Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bass pojacalo (samo izlazni stepen)

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8746 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2242
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)24.10.2012. u 19:02 - pre 139 meseci
Ma drzacu se ja 1OXB-ovih dizajna, sto je sigurno-sigurno...
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
217.197.137.*



+39 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)24.10.2012. u 19:41 - pre 139 meseci
Ma drug odradi Legenda i uzivaj.
Hebala ih D-klasa ovo kada bolje pogledas na sve lici ali na d-klasu nikako,ma nije steta.
Pozdrav druze:)
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)24.10.2012. u 19:51 - pre 139 meseci
Da se Ja pitam Ja bih napravio ovo u prilogu.

Ako su ti potrebni tranzistori imam ih neke prastare zalihe.


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
217.197.137.*



+39 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)24.10.2012. u 22:07 - pre 139 meseci
Sigma je jedno fantasticno pojacalo,jednostavno i super zvuceci.
E sada malo mi nezgodno,vec dugo nesto crtkam ispade da i ja izbacim neko pojacalo ono ja rad:))
Pa da isprobam,uradio sam vec nekoliko komada i sva su ok,jos uvjek rade,problem mi je bio naci neko pojacalo za aktivne kutije kod jarana u studiju.Napon sa ovim jedinm izlazni parom je +-35V za 4 Oma +-50V na 8 Oma.Ovi driveri zavise od samog napona kao i dobavljivosti istih.
Evo ga:)

P.S. ako prljam temu molim da je moderator prebaci u neku drugu:))

[Ovu poruku je menjao nikko dana 24.10.2012. u 23:28 GMT+1]
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2242
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)25.10.2012. u 06:50 - pre 139 meseci
Daleko si od prljanja teme, kad si vec kod Sigme (je li ovo tvoja izvedba PCB-a) okaci i izgled plocice sa strane bakarne folije
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
217.197.137.*



+39 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)25.10.2012. u 07:37 - pre 139 meseci
Daleko je ovo od Sigme:))
Cim skontam kako da prebacim iz sprinta odmah cu.
Pozdrav:))

Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)25.10.2012. u 07:49 - pre 139 meseci
Citat:
nikko: Daleko je ovo od Sigme:))
Cim skontam kako da prebacim iz sprinta odmah cu.
Pozdrav:))


Borise, klinneš na S1 da ugasiš crvene komponente, pa odeš na File/Export/Bitmap u kartici Bitmap export odabereš High, u Format-u B&W i odabereš putanju gdje ćeš da snimiš sliku ;)

Pozz
Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
217.197.137.*



+39 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)25.10.2012. u 08:17 - pre 139 meseci
Ma meni ne ide:(
Opet mogu poslati mail,sada nadje i ono pojacalo od Rod Elliota na njegovoj stranici,High Power, High Fidelity Lateral MOSFET Power Amplifier.Projekt 101 mislim ima seme ne netu.Ovo bi moglo biti taman:))
Ona verzija sa jednim izlaznim fetom.Opet koga interesuje posaljem mu mailom.
Semica:

Raspored elemenata:

Izgled plocice:

Pitacu Alexandra kako on prebaci citav Sprint file na ovaj sajt.
Pozdrav:))

Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)25.10.2012. u 08:32 - pre 139 meseci
Citat:
nikko: Ma meni ne ide:(


Pošalji meni na mail pa ću ti ja to riješiti ;)
Ili isprintaj pločicu sa u PDF printeru i to ti je to.
Pozz
Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)25.10.2012. u 16:02 - pre 139 meseci
Zvucace komplikovanije nego sto jeste,a zapravo je jako jednostavno. Ja sam se ranije mucio sa "copy/paste" pa u office pa u korel da doguram dimenzije a onda mi je d.veljko poslao link ka nekom besplatnom programu koji izimitira stampac,to sam ubacio u racunar i sad kad treba da prebacim bilo sta iz sprinta u pdf samo u sprintu stisnem opciju print,pa u podesavanjima podesim taj program kao "stampac". Kad se otvori sledeca strana tad biras koji sloj zelis da odstampas,da li zelis vise primjeraka na jednoj strani stampe,da li to hoces u ogledalu...pa stisnes "print",odaberes folder u kojem zelis da sacuvas i to je to. Ako d.veljko ne javi ranije,pisacu koji je program u pitanju cim dodjem kuci,ne znam sad napamet.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)25.10.2012. u 17:15 - pre 139 meseci
"CutePDF writter" je program,a adresa mislim da je http://www.cutepdf.com/products/cutepdf/writer.asp . Mnogo koristan programčić.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Miodrag-ba
sportski radnik
Berane, Crna Gora

Član broj: 265691
Poruke: 141
*.crnagora.net.



+40 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)25.10.2012. u 17:52 - pre 139 meseci

Adobe Acrobat X Pro.(10) rešava sve probleme sa PDF formatima.
Može se skinuti sa neta sa svim potrebnim dodacima. Oko 500MB.

Iz Sprinta direktno (kao da štampaš) file-print, zatim u meniju printer setup
podesiš ime štampača (CutePDF Writer ili ovaj Adobe PDF Creator)
potvrdiš sa Ok i poslije klika na print izlazi dijalog blok sa zahtjevom
da odrediš lokaciju za memorisanje PDF dokumenta direktno iz Sprinta.
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)26.10.2012. u 01:16 - pre 139 meseci
Hehe, Adobe Acrobat je jedini "pravi" PDF probam :) Oni su izmislili PDF! ... Ne smem ovde ni da spominjem koliko kosta licenca za taj program ... :) Sad moze i bez licence ali o tome necemo ovde :) Nije mesto bas za tu temu da o tome pisem, samo cu spomenuti da se cuvate takvih ne-licenciranih kopija koje dolaze uz koje-kakve crackove jer se tu u 90% slucajeva uglavljuju virusi i crvi koji su bas-bas zeznuti u smislu da ne moze AV programi da ih detektuju. Jos ako imate crakovan AV onda je cela prica besmislena :)

CutePDF je fin besplatan programcic, uglvnom zavrsava posao. Ima jos nekoliko besplatnih PDF "printera" u opticaju za Windows ...

Kod Mac OS X, kompletna PDF podrska je implementirana u samom sistemu tako da za sve te operacije ne treba nikakav dodatan software.


Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)26.10.2012. u 05:17 - pre 139 meseci
Citat:
mikikg: Hehe, Adobe Acrobat je jedini "pravi" PDF probam :) Oni su izmislili PDF! ... Ne smem ovde ni da spominjem koliko kosta licenca za taj program ... :) Sad moze i bez licence ali o tome necemo ovde :) Nije mesto bas za tu temu da o tome pisem, samo cu spomenuti da se cuvate takvih ne-licenciranih kopija koje dolaze uz koje-kakve crackove jer se tu u 90% slucajeva uglavljuju virusi i crvi koji su bas-bas zeznuti u smislu da ne moze AV programi da ih detektuju. Jos ako imate crakovan AV onda je cela prica besmislena :)

CutePDF je fin besplatan programcic, uglvnom zavrsava posao. Ima jos nekoliko besplatnih PDF "printera" u opticaju za Windows ...

Kod Mac OS X, kompletna PDF podrska je implementirana u samom sistemu tako da za sve te operacije ne treba nikakav dodatan software.


Nisam hteo da off-ujem ali si u medjuvremenu sve napisao...
Jos je zanivljivo da je na linux-u pdf reader velicine 1-2Mb dok je na win-u 100-200... ovaj X je pola Gb!?...

Jos jedan besplatan alat za manipulaciju pdf-ovima (zamena za corel):
http://inkscape.org/download/?lang=en


 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.ptt.rs.



+20 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)26.10.2012. u 11:09 - pre 139 meseci
Citat:
1OXB:
Miki, sad pogledah drugi link (320volt.com) i imam sta da nadjem... maznuli moj stari dizajn i objavili kao svoj koliko vidim (nigde mog imena ili linka ka stranici), a mozda ga i prodaju?! Cak sa plocice nisu skinuli ni moj logo "OME audio"........

http://320volt.com/1000w-mosfet-anfi/


Taj modul, koji je prikazan na slikama, nije njihov rucni rad. Secam se tih slika jer su bile objavljene na ovom forumu u drugoj temi, mislim da je tema "Pojacalo jako velike snage" i da je izvesni Bole pravio tu azdaju.

Bora je odgovorio sto se tice njegovih projekata koji bi vrsili posao.

Mozes takodje pogledati sledece projekte...

http://www.siliconchip.com.au/cms/A_100618/article.html

http://www.siliconchip.com.au/cms/A_110797/article.html



http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2242
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)26.10.2012. u 17:39 - pre 139 meseci
Bole, javi se !
 
Odgovor na temu

ikap

Član broj: 54510
Poruke: 5
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)05.02.2017. u 16:04 - pre 86 meseci
Poz, da li imate šemu od P101, mislim da je to bilo ranije na forumu?! Ako može i za onu jaču verziju, unapred hvala! Email ikap60(at)gmail.com !
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Bass pojacalo (samo izlazni stepen)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8746 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.