarnih - u smislu dobija se cena koja je veca nego retail za sta god sam probao.

Ali nebitno je koliko je 15.000 licenci kada oni nisu jos uvek kupili toliko licenci, i sve ovo vreme ustedeli su samo ono sto je moglo da se upgraduje a nije, jer je umesto upgrade-a Windowsa preslo na LiMux. (kao sto sam opisao u poruci)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...21.12.2012. u 14:53 - pre 137 meseci
The migration project in Munich is ongoing and not an overnight switch to free software on every desktop. The main goal is to achieve more independence from software distributors, concerning client/server and native client software. The decision in 2003 had two components, on the one hand to get free software running on most of the desktops, and on the other hand to buy and develop web-based and platform independent (e.g. Java-based) business applications.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 04:16 - pre 137 meseci
Nije sprdnja.

MS monopol (ne preko win, već više softvera za njega), i vendor lock-in naneo je više štete nego koristi. MS recimo, prodaje manje više isti Office i istu bazu deset godina, istim ljudima. Dalje, namerno ignorisanje kompatibilnosti sa starim OS, uz izgovore, da bi korisnici morali da pređu na novi (a Wine tim može, jelte? Kako da ne).

Bilo koja druga kompanija bi se na mestu MS ponašala isto. FOSS je jedini odgovor.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 09:49 - pre 137 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
MS monopol (ne preko win, već više softvera za njega), i vendor lock-in naneo je više štete nego koristi. MS recimo, prodaje manje više isti Office i istu bazu deset godina, istim ljudima. Dalje, namerno ignorisanje kompatibilnosti sa starim OS, uz izgovore, da bi korisnici morali da pređu na novi (a Wine tim može, jelte? Kako da ne).

Ignorisanje kompatibilnosti da bi korisnici morali da pređu na novi.. Dečko, ti si izgleda u glavi pomešao linux i windows... Tako se radi na linuxu, ali ne i na windowsu.

Nisam probao, ali garantujem ti da najnoviji Windows 8 iz 2012 bez ikakvih problema može da pokrene Office95 iz 1995 godine. Čak bi se usudio reći da uz neko tweakovanje Office 2010 može da se pokrene na Windows95/98 mašinama uz dovoljno jak hardver, ali u svakom slučaju može da se pokrene na Windows XP koji je opet nekih 10 godina star.

Koju ti linux binary aplikaciju staru 10 godina možeš da pokreneš na današnjem OS-u, i obrnuto?

Citat:
bojan_bozovic:
Bilo koja druga kompanija bi se na mestu MS ponašala isto. FOSS je jedini odgovor.

FOSS je odgovor na šta?

Postoji razlog zbog čega je MS Office #1, i zbog čega je apsolutno dominantan na tom tržištu. Ljudi koji vode firme nisu glupi. Da im FOSS softver može odraditi posao oni bi ga i koristili jer niko nije lud da baca pare bez veze (na kraju krajeva, ako uštedi novac na plaćanju licenci za toliko će više profita imati i može sebi da podigne platu, dakle direktan interes), a razlog zašto ne viđamo gomilu FOSS-a svuda je to što je generalno inferioran u odnosu na komercijalna rešenja. Tamo gde FOSS ima svoje prednosti odnosno bar funkcioniše na istom ili približno istom nivou kao i komercijalna rešenja (npr. serveri, neke jednostavnije baze), tu je FOSS postigao potpunu tržišnu dominaciju bez da neko mora da ga gura, moljaka i promoviše.
 
Odgovor na temu

ByteCode
Byte Code
Beograd

Član broj: 298867
Poruke: 21
*.aDSL.Verat.Net.

Sajt: speedy-order.com


+22 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 11:33 - pre 137 meseci
Citat:
ventura: Koju ti linux binary aplikaciju staru 10 godina možeš da pokreneš na današnjem OS-u, i obrnuto? 


Bilo koju staticki ulinkovanu. Ili bilo koju java aplikaciju :P
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 11:37 - pre 137 meseci
Citat:
ByteCode: Bilo koju staticki ulinkovanu. Ili bilo koju java aplikaciju :P

Da li bi ti bio problem da navedeš primer neke takve aplikacije?

Imam neki Ubuntu od prošle godine na virtuelnoj mašini, pa bih baš voleo da probam da pokrenem neku aplikaciju iz 2002 godine na njemu.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 13:38 - pre 137 meseci
@ventura

1. Statički linkuj, to je za današnje kompjutere neznatan overhead u veličini izvršnog fajla i zauzeča memorije, napravi chrootovan build glibc koja ti treba, ili pređi na FreBSD.
2. Čak i a ko je trošak malo veći, u odnosu na windows rešenje, to je mala cena da se izbegne vendor lock-in.

A sad se upitaj zašto je taj MS Office standard? Zašto se alternativa ne može koristiti? Pa MS ne želi da koristi OpenXML format za Office dokumente po defaultu već gura svoje formate, da bi održao monopol, naravno, I MS Office ostao standard (a stara verzija se učini zastarelom preko novog OS ili novog default formata dokumenata). Jeftin trik da deset godina prodaju jednu te istu stvar. A novi Visual Studio? Neće imati free ediciju za Win32 development. Šta sa onima koji su koristili free edicije do sada, a nemaju da kupe punu verziju? A sutra to može biti MSSQL CE ili express, ili nešto deseto što ti treba. To se u FOSS svetu ne dešava - bar ne u smislu da ti vendor potpuno zaveže ruke.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 14:38 - pre 137 meseci
Citat:
bojan_bozovic
1. Statički linkuj, to je za današnje kompjutere neznatan overhead u veličini izvršnog fajla i zauzeča memorije, napravi chrootovan build glibc koja ti treba, ili pređi na FreBSD.
2. Čak i a ko je trošak malo veći, u odnosu na windows rešenje, to je mala cena da se izbegne vendor lock-in.

Ma neću ja ništa da linkujem, nego daj ti meni naziv aplikacije, pronaćiću negde binary verziju iz 2002 godine, i pokušaću da je pokrenem. End of story.

Kao što ti ne moraš statički da linkuješ Word iz 1995 godine da bi ga pokrenuo već samo klikneš na word.exe, tako i ja hoću da probam na linuxu šta će da se desi, pošto očigledno po tvojim tvrdnjama windows nema backwards kompatibilnost, jer je za to potreban FOSS.


Citat:
bojan_bozovic
A sad se upitaj zašto je taj MS Office standard? Zašto se alternativa ne može koristiti? Pa MS ne želi da koristi OpenXML format za Office dokumente po defaultu već gura svoje formate, da bi održao monopol, naravno, I MS Office ostao standard (a stara verzija se učini zastarelom preko novog OS ili novog default formata dokumenata). Jeftin trik da deset godina prodaju jednu te istu stvar.

Zašto je standard? Pa zato što je sve ostalo srranje. Prosto i jednostavno.

U skorije vreme, poslednjih par godina recimo verujem da se situacija popravila (što se i vidi jer je OO dobio na popularnosti).. Ali ranije pogotovo je taj efekat bio drastično izražen, pa i dan danas je tako sa dosta aplikacija na linuxu.. To me sve podseća na one filmske kulise u kaubojskim filmovima... Kad gledaš sa ulice vidiš grad, hotele, salone, sve super, svi featureovi su tu.. A kad zaviriš pozadi vidiš da su to usvari samo prazne fasade, a ispod toga nema ništa.. Forma je zadovoljena, a funkcionalnost ne postoji.

Zbog toga je Microsoft Office već decenijama de facto standard, zbog toga je na početku izbacio Lotus123 koji je bio standard za poslovne aplikacije, i svo ovo vreme se nije pojavilo ništa što može da mu parira. Sad je tu kao taj OO ali i dalje je to sve na dugom štapu i daleko od usabilityja officea.

A ta priča sa tim što MS neće da koristi OpenXML... Ma koga zabole za to.. To su tehnikalije na koje se loži samo šačica isfrustriranih ljudi kojima je FOSS religija.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 17:40 - pre 137 meseci
Citat:
Kao što ti ne moraš statički da linkuješ Word iz 1995 godine da bi ga pokrenuo već samo klikneš na word.exe, tako i ja hoću da probam na linuxu šta će da se desi, pošto očigledno po tvojim tvrdnjama windows nema backwards kompatibilnost, jer je za to potreban FOSS.


Kako bi bilo da ti prvo pokrenes word95 dvoklikom na win8 i dokazes svoju tvrdnju pre nego sto to zatrazis od drugih? :)

Citat:
Zašto je standard? Pa zato što je sve ostalo srranje. Prosto i jednostavno.


MS Office je standard zbog inercije koje je svojstvena poslovnom okruzenju. Iz slicnog razloga je ie6 bio standard puuno vremena, a ne zato sto je do jaja dobar browser ili nije postojalo nista bolje.
 
Odgovor na temu

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 17:50 - pre 137 meseci
Da, Majkrosoft je poznat kao fer kompanija koja se na tržištu bori samo kvalitetom i cenom, jeste...

Ja stvarno ne vidim kako to Ms Office paket ima veći usability za običnog korisnika. Ja vidim samo gomilu opcija koje 95% ljudi ne koristi i ni ne zna da postoje i koje kada mi trebaju ne mogu da nađem i vidim da ne mogu da otvorim fajlove iz novijih verzija sa nekim starijim jer se svako malo promeni defaultni format. Ja za to neću da plaćam.

Što se tiče OpenXMLa taj stav korisnika "koga boli za to" može samo da nas sve zajedno više košta. Davno je izmišljena standardizacija i smatam da ona predstavlja samo boljitak za privredu i krajnje korisnike ali nekim kompanijama ne odgovara fer borba. Da imaju realno više da ponude ne bi ni vezivali korisnike svojim formatima nego bi korisnici bili vezani kvalitetom.

Fenomenalno je kada ljudi postanu pomodni pa se povedu onim najprostijiom oblikom kapitalizma jer se to trenutno forsira i ne vide dalje od osnovnog računa.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 18:03 - pre 137 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
MS monopol (ne preko win, već više softvera za njega), i vendor lock-in naneo je više štete nego koristi. MS recimo, prodaje manje više isti Office i istu bazu deset godina, istim ljudima.

Pazi... da FOSS moze da ponudi isto, ne bi taj Office mogao da se prodaje ni pre 10 godina a kamoli danas ako je isti vec 10 godina :)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 18:05 - pre 137 meseci
Citat:
HeYoo: Kako bi bilo da ti prvo pokrenes word95 dvoklikom na win8 i dokazes svoju tvrdnju pre nego sto to zatrazis od drugih? :)

Nema nikakvih problema, nije mi teško da skinem 656MB instalaciju, doduše nemam Win8, ali evo šta se dešava na Win7:





Pri tome nisam morao čak ni da pokrećem ono "Run this program in compatibility mode..." već sam samo kliknuo na exe.

Citat:
HeYoo: MS Office je standard zbog inercije koje je svojstvena poslovnom okruzenju. Iz slicnog razloga je ie6 bio standard puuno vremena, a ne zato sto je do jaja dobar browser ili nije postojalo nista bolje.

A kako to da Lotus 1-2-3 nije ostao standard zbog inercije? Lotus se pojavio na tržištu punih 7 godina pre MS Office-a, i bio je de-facto standard do tada (1990), pa možemo da kažemo i do 1995 dok se nije pojavio Office95 koji je jednostavno bio kvalitetniji softverski alat u tom trenutku. Tada je MS Office bio autsajder. Lotus 1-2-3 je bio ono što je danas Office, ali tu su bili i Appleov VisiCals, a kasnije i Quattro Pro i još mnogi drugi..



 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 18:56 - pre 137 meseci
Aaaaa, đ ti ne valja. Ne rade naša slova, nema unicode support Office 95. :P
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 19:04 - pre 137 meseci
Citat:
bachi: Aaaaa, đ ti ne valja. :D Ne rade naša slova, nema unicode support Office 95. :P :D

Moram da pronađem neki YUSCII font iz '95-te :)
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 19:12 - pre 137 meseci
Citat:
Nema nikakvih problema, nije mi teško da skinem 656MB instalaciju, doduše nemam Win8, ali evo šta se dešava na Win7:


pfff, nista bez videa. :)
Otvori u njemu neki dokument napravljen u skorasnjoj verziji paketa. Bas me interesuje kako funkcionise.

Citat:
A kako to da Lotus 1-2-3 nije ostao standard zbog inercije? Lotus se pojavio na tržištu punih 7 godina pre MS Office-a, i bio je de-facto standard do tada (1990), pa možemo da kažemo i do 1995 dok se nije pojavio Office95 koji je jednostavno bio kvalitetniji softverski alat u tom trenutku. Tada je MS Office bio autsajder. Lotus 1-2-3 je bio ono što je danas Office, ali tu su bili i Appleov VisiCals, a kasnije i Quattro Pro i još mnogi drugi..


Jednostavno, 1990. nije 2012. godina. Nego koji je to killer feature koji te drzi na ms officu, a da je u isto vreme relevantan u siroj prakticnoj primeni?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 19:37 - pre 137 meseci
Citat:
HeYoo
Otvori u njemu neki dokument napravljen u skorasnjoj verziji paketa. Bas me interesuje kako funkcionise.


Ovo ko da je izaslo iz neke knjige o umetnosti trolovanja.

To sto trazis apsolutno nema blage veze sa ABI kompatibilnoscu koju je Ventura pominjao, i koju je jako jednostavno dokazao startovanjem 17 godina stare aplikacije na modernom Windowsu.

Tu bi trebalo stati posto je ocigledno da Windows ima ABI a Linux nema, a ne lupati kontru sa totalno nepovezanim pitanjem (koje je, pritom, besmisleno, jer od 17 godina matore aplikacije niko normalan ne ocekuje da moze da otvori svaki dokument pisan posle 17 godina, osim ako nije exportovan u compatibility modu i ogranicen sto se mogucnosti tice). Linux nikada nije ni pretendovao da ima stabilan ABI, jer je njihov nacin da svi shipuju source. Treba biti zesci fanboy pa ignorisati taj "sitan" arhitekturni detalj.

A posto Linux nema ABI kompatibilnost - price o statickom linkovanju mogu da se okace macku o rep ako ukljucuju nekompatibilnu verziju glibc-a npr. - posto u tom slucaju mora da se budzi cela instalacija (sa mogucnostima u*ebavanja posto je glibc kriticna komponenta sistema) da je upitno cemu sve to uopste. Imao sam primera da licno vidim kako izgleda cela ta stvar sa aplikcijom koja nije imala source... sve u svemu, zavrsilo se instalacijom matore verzije Linuxa u VMWare-u.

Kompatibilan do mojeg.

Ne slazete se? Pa samo napred - cekamo na screenshotove ;-)

Citat:

Jednostavno, 1990. nije 2012. godina. Nego koji je to killer feature koji te drzi na ms officu, a da je u isto vreme relevantan u siroj prakticnoj primeni?


Usability, za pocetak. I pored svog idiotizma MSFT-a (tipa sa ribonima i sl...), MS Office je i dalje drasticno manje frustrirajuc za koriscenje od svih ostalih alternativa u poslovnom okruzenju ako je obim rada veci od piljarnice.

Outlook je najbolji primer - ne znam koliko sam puta psovao isti... A onda sam probao Thunderbird, i posle nekoliko dana sam vratio Outlook obecavajuci sebi da necu da se bunim vise nikad u zivotu posto je Thunderbird jednostavno bedan. Imam par kolega iz drugih firmi koji su prikucani za Lotus Notes - i oni isto zale za danima dok su imali Outlook.

Ironicno - pricamo o generalno skrndelj programu (Outlook) - a alternative su jos grdji skrndelj i to N puta.

Imamo par kolega na poslu koji tako genijalno insistiraju da ne koriste MSO (developeri, pa nije neki problem) - svaki put kad moraju da urade neku kompleksniju pretragu mailova gledas kako to jednostavno - ne radi. Na kraju se to zavrsi obicno tako sto neko drugi pretrazi mailove ako je bio na CC-u, posto niko nema nameru da ceka N minuta da jadna pretraga zavrsi na tom Thunderskrndelju (+ da se molis da ce naci relevantne rezultate, sto u vecini slucajeva nije... slucaj).

Zapravo, porazavajuce je sve to, da sw. vendori nisu u stanju da naprave nesto bolje od MSO-a. Ali je to jednostavno tako, i zbog toga je MSO i dalje nezamenljiv alat za ogromnu vecinu biznisa.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...23.12.2012. u 19:53 - pre 137 meseci
Citat:
HeYoo: pfff, nista bez videa. :)

Nije ni to problem.


Citat:
HeYoo
Otvori u njemu neki dokument napravljen u skorasnjoj verziji paketa. Bas me interesuje kako funkcionise.

A kako ovo može biti relevantno? Jedino ako je neko u Microsoftu izmislio vremeplov pre 20 godina, pa da zna kako da održi "forward-compatibility".

Poenta ovoga je da sam ja instalirao i pokrenuo aplikaciju koja je 15 godina starija od operativnog sistema na kome je pokrenuta i koja funkcioniše besprekorno. To što sam ja upravo uradio sa Win7 i Office95 je na linuxu misaona imenica.

Citat:
HeYoo: Jednostavno, 1990. nije 2012. godina. Nego koji je to killer feature koji te drzi na ms officu, a da je u isto vreme relevantan u siroj prakticnoj primeni?

Ma da... Kompanije su totalno promenile svoju filozofiju za 20 godina... Kompanije danas izgleda nije briga za profit čim bacaju pare na gluposti umesto da koriste besplatan softver koji "isto" radi.

Maločas sam probao i taj OpenOffice, odnosno njegovu najnoviju verziju... Interesantno je da je taj softverski paket na nivou Office95, odnosno da Microsoftov softver od pre 17 godina sadrži potpuno istu funkcionalnost kao i taj OpenOffice danas.

A šta je to killer feature na MS Office-u? Pa sigurno da nije samo jedan. Bitno je da sve funkcioniše, a drugo, "šira primena" je vrlo rastegljiv pojam.. Ono za šta kućni korisnici koriste MS Office može da se uradi bez nekih većih poteškoća i na pisaćoj mašini, i da je tako i kod biznis korisnika, nikada se ne bi ni prešlo na računare. U poslovnim okruženjima MS Office se ipak koristi malo 'ozbiljnije'.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Minhen & Linux, sprdnja ili šta je...

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120427 | Odgovora: 660 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.