Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049027 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pei75
...
...
...

Član broj: 331114
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2016. u 06:06 - pre 89 meseci
@maks-rs
Zahvaljujem na savetu, isprobacu drugog proizvodjaca.

@electro80
Pec je MBS 18KW, zaista je frustrirajuce kada se prekida proces grejanja i otklanja problem tri puta dnevno. Otprilike i ja sam potrosio toliko dzakova i apsolutno sa svakim sam imao problem. Dobar deo peleta unutar dzaka je i znacajno vecih dimenzija od onih navedenih. Danas cu krenuti sa drugim prouzvodjacem, pa cu podeliti utiske.
...
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2016. u 07:49 - pre 89 meseci
@pei75

Zbog tehničkih karakteristika puža sve ove naše "male" peći zahtjevaju pelet do max 3 cm dužine - optimalno 1 - 1,5 cm i ovo treba biti prvi uslov za kupovinu.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2016. u 12:53 - pre 89 meseci
tu treba balansirati zbog nasih svilenih puzeva.

pelet je kraci ako je slabije presovan, al isamim tim ima vise prasine u dzakovima koja takodje zna da glavi puz.
ako je pelet duzi, znaci da je jace presovan, da ce prasine biti vrlo malo, ali ce nam maltretirati "svilenka"...

bas kao sto je maks-rs napisao, gleati specifikaciju da je bar 90% <= 3cm...
 
Odgovor na temu

pei75
...
...
...

Član broj: 331114
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2016. u 15:20 - pre 89 meseci
Da li, shodno vasim napomenama vezanim za duzinu peleta, pride i kvalitet, mozete da mi preporucite, gledano iskustveno, kojeg proizvodjaca bih trebao imati u vidu. Buduci da pelet koristim tek od prosle sezone i da su kod mene u opticaju bile dve vrste ("bioenergy" i "riz") sa kojima nisam imao ovu vrstu problematike, svaka sugestija i preporuka mi je dobrodosla.
...
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2016. u 15:39 - pre 89 meseci
Citat:
pei75: Da li, shodno vasim napomenama vezanim za duzinu peleta, pride i kvalitet, mozete da mi preporucite, gledano iskustveno, kojeg proizvodjaca bih trebao imati u vidu. Buduci da pelet koristim tek od prosle sezone i da su kod mene u opticaju bile dve vrste ("bioenergy" i "riz") sa kojima nisam imao ovu vrstu problematike, svaka sugestija i preporuka mi je dobrodosla.


nezahvalno je davati savete jer kvalitet zavisi od ture do ture kod istog proizvodjaca.
meni su za ovu sezonu npr bas savetovali sparrow :)

prosle sezone sam koristio eco wood iz petrovca na mlavi koji je bio tvrdji i par puta mi se glavio puz, ali manje od npr. jela star iz prijepolja koji je kratak i mnogo manje sabijen i samim tim uvek prisutno par saka prasine u dzakovima pa ako ceo dzak odjednom sipas u magacin, ogromna je verovatnoca da ce se puz zaglaviti od prasine.

kod glavljenja usled nagomilane prasine je dovoljno da prodzaras kroz rupu od casice ka puzu i odglavices ga dok kog glavljenja usled tvrdog/dugackog peleta obicno trazi praznjenje magacina i srafcigerom guranje tog malenog maleroznog delica koji je upao izmedju dela puza i zidica.

ja obicno kada sipam pelet, rukom prosaram i ako naletim na duze delove, izdelim ih (sto svakako nije dovoljno, ali hajd...).

jos uvek nisam kupio pelet za ovu sezonu, gorim proslogodisnje zalihe pa cu krajem meseca da kupim i bas sam planirao sparrow (210e paleta sa prevozom) pa me je tvoj post smorio :)
alternativa mi je enwo (190e tona sa prevozom)...

 
Odgovor na temu

pei75
...
...
...

Član broj: 331114
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2016. u 20:57 - pre 89 meseci
Trenutno sam isprobao pelet "nanix", posle paljenja, prelaska u rezim rada i sa njim se istovetno desilo - puz je zaglavio i nema dotura peleta. Buduci da je posredi verovatno neki kvar, nevezano za kvalitet i dimenzije peleta, moracu da pozovem servis. Obavesticu sta je bilo, za sada je izvesno da, u ovoj vrsti problematike, pelet nema udela.
Update 1: Dok se culo zujanje EM puza, cekajuci da se aktivira alarm zbog pada temperature izduvnih gasova, mahinalno " zaorah" rukom unutar spremnika za pelet i on krete, kao da je se stvorio neki vakuum. U lozistu nije bilo zara, te pelet nije mogao da sagoreva, pa cu probati nanovo jos jednom. Zaglavljivanje puza je bilo u razlicitim rezimima rada i pri razlicitim nivoima rezervoara za pelet.
Update 2: Neiskusan u ovoj raboti, u prazan spremnik za pelet, izrucih ceo dzak i tako pokrenuh pec, smatrajuci da ce pocetno ubacivanje peleta pokrenuti ceo proces ispravno. Verovatno sam trebao da na prazan rezervoar pridodam manju kolicinu peleta i pokrenem testno ubacivanje peleta, kako bi puz prihvatio odredjenu kolicinu, pa tek onda da startujem pec. Elem, imao sam dva gasenja, dva rucna mesanja tog "vakuuma" i tek iz treceg puta doslo je do kontinuiteta u smislu ubacivanja peleta. Pec je nakon toga, za divno cudo, funkcionisala normalno tokom cele noci. Za krajnji sud, ostavljam par dana konstantnog rada. Podosta sam lutao u misljenjima, jerbo su se i nakon promene peleta desavale meni cudne stvari. Trenutno sam blizi tvrdnji da je ipak u pitanju duzina peleta uzrok blokiranja puza, u mom slucaju.

[Ovu poruku je menjao pei75 dana 16.11.2016. u 22:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pei75 dana 17.11.2016. u 07:01 GMT+1]
...
 
Odgovor na temu

gentoi1954
istvan erdei
nezaposlen
temerin

Član broj: 330173
Poruke: 51
*.dynamic.stcable.net.



+57 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2016. u 16:52 - pre 89 meseci
Pozdravljam sve spaljivace peleta.
Ove sezone koristim pelet firme d.o.o. Lazic Promet Baraci Mrkonjic Grad BIH. Grejem od 1. 10. potroseno 39 vreca a da nisam imao ni jedno zaglavljivanje puza, niti vakuma u spremniku.Pelet je sitan,50% je duzine 0.5cm ostatak 1 i 1.5cm . a poneki cak 2cm, duzih nema.Sastav ne pise, vec samo da je od drveta.Posto je tamne boje voleo bih znati od kog drveta je.Dobro gori, ima prasine u vrecama za pola sake, pepela na pretek, staklo umereno prlja. Da je malo kaloricniji, da ostavlja manje pepela,bio bi idealan,za naseMBSpecke kao stvoreno.Ali nemere bilo bi previse.Ranijih godina sam se patio kao patika odsilnih glavljenja ,i ono NO PELET a spremnik nije prazan.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.11.2016. u 11:15 - pre 89 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
tu treba balansirati zbog nasih svilenih puzeva.

pelet je kraci ako je slabije presovan, al isamim tim ima vise prasine u dzakovima koja takodje zna da glavi puz.
ako je pelet duzi, znaci da je jace presovan, da ce prasine biti vrlo malo, ali ce nam maltretirati "svilenka"...

bas kao sto je maks-rs napisao, gleati specifikaciju da je bar 90% <= 3cm...



Dužina peleta nije mjerilo kvaliteta njegove izrade. Jedno je ako se dug pelet polomio prilikom transporta pa je postao sitniji a sasvim je druga stvar ako je on sitan i približno isti a atakav proizveden. Argument za ovo je što se bavim proizvodnjom peleta za svoje potrebe i proizvodnja izgleda ovako

https://youtu.be/J3aowLtAuT4
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.11.2016. u 11:54 - pre 89 meseci
Citat:
dusanmijat: Dužina peleta nije mjerilo kvaliteta njegove izrade. Jedno je ako se dug pelet polomio prilikom transporta pa je postao sitniji a sasvim je druga stvar ako je on sitan i približno isti a atakav proizveden. Argument za ovo je što se bavim proizvodnjom peleta za svoje potrebe i proizvodnja izgleda ovako

https://youtu.be/J3aowLtAuT4


ja nisam ni ocenjivao kvalitet na osnovu duzine (kada govorimo o peletu).
ja sam navodio zavisnost kolicine prasine u dzakovima od tvrdje i slabije presovanog peleta kao i uticaj prasine i duzeg peleta na rad 'svilenog' puza MBSovskih peci.

kvalitet peleta zavisi od mnogih parametara i kriterijum nije za sve isti usled razlicitih mehanizama razlicitih kotlova i peci.

 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.11.2016. u 12:34 - pre 89 meseci
[quote]Drizzt Do Urden:

pelet je kraci ako je slabije presovan, al isamim tim ima vise prasine u dzakovima
ako je pelet duzi, znaci da je jace presovan, da ce prasine biti vrlo malo, [quote]



 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.IP.cloudmosa.com.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.11.2016. u 13:03 - pre 89 meseci
Citat:
dusanmijat Drizzt Do Urden:

pelet je kraci ako je slabije presovan, al isamim tim ima vise prasine u dzakovima
ako je pelet duzi, znaci da je jace presovan, da ce prasine biti vrlo malo,


Zar nije tačno to sto sam napisao?
Do sada se upravo to pokazalo.
Osim ako u slabije presovanom peletu ne ubacuju vezni aditivi pa onda moze da bude i duzi i sa manje prasine, ali onda to ima svoje druge negativne strane.
Ako gresim, napisi gde. Znaci svakako da eventualne loše informacije razjasnimo.
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.11.2016. u 13:20 - pre 89 meseci
Nije velika mudrost reći da u slabije presovanom peletu ima više prašine. Ja sam negirao da kraći pelet ne znači da je lošije presovan. Moj pelet NE MOŽE da pređe 20 mm a za kvalitet mogu da garantujem jer znam od čega se radi i na koji način.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.IP.cloudmosa.com.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.11.2016. u 14:22 - pre 89 meseci
Citat:
dusanmijat: Nije velika mudrost reći da u slabije presovanom peletu ima više prašine. Ja sam negirao da kraći pelet ne znači da je lošije presovan. Moj pelet NE MOŽE da pređe 20 mm a za kvalitet mogu da garantujem jer znam od čega se radi i na koji način.


Ok. Super ako si postigao da ti se jace presovan pelet lomi na 2 cm.
Ja do sada nisam uspeo da naletim na takav.
O o sto sam do sada koristio su imali pomenute karakteristike - jace presovani su imali veci procenat duzih a slabije presovani kracih 'pinklica' i ti kraci su imali znacajnu prasinu.
 
Odgovor na temu

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.11.2016. u 10:52 - pre 89 meseci
Na samoj peletirci imas noz ili lomac kojim odredjujes duzinu peleta.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2016. u 08:54 - pre 89 meseci
Izgled i količina pepela u ložištu peći MBS 18 kw posle sedam dana


Koristim sparow pelet i nisam nešto zadovoljan sa njim,primetio sam da ima manju kaloričnu vrednost od prošlogodišnjeg riz-a a i ima mnogo dugačkih komada pa mi u rezervoaru iznad samog ulaza u puž napravi branu kao neko gnezdo i ne dozvoljava sitnijem peletu da ulazi u puž,ako primetim na vreme onda i nije neki problem,dovoljno je da sa šipkom prodžaram taj čep i da puž nastavi sa ubacivanjem peleta u ložište,doduše relativno je mekan i puž ga lako pokida,ne dolazi do zaglavljivanja u spirali,i ima manje pepela nego prošlogodišnji.
Posle mog povećanja modulacije u trajanju od 3" postigo sam da se usaglase i ambijentalna temperatura od 26.C i temperatura vode od 63.C-67.C i to sve u trajanju od 45.minuta od kada peć uđe u work 5.koji traje 15.minuta i moja povećana modulacija u trajanju od 30.minuta,peć se pali tri puta od 6.sati do 23.sata radi na stand-by modu,doduše po ovoj spoljnoj temperaturi,potrošnja se vrti oko deset kila dnevno za kuću od 68.kvadrata,izolovana i dobra drvena stolarija,za sada u ložištu ne primećujem naslage nastale od kondezacije a i u drugim prostorijama gde su radijatori mnogo je bolja temperatura,videćemo kolika će potrošnja biti kad bude bilo hladnije vreme.

[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 28.11.2016. u 10:15 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2016. u 09:51 - pre 89 meseci
Citat:
zoran.mika: Izgled i količina pepela u ložištu peći MBS 18 kw posle sedam dana


Koristim sparow pelet i nisam nešto zadovoljan sa njim,primetio sam da ima manju kaloričnu vrednost od prošlogodišnjeg riz-a a i ima mnogo dugačkih komada pa mi u rezervoaru iznad samog ulaza u puž napravi branu kao neko gnezdo i ne dozvoljava sitnijem peletu da ulazi u puž,ako primetim na vreme onda i nije neki problem,dovoljno je da sa šipkom prodžaram taj čep i da puž nastavi sa ubacivanjem peleta u ložište,doduše relativno je mekan i puž ga lako pokida,ne dolazi do zaglavljivanja u spirali,i ima manje pepela nego prošlogodišnji.
Posle mog povećanja modulacije u trajanju od 3" postigo sam da se usaglase i ambijentalna temperatura od 26.C i temperatura vode od 63.C-67.C i to sve u trajanju od 45.minuta od kada peć uđe u work 5.koji traje 15.minuta i moja povećana modulacija u trajanju od 30.minuta,peć se pali tri puta od 6.sati do 23.sata radi na stand-by modu,doduše po ovoj spoljnoj temperaturi,potrošnja se vrti oko deset kila dnevno za kuću od 68.kvadrata,izolovana i dobra drvena stolarija,za sada u ložištu ne primećujem naslage nastale od kondezacije a i u drugim prostorijama gde su radijatori mnogo je bolja temperatura,videćemo kolika će potrošnja biti kad bude bilo hladnije vreme.

[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 28.11.2016. u 10:15 GMT+1]



uh, nemoj sad da mi mracis :)
taman sam za sutra planirao da dogovorim da mi isporuce jednu paletu sparrow-a :)
alternativa mi je enwo.
danas treba da zovem da potvrdim ispotruku za sutra.

hajd molim te pojasni izjavu "Posle mog povećanja modulacije u trajanju od 3".
ja imam problem sto mi u modulaciji radijatori bas postanu mlaki. kapiram da to mogu da resim povecanjem dotoka peleta, ali to znaci i znacajno vecu potrosnju.
nisma pri peci pa ne mogu da ocitma koliko je kod mene stavljeno za dotok u modulaciji.

pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2016. u 10:03 - pre 89 meseci
@Drizzt Do Urden

Dešavalo mi se kao i kod svih korisnika peći za dnevni boravak da kada uđe u modulaciju temperatura vode opada a temperatura dnevnog boravka raste a u spavaćim sobama malte ne ledara i stvaranje naslaga katrana u ložištu kao što i sam znaš zbog niske temperature vode,nije nikad mogla da bude veća od 55.C zato sam povećao modulaciju sa fabričke od 1,5" prvo na 4" pa sam smanjio na 3" i dobio sam za kratko vreme postigne i temperaturu prostorije od 26.C i temperaturu vode imeđu 63.C.67.C
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2016. u 10:24 - pre 89 meseci
Citat:
zoran.mika: @Drizzt Do Urden

Dešavalo mi se kao i kod svih korisnika peći za dnevni boravak da kada uđe u modulaciju temperatura vode opada a temperatura dnevnog boravka raste a u spavaćim sobama malte ne ledara i stvaranje naslaga katrana u ložištu kao što i sam znaš zbog niske temperature vode,nije nikad mogla da bude veća od 55.C zato sam povećao modulaciju sa fabričke od 1,5" prvo na 4" pa sam smanjio na 3" i dobio sam za kratko vreme postigne i temperaturu prostorije od 26.C i temperaturu vode imeđu 63.C.67.C


cek cek...govorimo o modulate rezimu. i to si podigao bio na 4 pa smanio na 3???
meni je, ako se dobro secam snaga 3 ili 4 na 3", a modulacija nesto malo iznad 1.
drugim recima, ako te dobro razumem, ti u stvari i nemas onda modulaciju vec si preko parametra za dotok peleta za rezim modulacije podesio ovoliku vrednost kako bi u stvari 'override'-ovao modulaciju i obezbedio konstantno vecu temperaturu u sistemu i postigao da se to slaze sa ciljanom temperaturom prostorije od 26 stepeni?

moguce da sam nesto pogresno razumeo, ali ako nisam, zar to ne znci GUTANJE peleta kada temperatura padne ispod 0? :)
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2016. u 11:24 - pre 89 meseci
@Drizzt Do Urden

Da dobro si shvatio,povećao sam samo modulaciju na 3" i obrtaje na 2200.,svi ostali režimi rada su ostali fabrički sem čišćenja čašice na svakih 15.minuta u trajanju od 60.sekundi i trajanje čišćenja lozišta na 4.minuta kada peć ulazi u wait cooling pošto je na stand-by modu.Kao što sam napisao peć radi 15.minuta u work 5. od 22.C prostorije do 24.C i 30.minuta u modulaciji od 24.C do 26.C,i za to vreme postigne od 63.C do 67.C vode,nekad i 70.C. pumpa nastavi da vrti vodu još 50.minuta i ugasi se na 42.C,i tako odradi tri ciklusa od 6-23.časa,potrošnja po ciklusu se kreće za sada od 3.-3,5.kg peleta što mu dođe 10.kg dnevno,kada je peć radila sa fabričkom modulaciom od 1,5" radila je i po dva sata i isto je bilo tri takva ciklusa što mu dođe ista potrošnja samo mi nije postizala temperaturu vode,čak je i opadala,za optimalni rad peći a i za druge prostorije,kada padne temperatura niže ja ću biti zadovoljan neka ima i pet ciklusa što mu dođe oko 15.kg peleta dnevno,samo što reče Max ko nevoli efekat hladnih radijatora između ciklusa neka mu peć ne radi u stand-by modu.

 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2016. u 11:46 - pre 89 meseci
Citat:
zoran.mika: @Drizzt Do Urden

Da dobro si shvatio,povećao sam samo modulaciju na 3" i obrtaje na 2200.,svi ostali režimi rada su ostali fabrički sem čišćenja čašice na svakih 15.minuta u trajanju od 60.sekundi i trajanje čišćenja lozišta na 4.minuta kada peć ulazi u wait cooling pošto je na stand-by modu.Kao što sam napisao peć radi 15.minuta u work 5. od 22.C prostorije do 24.C i 30.minuta u modulaciji od 24.C do 26.C,i za to vreme postigne od 63.C do 67.C vode,nekad i 70.C. pumpa nastavi da vrti vodu još 50.minuta i ugasi se na 42.C,i tako odradi tri ciklusa od 6-23.časa,potrošnja po ciklusu se kreće za sada od 3.-3,5.kg peleta što mu dođe 10.kg dnevno,kada je peć radila sa fabričkom modulaciom od 1,5" radila je i po dva sata i isto je bilo tri takva ciklusa što mu dođe ista potrošnja samo mi nije postizala temperaturu vode,čak je i opadala,za optimalni rad peći a i za druge prostorije,kada padne temperatura niže ja ću biti zadovoljan neka ima i pet ciklusa što mu dođe oko 15.kg peleta dnevno,samo što reče Max ko nevoli efekat hladnih radijatora između ciklusa neka mu peć ne radi u stand-by modu.


aha...ok...prevideo sam da tvoja pec radi u stand by modu.
u kombinaciji sa stand by modom, ta tvoja postavka sa odgovarajucim podesavanjem bi mogla da se nekako iskombinuje da potrosnja bude slicna kao na pecima koje stalno rade (uglavnom u modulaciji)...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049027 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.