Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao u Norveskoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Posao u Norveskoj

[ Pregleda: 4920 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IVANA I NIKI

Član broj: 306901
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Posao u Norveskoj17.09.2012. u 16:17 - pre 140 meseci
Zdravo svima. Nov sam na forumu,citam i delujete mi zadovoljno. Ta Norveska deluje kao dobro mesto za zivot. Moze li neko da me uputi kako da dodjem, dobijem posao i ostanem tu? Poslednja sam godina skolovanja, pa razmisljam sta cu kad zavrsim. Bicu masinovodja. Da li mogu i u Norveskoj da vozim voz? Priznaju li nase diplome? Imam Srpski pasos kako mogu da dodjem? Kakve su plate a kakvi osnovni troskovi? Zna li neko koliko zaradjuju masinovodje?
 
Odgovor na temu

Globtroter
AutoCAD Crtac
Telekomunikacije

Član broj: 317944
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+23 Profil

icon Re: Posao u Norveskoj06.10.2013. u 17:30 - pre 127 meseci
Evo sada je vec oktobar mesec 2013 - godinu dana je proslo od tvog posta. Da li si nesto uradio u medjuvremenu?

Evo mog slucaja: imam uredne papire za rad u EU, pa me interesuje realnost ili mogucnost nalazenja posla u Norveskoj. Radim u Srbiji vec 10 godina kao crtac u AutoCAD-u. Vec sam ranije (u ranoj mladosti) odlazio u na krace periode u inostranstvo i svesan sam cinjenice da cu na pocetku mozda i prati sudove u nekom restoranu ili raditi slicne stvari, dok se ne ukaze prilika za naki strucniji i vise placeni posao. Sa druge strane, iako engleski tecno govorim, ne znam ni reci Norveski, pa bi valjalo uporedo da ga ucim. Postavlja se pitanje da li ovde (u Srbiji) da placam casove u nekoj skoli - sto mi zvuci suvoparno i dosadno ili ima sanse u Norveskoj uciti jezik - mozda drzava podrzava (finansira) takve projekte?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Posao u Norveskoj

[ Pregleda: 4920 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.