Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony NEX 5n - utisci posle kupovine

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sony NEX 5n - utisci posle kupovine

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8590 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.mts.telekom.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Sony NEX 5n - utisci posle kupovine27.10.2012. u 11:06 - pre 139 meseci
Citat:
miko.s: izašao je G15. 13 i 14 neće izać. od boljih kompakata sa "malo većim" senzorom jedino nikon p7700 ima donekle veći zoom rang.


Ima i Fuji X-S1, kompakt sa 2/3" senzorom i 26x zumom :D.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Sony NEX 5n - utisci posle kupovine27.10.2012. u 12:14 - pre 139 meseci
Citat:
MirosIav:
Drago mi je da si zadovoljan, 5N je vrlo zanimljiv aparat, mada nije za svakoga ;). Ne slazem se da je kvalitet slike "nesto losiji od DSLR-a". U nivou je najboljih APS-C modela i samo ga poneki Nikon i Pentax sa istim senzorom nadmasuju. Najveci problem kod NEX-a je nedostatak objektiva, no Sony-ju to izgleda ne smeta previse. Pogledaj da li ti je cenovno prihvatljiv Tamron 18-200mm, nesto je manji i jeftiniji od Sony-ja.

Da li si mozda probao focus peaking? Mozda to pomogne u situacijama kad nisi siguran da li je fokus na mestu gde zelis. Da li je tebi upotrebljiv? Da li je tacno da se moze koristiti samo u M modu?


Sad sam video da Sony ima novi 18-200, to je neka LE verzija (http://store.sony.com/webapp/w...;productId=8198552921666455205).

Smanjili su mu dimenzije u odnosu na stari 18-200, sad je kao Tamron, ali i dalje preveliko.

Peaking fokus radi u svim modovima, i PASM i Auto. Može čak i da se koristi u kombinaciji auto+manual fokus. Može čak i da se uključi, ne znam sad tačno kako se zove, fokus zum, da ti zumira kadar kada koristiš manuelni fokus. Samo što taj zum kod manuenog fokusa nije baš inteligentan i uvek zumira isto, mislim da je oko 7x pa kad slikaš nešto što je blizu onda nije baš koristan.

 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.mts.telekom.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Sony NEX 5n - utisci posle kupovine27.10.2012. u 22:43 - pre 138 meseci
Hvala na odgovoru. Crni 18-200 je kopija Tamrona, samo je oznaka drugačija.

Citat:
S A J A: Kad sam reko "nešto lošiji od DSLR-a" nisam konkretno mislio na kvalitet slike nego na uopštenu upotrebljivost. Mirrorlesi su nekako osetljiviji i moraš malo više da se potrudiš za dobru sliku. Sećam se kad sam imao Nikon D3100 18-105, jes da je objektiv bio "duži" 50mm što mnogo znači za portret bokerisanje, nego što je i fokus bio brži i ređe je mašio. To je vrlo minimalna razlika i nikako se ne bi vraćao na DSLR upravo zbog veličine.


Neko reče da je to kao desktop i laptop - naravno da su desktop računari komotniji za rad, ali se na laptopu može raditi i van kuće. NEX AF je malo "kilav", nije baš najbrži, no mislim da je brzina AF precenjena...

Citat:
S A J A: Što se tiče slika, kvalitet je odličan, možda ne bi nedostajalo malo oštrine ali verujem da će to biti sređeno u nekoj budućoj verziji 18-55 ili možda nekog "dužeg" objektiva.

I dalje mi nije jasno što ni Tamaron ni Sony neće da urade neki kraći zoom koji počinje od 18, sve od 85 do 135 bi mi odlično odgovaralo. Sećam se kad sam imao Nikkor 18-105 ja sam bio prezadovoljan, to staviš na aparat i nikad ga ne skineš, univerzalniji objektiv po smešno jefitnoj ceni. Dobro, ima tu i biznisa, njima se ne isplati da naprave univerzalni objektiv, bolje da forsiraju prajmove jer se tako više zaradi.


Taj 18-55 je po oštrini na nivou prosečnog DSLR kit objektiva. A duži nešto zum će uskoro: http://www.sonyalpharumors.com...p-four-lenses-to-come-in-2013/ , strpi se još malo...

[Ovu poruku je menjao MirosIav dana 27.10.2012. u 23:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sony NEX 5n - utisci posle kupovine

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8590 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.