Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059231 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2014. u 18:04 - pre 114 meseci
Citat:
groznifly:
drvlada75- Jos i dva susaca i izmenjivac u bojleru. Znao sam da je kolicina vode velika, pa sam zato i uzeo pec od 18kw, i pored relativno skromne povrsine koju grejem. Danas merim potrosnju po parametrima koje cu da postavim kada nocas izgasim pec- ako bude neke osetne promene u kolicini peleta koju cu potrositi. Ako ne bude, javicu, pa cu korigovati nesto. Jutros je pec u WORK rezimu podigla temp vode sa 38, na 60 stepeni za devedesetak minuta, a onda je presla u modulate. I sada drzi na 56-57 stepeni. Podesio sam Load pellet na -02, i pelet upada svakih 8 sec u posudu.Videcu da li ce da se ugasi zbog male kolicine peleta. Tvoja ideja sa konstantnim radom mi je pala na pamet, i istestiracu i nju za par dana. Hvala ti na savetima. Svako dobro!

miljkovicbojan75- Bojane, hvala na podesavanjima. Mislim da ce i drugima biti od koristi. Danas cu da testiram moja podesavanja, a sutra oko 9h cu da krenem sa tvojim. Pa sta bude. U svakom slucaju, imacemo neke uporedne parametre, i verovatno poboljsati iskoriscenje ove peci. Napominjem da je pelet koji ja koristim sitan, ali izuzetnog kvaliteta, pa cemo i to uzeti u obzir. Srdacan pozdrav!

U vezi peleta kazes da je 70-30 i izuzetnog kvaliteta, kolika je njemu kaloriska vrednost (tih 30% od cega je)
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

groznifly
reka
Užice,Srbija

Član broj: 244967
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2014. u 18:24 - pre 114 meseci
bukva 70, a jela 30 procenata.Vlaga 8,6%, pepeo 0,8%.
Toplotna moc 18,322 KJ/kg
Certifikovan po normi EN plus A1
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2014. u 18:37 - pre 114 meseci
Ovaj koji ja koristim vlažnos 8%,pepeo 0,8% ,kalorijska vrednost 19,4Kj/kg.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2014. u 17:29 - pre 113 meseci
Citat:
Dearan:
Danas mi se prvi put desilo da upaljač nije hteo da upali pelet.Isključio sam peć,ispraznio posudu za pelet,vratio je,uključio ponovo peć i nekako se upalio pelet.Međutim brine me upaljač.Koliko se ja sećam cev upaljača je bila šuplja ili se varam.Sada je unutra zatvorena nečim kao kamen tvrdim.Da li neko može da mi kaže jel je upaljač šupalj?

Jel si sredio upaljac,ikoji je bio razlog nepaljenja

 
Odgovor na temu

sh2rinja
Novinar
RTS
Baljevac

Član broj: 325789
Poruke: 14
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2014. u 19:43 - pre 113 meseci
Pozdrav svima,
pitanje je prosto. Koliko inace imate pepela iza ploce kojom se dolazi do ventilatora? Imam utisak da je kod mene malo preterano na MBS 18. Naime, cistim taj deo bukvalno na svakih 10tak dana. Uvek izvucem po slobodnoj proceni, gotovo punu teglu od kilograma. Pepeo je tu nesto sitniji nego onaj u pepeljari. Pretpostavljam da bude oduvan i da prolazi kroz turbulatore. Cak imam nakupljenog pepela i na krilcima ventilatora. Neki savet i prostiji nacin da se dodje do ventilatora kako bih ga u potpunosti ocistio?
Hvala

ps. ako uspem fotografisacu veceras kako izgleda nakon samo 5 dana koriscenja nakon ciscenja.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2014. u 20:42 - pre 113 meseci
Citat:
sh2rinja: Pozdrav svima,
pitanje je prosto. Koliko inace imate pepela iza ploce kojom se dolazi do ventilatora? Imam utisak da je kod mene malo preterano na MBS 18. Naime, cistim taj deo bukvalno na svakih 10tak dana. Uvek izvucem po slobodnoj proceni, gotovo punu teglu od kilograma. Pepeo je tu nesto sitniji nego onaj u pepeljari. Pretpostavljam da bude oduvan i da prolazi kroz turbulatore. Cak imam nakupljenog pepela i na krilcima ventilatora. Neki savet i prostiji nacin da se dodje do ventilatora kako bih ga u potpunosti ocistio?
Hvala

ps. ako uspem fotografisacu veceras kako izgleda nakon samo 5 dana koriscenja nakon ciscenja.



hajd malo pojasni...mislis na komoru izz fioke, kada se skine ploca?
da, tu ima pepela koji se mora kupiti i zna da se nakupi. kao sto si napisao, prodje kroz turbulatore...
ne znam kako je na novijim peckama, na ovim starijim je bilo prokleto bolno sa nabadanjem srafova pomenute ploce iza fioke pa mi je serviser dao srafcice i okrugle povece matice. srafove sam zasrafio od unutrasnje strane komore ka spoljnoj tako da posle ciscenja plocu nakacim na fiksirane srafove koji vire i samo pricvrstim maticom.

sto se tice ventilatora, moj je riknuo dok je bio u garanciji pa je serviser dosao da ga zameni.
mora da se smakne gornja ploca, zatim bocna pa da se otkace kablovi kako bi se izvukao ventilator. da, zna dosta prasine da se nakaci na krilca sto vremenom moze da dovede do krcanja ventilatora.
na moj komentar da se jos niko sa foruma nije zalio na rad ventilatora, serviser je odgovorio - "nisu jos"...

btw..kako ti znas da imas pepeo na krilcima ventilatora? odakle ga vidis?
 
Odgovor na temu

sh2rinja
Novinar
RTS
Baljevac

Član broj: 325789
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2014. u 22:52 - pre 113 meseci
Evo fotki. Da napomenem da je pec kupljena ove godine u NP, avgust. Prema nalepnici na pakovanju nije bila namenjena nasem trzistu. Cini mi se i da je godina proizvodnje 2014.
Dakle, treba li nakon 5 dana da bude ovoliko pepela?
@Drizzt Do Urden
Fotografisao sam redom, a sve je kao sto vidis na fotografijama reseno leptir-navrtkama. Ventilator vidim nakon sto skinem poklopac koji stoji iza pepeljare (bar jedan njegov deo, tj ako je to taj ventilator)





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2014. u 23:19 - pre 113 meseci
To je ventilator,koje su ti brzine ventilatora po rezimima rada i brzina na ciscenju i koliki ti je parametar N-9-02-01 Exhaust chimney
 
Odgovor na temu

sh2rinja
Novinar
RTS
Baljevac

Član broj: 325789
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2014. u 23:30 - pre 113 meseci
Citat:
zoran.mika: To je ventilator,koje su ti brzine ventilatora po rezimima rada i brzina na ciscenju i koliki ti je parametar N-9-02-01 Exhaust chimney


1750 P1
2800 ciscenje
ostali se uvecavaju po 150
1900 P2
2050 P3...
Exhaust chimney je na 0
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2014. u 09:20 - pre 113 meseci
Brzine su ti normalne,e sada dal je normalna ta kolicina pepela u toj komori ja ne znam,trebalo bi stariji forumasi da se jave i da odgovore,ja sam jutros ponesen tvojim radom,znatizeljom a i vremenskim intervalom,pec pustena u rad 8.novembra,resih da to ocistim,prvo kada sam skinuo gornji poklopac od turbulatora zatekao sam gomilice pepela u zadnja dva reda kod turbulatora uze to usisa, turbulatore povukao nekoliko puta gore dole skinuo jedan i provlacio kroz cevi u prva dva reda,otvorio vrata od lozista i video da mi garez iz tih prednjh cev pao na casicu,usisao loziste,izvadio pepeljaru,odvrnuo leptir matice ploce iza pepeljare i na moje neprijatno iznenadjenje video gomilu pepela malte ne do pola ventilatora,pretpostavljam da mora da se skrati vremensko ciscenje turbulatora i komore iza pepeljare da se ne dozvoli toliko gomilanje pepela.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2014. u 09:53 - pre 113 meseci
Citat:
zoran.mika:
Citat:
Dearan:
Danas mi se prvi put desilo da upaljač nije hteo da upali pelet.Isključio sam peć,ispraznio posudu za pelet,vratio je,uključio ponovo peć i nekako se upalio pelet.Međutim brine me upaljač.Koliko se ja sećam cev upaljača je bila šuplja ili se varam.Sada je unutra zatvorena nečim kao kamen tvrdim.Da li neko može da mi kaže jel je upaljač šupalj?

Jel si sredio upaljac,ikoji je bio razlog nepaljenja

Da me ubiješ ako znam zašto nije hteo da upali pelet.Peć mi je bila programirana da se uključi u 16.Ja sam se probudio oko 17.50 i video sam da je upaljen alarm,a gorionik je bio oko dve trećine pun potpuno čistog peleta.Posle toga evo već nekoliko puta pali normalno.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2014. u 09:57 - pre 113 meseci
Citat:
zoran.mika:
Brzine su ti normalne,e sada dal je normalna ta kolicina pepela u toj komori ja ne znam,trebalo bi stariji forumasi da se jave i da odgovore,ja sam jutros ponesen tvojim radom,znatizeljom a i vremenskim intervalom,pec pustena u rad 8.novembra,resih da to ocistim,prvo kada sam skinuo gornji poklopac od turbulatora zatekao sam gomilice pepela u zadnja dva reda kod turbulatora uze to usisa, turbulatore povukao nekoliko puta gore dole skinuo jedan i provlacio kroz cevi u prva dva reda,otvorio vrata od lozista i video da mi garez iz tih prednjh cev pao na casicu,usisao loziste,izvadio pepeljaru,odvrnuo leptir matice ploce iza pepeljare i na moje neprijatno iznenadjenje video gomilu pepela malte ne do pola ventilatora,pretpostavljam da mora da se skrati vremensko ciscenje turbulatora i komore iza pepeljare da se ne dozvoli toliko gomilanje pepela.

Koristio sam svakakav pelet i neverovatno je koliko količina prašine i pepela zavisi od kvaliteta peleta.Ako je pelet kvalitetan i čist,ne mora ni mesec dana da se čisti,a ako je lošeg kvaliteta za nedelju dana ima mnogo pepela.Kad sam imao loš pelet morao sam svakog dana da ribam staklo CIFOM,skupljao se garež i masnoća,a sada samo skinem četkicom pepeo sa stakla i staklo je potpuno čisto.Samo kvalitetan pelet.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2014. u 10:01 - pre 113 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
zoran.mika:
Citat:
Dearan:
Danas mi se prvi put desilo da upaljač nije hteo da upali pelet.Isključio sam peć,ispraznio posudu za pelet,vratio je,uključio ponovo peć i nekako se upalio pelet.Međutim brine me upaljač.Koliko se ja sećam cev upaljača je bila šuplja ili se varam.Sada je unutra zatvorena nečim kao kamen tvrdim.Da li neko može da mi kaže jel je upaljač šupalj?

Jel si sredio upaljac,ikoji je bio razlog nepaljenja

Da me ubiješ ako znam zašto nije hteo da upali pelet.Peć mi je bila programirana da se uključi u 16.Ja sam se probudio oko 17.50 i video sam da je upaljen alarm,a gorionik je bio oko dve trećine pun potpuno čistog peleta.Posle toga evo već nekoliko puta pali normalno.

Ma samo neka radi,ko zna sta mu je bilo,zabagovao hahahaha

 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2014. u 10:06 - pre 113 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
zoran.mika:
Brzine su ti normalne,e sada dal je normalna ta kolicina pepela u toj komori ja ne znam,trebalo bi stariji forumasi da se jave i da odgovore,ja sam jutros ponesen tvojim radom,znatizeljom a i vremenskim intervalom,pec pustena u rad 8.novembra,resih da to ocistim,prvo kada sam skinuo gornji poklopac od turbulatora zatekao sam gomilice pepela u zadnja dva reda kod turbulatora uze to usisa, turbulatore povukao nekoliko puta gore dole skinuo jedan i provlacio kroz cevi u prva dva reda,otvorio vrata od lozista i video da mi garez iz tih prednjh cev pao na casicu,usisao loziste,izvadio pepeljaru,odvrnuo leptir matice ploce iza pepeljare i na moje neprijatno iznenadjenje video gomilu pepela malte ne do pola ventilatora,pretpostavljam da mora da se skrati vremensko ciscenje turbulatora i komore iza pepeljare da se ne dozvoli toliko gomilanje pepela.

Koristio sam svakakav pelet i neverovatno je koliko količina prašine i pepela zavisi od kvaliteta peleta.Ako je pelet kvalitetan i čist,ne mora ni mesec dana da se čisti,a ako je lošeg kvaliteta za nedelju dana ima mnogo pepela.Kad sam imao loš pelet morao sam svakog dana da ribam staklo CIFOM,skupljao se garež i masnoća,a sada samo skinem četkicom pepeo sa stakla i staklo je potpuno čisto.Samo kvalitetan pelet.


Ja i ne znam koji pelet koristim,u maju mesecu sam ga uzeo,komsija mi nabavio jer on ima gorionik na pelet,kaze da je iz Kraljeva a koja firma ne znam

 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2014. u 10:22 - pre 113 meseci
Citat:
sh2rinja:
Citat:
zoran.mika: To je ventilator,koje su ti brzine ventilatora po rezimima rada i brzina na ciscenju i koliki ti je parametar N-9-02-01 Exhaust chimney


1750 P1
2800 ciscenje
ostali se uvecavaju po 150
1900 P2
2050 P3...
Exhaust chimney je na 0

Pozdrav moja trenutna podesavanja su na St.129,izmenjena u odnosu na fabricka, bilo bi poželjno da postavis svoja da vidimo sta su menjali sreviseri,video sam slike i vidim da su isekli plocu da bi se video ventilator kod moje peci je ravna(2013),ja jednom mesecno cistim pec detaljno, a jednom sedmicno pepeljaru i kod ventilatora(u sezoni),primetio sam kada se pepeo nakupi da ventilator pocinje da ga uvlaci u ćunke i u dimnjak.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

sh2rinja
Novinar
RTS
Baljevac

Član broj: 325789
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2014. u 12:37 - pre 113 meseci
@miljkovicbojan75
Serviseri nisu nista. Dosao je i postavio vodu na 60 a ambijentalnu na 35. Trosio mi je 2 kg peleta. Za tri sata koliko je dnevno radio da ga "razradim" nije usao u modulat nikad.
Podesavanja su sa foruma, konkretno od starih clanova. Morao sam doduse da dodam jos po nesto svoje, tj menjao sam po jedan parametar dnevno kako bih video da li sve funkcionise kako treba. P1 sam tako smanjio prvo na 1.2, pa na 1 pa tek onda 09, a ventilator bio od 1650 do 1800. Cađi i to je činjenica, ali mi je sa fabrickim podesavanjima stvarao podebeo sloj sljake. Sa ovim podesavanjima, sem pepela koji ostane u casici, nista.
Dakle, podesavas prema peletu. Cak i tri tone koje sam uzeo, imam utisak, razlikuju se od džaka do džaka. Iza nekog ostaje manje pepela, iza nekog vise.
Kako cistim na 10tak dana, jos nije doslo do toga da moram i čunkove da čistim.
I da zakljucim, pohvatao sam sva podesavanja sa foruma, i u mom slucaju povecao ventilator za 50 na P1.
ako ima potrebe, postavicu sva svoja podesavanja, tokom dana. sad moram da jurim i popravljam auto. Mala beba, ja bez auta, a krecu one posete doktorima...
 
Odgovor na temu

groznifly
reka
Užice,Srbija

Član broj: 244967
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2014. u 13:15 - pre 113 meseci
Dearan
Koji pelet koristis, ako nije tajna?

sh2rinja
Na osnovu svog iskustva mogu da ti kazem da je podesavanje ove peci ravno doktoratu. Naravno, ako ces da to uradis na savrsen nacin. Od brzine ventilatora zavisi da lis da se fokusiras na temp sobe ili radijatora, i delimicno kolicina pepela na mestima gde ne treba da bude. pelet je najbitniji, ali podesavanjima moze da se koriguje vreme za koje moze da se bukvalno sprzi, i da pepela bude manje...
I tako unedogled.
Ja sam poceo sa potrosnjom od 3kg/h, drzao sam temp 24 i 60- jednostavno, volim da mi bude toplo.
Zahvaljujuci clanovima koji su nesebicno podelili svoja iskustva, sveo sam potrosnju na 2kg/h, i ne mogu bolje.
Moja podesavanja su na 128. strani, ali sam ih korigovao postujuci savete clanova koje sam naveo u jednom svom postu.
Trenutno eksperimentisem sa load pelllet- spustio sam ga na -6, i verujem da cu dati vise vremena peci da iskoristi sagorevanje peleta, ali videcu sta ce biti, u smislu odrzavanja optimalne temp u modulate rezimu.

miljkovicbojan75
Pec mi radi po tvom podesavanju. Vidim poboljsanja, s tim sto sam spustio load pellet na -6.
Javicu sta se desava sa potrosnjom i odrzanjem temp. U svakom slucaju, potrosnja bi trebalo da bude manja.
Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2014. u 14:44 - pre 113 meseci
@groznifly- No name od jednog malog lokalnog proizvođača (Zaječar).150 evra i ja sam sasvim zadovoljan kvalitetom.
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2014. u 15:33 - pre 113 meseci
Citat:
sh2rinja:
@miljkovicbojan75
Serviseri nisu nista. Dosao je i postavio vodu na 60 a ambijentalnu na 35. Trosio mi je 2 kg peleta. Za tri sata koliko je dnevno radio da ga "razradim" nije usao u modulat nikad.
Podesavanja su sa foruma, konkretno od starih clanova. Morao sam doduse da dodam jos po nesto svoje, tj menjao sam po jedan parametar dnevno kako bih video da li sve funkcionise kako treba. P1 sam tako smanjio prvo na 1.2, pa na 1 pa tek onda 09, a ventilator bio od 1650 do 1800. Cađi i to je činjenica, ali mi je sa fabrickim podesavanjima stvarao podebeo sloj sljake. Sa ovim podesavanjima, sem pepela koji ostane u casici, nista.
Dakle, podesavas prema peletu. Cak i tri tone koje sam uzeo, imam utisak, razlikuju se od džaka do džaka. Iza nekog ostaje manje pepela, iza nekog vise.
Kako cistim na 10tak dana, jos nije doslo do toga da moram i čunkove da čistim.
I da zakljucim, pohvatao sam sva podesavanja sa foruma, i u mom slucaju povecao ventilator za 50 na P1.
ako ima potrebe, postavicu sva svoja podesavanja, tokom dana. sad moram da jurim i popravljam auto. Mala beba, ja bez auta, a krecu one posete doktorima...

Ćunke čistim jednom u seznoni, pelet je posebna prica svi se ugradjuju sa 1% otapada a kod ovih peci je boljka. Ja sam genrealno zadovoljan.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

groznifly
reka
Užice,Srbija

Član broj: 244967
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2014. u 21:38 - pre 113 meseci
Citat:
Dearan:
@groznifly- No name od jednog malog lokalnog proizvođača (Zaječar).150 evra i ja sam sasvim zadovoljan kvalitetom.

Hvala.
daleko je Zajecar.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059231 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.