Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062116 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2016. u 19:35 - pre 100 meseci
Citat:
Waldemar Sandoz:
@zoricauros

Serviseri su doneli parče armature da odglavljujete pelet,strašno!I meni se takođe u zadnje vreme dešava da po 2-3 puta moram gasiti peć i da odglavljujem pelet.A,koristim Bioenerdži Boljevac.Užas.U razgovoru sa kolegama koji imaju kamine drugih proizvođača oni nemaju ovakvih problema.Zaglavi im se puž,ali od drugih predmeta koji su se našli u spremniku.Tako da je i ovo jedna od velikih nedostataka MBS-a.Pored one koja se tiče generalnog čišćenja turbulatora.Pa to je tek horor.
Kombinacija ove peći, koja je takva kakva jeste,i peleta koji se nudi na našem tržištu je blaga katastrofa.Uz puno sreće da proguramo zimu.


Zovi servis i prijavi cesto zaglavljivanje puza,pogotovo ako ti je nova pec i u garanciji postoji mogucnost da su motori od puza slabi pa koci,tako je bilo i kod moga tasta,malo malo pa zaglavi,zvao sam servis i objasnio sam im situaciju i ljudi su bez problema prihvatili reklamaciju i dosli i zamenili ceo dozator kako ga oni zovu,pec je kupio 2015.godine i verovatno su im motori slabiji,dodus to je bio servis iz Beograda sa kojima MBS ima ugovor o servisiranju.

 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2016. u 19:47 - pre 100 meseci
Citat:
Waldemar Sandoz:
I još jedna stvar mi ovih dana bode oči,a to je da peć ne može dostići zadatu temperaturu vode u sistemu i preći u modulat.Do sada sam zadavao ambijentalnu temperaturu od 21-22 stepena,a vode 55.Ona ambijentalnu temperaturu postigne za sat,sat i po i uđe u modulat.I tako mi radi tokom celog dana i to je u redu.Eee,u nazad 2-3 dana zadam joj visoku ambijentalnu,koju ne može postići i zadam joj 55-56 stepeni vode.Dođe do 54,pređe u režim 1 i nema šanse da dostigne "magičnu" zadatu temperaturu vode i sama pređe u modulat.Bar ne za 3 sata rada.Samo klacka od 52-54.Da li i kod ostalih korisnika ovako radi i da li je to normalno?Ili moram opet podešavati neke od parametara?
Hvala.


To je normalo kada pec prilazi zadatoj temperaturi vode da sama smanjuje rezima rada sa 5. pa do 1. tj.modulacije rezim 1. ti je isto sto i modulacioni rad,e sada verovatno imas vece temperaturne gubitke pa pec ne moze da predje tu zadatu temperaturu vode,kazes da su ti fabricki parametri,onda je ubacivanje peleta u radnom rezimu 1. 1.5" i kao sto sam rekao nemogucnost postizanja vece temperature od zadate zbog toplotnih gubitaka objekta,da bi bio siguran dali pec moze jos vece temperature vode da postigne povecaj temperaturu vode naravno i ambijentalne ili zatvori po neki radijator

 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
46.235.99.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2016. u 20:25 - pre 100 meseci
@zoranmika

U redu.Hvala.Nisam znao da je režim 1 isto što i modulativni rad.Ne verujem da imam većih temperaturnih gubitaka jer na ciglu i po imam još stiropor 10-ku,prozore PVC koji dobro dihtuju.Gore je spušten plafon i neka vrsta šljake.Ako si na te gubitke mislio?Nemam problem sa dostizanjem visokih temperatura.Ona dostiže sve što joj zadam.Samo mi nije bilo jasno zašto ne može postići zadatu temperaturu vode ma koliko ona bila?Ali,ako kažeš da je i režim 1 isto što i modulacioni rad onda nemam problem.Mislio sam da ona drugačije funkcioniše tj. da može dostići sve zadate temperature vode.
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2016. u 20:35 - pre 100 meseci
[quote]Waldemar Sandoz:
@zoricauros

Serviseri su doneli parče armature da odglavljujete pelet,strašno!I meni se takođe u zadnje vreme dešava da po 2-3 puta moram gasiti peć i da odglavljujem pelet.A,koristim Bioenerdži Boljevac.Užas.U razgovoru sa kolegama koji imaju kamine drugih proizvođača oni nemaju ovakvih problema.Zaglavi im se puž,ali od drugih predmeta koji su se našli u spremniku.Tako da je i ovo jedna od velikih nedostataka MBS-a.Pored one koja se tiče generalnog čišćenja turbulatora.Pa to je tek horor.
Kombinacija ove peći, koja je takva kakva jeste,i peleta koji se nudi na našem tržištu je blaga katastrofa.Uz puno sreće da proguramo zimu.[/quote

To ste upravu za ciscenje terbulatora,gledao sam kod drugih peci reseno je sa oprugama tako da samo gore dole par puta i veci je protok vazduha,tako da ne moze da zatvori neki torbulator zbog pepela kao kod nasih ako se ne cisti cesce.
Za sledecu sezonu menjam pelet Bioenerdzis ostavlja dosta pepela.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2016. u 20:44 - pre 100 meseci
Citat:
Waldemar Sandoz:
@zoranmika

U redu.Hvala.Nisam znao da je režim 1 isto što i modulativni rad.Ne verujem da imam većih temperaturnih gubitaka jer na ciglu i po imam još stiropor 10-ku,prozore PVC koji dobro dihtuju.Gore je spušten plafon i neka vrsta šljake.Ako si na te gubitke mislio?Nemam problem sa dostizanjem visokih temperatura.Ona dostiže sve što joj zadam.Samo mi nije bilo jasno zašto ne može postići zadatu temperaturu vode ma koliko ona bila?Ali,ako kažeš da je i režim 1 isto što i modulacioni rad onda nemam problem.Mislio sam da ona drugačije funkcioniše tj. da može dostići sve zadate temperature vode.


Svaka cast na dobroj izolaciji,moze pec i da postigne vece temperature na modulaciji i da dodje do gasenja peci ako je na stand-by modu ali je zato potrebno da se poveca ubacivanje peleta u radnom rezimu 1. ako hoces experimentisi malo,znaci menjaj parametar za ubacivanje u jedinici ali nikako nemoj da predjes parametar ubacivanja peleta koji je na dvojci,a sto se tice crnjenja stakla to nemoj da te brine,bilo koji pelet ili potrosnja ili promaja,opet ce,zato sto nase pecke nemaju dovod sekundarnog vazduha koji "klizi" preko stakla i ne dozvoljava staklu da se prlja,kao na promer ova
https://www.youtube.com/watch?v=75N2JWCYG6A

 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
46.235.99.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2016. u 21:46 - pre 100 meseci
@zoran.mika

Izvini,slabo kapiram.Kažeš da mogu postići temperaturu vode koju joj zadam,recimo 57,ako povećam parametar coclea power1 sa 1,5 na više,a da ga pri tom ne izjednačim ili pređem coclea power2?Aj probaću pa javim.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2016. u 21:53 - pre 100 meseci
@Waldemar Sandoz

Da,zato sto ti je trenutno,zbog ovog hladnog vremena,taj parametar nizak
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2016. u 23:21 - pre 100 meseci
eto mene sa par pitanja...

hajd prvo jedno pitanje u vezi sa terminologijom.
gde moze da se kupi onaj 'debeli kanap' koji je na vratima i kako se to tacno zove? Da li se to zove azbestna traka/kanap?
ja sam ovu pec 'naucio' jer sam morao, ali mi je terminologija ocajna :)
eh, da, i cime se to lepi za vrata i da li predlazete neko hemijsko skidanje postojeceg ili cistu silu?
vidim po konturama sivila na staklu da mi malo prolazi vazduh u delu gde je taj kanap malo 'pojeden/nagoreo'.

i jos jedno pitanje, nahvatao se solidan sloj cadji (nisam neko vreme skidao) pa me zanima kako najbolje da se to skine a da ne ucrnim pola stana? da li struganje necim (i cim) a da moju dragu angazujem da upali usisivac i da usisava dok ja struzem ili imate nesto pametnije za predloziti?

i kad sam se vec raspisao hajd jos jedno pitanje. iam problem sa usisivacem za pepeo (einhell nije moja slicica, sa neta je ali to je taj http://i.imgur.com/x1rGw09.jpg). iako redovno ocistio filter, usisivac je krenuo da ispusta prasinu od pepela negde na poklopcu (tj. ne da ispusta nego da kuplja onaj dim/sitna prasina) u prostoriju samo sto nisam bas najbolje uocio odakle ga ispusta (da sam isprobao i zagledao, pogusili bi smo se :)). nisam primetio da se negde iskrivio. vizuelno mi deluje ok. prosla mu je garancija pa cisto ako je neko imao slicna problem da mi javi da li ga je nekako resio.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2016. u 23:36 - pre 100 meseci
Ta "azbestna" traka bi trebalo da ima na stovarištima građevinskog materijala, možeš je sa silikonom za visoke temperature zalepiti na mesto pošto staru izvadiš. No to moraš da vidiš meru trake jer ih ima raznih dimenzija tj debljina i širina , kod nas ima i u JKP Dimničar.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2016. u 23:41 - pre 100 meseci
@Drizzt Do Urden

Zove se azbesni snjur ili kanap ovde mozes da kupis http://velog.codeion.com/dimnj...prema/azbestni_konopac_6mm-172
mislim da se skida sravcigerom i da je usadjen u leziste samo vidi dali su neki limcici povijeni,njih ispravis i izvadis snjur a za svaki slucaj pitaj u prodavnici dali se i lepi.
Ja tu cadj skidam sa spaklom i ukljucen mi je usisivac za pepeo da nebi letelo na sve strane,imam isti usisivac kao ti i propusta onu sitnu prasinu kroz motor,filter ne moze da je zaustavi pa sam kupio i dodatni filter koji lici na taj nas usisivac i njega prikljucujem na tu nasu cantru pa za sada nemam tu prasinu koja izbija iz motora,dodatni filter sam platio 2500.din ako te interesuje

 
Odgovor na temu

dekizp
Beograd, Vrčin

Član broj: 142586
Poruke: 32
109.121.51.*

Sajt: www.tabak-plus.com


+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2016. u 07:50 - pre 100 meseci
Citat:
s0x_:
Dakle, imam MBS Thermo 18 i jedno pitanje. Plamen stalno jenjava, u smislu da plamen gori i pruza se skoro do vrha pa otmah potom utihne, smanji se, nekad do malo iznad casice a nekad do pola stakla pa se opet vrati, pa opet do casice itd. i sve to non-stop, u roku od par sekundi ili malo duze, desetine sekindi. Gori, rasplamsa se (belicast plamen) pa onda utihne skoro skroz i tada je plamen zuckast i "razigran".


Ne znam da li si shvatio u cemu je problem, ja mislim da je do ogranicenja izlazne temperature
tj podesavanje (THRESOL MAXIMUM N-8-6-14) proveri sta ti tu pise i kad pocne da ti se desava
ta oscilacija plamena, stisni i drzi donje levo dugme na peci pa vidi da li se smanji broj obrtaja
ventilatora i na koliko stepeni. Pec dostigne podesenu temperaturu izduvnih gasova i onda smanji
broj obrtaja ventilatora da bi rashladila izlazni vazduh (da ne bi uzalud toplotu izbacivala kroz dimnjak),
i cim temperatura gasova padne stepen dva ona ponovo pojaca obrtaje shodno programu u kojem je
a najpre ce biti da je u 5.

Resenje: povecaj temperaturu izlaznih gasova (podesavanje 8-6-14) i nece ti biti oscilacija plamena ali
ce pec da ti izbacuje vecu toplotu kroz dimnjak. Kod mene sam podesio na 160C i desava se ovo sto si
opisao al bas me briga, mislim da ce se voda u sistemu brzinski ugrejati priblizno isto ako je izlazni vazduh 160C ili 200C
Ko uči znaće,
ko mulja imaće.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2016. u 09:01 - pre 100 meseci
@dekizp

s0x ima mbs pec a ne alfu i parametar je N-9-6-14 TRESHOL MAXIMUM i fabricki je podeseno na 220.C
 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
46.235.99.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2016. u 09:08 - pre 100 meseci
@zoran.mika

Probao sam jutros sa promenom parametara coclea power1 stavio na 1,8,a coclea power2 stavio na 2,5 i nije uspela da dostigne zadatu temperaturu vode i pređe u modulat.Izgleda da ona to ne može da uradi kod mene iz ne znam kog razloga.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2016. u 09:25 - pre 100 meseci
@Waldemar Sandoz

Verovatno ti je to mala snaga (modulacija) za tvoje toplotne gubitke i za kolicinu vode u instalaciji na ovom minusu kod mene na primer je pec namestena u modulaciji na 1.5" i na load pelet -5,puz ubaci tacno 2,5 grama peleta za sekundu (merio sam vise puta) i sto iz racuna izlazi
(1.5*2.5)*400*4.7*0.9=6,34 kilovata sto je i meni malo za postizanje zadate temperature vode plus 2.stepena ali zato bez problema postigne ambijentalnu temperaturu,ako zelis da ganjas temperaturu vode i ona da ti bude iskljucivac peci onda ces morati ili jos da povecavas parametre ili da ih vratis na fabricke i da povecavas load pelet na plus pa ces videti dokle,naravno sa vecom zadatom temperaturom prostorije
 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
46.235.99.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2016. u 09:58 - pre 100 meseci
@zoran.mika

Hvala ti.Probaću pa javim.Izvini ako gnjavim.
 
Odgovor na temu

jasmincaba
student
Fakultet
Visoko, BiH

Član broj: 310598
Poruke: 48
109.175.96.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2016. u 12:35 - pre 100 meseci
Citat:
Waldemar Sandoz:
I još jedna stvar mi ovih dana bode oči,a to je da peć ne može dostići zadatu temperaturu vode u sistemu i preći u modulat.Do sada sam zadavao ambijentalnu temperaturu od 21-22 stepena,a vode 55.Ona ambijentalnu temperaturu postigne za sat,sat i po i uđe u modulat.I tako mi radi tokom celog dana i to je u redu.Eee,u nazad 2-3 dana zadam joj visoku ambijentalnu,koju ne može postići i zadam joj 55-56 stepeni vode.Dođe do 54,pređe u režim 1 i nema šanse da dostigne "magičnu" zadatu temperaturu vode i sama pređe u modulat.Bar ne za 3 sata rada.Samo klacka od 52-54.Da li i kod ostalih korisnika ovako radi i da li je to normalno?Ili moram opet podešavati neke od parametara?
Hvala.


I kod mene se to dešava ovih dana, a razlog je jednostavan, napolju je bilo -15 C. Vjerovatno zbog toga teže dostiže zadate temperature.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2016. u 16:40 - pre 100 meseci
@boree, @zoran.mika

Hvala na informacijama :)
Nisma bio 100% siguran pa bolje da pitam nego da zeznem sagorevanje.

Zorane (imenjace), razmisljao sam da uzmem i taj filter medjutim ovaj usisivac je sljakao i zaista nista nije ispustao.
Sad, kad je ovaj riknuo, nastavicu sa kucnim samsungom (onaj sa ciklonom pa malo toga dodje do kese), a kupicu novi usisivac za stan (isti taj sasmung sacikonom posto se odlicno pokazao, a cena mu je skoro ista kao usisivacu za pelet).
Usisuvacem cu usisavati samo vrata i oko casice, casicu izvratim u fioku pa to na terasi u prazan dzak od peleta (koje cuvam za te svrhe).
Pepeo iz ciklona isto prospem u dzak i to je to.

Usisuvac za pepeo me je izludjivao i da budem iskren, drago mi je sto se pokvario. Ciscenje onog filtra i prosipanje pepela u dzak mi je mnogo teze padalo nego ciscenje pece koje zavrsim za par minuta.
Stavim ja onaj filter u prazan dzak da bi se manje prasine diglo pa ga tresem i cetkicom skidam pepeo iz proreza, ali se uvek digne prasina koja "vristi" na tamnim plocicama na terasi pa posle hajd i to obrisem... Usisuvac za pepeo posle 2 ususavanja prestane dobro da vuce iako je 1/10 pun (oik, sa njim sam usisavao i fioku). Bas mi je bio dojadio.

Evenutalno cu kupiti taj filter za pepeo http://www.odigledolokomotive....usisavanje-pepela-12l-einhell/ koji ce sluziti da mi produzi zivotni vek 'kucnog usisivaca' (kapiram da su taj 'kazan' + ciklon dovoljni da odrzavaju usisivac dovoljno vremena).

Jos jednom, hvala na informacijama.

 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2016. u 19:19 - pre 100 meseci
@Drizzt Do Urden

Da da o tom ti filteru pricam,doduse druge je marke,a vidi kako su se ogradili "za krupan pepeo iz kamina"
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.01.2016. u 19:37 - pre 100 meseci
Bolje nabavite neki stari usisivač koji će služiti samo za ovo a uz pomoć ovog dodatka , inače će po celog kući ili stanu biti gareži.
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.01.2016. u 20:01 - pre 100 meseci
Filter za usisavanje pepela 18L Einhell koristim trecu sezonu u kombinaciji sa usisivacem na vodu koji koristimo i za kucno usisavanje,mislimda se bolje pokazao filter, nego usisavac za pepeo. Dali neko zna gde moze da se kupi rezerni filter(kesa),ova je krenula da se raspada.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062116 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.