Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Redizajn foruma?

[es] :: Predlozi i pitanja :: Redizajn foruma?
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11325 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Redizajn foruma?26.09.2012. u 01:20 - pre 140 meseci
Dizajn ES-a se nije menjao već 10 godina, planirate li uraditi re-dizajn valjalo bi i oživelo bi ovaj forum.


[Ovu poruku je menjao Lighttwen dana 26.09.2012. u 02:55 GMT+1]
www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
+4

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 01:56 - pre 140 meseci
[es]-u nije cilj da privuce sto veci broj random ljudi, jer je IT specijalizovan forum i dizajn sasvim lepo sluzi svrsi. Uostalom, ne vidim sta mu fali, brz je, cist i pregledan, sve potrebne funkcije su tu, a nije natrpan svakojakvim glupostima.

I svakako je dizajn menjan tokom vremena i to podosta, ne znam odakle ti ta informacija da nije.
 
+11

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 09:33 - pre 140 meseci
Upravo kao sto kaze reiser, ali ako imas neki konkretan predlog za neku izmenu, ti reci pa cemo uzeti u obzir.
 
+2

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 12:00 - pre 140 meseci
Ala vi lupate minuse, evo drugi predlog, da se izmeni način ovog ocenivanja, opcijom za negativan glas širite mržnju na forumu.
www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
+5

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
2001:8c8:0:130:.*



+1365 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 12:12 - pre 140 meseci
Nije to mrznja nego samo ocjena kvaliteta nekog posta.
Ako postoji mogucnost da neki post oznacis kao vrlo koristan i pametan, sto ne bi mogao neki da oznacis i kao glup ili besmislen.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
+12

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 12:14 - pre 140 meseci
Ovo je bio dobronameran predlog ali vi ste bezobrazni!
www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
+2

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 12:17 - pre 140 meseci
sto volim ove koji juce dodju na forum i vec danas bi da ga menjaju po svom ukusu ... a naravno ne pada im na pamet da prvo porade na sebi ...
 
+7

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 12:19 - pre 140 meseci
Nemam komentara
www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 12:21 - pre 140 meseci
Forum svakako nije "mrtav" da bi mu trebalo neko "oživljavanje". Što se tiče dodavanja novih funkcionalnosti, to uvek može biti zanimljivo, ali menjati nešto samo da bi bilo šarenije je gubljenje vremena
 
+11

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 12:32 - pre 140 meseci
Citat:
Lighttwen: Ala vi lupate minuse, evo drugi predlog, da se izmeni način ovog ocenivanja, opcijom za negativan glas širite mržnju na forumu.

Po minusima mozes da vidis da je forum vrlo ziv, a i sta drugi misle o predlogu
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
+16

Bufalo Kikiriki
GM-BG-PO

Član broj: 297191
Poruke: 83



+15 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 12:40 - pre 140 meseci
Citat:
Lighttwen:
Dizajn ES-a se nije menjao već 10 godina, planirate li uraditi re-dizajn valjalo bi i oživelo bi ovaj forum.

Jel to lečiš frustracije na ovom forumu što te odbila Lady Gaga?



[Ovu poruku je menjao Bufalo Kikiriki dana 26.09.2012. u 14:04 GMT+1]
 
0

zderavko

Član broj: 11554
Poruke: 247
*.telekom.yu.



+11 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 13:15 - pre 140 meseci
Nije ES MySpace

Evo, ja sam jedan od random ljudi. Više sam tu da prikupljam informacije od "pametnijih" od mene. Ako mogu da pripomognem nekom - još bolje. Dizajn se svakako menjao s vremenom u cilju poboljšanja funkcionalnosti. Nekom primetno - nekom ne...




"All paid jobs absorb and degrade the mind."

"Man will never be free until the last king is strangled with the entrails of the last priest."

 
+3

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 13:23 - pre 140 meseci
Očigledno je da su ES-ova ciljna grupa intelektualci i ljudi od struke zato je ovakva i atmosfera...

www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
+5

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 13:56 - pre 140 meseci
Citat:
ime.prezime: sto volim ove koji juce dodju na forum i vec danas bi da ga menjaju po svom ukusu ... a naravno ne pada im na pamet da prvo porade na sebi ...

Čovek je doslovno rekao da se Dizajn ES-a nije menjao već 10 godina - što i ja mogu da potvrdim, a obaška implicira da je i sam taj period upoznat kako sajt izgleda. Koliki to staž nekoga kvalifikuje da bi predlagao izmene? -Elem, mogao bi sam malo da poradiš na stidu, baš nedostaje.

Lično smatram da je dizajn "bruka" ali podršku @Lighttwenu izražavam bez palčevanja, da mi neko ne bi prišio "ocenjivanje posta izrazito pametnim i korisnim".
Više puta sam ovde predlagao izmene na koje se retko ko udostojio da odgovori a sad vidim da sam još i dobro prošao. Ako ćemo uopšte da nastavimo o dizajnu (a ne o patologiji pojedinaca) fakat da je prevaziđen ali džabe je govoriti nekom ko te ne čuje.

Citat:
Lighttwen: Ala vi lupate minuse, evo drugi predlog, da se izmeni način ovog ocenivanja, opcijom za negativan glas širite mržnju na forumu.

"Negativan glas" ne znači ni "mržnju" niti je način za širenje iste, predefiniši to malo kod sebe. Kada imaš "dve opcije" to može da znači još bezbroj drugih varijanti (osim te, sa mržnjom) kao npr: slažem se/ne slažem se, podržavam/ne podržavam, dopada/ne dopada, hoću/neću, da/ne...

Ko god posećuje i druge forume zna da nema mnogo alternativa i da je ovo najrasprostranjeniji vid "tihog" iliti "neverbalnog komentara". Meni se npr. dopada alternativa sa "zahvaljivanjem"; verovatno da ona više priliči tehničkom forumu, sa pitanjem i ponuđenim odgovorima, za diskusije i debate, ne. Ali, to je verovatno previše radikalno i za pomisliti.

Citat:
Miroslav Jeftić: Forum svakako nije "mrtav" da bi mu trebalo neko "oživljavanje". :) Što se tiče dodavanja novih funkcionalnosti, to uvek može biti zanimljivo, ali menjati nešto samo da bi bilo šarenije je gubljenje vremena :)

I ti si Miroslave izabrao da ne čuješ o čemu se govori. Ako je već forum tako živ, čemu uopšte ova diskusija i tema sa predlozima -ne razumem? To, da li će se išta menjati "samo da bi bilo šarenije" je tvoja definicija "izmene" i nije fer da je pripisuješ drugome.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
+6

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 14:08 - pre 140 meseci
Citat:
Više puta sam ovde predlagao izmene na koje se retko ko udostojio da odgovori a sad vidim da sam još i dobro prošao. Ako ćemo uopšte da nastavimo o dizajnu (a ne o patologiji pojedinaca) fakat da je prevaziđen ali džabe je govoriti nekom ko te ne čuje.


Evo da pitam jos jednom - "prevazidjen" u kom smislu? Koji je to kriterijum po kojem mozes da kazes da li je dizajn prevazidjen ili nije?

A sto se tice +/- sistema, slozicu se sa tobom, eventualno bi imao smisla da ostane ovakav kakav je trenutno u MadZone forumu, ali u ostalim delovima mislim da bi sistem sa "zahvaljivanjem", ili samo plusevi, daleko bolje funkcionisao.
 
+2

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 14:50 - pre 140 meseci
Pa možda je prevaziđen jer nema oko svake poruke 10 šarenih ikona pa onda klikneš na neku da lajkuješ, na neku da kažeš ... ne sviđa mi se, na neku da prijaviš da je sutra žurka kod tebe pa su svi pozvani a nema ni ono ... evo ti pusa za ovu poruku.
 
+9

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
2001:8c8:0:130:.*



+1365 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 15:40 - pre 140 meseci
Dizajn je odlican, a pri tom nije tacno kako nije mjenjan 10 godina.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
+6

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 16:37 - pre 140 meseci
Bas ste ispali papani napavsi coveka koji je samo dao predlog. Cemu takvo ponasanje pojedinaca? Dovoljno mu je bilo reci da vam se dizajn svidja, ali takav hate i negativna atmosfera je bespotrebna.

Suvise dugo sam na forumu (pod raznim imenima :) ) da bi znao sta mu fali (navika je cudo) ali sam dizajn kad udjes u neki forum je dosta pregledan i lako se covek snalazi u njemu. Mozda da se doda integracija sa linkedin, twiter kako bi se neke diskusije prosirile.

Sto se zivosti foruma tice, moj subjektivni osecaj je da su odredjene teme totalno zamrle. Da li zbog toga sto je vec sve pitano pa se odgovori nadju ili nesto drugi je u pitanju nisam siguran. Ali teme koje sam nekad pratio (i sad) gotovo da nemaju novih poruka, a o kad ih ima uglavnom su drek.

Primera radi, meni se brutalno dopada stackoverflow dizajn i sistem. Mozda je to pravac u kom se moze razmisljati?
 
+6

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 16:45 - pre 140 meseci
Citat:
Očigledno je da su ES-ova ciljna grupa intelektualci i ljudi od struke zato je ovakva i atmosfera...


Tako je! i tako treba i da ostane
 
+4

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Redizajn foruma?26.09.2012. u 19:18 - pre 140 meseci
Citat:
reiser:
[es]-u nije cilj da privuce sto veci broj random ljudi


eeee, bilo nekad u srecnije vreme
 
+5

[es] :: Predlozi i pitanja :: Redizajn foruma?
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11325 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.