Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem s ruterom Linksys WRT54GS

[es] :: SOHO Networking :: Problem s ruterom Linksys WRT54GS

[ Pregleda: 1530 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Romulian
Beograd

Član broj: 306391
Poruke: 7
95.180.29.*



+3 Profil

icon Problem s ruterom Linksys WRT54GS01.09.2012. u 13:24 - pre 141 meseci
Pokušavam da pomoću rutera Linksys WRT54GS namestim kablovski internet na dva kompa, radim tačno onako kako stoji ovde http://www.columbia.edu/acis/networks/aptnet/linksys/index.html i već nekoliko puta mi se dešava sledeće: tokom podešavanja na Setup stranici ona prestane da radi (pokušam da sejvnem nakon nekog koraka i ona neće da se ponovo učita). Nakon toga pokušam da ponovo uđem u Setup preko http://192.168.1.1 i neće da učita. Pokušavao sam s resetovanjem rutera, nakon čega sam opet uspevao da uđem, ali svaki put bi Setup prestao da se učitava usred podešavanja.

To nije sve: kada sam prvi put povezao ruter, pre nego što sam i otišao u Setup internet mi je najnormalnije radio na oba kompa, ali je nakon oko 2 minuta prestao da radi. "Proradi" na ta dva minuta svaki put kad resetujem ruter.

Pretpostavljam da pravim neku jezivu glupost ali mi ponestaje ideja, tim pre što za ovo baš i nisam ekspert :) Dakle, ljudi, pomagajte: šta da uradim da mi net proradi na oba kompa? Ako nešto znači, koristim SBB-ov kablovski net.
 
Odgovor na temu

Romulian
Beograd

Član broj: 306391
Poruke: 7
95.180.29.*



+3 Profil

icon Re: Problem s ruterom Linksys WRT54GS03.09.2012. u 19:35 - pre 141 meseci
Niko? ):
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem s ruterom Linksys WRT54GS03.09.2012. u 19:55 - pre 141 meseci
Možda bi se neko javio ako napišeš još neki detalj. Ovaj setup koji si naveo opisuje samo kako da zaštitiš wireless na tom ruteru, nema veze sa nekim povezivanjem kompova.

Ajde od početka, kako su kompovi povezani na ruter? Da li je to nekada radilo ili ne? Da li je ruter negde radio ili je nov? Što se podešavanja rutera tiče, na njemu jedino namestiš da mu je wan konekcija dinamički IP. Ostalo je menje bitno i nije potreban nikakav setup.
 
Odgovor na temu

Romulian
Beograd

Član broj: 306391
Poruke: 7
95.180.29.*



+3 Profil

icon Re: Problem s ruterom Linksys WRT54GS04.09.2012. u 15:14 - pre 141 meseci
Kompove sam na ruter povezao kao što piše u uputstvu: na ulaze na ruteru obeležene od 1 do 4 (isprobavao sam različite ulaze za slučaj da neki od njih ne radi), ruter na modem. Ranije je postojao samo jedan komp, modem i drugi ruter koji je radio ali na koji nije povezivan nijedan drugi komp. Taj ruter je crkao (provereno). Tek nakon toga je stigao drugi komp i ovaj Linksys ruter. Taj ruter (koji sad pokušavam da osposobim) je nov, ali je dugo (godinu-dve) stajao u kutiji, pri čemu nije bio izložen uslovima u kojima bi mogao da se ošteti zbog vlage/hladnoće i slično.

Ako to išta znači, ponavljam: kad povežem kompove na ruter internet proradi i na jednom i na drugom, to traje oko 2 minuta i prestane da radi na oba.

Kako da podesim dinamički IP? Sorry, pretpostavljam da je pitanje glupo ali stvarno nisam do sada imao prilike ovo da radim.

I hvala na odgovoru! (:
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem s ruterom Linksys WRT54GS04.09.2012. u 15:36 - pre 141 meseci
Ono što ti predlažem da uradiš je da najpre proveriš koji tačno model imaš, jer WRT54GS je imao desetak različitih hardverskih varijanti (različiti čipseti, više/manje memorije, izmenjive antene i sl.). Sa donje strane tvog rutera imaš nalepnicu, na kojoj je ispisan model tvog rutera, i pored oznake modela stoji malo slovo v i iza njega dve cifre razdvojene tačkom - e to je hardverska oznaka tvog modela, i sa tom informacijom možeš otići na http://homesupport.cisco.com/en-eu/support/routers/WRT54GS, pa u download sekciju, i preko dropdown menija videti da li postoji i preuzeti najnoviji firmware i instrukcije kako ga instalirati.

Ako se plašiš da nešto ne zezneš, zamoli nekog ko je iskusniji da flashuje tvoj ruter sa tim novijim firmware-om (ako već nemaš najnoviji), pa vidi kako će se posle toga ponašati...
 
Odgovor na temu

Romulian
Beograd

Član broj: 306391
Poruke: 7
95.180.29.*



+3 Profil

icon Re: Problem s ruterom Linksys WRT54GS04.09.2012. u 15:44 - pre 141 meseci
Hvala na odgovoru, pokušaću :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem s ruterom Linksys WRT54GS04.09.2012. u 17:05 - pre 141 meseci
Potraži u podešavanjima rutera (obično je to negde na početku) ona vezana za wan port i tu nađi WAN Connection Type ... tu izaberi Dynamic IP (u ponudi su još Static IP, PPPoE i još nekoliko). Vrlo je moguće da je tako i postavljeno ali ipak proveri. Posle toga isključi SBB modem iz struje na trenutak, uključi ga, sačekaj par minuta da se sve startuje i probaj da li radi internet na oba kompa.
Ako ne radi, onda da probamo dalje, možda je nešto bilo podešavano na tom ruteru pa mora da se vrati na fabrička podešavanja.
 
Odgovor na temu

Romulian
Beograd

Član broj: 306391
Poruke: 7
95.180.17.*



+3 Profil

icon Re: Problem s ruterom Linksys WRT54GS05.09.2012. u 19:56 - pre 141 meseci
Instalirao sam najnoviji firmware i proradilo je na oba kompa (: Mnogo hvala obojici na pomoći i strpljenju.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Problem s ruterom Linksys WRT54GS

[ Pregleda: 1530 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.