Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059013 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mauriciusno1
Beograd

Član broj: 338077
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 21:28 - pre 73 meseci
U tom trenutku nisam gledao pritisak vec samo da spustim temperaturu,mislim da sigurnosni ventil otvara na 2.5bara,a ja sigurno nisam imao toliko,moja procena je da sam imao oko 2.2bara.
 
Odgovor na temu

BaneKG
Kragujevac

Član broj: 338333
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 22:33 - pre 73 meseci
Hvala najlepše za parametre, ispodešavao sam sve i 3 sata sam ga čistio, vratio sam ga na fabričko stanje :D
Međutim, jedna stvar me buni - vidi se na fotografiji, uključena mi je ova 7 crtica (po legendi ona signalizira neko upozorenje) - nema alarma, normalno radi, ali stoji ova crtica. Da li je i kod vas ovako ili ovo moje čudo opet baguje? :)

@ Daxxii pritisak je bio 2.2 bara, ako je pitanje bilo i za mene.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 23:24 - pre 73 meseci
Citat:
BaneKG: Hvala najlepše za parametre, ispodešavao sam sve i 3 sata sam ga čistio, vratio sam ga na fabričko stanje
Međutim, jedna stvar me buni - vidi se na fotografiji, uključena mi je ova 7 crtica (po legendi ona signalizira neko upozorenje) - nema alarma, normalno radi, ali stoji ova crtica. Da li je i kod vas ovako ili ovo moje čudo opet baguje?

@ Daxxii pritisak je bio 2.2 bara, ako je pitanje bilo i za mene.


Pritisak ti je dosta visok mislim da @zoran.mika rece negde u postovima koliki najbolje da bude tokom rada proveri a ukljucice se i on

To sto je ta crtica to je barem kod mene oznaka za pumpu a crtica ispod je za alarme

Evo slike ekrana sa legendom opisa



Kod mene je pritisak kad se pec skroz ohladi da je pred ponovno ukljucivanje oko 1,2 a max je 1,8 kad radi

Fabricko stanje znaci da su parametri podeseni kako ih je postavio onaj ko je pravio elektroniku ... Ne znaci da su ti parametri za tu pec ... Tako barem ja ukapirah ovde ... Prodji kroz parametre pa postavi ove iz posta ...

[Ovu poruku je menjao daxxii dana 26.03.2018. u 00:45 GMT+1]
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BaneKG
Kragujevac

Član broj: 338333
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 01:02 - pre 73 meseci
Fabričko u smislu čišćenja :) Parametre sam promenio, a što se tiče crtice, u pravu si, ja sam promašio, ovo je crtica za pumpu, hvala :)
Inače, pritisak je oko 1.1 bar, u toku rada je oko 1.6, a 2.2 je bio onda kad je peć nagruvala preko 80 stepeni temperaturu - zatvorio sam neke radijatore, i pošto je predimenzionirana za tako "skraćen" sistem, podigla je temperaturu za čas pa sam je ja preventivno ugasio.
 
Odgovor na temu

Hakinen333
Igor Kerezovic
Sombor

Član broj: 338290
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 10:20 - pre 73 meseci
Hvala svima na savetima, u sredu stize pecka, mbs 12 kw, a posle uskrsa sledi montaza... Ako negde zaskripi malo cu vas smarati :-) za sad imam jednu nedoumicu, da li da stavljam bezicni termostat ili ne, posto vidim da ima raznih iskustava...?
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 10:29 - pre 73 meseci
Citat:
Hakinen333: Hvala svima na savetima, u sredu stize pecka, mbs 12 kw, a posle uskrsa sledi montaza... Ako negde zaskripi malo cu vas smarati za sad imam jednu nedoumicu, da li da stavljam bezicni termostat ili ne, posto vidim da ima raznih iskustava...?


@Hakinen333

Nisam bas strucna ali moje iskustvo je da je to sve jedno i da je pitanje samo sta je tebi prakticnije ono sto je bitno da je histerezis koji tebi treba a to verujem sada nemas orjentaciju ... tako da pozajmi neki pa testiraj pa posle kupi onaj koji ti je potreban ... nemoj samo one koji nisu digitalni

Bas mi je drago bice nas dvoje sa 12 kw ostali su 18 kw

Srecno i polako ... nekad i mene kad citam ovde uhvati panika i smaram sve ovde ... ali svi ovde su bas DIVNI tako da samo polako strpljivo i za sve ce se naci resenje
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

Hakinen333
Igor Kerezovic
Sombor

Član broj: 338290
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 10:37 - pre 73 meseci
U sustini meni je svejedno sa termostatom ili bez, u prodavnici ga preporucuju zbog ustede ( ni jedan trgivac se ne greje na ovakvu pec... :-) ) e sad da li on ugasi pec potpuno ili je kao bez termostata samo prebaci u rezim rada 1?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.180.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 10:43 - pre 73 meseci
Testirao sam i snimio rad peći po temperaturi vode i odlazak peći u stand-by i sigurnosno isključivanje peći po temperaturi vode. Postaviću video samo čekam da se odpreme na YouTube ima tri snimka.
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 10:54 - pre 73 meseci
Citat:
zoran.mika: Testirao sam i snimio rad peći po temperaturi vode i odlazak peći u stand-by i sigurnosno isključivanje peći po temperaturi vode. Postaviću video samo čekam da se odpreme na YouTube ima tri snimka.

@zoran.mika

sad nam pravis zazubice sta mi koji to nemamo da radimo ... kako ja servis da zovem i akzem moja pec se ne gasi na 80 C sto je najverovatnije tako a stvarno se mnogo bojim da to sve tako probam i istestiram kako ste rekli ... a pec u garantnom roku ... negde je u parametrima to ukljuceno za ove nase ili iskljuceno ... sta ima u onom dodatnom delu parametara za koje id eneka druga sifra koju nisam ni videla da li je neko postavio ovde ?

Citat:
Hakinen333: U sustini meni je svejedno sa termostatom ili bez, u prodavnici ga preporucuju zbog ustede ( ni jedan trgivac se ne greje na ovakvu pec... ) e sad da li on ugasi pec potpuno ili je kao bez termostata samo prebaci u rezim rada 1?

@Hakinen333

termostat ugasi skroz pec kad termostat ugasi pise WAIT COOLING i nema vatre nema nicega pec ceka da termostat ponovo da nalog da se upali i tek tada sipa ponovo pelet potpaljuje i svaki put tako
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

Hakinen333
Igor Kerezovic
Sombor

Član broj: 338290
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 11:01 - pre 73 meseci
Znaci u teoriji bi termostat trebao da doprinese ustedi, a da li je tako u praksi to mora svako za sebe da istestira :-)
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.180.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 11:14 - pre 73 meseci
Daxxii, nema drugih skrivenih parametara za koje mi neznamo, šta misliš da nije malo glupo da postoji i taj parametar za sigurnosno isključivanje peći, to mora da postoji radi zaštite a ne hoću to da uključim ili isključim.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.180.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 11:19 - pre 73 meseci
Citat:
Hakinen333:
Znaci u teoriji bi termostat trebao da doprinese ustedi, a da li je tako u praksi to mora svako za sebe da istestira :-)


A glavni je uslov da radi po stand-by da imaš dobru izolaciju da bude što duža pauza između rada peći.

 
Odgovor na temu

Hakinen333
Igor Kerezovic
Sombor

Član broj: 338290
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 11:23 - pre 73 meseci
Pa izolacija je prosecna, spolja demit 5cm, plafoni spusteni rigipsom na 2,5m i izolovani staklenom vunom, pvc stolarija...
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 11:30 - pre 73 meseci
Citat:
Hakinen333: Znaci u teoriji bi termostat trebao da doprinese ustedi, a da li je tako u praksi to mora svako za sebe da istestira


@Hakinen333

Ukoliko si citao celu ovu temu mogao si da primetis da se pominje kondenzacija i temperatura na kojoj se kondenz stvara ... da to lose utice na kotlove ... tj dolazi do korozije kotlovskog lima ...

Mi smo imali alfa-plam kamin za etazno 15 godina i jos uvek je ispravan ... on je izradjen od kotlovskog lima i kod njega je bio problem da moze samo niskokaloricno gorivo da se lim kotla ne istopi ... u sustini taj kamin je gutac goriva ali nismo imali drugo resenje ... nije mi jasno kako se kod tog kamina nije desavao kondenz i isti taj problem i kotao nije propao ...

sto se ovih peci tice mnogi ovde komentarisu kako je bolje da pec non stop radi da se spreci taj kondenz ... nama bi bilo pretoplo da pec stalno radi ... dakle to ne dolazi u obzir ... a ako ove peci tek tako propadaju a kostaju preko 1000 eur onda niko od nas i ne treba da kupi ovakve peci na pelet bez obzira koji je proizvodjac ... citanje ovog foruma lako mnoge moze da dovede do toga da odustanu od kupovine ...

moja preporuka je ova pec ... koliko para toliko muzike ... na ALFA PLAM temi za ove peci citam isto imaju raznih problema ... tako da ni ovi problemi kod MBS peci nisu nista bolji ili gori ... sve je stvar izbora ... kupio je svako onu pec za koju je imao para ... ono sto mogu da zakljucim je da ce vreme pokazati

bitno je :

1) odrzavati pec generalnim ciscenjem jednom mesecno ima kako se to radi u svakom uputstvu koje smo svi dobili
2) kod mesecnog uvek lepo ocistiti i usisati ventilator sa unutrasnje strane iz peci iako se tesko dolazi do njega
3) isprazniti puz skroz i usisati svu piljevinu od peleta iz puz-a
4) odrzavati pec dnevnim ciscenjem svakodnevno praznejnje i usisavanje pepeljare i gornje i donje
5) prakticnije je zadnju komoru usisavati svake dve nedelje jer ventilator manje pepela u tom slucaju izduvava u odzak a to se utvrdjuje koliko cesto treba kontrolom takozvanog kondenz lonceta na cunku
6) povremeno WD-om podmazati osovinu puz-a
7) povremeno skinuti stranice usisati sitnu pelet prasinu koja je prosla u taj deo peci

@zoran.mika
pa kako onda pec koju ti imas gasi na temp vode a ova nasa ne ? sta je to sto tvoja ima a nasa nema ? osim da je neko podesavanje u tom kompu koji je ugradjen ?

izvini bas sam dosadna ali nisam videla konkretan odgovor ... verujem ja da je to tako kod tebe ... proverila sam i kod mog rodjaka je isto kao kod tebe ... imate pec iz iste serije ...
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

BaneKG
Kragujevac

Član broj: 338333
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 11:42 - pre 73 meseci
Ja imam termostat, međutim, problem je što baš i nema funkciju jer posle "Wait cooling" skoro uvek ide "Alarm: No Lightning" (jer ostane šljake u čašici)
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.180.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 12:18 - pre 73 meseci
Daxxii, ploče su iste samo kod vas ima i taj famozni sigurnosni termostat, pretpostavljamo Mauriciusno1 i Ja da je on problem ili neko pogrešno povezivanje.

Mauriciusno1 će da zove servis, moj predlog je i da Ti zoveš servis i naravno svi ostali.


Ps.

Mnogo sporo ide ovo odpremanje videa, trebalo bi do večeras da bude gotovo.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.180.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 12:44 - pre 73 meseci
Citat:
BaneKG:
Ja imam termostat, međutim, problem je što baš i nema funkciju jer posle "Wait cooling" skoro uvek ide "Alarm: No Lightning" (jer ostane šljake u čašici)


Bane glavni razlozi stvaranja šljake u čašici su, loš pelet, falš vazduh i dimljak.

Falš vazduh možeš da odkloniš sa proverom svih azbestnih zaptivki na peći, koje nevaljaju da se zamene.

Dimljak da proveri dali je očišćen. Koje je visine dimljak?

Probaj sa drugim peletom, uzmi jednu vreću.

 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 12:51 - pre 73 meseci
Citat:
zoran.mika: Daxxii, ploče su iste samo kod vas ima i taj famozni sigurnosni termostat, pretpostavljamo Mauriciusno1 i Ja da je on problem ili neko pogrešno povezivanje.

Mauriciusno1 će da zove servis, moj predlog je i da Ti zoveš servis i naravno svi ostali.


Ps.

Mnogo sporo ide ovo odpremanje videa, trebalo bi do večeras da bude gotovo.

@zoran.mika

kad stigne super nema zurbe svakako je sezona na izmaku

pozvacu ih naravno da pitam ... jer ako pise da iskljucuje a ne iskljucuje onda to jeste problem


Citat:
BaneKG: Ja imam termostat, međutim, problem je što baš i nema funkciju jer posle "Wait cooling" skoro uvek ide "Alarm: No Lightning" (jer ostane šljake u čašici)

@BaneKG

nisam videla koji pelet koristis ?

ja sam imala taj problem ali samo zato sto je pelet bio tvrd sad vise nemam taj problem jer miksam dve vrste peleta

promeni pelet uzmi neki drugi pa testiraj bukvalno sa jednim dzakom pa ces iskljuciti opciju da je pelet ... moras sve to da uradis jer ako je pec u garanciji a nesto je do peci moras sve da proveris

nas dimnjak je cak dosta duzi od tvog a ti proveri svoj dimnjak za svaki slucaj da nije neki problem u dimnjaku i jako je bitno da si sam na dimnjaku i da je samo tvoja pec na dimnjaku
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 13:00 - pre 73 meseci
Ako pauze izmedju gasenja i paljenja peci nisu bar 2...2.5 sati, nikakvu ustedu necete imati, cak naprotiv, trosicete vise peleta nego da pec radi sve vreme
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2018. u 13:08 - pre 73 meseci
ono sto sam ja primetila ako mi je temperatura vode kotla veca od 56 C u tom slucaju duze radi u WORK 5-1 a kratko u modulaciji a modulacija je ekonomicna potrosnja

a kako mi je podeseno da je temperatura kotla 56 C pec radi krace u WORK programima i kad postigne tih 56 C posle radi u modulaciji dok ne postigne temperaturu prostorije koju sam zadala termostatom i manja je potrosnja

kod nas napr ako mi je natermostatu zadata sobna 21,5 on kad se pec iskljuci meri i preko 22 C a temp kotla su 52-53 C povratne i 63-65 C kotla a kada je zadata temp prostorije 22 C onda postigne preko 55 C povratne i preko 68 C kotla ... ali kod mene na ova kretanja uticu uslovi koje imam ... to svako juri naspram svojih uslova

da li je duze da radi u WORK ili duze u modulaciji i vremenski duze jedno te isto za potrosnju to mi je jedino diskutabilno mrzelo me je toliko da ispitujem

[Ovu poruku je menjao daxxii dana 26.03.2018. u 16:37 GMT+1]
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059013 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.