Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049113 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.10.2014. u 20:19 - pre 114 meseci
Za tako izolovanu kuću i onaj najmanji - Alfa Pelet 9 je "preko jego", ali ne da stoji u kotlarnici, pa još loše izolovanoj: sve što peć izrači, a izračuje (bar) 4 kW ako ne i svih 6, bačeno je.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Ivan_Petrovac

Član broj: 325804
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.10.2014. u 20:51 - pre 114 meseci
@milenko023

Hvala ti na ovim podešavanjima, probaću ovih dana da je preštelujem.
Saznao sam i da mi je prečnik dimnjaka veći za 5cm od maksimalnih 15cm. Ne znam na šta konkretno to utiče, ali probaću i to da sredim.
Što se tiče peleta, ima vrlo malo prašine i zadovoljava dimenzije. Od dvojice servisera sam čuo da je taj jedan od najboljih, Miraja Kraljevo (ima taj sertifikat za izvoz u EU), znam da se izvozi za Nemačku. A oni za sebe uzimaju taj pelet, što govori da nikako ne može biti loš.

A 1850kg za sezonu je savršena potrošnja, divim se toj cifri
Hvala još jednom na savetima i primerima.


@Dearan

Kao što su vremenom svi uz pomoć ostalih dobronamernih forumaša sa njihovim konstruktivnim predlozima pomogli da se izvrši početna korekcija parametra i pećke dovedu u stadijum "hibernacije" (minimalne potrošnje), tako ću i ja uz pomoć dobronamernih forumaša sa nihovim konstruktivnim predlozima da izvršim početnu korekciju parametra i pećku dovedem u stadijum "hibernacije" i time smanjim potrošnju peleta na deklarisanim minimum od oko 1,5 kg/h.

Uzdravlje :)
 
Odgovor na temu

njerkan
Nikola Jerkan
lekar
Nis, Srbija

Član broj: 273006
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.10.2014. u 21:07 - pre 114 meseci
Poštovani forumaši, interesuje me etažno grejanje na pelet za stan od 73 kvm ( visina plafona 2,8m ). Zgrada je izgrađena od pune cigle i izolovana stiroporom. U planu je promena stolarije ( Alu prozori ). E sad ugradio bih kamin na pelet u dnevnoj sobi, a u ostalim radijatore ( najverovatnije aluminijumske ). Glavno pitanje koje se nameće jeste koji kamin da kupim i koja bi bila otprilike očekivana potrošnja?
Unapred hvala na odgovroima.
nJeRkAn
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.10.2014. u 21:15 - pre 114 meseci
Citat:
Ivan_Petrovac: @milenko023

Hvala ti na ovim podešavanjima, probaću ovih dana da je preštelujem.
Saznao sam i da mi je prečnik dimnjaka veći za 5cm od maksimalnih 15cm. Ne znam na šta konkretno to utiče, ali probaću i to da sredim.
Što se tiče peleta, ima vrlo malo prašine i zadovoljava dimenzije. Od dvojice servisera sam čuo da je taj jedan od najboljih, Miraja Kraljevo (ima taj sertifikat za izvoz u EU), znam da se izvozi za Nemačku. A oni za sebe uzimaju taj pelet, što govori da nikako ne može biti loš.

A 1850kg za sezonu je savršena potrošnja, divim se toj cifri
Hvala još jednom na savetima i primerima.


@Dearan

Kao što su vremenom svi uz pomoć ostalih dobronamernih forumaša sa njihovim konstruktivnim predlozima pomogli da se izvrši početna korekcija parametra i pećke dovedu u stadijum "hibernacije" (minimalne potrošnje), tako ću i ja uz pomoć dobronamernih forumaša sa nihovim konstruktivnim predlozima da izvršim početnu korekciju parametra i pećku dovedem u stadijum "hibernacije" i time smanjim potrošnju peleta na deklarisanim minimum od oko 1,5 kg/h.

Uzdravlje :)


Što se tiče dimnjaka mislim da to ne može da bude problem, čak naprotiv ako je veći imaće bolji cug. Bitna je i visina.
U svakom slučaju ne bi trebalo da škodi.
Iako peć ima turbinu mnogo joj znači dobar odžak.
Prethodne sezone moja peć nije bila priključena na odzak pa mi je često garavilo staklo i taložila se sitna prašina u solunarima. Mesto na kome je peć stajala je bilo savršeno, zbog rasporeda u kuci.
Zbog odžaka sam morao da je prebacim u drugu prostoriju i sad je druga priča... Mislim da lepše i lakše sagoreva a možda se i malo tripujem zbog utiska :)

Ja koristim pelet MATELDA uvozni iz BiH, namenjen je za Italiansko tržište, bar je pakovanje na Italijanskom.
Piše da je Bukov 5200 kJ/Kg.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2014. u 04:33 - pre 114 meseci
@njerkan
Po meni, ove peci nisu za dnevnu sobu uglavnom zbog buke koju stvaraju kao i prasine koja ce se pojaviti oko njih.
Buka nije velika ali je to ipak motorizovana masina.
Tu je puz koji svakih desetak sekundi radi nekoliko sekundi, tu su ventilatori.
Idealno mesto za nju bi bilo, ako je moguce, u nekom hodniku, ulazu koji je koliko toliko otvoren ka dnevnoj sobi.
Postoji negde na forumu (ako se dobro secam) podatak o potrosnji koja je dobijena u sezoni 2013. da je potrosnja za konstantnu temp. vode 45c 1.2kg/h, 50c 1.5kg/h, a za 55-60c oko 2-2.5kg/h.
Naravno, ovaj podatak varira od korisnika do korisnika i zavisi od razlicitih uslova ali je u osnovi verovatno to to.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dragoljub.milovic
smj.ing.
RiTE Gacko
Gacko, Rep.Srpska

Član broj: 325819
Poruke: 15
89.111.248.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2014. u 13:34 - pre 114 meseci
Posle dvogodisnjeg praćenja teme na ovom forum, gdje sam stekao veoma korisne informacije koje su bile presudne u izboru proizvodjača i nakon 7 grejnih sezona sa alfa20 šporetom postao prezadovoljni korisnik kamina Termoflux Interio 20. Kamin se koristi za zagrijavanje stana 70kv. u porodicnoj kuci prosjecno izolovanog prostora gdje se prethodnih godina izdvajalo oko 400eur. za cvrsto gorivo.
Prema iskustvima nekih kolega i dosta obavljenih razgovora sa korisnicima , obilaska brojnih peci i prikupljanja misljenja servisera izbor je pao na Termoflux. Posle jednomjesecnog povremenog iskustva sa svega par dana cjelodnevnog grijanja iskustvo je ffantasticno obzirom da se nalazim na prilicno visokom i hladnom podneblju.Tople preporuke za sve koji su u mogucnosti za prelazak na gorivo buducnosti pogotovo sto zivim u drzavi gdje je proizvodnja peleta u ekspanziji ,cijena prihvatljiva i kvalitet vrhunski.
D.Milovic
 
Odgovor na temu

Ivan_Petrovac

Član broj: 325804
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2014. u 20:43 - pre 114 meseci
@drvlada75
Postoji negde na forumu (ako se dobro secam) podatak o potrosnji koja je dobijena u sezoni 2013. da je potrosnja za konstantnu temp. vode 45c 1.2kg/h, 50c 1.5kg/h, a za 55-60c oko 2-2.5kg/h.


Pozdrav Vlado, ovih dana sam držao temperaturu vode na 50C i u kući je bilo za kratke rukave, posle 3-4 sata grejanja postane pretoplo i moram da ugasim pećku. Probaću ovih dana i niže temperature i probaću da vidim koliki je minimum temp. vode u kotlu, a da u kući bilo toplo za kratke rukave.
E sad, u vezi ovih nižih temperatura u kotlu, imam pitanje: Da li je loše po kotao da radi na takvim temperaturama i ako jeste koliko je to loše? U uputstvu piše da ne treba spuštati temperaturu ispod 50-55C, dok mi je serviser izričito naglasio da je ne spuštam ispod 60C. Šta je sa kondenzacijom?

p.s. Poslušao sam njegov savet da ga vratim na 60C (na ovoj temp. za sat-dva postaje preeeevruće), a da za regulaciju toplote u radijatorima (imam one hercove ventile sa skalom od 1-6) zavrnem ventile na 3. Posle vrlo kratkog vremena podigne mi pritisak vode na 2.5b sa tendencijom da i dalje raste, jer mi je u tom trenutku temperatura vode tek rasla do zadatih 60C tj. u tom trenutku je bila na 54C!
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2014. u 22:59 - pre 114 meseci
To se lako rešava ugradnom četvorokrakog ventila.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

bandovicvladimir
Vladimir Bandovic
Zrenjanin

bandovicvladimir
Član broj: 141499
Poruke: 79
193.158.111.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


+11 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.10.2014. u 00:43 - pre 114 meseci
Tokom prelaznog perioda, kada su spoljne temperature relativno visoke, očigledno da mnogi imaju problem da peć i u najnižem režimu snage (modulacija) proizvodi više toplote nego što objekat gubi, i zato dolazi do toga da kotao ne može da drži temperaturu vode na zadatoj vrednosti nego dolazi do pregrevanja. Isti problem sam imao i ja sa Kepo kotlom.

Naime, ja imam Kepo verziju od 20kW i za sada grejem nekih 80m². Inače, kuća je sa zidovima od cigle 45cm, bez ikakve izolacije, samo fasada od afrakcije. Takođe, krov i ploča neizolovani. Ove godine ugrađena nova PVC stolarija. U fazi sam adaptacije druge polovine kuće a u perspektivi planiram i potkrovlje... Tada će mi ova snaga biti optimalna. Obzirom da sam tek uveo centralno grejanje nemam mnogo iskustva, ali ono što sam primetio pre nekoliko dana kada sam zvanično startovao sa grejanjem je da mi je inicijalnih 60° u radijatorima sa trenutnim spoljnim temperaturama previše. Kotao za jako kratko vreme dostigne zadatu vrednost ali i kada radi u modulaciji, temperatura i dalje raste i posle sat dva u kući postaje nepodnošljivo. I pored smanjivanja temperature vode, kotao nije bio u stanju da održava zadate vrednosti i na kraju sam odlučio da i ja probam da korigujem parametre (dužina rada puža/broj obrtaja ventilatora) za najniži nivo snage.

Na forumu je pisano o parametrima na MBS pećima, ali nisam zapazio da je neko navodio parametre za Kepo. Sa fabričkim setovanjima, za 24 sata rada, od kojih je recimo 23 sata rad u modulaciji, kotao je trošio oko 25kg peleta. Iskren da budem, nisam se nadao ovolikoj potrošnji. Koristim pelet od proizvođača iz Perleza (Legus Energy) i prezadovoljan sam kvalitetom (optimalne dužine, nema prašine, potpuno čista čaša prilikom čišćenja...). Sigurno da može da se smanji potrošnja na neku razumnu meru, bar u ovom "toplom periodu".

Fabrička podešavanja:

Snaga - Vreme rada puža / Brzina ventilatora izduvnih gasova
P1 - 2,5" / 1400
P2 - 3,8" / 1570
P3 - 5,2" / 1750
P4 - 6,5" / 1920
P5 - 8" / 2100

Najpre sam skicirao ove fabričke vrednosti da vidim da li postoji nekakva korelacija između dužine rada puža i broja obrataja ventilatora i ispostavilo se je funkcija zavisnosti praktično linearna (ravna linija na grafiku). Onda sam odokativno odabrao jednu tačku sa grafika levo od fabričke P1 i probao.

Smanjio sam vreme rada puža na 1.7" a brzinu ventilatora na 1340 i testirao 24 sata. U ovakvom modu sam bez ikakvih problema održavao vodu na 45° što je za moj objekat idealna temperatura za prijatnih 22°. Nijednog trenutka nije dolazilo do pregrevanja, vatra se nije gasila zbog nedostatka peleta ali sam primetio sam da je staklo bilo prljavije nego inače, s tim je čaša i dalje bila čista, nije bilo nesagorelih ostataka prilikom čišćenja. Tokom rada temperatura izduvnih gasova je bila između 55 i 60. Potrošnja za 24 sata - 16kg. Za nepoverovati. Eksperimentisaću ovih dana da vidim da li mogu da "popravim" to garavljenje stakla, a ako ne, u svakom slučaju, ovo mi je mnogo prihvatljivija potrošnja "u leru" nego 2 džaka na dan.
Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... iz zamrzivaca.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.mts.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.10.2014. u 07:54 - pre 114 meseci
Citat:
Ivan_Petrovac:
@drvlada75
Postoji negde na forumu (ako se dobro secam) podatak o potrosnji koja je dobijena u sezoni 2013. da je potrosnja za konstantnu temp. vode 45c 1.2kg/h, 50c 1.5kg/h, a za 55-60c oko 2-2.5kg/h.


Pozdrav Vlado, ovih dana sam držao temperaturu vode na 50C i u kući je bilo za kratke rukave, posle 3-4 sata grejanja postane pretoplo i moram da ugasim pećku. Probaću ovih dana i niže temperature i probaću da vidim koliki je minimum temp. vode u kotlu, a da u kući bilo toplo za kratke rukave.
E sad, u vezi ovih nižih temperatura u kotlu, imam pitanje: Da li je loše po kotao da radi na takvim temperaturama i ako jeste koliko je to loše? U uputstvu piše da ne treba spuštati temperaturu ispod 50-55C, dok mi je serviser izričito naglasio da je ne spuštam ispod 60C. Šta je sa kondenzacijom?

p.s. Poslušao sam njegov savet da ga vratim na 60C (na ovoj temp. za sat-dva postaje preeeevruće), a da za regulaciju toplote u radijatorima (imam one hercove ventile sa skalom od 1-6) zavrnem ventile na 3. Posle vrlo kratkog vremena podigne mi pritisak vode na 2.5b sa tendencijom da i dalje raste, jer mi je u tom trenutku temperatura vode tek rasla do zadatih 60C tj. u tom trenutku je bila na 54C!

Zaista ne vidim nijedan realan razlog zašto ne bi smeo da spuštaš zadatu temperaturu vode ispod 60 stepeni.Ja držim na 50 stepeni i nemam nikakvih problema.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.mts.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.10.2014. u 07:57 - pre 114 meseci
Citat:
bandovicvladimir:
Tokom prelaznog perioda, kada su spoljne temperature relativno visoke, očigledno da mnogi imaju problem da peć i u najnižem režimu snage (modulacija) proizvodi više toplote nego što objekat gubi, i zato dolazi do toga da kotao ne može da drži temperaturu vode na zadatoj vrednosti nego dolazi do pregrevanja. Isti problem sam imao i ja sa Kepo kotlom.

Naime, ja imam Kepo verziju od 20kW i za sada grejem nekih 80m². Inače, kuća je sa zidovima od cigle 45cm, bez ikakve izolacije, samo fasada od afrakcije. Takođe, krov i ploča neizolovani. Ove godine ugrađena nova PVC stolarija. U fazi sam adaptacije druge polovine kuće a u perspektivi planiram i potkrovlje... Tada će mi ova snaga biti optimalna. Obzirom da sam tek uveo centralno grejanje nemam mnogo iskustva, ali ono što sam primetio pre nekoliko dana kada sam zvanično startovao sa grejanjem je da mi je inicijalnih 60° u radijatorima sa trenutnim spoljnim temperaturama previše. Kotao za jako kratko vreme dostigne zadatu vrednost ali i kada radi u modulaciji, temperatura i dalje raste i posle sat dva u kući postaje nepodnošljivo. I pored smanjivanja temperature vode, kotao nije bio u stanju da održava zadate vrednosti i na kraju sam odlučio da i ja probam da korigujem parametre (dužina rada puža/broj obrtaja ventilatora) za najniži nivo snage.

Na forumu je pisano o parametrima na MBS pećima, ali nisam zapazio da je neko navodio parametre za Kepo. Sa fabričkim setovanjima, za 24 sata rada, od kojih je recimo 23 sata rad u modulaciji, kotao je trošio oko 25kg peleta. Iskren da budem, nisam se nadao ovolikoj potrošnji. Koristim pelet od proizvođača iz Perleza (Legus Energy) i prezadovoljan sam kvalitetom (optimalne dužine, nema prašine, potpuno čista čaša prilikom čišćenja...). Sigurno da može da se smanji potrošnja na neku razumnu meru, bar u ovom "toplom periodu".

Fabrička podešavanja:

Snaga - Vreme rada puža / Brzina ventilatora izduvnih gasova
P1 - 2,5" / 1400
P2 - 3,8" / 1570
P3 - 5,2" / 1750
P4 - 6,5" / 1920
P5 - 8" / 2100

Najpre sam skicirao ove fabričke vrednosti da vidim da li postoji nekakva korelacija između dužine rada puža i broja obrataja ventilatora i ispostavilo se je funkcija zavisnosti praktično linearna (ravna linija na grafiku). Onda sam odokativno odabrao jednu tačku sa grafika levo od fabričke P1 i probao.

Smanjio sam vreme rada puža na 1.7" a brzinu ventilatora na 1340 i testirao 24 sata. U ovakvom modu sam bez ikakvih problema održavao vodu na 45° što je za moj objekat idealna temperatura za prijatnih 22°. Nijednog trenutka nije dolazilo do pregrevanja, vatra se nije gasila zbog nedostatka peleta ali sam primetio sam da je staklo bilo prljavije nego inače, s tim je čaša i dalje bila čista, nije bilo nesagorelih ostataka prilikom čišćenja. Tokom rada temperatura izduvnih gasova je bila između 55 i 60. Potrošnja za 24 sata - 16kg. Za nepoverovati. Eksperimentisaću ovih dana da vidim da li mogu da "popravim" to garavljenje stakla, a ako ne, u svakom slučaju, ovo mi je mnogo prihvatljivija potrošnja "u leru" nego 2 džaka na dan.

Ne može uvek sve da bude idealno.Ako ti peć lepo radi i imaš zadovoljavajuću potrošnju,ne vidim zašto bi ti smetalo garavljenje stakla.Jednom u toku dana ugasi peć,obriši staklo i teraj dalje.To je najmanji problem.Staklo se bar lako briše.Vlažna krpa sve lepo skida.
 
Odgovor na temu

Alfa Commo
B Bašta-Pljeskovo

Alfa Commo
Član broj: 325404
Poruke: 12



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.10.2014. u 08:28 - pre 114 meseci
Citat:
Ivan_Petrovac:
@drvlada75
Imam pitanje: Da li je loše po kotao da radi na takvim temperaturama i ako jeste koliko je to loše? U uputstvu piše da ne treba spuštati temperaturu ispod 50-55C, dok mi je serviser izričito naglasio da je ne spuštam ispod 60C. Šta je sa kondenzacijom?


I mene interesuje ovo u vezi temperature vode ispod ovih propisanih vrednosti. 45-50 stepeni je sasvim dovoljno ali se pri tim nižim temperaturama javlja kondenzacija u čunku.
 
Odgovor na temu

APAMsoldier
Novi Sad

Član broj: 323344
Poruke: 20
*.veletabak.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.10.2014. u 10:05 - pre 114 meseci
Imam problem sa Toby 12b! Prva sezona grejanja na pelet!

U casici mi se nagomilava sljaka, i evo cistim ga jedno dnevno! Veceras se pojavio alarm neuspesno paljenje! Posle ciscenja radi normalno! Inace koristim pelet BioEnergy! Primetio sam prasinu u dzakovima!
Da li je do peleta ili do parametara! Inace su parametri fabricki! Jel ima neko ko je imao slican problem?

Drvlada75
Problemi su Vam uglavnom uobicajeni za pocetak rada sa peci na pelet.
Ako se u casici nagomilava sljaka moguce je da dolazi do zatrpavanja nedovoljno sagorelog peleta novim svezim peletom.
Novi pelet zatrpa nesagoreli i napravi se zgura - gromuljice nesagorelog peleta.
Ako je problem do toga, treba smanjiti vreme ubacivanja novog peleta u tom programu.
Treba proveriti i da li se pepeo lepo cisti pri automatskom ciscenju casice pa na osnovu toga promeniti vreme ciscenja casice.
Sto se tice alarma neuspesnog paljenja - nije nista strasno.
Mozda se nekome nece svideti ali nije lose staviti po saku peleta u casicu pred ukljucenje peci.
Na taj nacin pomazete peci da upali iz prve

Boree
Bilo bi dobro još par podataka da napišete npr koliki je objekat , izolacija , i kako se poaša peć kad radi tj gasi li se često , plamen kakav je i naravno parametre , ako ne znate onda je sledeće : držite stisnuto SET pa na ključeve pa kod 1234 ukucate pa terate strelicom do 24 tamo počinju vremena .

APAMsoldier
Objekat je oko 90m2, gde je zid debeo 45cm, stara gradnja, sa dodatkom od 5 cm stiropora! Pec se u toku 24h pali 7-8 puta, prema zadatoj temepraturi, ali nisam 100%, morao bih to ispratiti! Oko plamena nisam nesto pametan, ali sam primetio da je staklo na vratima pocrnelo! Zvao sam servisera iz Termomonta, pa cemo popodne promeniti neke od parametara tj vremena! Voleo bih da i vi vidite iste, posto ste mi mnogo pomogli oko izbora kotla!

APAMsoldier
Promena je jedino bila u vremenu trajanja ciscenja! Moram sad da ispratim pa da vidim promene!
Koji parametri bi vam bili interasantni da pogledate?



Problemi nikako da prestanu....

Nakon promene ovih parametara, ponovo isti problem sa sljakom! Zvao sam servisera, kaze problem sa sobnim termostatom,
posto pec radi aktivno 45min dok ne nabije temp. i nakon toka odlazi u modulaciju koja prelazi u cekanje i od tada prodje i do 2-3 sata
dok se pec ne upali ponovo! Kazem ima logike!
Iskljucim sobni termostat, pustim je od juce popodne da radi! Posto je zadana temepratura vode 60C, u kuci ludilo! Cujem se sa seviserom, kaze spusti slobodno temeraturu vode!
I to je ok, malo podesavanja na mesnom ventilu i stabilizovali temp na 23!
Medjutim jutros zateknem alarm nema goriva!
Casica opet puna, cev koja dozira pelet puna!
Ocistim sve ponovo, pustim je da radi, ona vise ne dozira pelet!!!

Zovem strucnjaka Servisera, kaze uzmi zicu pa iscackaj pelet iz cevi koja dozira! Majko mila!

Prijavio sam kvar Termmontu, cekam da neko dodje!
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.10.2014. u 11:24 - pre 114 meseci
Na žalost niste prvi a kako vidim ni poslednji koji se žali na toliko hvaljeni bioenergy pelet , to zapušenje je isključivo do peleta tj njihove dužine , na snazi 1 bi trebalo malo pojačati ventilator kao i na čišćenju.

I ako je već u pitanju kotao a ne kamin da mi pređemo u drugu temu o grejanju na pelet .
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.mts.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.10.2014. u 11:41 - pre 114 meseci
Citat:
boree: Na žalost niste prvi a kako vidim ni poslednji koji se žali na toliko hvaljeni bioenergy pelet , to zapušenje je isključivo do peleta tj njihove dužine , na snazi 1 bi trebalo malo pojačati ventilator kao i na čišćenju.

I ako je već u pitanju kotao a ne kamin da mi pređemo u drugu temu o grejanju na pelet .

Ja mislim da je ovde ipak problem u vlažnom peletu,a ne u njegovoj dužini.Imao sam i ja problem za jednim peletom.Jednostavno se polepi trina na pužu i prestane da ubacuje u gorionik.Takođe je jako teško palio.
 
Odgovor na temu

dragoljub.milovic
smj.ing.
RiTE Gacko
Gacko, Rep.Srpska

Član broj: 325819
Poruke: 15
89.111.248.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.10.2014. u 09:19 - pre 114 meseci
Pozdrav forumasima
Kao novi clan foruma pokusacu dati skroman doprinos prenoseci neka od svojih iskustava.U prethodnim postovima neko je postavljao pitanje vezano za neophodnost i upotrebu invertera (pretvaraca napona) u slucaju nestanka el. energije. Zbog nedostatka alternativnog nacina grijanja dok sam koristio alfa20 imao sam inverter sa modifikovanim sinusom koji je povremeno spasavao situaciju u slucajevima visesatnog nestanka struja(max. 10do 12h zavisno od kapaciteta akumulatora uz neizostavnu promjenu zvuka pumpe) a posle toga agregat za duze periode. Nabavkom kamina na pelet naravno da sam probao rad preko invertera dok je kamin u radu i radio je bez problema ( o potpali nema govora jer je snaga 150W).
Posle sam nabavio cisto sinusni inverter snage 450W veoma povoljno koji odradjuje potpalu bez problema (probano vise puta) bez bilo kakve promjene kao da i nema nestanka struje.
Inverter je fabricki potpuno opremljen automatskom regulacijom punjenja sa zastitom od potpunog praznjenja akum. i placen je 85eur.
Rezime da pelet kamin moze raditi i na modifikovanom sinusu stim da je cisti sinus puno bolje rjesenje, a sto se tice neophodnosti zavisi od vise faktora kao sto su alternativno grijanje, izvedba sistema, kuca ili stan odnosno brzina hladjenja, ucestalost nestanka struje, stabilnost grijanja zbog male djece i sl.
D.Milovic
 
Odgovor na temu

droidi

Član broj: 319322
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.10.2014. u 18:37 - pre 114 meseci
Mozda neko zna nesto vise o ovom kaminu na pelet
http://thermoflux.ba/index.php...d=91&Itemid=93&lang=hr
Meni nije jasan podatak / maksimalna radna temperatura 40 C.
U cemu je ovde fora i kako ovo onda greje.
 
Odgovor na temu

dekizp
Beograd, Vrčin

Član broj: 142586
Poruke: 32
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.tabak-plus.com


+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.10.2014. u 23:27 - pre 114 meseci
@dragoljub.milovic

Pozdrav Dragoljube,
zanima me taj inverter od 450W, moze li nesto detaljnije o njemu, gde je kupljen i tako to... Cesto mi se desava da nestane struje a imam malo dete pa bih ipak da se osiguram. Inace imam MBS 18kw
Ko uči znaće,
ko mulja imaće.
 
Odgovor na temu

dragoljub.milovic
smj.ing.
RiTE Gacko
Gacko, Rep.Srpska

Član broj: 325819
Poruke: 15
89.111.248.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.10.2014. u 06:39 - pre 114 meseci
——
dekizp
Zbog pravila foruma kao novi clan nisam u mogucnosti da Vam odgovorim , posaljite mi poruku na ovaj mail sa privatnog maila pa cu vam detaljnije objasnit,i inace u pitanju je inverter marke blue energy.

droidi
Sto se tice kamina mini therm proizvodjaca thermoflux, posjeduju ga neki moji poznanici i to je fantasticna stvar za manje stanove do 50kv, pogotovo u zgradama gdje nema potrebe za etaznim grijanjem. Kaminu se zadaje temperatura prostorije oko koje modulira svoj rad u rasponu 2C, ima ventilator vruceg vazduha koji po zagrijavanju peci pocinje da izduvava topao vazduh, nesto poput fena za kosu , grije veoma brzo sa minimalnom potrosnjom, jedina zamjerka je malo bucan ventilator vazduha. Detaljnije podatke naci cete na sajtu proizvodjaca gdje imate i korisnicko upustvo a cijena mu je oko 800eur.
D.Milovic
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.95.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.10.2014. u 18:30 - pre 114 meseci
Hteo bi da kažem u vezi problema sa vrelim radijatorima .Za te stvari postoji mešni ventil , tada topla voda cirkuliše kroz ventil i nazad u kotao a prema radijatorima se šteluje sa mešnim ventilom i reguliše do prijatne temperature.
Spuštanje temperature kotla ima smisla do 60 stepeni jer ispod te temperature kotao može da bude nestabilan i da se gasi .
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049113 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.