Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059419 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.04.2016. u 07:35 - pre 97 meseci
svakako je manje prljavo i ima znacajno manje maltretiranja od grejanja na drva/ugalj.
prica sa ciscenjem je posledica loseg dizajna i svakako bi na tome trebalo da porade.
a i silne kubike drva ne bih imao gde da drzim posto zivim u zgradi.
ovako, u relativno malom podrumu mogu da smestim dovoljno peleta i da mi i pretekne.

stoji izjava da nije samo klik na dugme i gotovo.
tu opciju sam imao na vailantovom kotlu na struju pa nam nikada nije dovoljno toplo a racuni za struju OGROMNI...
 
Odgovor na temu

bojan89so
nema nema
nema
nema nema
sombor

Član broj: 333515
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.05.2016. u 22:53 - pre 96 meseci
Pozdrav ljudi,jel moze neko da podeli iskustvo sa tim sistem riittium thermo kaminom 20kw?
Upravo sam ugradio isti,ali jos nije pusten u rad,zbog garancije.
nema
 
Odgovor na temu

bojan89so
nema nema
nema
nema nema
sombor

Član broj: 333515
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.05.2016. u 21:45 - pre 96 meseci
I zasto pelet od bukve?koja je razlika ako se uzme kvalitetan pelet od ciste topole?
nema
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
77.46.142.*



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.05.2016. u 13:08 - pre 96 meseci
@bojan89so Lep tekst o drvetu kao izvoru energije
http://www.montekamin.me/dokumenta/drvo_kao_izvor_energije.pdf
 
Odgovor na temu

perica75
Beograd

Član broj: 333560
Poruke: 1



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.05.2016. u 15:10 - pre 96 meseci
Dobar dan. Ja sam novi ovde i čitao sam dosta vaših pitanja i odgovora.
Hoću da zamenim postojeće grejanje na struju i pređem na pelet.
Interesuje me koja je najbolja sobna etažna peć na pelet. (mislim na proizvođača)
Unapred hvala.

 
Odgovor na temu

bojan89so
nema nema
nema
nema nema
sombor

Član broj: 333515
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.05.2016. u 19:37 - pre 96 meseci
Citat:
drvlada75:
@bojan89so Lep tekst o drvetu kao izvoru energije :)
http://www.montekamin.me/dokumenta/drvo_kao_izvor_energije.pdf







Zahvaljujem se na ovom dokumentu,
sada znam sigurno koji pelet kupujem,midex k2 pogon preko puta...

nema
 
Odgovor na temu

bojan89so
nema nema
nema
nema nema
sombor

Član broj: 333515
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.05.2016. u 19:38 - pre 96 meseci
Citat:
perica75:
Dobar dan. Ja sam novi ovde i čitao sam dosta vaših pitanja i odgovora.
Hoću da zamenim postojeće grejanje na struju i pređem na pelet.
Interesuje me koja je najbolja sobna etažna peć na pelet. (mislim na proizvođača)
Unapred hvala.






Tim sistem rittium thermo 20
nema
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.05.2016. u 20:35 - pre 96 meseci
Pozdrav svima,
imam dilemu oko nabavke upsa ili inverter sa sinusom .
Koliko mi je snage potrebna,da li moram da ima od 600w ili moze od 300w? Koliko bi mi mogla da radi ako sam ja peć thermo pelet 18 kw mbs ostavio da radi a nisam u kući?
Da li moze da se poveže sa upsom ili inverterom da se sama peć ugasi? Hvala puno .
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
77.46.142.*



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.05.2016. u 07:30 - pre 96 meseci
Recenica iz uputstva:

"Motor ventilatora izduvnih gasova snage 54W, motor dodavača peleta snage 45W, kao i upaljač od 350W. Upaljač je uključen samo pri paljenju peleta.
Tokom rada peći pojedini motori rade u režimu koji je programiran fabrički. Takođe postoji i cirkulaciona pumpa snage 60 W koja se povremeno uključuje."
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.05.2016. u 12:43 - pre 96 meseci
Ok je to i servis mi je napisao:,,Ukupna snaga Termo Peleta je 550 w !

Svaki UPS koji ima tu minimalnu snagu od 600 w sa čistom sinusoidom (talasastom) može da pokreće peć nakon nestanka struje određeno vreme u zavisnosti od akomulatora !"


Pravo pitanje je kolko može da mi izdrži peć na ups-u,a koliko na inverteru?Koga kod pitam kaze mi da to moze da se izračuna,a niko koliko dugo može da radi peć... Zato sam mislio da mi neko kaže ko je već probao jedan ili oba sistema u praksi ,a ne u teoriji. Hvala
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.05.2016. u 13:06 - pre 96 meseci
Nisam 100% siguran al UPS je namenjen za sigurno gašenje kompjutera tj da ona stvar koja je priključena ne pretrpi štetu, ergo on ne može da drži dugo. Sa akumulatorom je mnogo bolje,ili eventualno ako se oba priključe,moj ćale je nešto experimentisao sa tom kombinacijom zbog pumpe.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.05.2016. u 13:13 - pre 96 meseci
Hvala Boree.
 
Odgovor na temu

dragoljub.milovic
smj.ing.
RiTE Gacko
Gacko, Rep.Srpska

Član broj: 325819
Poruke: 15
89.111.248.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.06.2016. u 13:05 - pre 95 meseci
U vezi sa UPS-om odnosno inverterom pisao sam negdje i ranije .To je jedno te isto stim sto postoje sa modifikovanom i cistom sinusoidom izlaznog napona 220V. Rad na cistom sinusu je naravno puno bolji i bezbolniji dok na modifikovanom ima promjene u radu narocito kod pumpi ( jace zujanje) i vjerovatno bi na njemu pregorela posle recimo par dana stalnog rada. Imam kamin od 20KW i ukupna snaga je 350W (grijac 150, ventilator 60, puz 50 , elektronika, displej )probano na racunarski UPS od 500w potpali i radi bez problema , posjedujem sinusni inverter od 450W sa njim je tek pjesma kao da nema nestanka struje.Da ne bude zabune u fabrickom UPS-u je spakovana baterija malog kapacitera 7-15Ah pa se iz njega izvedu zice plus i minus napolje nakace na sto jaci akumulator i nema problema.Aku. od 75Ah moze gurati bez problema 10-12h ako bi nakacio npr neki kamionski od 250Ah mogao bi raditi citava dva dana i to je to. Solidan sinusni moze se naci za stotinjak eur.
Kod poznanika ista pec i racunarski UPS od 600W sa baterijom u njemu od 7Ah na moje oci potpalio pec bez problema.
D.Milovic
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
185.82.106.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.06.2016. u 22:02 - pre 95 meseci
Ja sam zavrsio sezonu sa 1650 kg peleta u stanu od 77m2 prizemlje, ispod podrum. Sto se tice zaglavljivanja puza ,vec sam napisao da treba otvoriti pec pozadi i pritegnuti 12 srafova mehanizma puza. Svi su bili klimavi, posle toga sta god da sipam sa sve prasinu sve ode. Nije ni jednom zaglavio puz.
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
185.82.106.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.06.2016. u 22:03 - pre 95 meseci
Ja sam zavrsio sezonu sa 1650 kg peleta u stanu od 77m2 prizemlje, ispod podrum. Sto se tice zaglavljivanja puza ,vec sam napisao da treba otvoriti pec pozadi i pritegnuti 12 srafova mehanizma puza. Svi su bili klimavi, posle toga sta god da sipam sa sve prasinu sve ode. Nije ni jednom zaglavio puz.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.06.2016. u 10:03 - pre 95 meseci
@milanmbs18 Mozes li postaviti neku sliku srafova na puzu ako ti nije tesko
 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
46.235.99.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.07.2016. u 11:18 - pre 94 meseci
Danas sam generalno čistio peć kako bi spremna dočekala zimu(MBS 18).U unutrašnjosti peći odnosno na zidovima oko čašice gde upada pelet nahvatala se jako tvrda masa koju sam JEDVA,jednim dobrim delom,ostrugao sa čvrstom špaklom.Nisam uspeo sve da očistim jer prosto nisam mogao da toliko jako zapnem određene uglove naročito one sa strane.Smatram da se to nahvatalo od (ne)kvaliteta peleta?Možda će mi biti lakše da taj deo očistim kada peć bude topla neposredno posle gašenja?Da li neko možda zna neko sredstvo koje bi eventualno uspelo to da skine?I da li to može uticati na učinkovitost rada same peći s obzirom da je sloj "debeo" nekoliko milimetara?
 
Odgovor na temu

dusan.stojsic
Dusan Stojsic
Vozac
AKS
Beograd, Srbija

Član broj: 334370
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.08.2016. u 11:26 - pre 93 meseci
Ljudi, procitao sam sve vase komentare. Inace da naglasim, hteo bih da kupim MBS 18 KW.
U pocetku sam bio skeptican, citajuci vase komentare iz 2012-2014 u vezi peci, ali komentari iz poslednje dve godine deluju mnogp pozitivnije. Vidim da je sada uglavnom problem u kvalitetu peleta, a ne u samoj peci, pa vas najljubaznije molim za savet o kupovini i montiranju ove peci. Da naglasim jos, u zadnjih 10 godina imam kamin na cvrsto gorivo, i kao i svima mi se smucilo vise lozenje, izbacivanje pepela, i skladistenja uglja i drva po supama, a u mogucnosti sam, da malo povoljnije dobijem MBS 18, pa bih vam bio zahvalan na vasem misljenju i savetima o pomenutoj peci.

Unapred zahvalan,
Dusan.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.08.2016. u 14:33 - pre 93 meseci
Citat:
dusan.stojsic: Ljudi, procitao sam sve vase komentare. Inace da naglasim, hteo bih da kupim MBS 18 KW.
U pocetku sam bio skeptican, citajuci vase komentare iz 2012-2014 u vezi peci, ali komentari iz poslednje dve godine deluju mnogp pozitivnije. Vidim da je sada uglavnom problem u kvalitetu peleta, a ne u samoj peci, pa vas najljubaznije molim za savet o kupovini i montiranju ove peci. Da naglasim jos, u zadnjih 10 godina imam kamin na cvrsto gorivo, i kao i svima mi se smucilo vise lozenje, izbacivanje pepela, i skladistenja uglja i drva po supama, a u mogucnosti sam, da malo povoljnije dobijem MBS 18, pa bih vam bio zahvalan na vasem misljenju i savetima o pomenutoj peci.

Unapred zahvalan,
Dusan.


ako si procitao sve, generalno nema sta da se doda.
jedino ako imas neka konkretna bas pitanja.
hajd u kratkim crtama:
- pec ne stavljati u spavacu niti u dnevnu sobu zbog prljanja kod ciscenja. najidealnije je u u neki hodnik koji ti je spojen sa dnevnom sobom (jos kad bi u hodniku imao plocice pa da se lakse prebrise ;) )
- obavezno stavi ventile i kod same peci kako bi lakse mogao da je 'skines' sa sistema
- pozeljno je da kupis usisivac za pepeo ili da koristis neki matori usisivac da bi sto lakse ocistio
- gledaj da ti ne zapadne neka matorija verzija peci (ako ih je uopste i ostalo) koje su bile pune decjih bolesti (nije ni da su novije generacije imune, ali su bar neka inicijalno losa resenja otklonjena)
- nadji postove u kojima su kaceni parametri i podesavanja i zapisi sebi kako se dolazi do tog menija da bi sto pre usao u stos kada kupis pec (nije za ocekivati da ces na slepo odmah sve da popamtis, ali cisto da imas pripremljeno za kada dodje vreme za stelovanje)
- pec je teska, prilikom isporuke pozovi prijatelja kom si nekad pomogao da cepa drva da ti se nadje (nadam se da imas bar trojicu takvih da ne bi placao ljude s strane da ti unose pec u kucu jer je dosta teska ;) )
- o odzaku i dimovodnim cevima je bilo dosta price. mbs ima svoje dimovodne cevi ali su bezveze. probaj da nadjes kepo-ve i dobro preracunaj uglove i rastojanja da ti santimetri ne pobegnu.
- ako si se 100% odlucio za kupovinu, onda razmisljaj da sto pre kupis pelet dok mu jos nisu digli cene
- raspitaj se kod servisera kada je u pitanju prvo pustanje peci u rad - ovlasceni serviser ne bi trebal oda ti to naplacuje - pozovi i zvanicni srevis u smederu pa pitaj kako i sta.
- da je manje prljavo - jeste. da je lakse - jeste. da je skuplje nego grejati se na drva - jeste, da ces se nervirati u pocetku dok ne udjes u stos - hoces, ali to je kratko vreme i brzo prodje :)

za ostale detalje, kad ti pec stigne osim ako nemas koknretna pitanja :)

srecno
 
Odgovor na temu

dusan.stojsic
Dusan Stojsic
Vozac
AKS
Beograd, Srbija

Član broj: 334370
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.08.2016. u 11:36 - pre 93 meseci
postovani forumasi da li neko moze da mi tacno kaze koliko sama mbs 18 moze da zagreje kvadrata izo;lacija 5 pvc stolarija. dusan
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059419 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.