Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

uradi-sam hi-fi kutije

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: uradi-sam hi-fi kutije

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 33619 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Viking-pro
Vladislav Varbai
Novi Sad

Član broj: 277936
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon uradi-sam hi-fi kutije04.11.2012. u 00:04 - pre 139 meseci
Pokrećem ovu temu uz nagovore gospode 44250 i Miodraga-ba,naravno teškom mukom u dve reči su me ubedili,o ne profesionalnoj-kućnoj
izradi zvučnih kutija,neće trebati puno alata.

Ja se time bavim,kao hobi,već 15-ak godina,i sviđa mi se to što puno stvari obuhvata jedna takva gradnja...

...treba biti i stolar i elektroničar a ponekad i obućar.

Nikad nikakve pare nisam zaradio od toga,jedino što sam ikad dobio je OSMEH kada ih prvi put čujem a lud sam za tim
pa što ne bih to ludilo i podelio sa vama. Svako može da napravi dobre kutije,i da bude zadovoljan sa svojim radom.

Malo ko od nas ima para da kupuje skupe gotove zvučnike ili neke kvalitetnije drajvere za iste,tako sam i ja počeo...
Ja ću vam reći sve što znam i na koji način se šta radi ali bih isto tako voleo da ,ko prati,ako nešto zeznem to mi i kaže.

Ponekad ni sam ne znam kako sam neke stvari dobio kao rešenje ali se ispostavilo da jako dobro radi,na šta su mi programi za proračun
po grafikonima govorili- ZNATE,TO NEĆE RADITI!,ali kasnije na merenjima se pokazalo kao skroz kontra,a tek na slušanjuuuu....

Za sve ove godine shvatio sam neke stvari i koliko su neki ljudi bili u zabludama tipa-koliko jače ili slabije pojačalo od zvučnika
treba da bude itd.,shvatio da ništa po pravilima ne ide jer je zvučnikvrsta instrumenta koji ima dušu i nije sve u matematici.

Uskoro ću početi sa slikama i objašnjenjima koliko je to u mojoj moći jer nisam baš rečit,ponekad ni
ne znam zbog čega je to tako ali je tako,ko zna neka objasni i meni .

Do sad nisam napravio zvučnike koji nisu radili onako kao što je očekivano,pre se dešavalo da naručioc dođe po njih i kaže STRAVA
a ja ne budem zadovoljan i vratim ga kući da bi došao sutra po njih.

Eto,toliko od mene za sad,uskoro počinjem sa predstavljanjem dvosistemaca koji su i najviše iznenadili i ispostavilo se da više i nije bilo bitno koji basić
se koristi jer su razlike bile katastrofa male.

Pozdrav



--Ne znam još uvek kako se postavljaju slike da se vide odmah,malo mi je to nejasno...


[Ovu poruku je menjao Viking-pro dana 04.11.2012. u 01:40 GMT+1]


Tri puta sečem i opet kratko! :-) :-) :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije04.11.2012. u 05:30 - pre 139 meseci
Bravo za temu!
.
Kad dodas sliku,u istom redu ti píse dodaj 150px thumbnail.dodaj 300px thumbnail,dodaj punu sliku. Odabiraj ovo sa 150 i 300px inace se otezano otvaraju stranice.
.
Samo vozi! :)
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije04.11.2012. u 13:41 - pre 139 meseci
Odlicna tema!

Da malo ovaj forum zacinimo i dobrim Hi-Fi kutijama! Imato moju paznju i podrsku. Ja vec imam nesto u pripremi...
Znaci nista komercijalno i za prodaju, nego bas za sebe...kucna varijanta. Nabavio sam orahovu dasku, koja je na susenju i treba da se obradi. U planu su (TL) Transmission Line kutije, sa Red Spade audio bloga.
Pravio sam neke probne modele od ivera, i prezadovoljan sam rezultatima.
Problem je nabaviti kvalitetne drivere, pa sada jurim po E-bay-u i oglasima za njima. Polako skupljam materijal i verovatno ce uci u proizvodnju u toku sledeceg meseca.

Pozdrav i jos jednom sve pohvale za temu!

Stojke
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije04.11.2012. u 16:05 - pre 139 meseci
Ukoliko bude slaganja i razumijevanja oko budućih razlika u shvatanjima-bićete sjajan tandem!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Viking-pro
Vladislav Varbai
Novi Sad

Član broj: 277936
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije04.11.2012. u 19:43 - pre 139 meseci
Fala na podršci!!!

...i na savetima vezanim za kačenje slika...

Što se tiče iverice meni je,kako bih se izrazio,slabo inertna,zna da zvoni na najglupljim frekvencijama i to ne iznutra nego spolja,zato sam i prešao na MDF koji
je tvrd i slabo slabo se uvija,ne rezonuje toliko...
...što se tiče punog drveta (masiva),uh,e tu treba biti majstor i sastaviti ga da jednog dana ne popusti na spojevima usled dobijanja i otpuštanja vlage. Elem,ako
je kutija bas reflex,vremenom iznutra počne da radi drvo,koliko god bilo suvo ,i dolazi do naprezajna spojeva usled čega se stvaraju sitni zazori,čak nekad i lak pukne
na mestima gde su ploče (stranice) sastavljane sem ako se kutije ne rade sistemom laminiranja što je druga priča i dugotrajan proces. Ovo govorim jer sam to video
i nedeljama tražio na kutijama sa Fostexima (full range) neko zujanje...,i nađoh na spoju ploča.

Voleo bih i ja da vidim malo tuđe projekte-naravno.


Jedno upozorenje: jako mnogo pišem o onome što radim i nadam se da ćete pročitati.
Volim u sitna creva narodskim rečnikom (jer drugi ne znam) da objasnim sve,i to naročito sa stolarske strane a sa elektroničarske gledam da bude što jednostavnije...

...i ako po tome budete radili verujte da nećete omašiti ni malo i bićete jaaaako zadovoljni.

Stojke,šta da ti kažem,ovo je moja prva tema ikada negde,malo mi je frka ali sad znam da nas je dvojica pa ću pregurati tu frku nekako....
... inače,ako ćeš da radiš TL a nikad ih nisi radio može da ispadne super ako sve uradiš kao oni,čak i ako imaš drajvere kao oni i bukvalno preslikaš
sve ali ako nisi...

...zna da bude takva šamarčina (a ja sam je dobio) da nisi ni svestan. (mislim ako ti je žao rada,materijala...)


Već danaske ću da pišem o projektu pa ko voli nek' izvoli,a ko zna malo više (a da ja ne znam da objasnim) neka upotpuni slobodno.

Sad je već rano pa odoh da spavam ustajem u 6 pa na posao....

[Ovu poruku je menjao Viking-pro dana 05.11.2012. u 02:43 GMT+1]
Tri puta sečem i opet kratko! :-) :-) :-)
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 06:06 - pre 139 meseci
Slobodno ga usitni jer bas mi tako odgovara-u "crevca". Sretan rad!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 10:15 - pre 139 meseci
Pozdravljam temu i trud, samo me brine da slucajno ne stavljas i blokeje na kutije?! (citat: "...treba biti i stolar i elektroničar a ponekad i obućar." )

[Ovu poruku je menjao 1OXB dana 05.11.2012. u 12:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 10:36 - pre 139 meseci
@Viking

Samo ti pisi druskane! Znas onu poslovicu, od viska glava ne boli! Bar u ovom slucaju...ima situacija kade ova poslovica i nije bas primenjiva.

Ako, prva ti je tema ali jako dobra, i nisi sam. Ima nas ovde u delu audioelektronike koji ce svasta da pisu, tako da nemas brige!

Ja sam svasta pravio, najvise PRO Audio sisteme i kutije za razne namene! TL kutije i ostale horne, pa cak i dosta hibrida je bilo u proizvodnji! Dosta tih kutija je zavrsilo u kotlu za grejanje, bas iz razloga koji si naveo! Ali svaka skola se placa, tako da je to sastavni deo ove igre sa zvukom....
Cak nekada ne prolazi ni klasican Copy/Paste, krajnji rezultati nisu ni slicni. Ali vremenom se sve nauci i uhoda, da odprlike tacno znas sta mozes, a sta ne mozes da radis i pravis a da to zvuci dobro!

U svakom slucaju tu smo da razmenimo iskustva, da se ispomazemo koliko mozemo i da vidimo neke razeutate i u ovom delu foruma! Jednu stvar da znas, ovde je pravilo da se prica i u slikama, to ce ti ekipa zahtevati...tako da slobodno kaci slike i pisi, pitaj, ima nas ovde dosta kojie cemo da rado izadjemo u susret u svakom smislu!

Lep pozdrav - Stojke!
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 10:52 - pre 139 meseci
Neko je spomenuo Orah kao materijal za sklapanje HiFi kutija. Evo kako sam ja iskoristio Orah za svoje kutije.
Krajnjim rezultatom sam prezadovoljan.
Pozdravljam temu







Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 10:58 - pre 139 meseci
Vodjang ti si moj idol!

Tako nesto planiram da u skorije vreme odradim! Orah, samo iz razlog da mi se uklopi u enterijer!
Inace, kutije su ti prva liga!

Pozz
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 11:12 - pre 139 meseci
Citat:
promax: Vodjang ti si moj idol! :D

Tako nesto planiram da u skorije vreme odradim! Orah, samo iz razlog da mi se uklopi u enterijer!
Inace, kutije su ti prva liga!

Pozz


Hvala ;)

Kod mene je bio isti razlog ( uklapanje u enterijer zbog ostatka namještaja ).
Praktičan savjet u vezi sa slaganjem oraha:
- Tražiti šarenije nijanse materijala gdje ima više crne šare ( prelijepa tekstura )
- Izbjegavati frževe
- Izvlačiti uske daščice širine 4-5cm
- Daščice obavesno spajati nazubljene ( postoji alat koji majstori zovu češljevi za slaganje daščica )
- Lijepiti ljepilom D3 ili D4
- Obavezno zaštititi lakom i unutra i vani u bar 2 sloja zbog vlage
- Unutarnje stranice preći bitumenom da se umrtve stranice ( kako nebi na određenim frekvencijama vibrirale )

Pozz i sretan rad

Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

Viking-pro
Vladislav Varbai
Novi Sad

Član broj: 277936
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 15:07 - pre 139 meseci
Eh da sam ih sebi radio pa da radim od masiva,uvek su mi dolazili takvi projekti gde je cena bila JAKO bitna,i to mislim da sam radio za sve novce pa i više. Gledao
sam da ga izbegavam jer uložen trud nisam mogao naplatiti ni pomoću trikova...

BLOKEJE stavljamo kad hoćemo da nam zvučnici stepuju po patosu,šalu na stranu,presvlačio sam ploču (masku) od visokotonaca i srednjetonaca pa čak i spljni deo
korpe basa u kožu pa zato kažem OBUĆAR! a to izgleda fenomenalno.






[Ovu poruku je menjao Viking-pro dana 05.11.2012. u 16:25 GMT+1]



[Ovu poruku je menjao Viking-pro dana 05.11.2012. u 19:58 GMT+1]
Tri puta sečem i opet kratko! :-) :-) :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 17:44 - pre 139 meseci
Citat:
Viking-pro: Eh da sam ih sebi radio pa da radim od masiva,uvek su mi dolazili takvi projekti gde je cena bila JAKO bitna,i to mislim da sam radio za sve novce pa i više. Gledao
sam da ga izbegavam jer uložen trud nisam mogao naplatiti ni pomoću trikova...

BLOKEJE stavljamo kad hoćemo da nam zvučnici stepuju po patosu,šalu na stranu,presvlačio sam ploču (masku) od visokotonaca i srednjetonaca pa čak i spljni deo
korpe basa u kožu pa zato kažem OBUĆAR! :-) a to izgleda fenomenalno.


I ja volim taj štih kože kad je diskretan, te kada je manji dio presvučen na frontu kutija.
Izgledaju odlično ;)

Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

Viking-pro
Vladislav Varbai
Novi Sad

Član broj: 277936
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 18:01 - pre 139 meseci
Jedna napomena,reč je o jeftinim kutijama i za svakog,možda kao projekat za vežbanje ili možda ne?,usudio bih se reći jedno od mojih najvećih iznenađenja….

Hmmmmm....

Pa da počnemo!

Ovo je projekat koji je već urađen i uvod u dalje projekte (krajnje jeftinih zvučnika)…,verujem da je neko ko je član Elitesecurity,davno,pokušao da se hvali kako je uložio svu svoju pamet i veštine da izradi ove kutije-bio sam jako besan kad je po Novom Sadu počela da kruži priča o tome jer sam se raspao od brzine rada kako bih mu završio iste.
Projekat je počeo tako što je došao čovek i rekao- kupiću te i te zvučnike i bilo bi jako dobro da odradiš kutije,mislim se u sebi OKAY ali daj mi zvučnik u ruke da se malo upoznamo pa ti kažem šta kako i koliko...

Tu se priča razvukla i stalno se menjali planovi šta će da se radi,dvosistemci,trosistemci,u jednoj kutiji ili dve...,znao sam samo da poseduje pojačalo u čistoj A klasi,takozvana HIRAGA koju sam čuo na plastikanerima i video koliko to pojačalo ustvari ima snage. Zasukao sam rukave i na slepo počeo da radim na projektu koji se bazirao na jednom projektu iz šasopisa elektronike,takozvane Duette meni se svideo,njemu se svideo pa onda što da ne?!,nije bio odmah baš pri parama da kupi sve zvučnike pa smo krenuli sa gornjim kutijama,pa kad skupi idemo dalje.


Naravno došao je i taj dan kada se pojavio sa zvučnicima i to polovnim iz kutija CANTON FONUM 300 iz neke '91-'92, bas 160mm i visokotonac 25mm kalota.



Znao sam kako je ta kutija izgledala,i nije mi se sviđalo što je bas-reflex,što je dosta plitka i pošto sam ih čuo kod jednog drugara kao da im fali nečega,zvučali su kao isprana krpa a vidim da basić prilikom reprodukcije ima lep hod pa mi zvuk koji daju i to ne ide zajedno...

To je značilo da mogu dosta više izvući iz njih u kompresionoj kutiji što je svima oko mene bilo totalno kontra od onoga što su oni znali i slušali.

Bacio sam pogled na taj projekat iz časopisa i shvatio da bi te kutije odgovarale ali uz male korekcije ne unutračnjih ukrućenja (koje ćete kasnije videti i kojih ima na pretek) nego što se tiče njihove dubine i visine. Gde god da kucnete kutiju sa prstom čuje se klik a ne tup ili zvonk,kao od betona da su pravljene!!!
Promenio mere po mojoj ŠACOMETRIJI i naručio materijal...

Hmmmmmm....,3 puta sam vraćao da iseku kako treba da bude u vinklu i ta mera koju sam dao!

Od alata otprilike treba sledeće:
-ručna hobi glodalica (najjeftinija) i 2 glodala obična ravna (biće slike ili sajt)
-ručna ubodna testera I testerica za sečenje MDF-a ,iverice,špera…(malo manji zubi)
-čekić (do pola kile)
-pakna za šmirglu RUČNA i šmirgla (80-120 granulacije)
-bušilica i burgije od 3-8mm
-špakla bilo kakva iz onog jeftinog seta od 6 kom.,samo da joj je širina da može da uđe u konzervu sa lepkom (univerzalnog) tipa tigar,moment ili PROFESIONAL (oko 70mm širine,biće slika)
-skalper

Materijal:
-isečene stranice od MDF-a
-tiple od 6 ili 8mm dužine oko 30-35mm
-lepak za drvo MOMENT ili sl.
-univerzalni lepak PROFESIONAL ili sl. -NI SLUČAJNO TIGAR-
-e sad, ili furnir,ili ova folija o kojoj ću pričati ili izuzmite univerzalni lepak I špaklu pa kutije odnesite u komoru na farbanje…


Znači prošlo je od našeg prvog susreta već više od mesec dana.

Dobih NAJZAD materijal i krenuh u STVARANJE...


Prvo je trebalo iseći sav višak sa ukrućenja jer oko njega gradimo kutiju,kasnije-NE MOŽE!.
Ništa ne bacajte kasnije će da treba!!!


Nema šanse da neko ko radi ovakve kutije zna tačno u milimetar kolike će stranice na kraju izaći jer nikad ne znaš tačno koja je debljina MDF-a,dovoljno da je pola milimetra tanji ili deblji i već imaš po meni katastrofu jer mora jako da se gituje a to nije to! Zato prednje i zadnje kao i leve i desne stranice pojačajte za milimetar ili dva (obe mere). Kasnije ćete višak skinuti ručnom glodalicom bez problema.

Koristi se lepak,bar ja koristim jer se OSUŠI,Moment za drvo,isto je beo i cena je ista kao i ovi ostali krševi,mogu se koristiti i montažni lepkovi za drvo...,naravno drvene tiple- ništa šrafovi-to ću objasniti kasnije i zašto.



Pravilo za pravu kutiju (po meni),tačnije redosled stranica kad se sklapa je: na gornju i donju (ako nema ukrućenja) stavlja se prednja i zadnja a na sve to se završava sa levom i desnom stranicom,u ovom slučaju prvo ukrućenje ide. To imajte u vidu kad budete pravili mere i plan za sečenje koji ćete dati tamo gde naručujete ili da sami sečete...
Sve unapred mora da se bar 2 puta napravi u glavi jer kasnije nema nazad

Isečena ukrućenja sastaviti sa gornjom i donjom stranicom tiplama. E sad,način na koji ja to radim je sledeći: stavim lepak na kant od ukrućenja i na njega stavim gornju stranicu i donju i sve to tako zajedno stisnem stegom da drži samo dok ne zakucam tiple.


Sad se neki od vas pitaju zašto dok ne zakucam tiple?! Pa zato što kad to tako odradim onda bušim kroz stranice u ukrućenje i to radim da ne bih omašio rupe a i bušim ukoso ... kad bih to radio kao stolar-prvo se rupe izbuše pa se u njih stavlja tipla pa se sklapa i lepi – to možda za viseće elemente u kuhinji ali ne i za ovo...,objasniću uz crtež. (PDF dole)

Kada se tiple zakucaju (moraju da vire bar 2mm) možete odmah da skidate stege jer samo sa tiplama ostaje oko 80% pritiska stege što je savršeno dovoljno da se to sve zalepi kako treba jer lepak NE TRPI konstantno velik pritisak (piše na svakom lepku koji pritisak i koliko), a tiple zbog svog položaja stvar drže na svom mesu od početka. Pre zakucavanja tipli u rupu treba sipati malo lepka,ne previše,tek par kapi jer treba mesta i za tiplu da bude,u protivnom se medijapan cepa i puca ili tipla ne legne na meso a mora na tesno da uđe.




Za boravih reći spisak materijala!!!!

Kutije su gabarita (ŠxVxD) 420x260x370 (mada na kraju će biti za koji milimetar manje),mere su za medijapan od 19mm.

Videće da se mere baš ne slažu,to je zbog toga da bi na kraju bili u plusu a ne u minusu da ne bi gitovali…

-4x (420x370) stranice
-4x (420x230) prednja i zadnja
-4x (330x230) gornja i donja
-2x (330x381 ili 380) ukrućenje glavno
-6x (106x70) mala dodatna ukrućenja

-Prilikom izračunavanja kutija u nekom od programa (LSPCAD ili sl.) u koji ćete da unesete zvučničke parametre,i naravno kad dobijete litražu za kutiju
obavezno dodajte litražu ukrućenja jer i ono ima neku zapreminu,zna da dođe i do litre ipo a kod većih kutija i do 5 litara što nije ni malo zanemarljivo.
-Programe koristite samo okvirno,možete i tačno zbog litraže ali vi sami možete da menjate mere samo dok litraža ostaje ista,mada nije na odmet malo se i igrati.




[Ovu poruku je menjao Viking-pro dana 07.11.2012. u 00:19 GMT+1]
Tri puta sečem i opet kratko! :-) :-) :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Viking-pro
Vladislav Varbai
Novi Sad

Član broj: 277936
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 18:30 - pre 139 meseci
Citat:
vodjang:
Citat:
Viking-pro: Eh da sam ih sebi radio pa da radim od masiva,uvek su mi dolazili takvi projekti gde je cena bila JAKO bitna,i to mislim da sam radio za sve novce pa i više. Gledao
sam da ga izbegavam jer uložen trud nisam mogao naplatiti ni pomoću trikova...

BLOKEJE stavljamo kad hoćemo da nam zvučnici stepuju po patosu,šalu na stranu,presvlačio sam ploču (masku) od visokotonaca i srednjetonaca pa čak i spljni deo
korpe basa u kožu pa zato kažem OBUĆAR! a to izgleda fenomenalno.


I ja volim taj štih kože kad je diskretan, te kada je manji dio presvučen na frontu kutija.
Izgledaju odlično




Uf,ja obožavam taj izgled bio-mehaničkog,gledam svuda da se potpišem
Tri puta sečem i opet kratko! :-) :-) :-)
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 19:55 - pre 139 meseci
Ovo oko košenja tipli kucanih sa gornje strane radiš da se dve spojene ploče ne bi odvajale-istu foru koristim kad radim knauf i kad treba učvrstiti metalni u-profil u gips na mjesta gdje iznad gipsa nema drugog profila u kojeg bi šraf uhvatio. Logika držanja je ista kao i kod kutnog zuba sa razdvojenim korijenima,u ovom tvom slučaju to bi uz zujanje radilo ii bez lepka a još kad se doda lepak to mora da drži i te kako!

Odlično si počeo-rekoh da pratim!

Daješ volje i motiva da se ovako nešto radi,svaka čast druže!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Viking-pro
Vladislav Varbai
Novi Sad

Član broj: 277936
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 20:50 - pre 139 meseci
E baš sam na to mislio 44250! ;-) kako stavljaš te smajlije????????
Sutra nastavljam dalje,danas sam već gotov...
Tri puta sečem i opet kratko! :-) :-) :-)
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 21:00 - pre 139 meseci
Klikneš "img img" tu u lijevoj vertikalnoj koloni pa u sredinu prevučeš ovog gore kockastog što stoji iznad teksta dok ga kucaš! Neke prevlačim i sa prozora drugih foruma na isti način...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 21:10 - pre 139 meseci
...kao npr:




,ne bi ja nego oni me navabili super smajlijima!

(citiraj ovo u svojem odgovoru i sve će ti se samo reći! )


"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Viking-pro
Vladislav Varbai
Novi Sad

Član broj: 277936
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: uradi-sam hi-fi kutije05.11.2012. u 21:48 - pre 139 meseci
Auuu bokte mazo pa ovo je sjajno

RADI!!!!!!!!!!
Tri puta sečem i opet kratko! :-) :-) :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: uradi-sam hi-fi kutije

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 33619 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.