Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako postati programer?

[es] :: Art of Programming :: Kako postati programer?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23942 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako postati programer?22.08.2012. u 13:35 - pre 142 meseci
C je osim toga blizak mašini, tako da daje okvirnu predstavu o tome kako računar radi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pexxi92

Član broj: 291395
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Kako postati programer?22.08.2012. u 20:41 - pre 142 meseci
Nedo bog nekom univerzitetu da mu Nedeljko pise plan i program.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako postati programer?22.08.2012. u 20:53 - pre 142 meseci
E, vidiš, na studijama te teraju da učiš svašta. To tvoje "šta će mi veb, kad ja hoću asembler" fore ne prolaze. Studije ti uvek daju neku širinu jer, kao što kažem, život je krivudav, pa ako zaš samo jednu stvar da radiš, nećeš se 'leba najesti.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pexxi92

Član broj: 291395
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Kako postati programer?22.08.2012. u 23:07 - pre 142 meseci
Znaci gresis na tolko mnogo nivoa.
Prvo ako neko ide na studije sta ce mu tvoj savet i spisak sta i kojim putem da uci. Ima strucne ljude koji ce ga kroz to provesti ne sekiraj se mnogo.
Dalje na bilo kom iole normalnom univerzitetu sam biras predmete tako da mogu da se edukujem iz cega god hocu.
A ne vidim ni da si se ti od programiranja "leba najeo".
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako postati programer?22.08.2012. u 23:19 - pre 142 meseci
Od čega sam se ja 'leba najeo, a od čega nisam, nije tvoje da ulaziš u to i ne znam odakle ti takve procene. Počeo si da budeš bezobrazan.

Ni na jednom ozbiljnom univerzitetu nemaš punu slobodu izbora predmeta, već postoje obavezni predmeti i izborni predmeti. Na Zapadu je princip da u toku studija imaš više izbornih predmeta, nego obaveznih, ali obavezni itekako postoje. Svaki, ali svaki ozbiljan univerzitet ti daje širinu i to nisam izmislio ja, nego čike koje su nadležne za to. Naravno, nešto se specijalizuje. Podsećaš me na izumitelje usmerenog srednjeg obrazovanje sa smerovima "izrađivač petopolnih kablva tipova A i B". Stvarno je postojao takav smer.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pexxi92

Član broj: 291395
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Kako postati programer?22.08.2012. u 23:21 - pre 142 meseci
A kad sam ja reko da ne daje sirinu. Uzmi i citiraj moj post kad sam ja naveo da iskljucivo ne treba imati sirinu vec samo jedno jedino. Ajde to uradi.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako postati programer?22.08.2012. u 23:32 - pre 142 meseci
Pa, evo šta si napisao:
Citat:
pexxi92: Takodje ovo deluje kao da je napisano za aplikativnog programera. Ako neko zeli da se bavi programiranjem mikrokontrolera ili nekim paralelnim sistemima itd, neko kog uopste ne zanimaju baze nemora da ih uci znaci prvih par koraka je ok ali posle svako moze da ide na stranu na koju zeli ako ce vec da bude zanatlija neka uci sql onda kada mu zatreba , tj. ako ce ceo zivot da programira mikrokontrolere ne znam zasto bi mu trebao sql, xml, niti pa cak ni OOP.

Savremeni programer mora da zna i osnovne algoritme i da implementira svaki algoritam koji zna da sprovede na ruke (dobro, to je uvek bilo i ostaće tako) i SQL i XML i parsiranje formata koji nisu XML i OOP i sve što sam nabrojao, jer ne zna šta ga čeka u životu.

Ja nisam znao kako da protumačim podvučeno, nego da treba da uči SQL kad naiđe mušterija ili kad izađe takav konkurs. Onda si ti napisao
Citat:
pexxi92: naravno da nece da uci zanat kad naidje musterija, ali ce se opredeliti za tip zanata koji ce da uci. Ja sam naime samo hteo da kazem da nakon prvih par stavki moze da bude i drugacije granjanje u zavisnosti od interesovanja programera u usponu.

Dakle, opredeliće se za tip zanata, tako što mu ne trebaju baze i XML. E, pa na takav "tip zanata" se ne može osloniti u životu. Ono što sam naveo je ta osnova. Posle ide grananje, oš 3D grafiku, oš informacione sisteme, oš nosql baze, oš sistemsko programiranje u dubinu...

A sad ti navedi kako si izveo zaključke o tome od čega se ja leba nisam najeo, obzirom da na forumu nigde nisam pisao o tome čime se bavim.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon Re: Kako postati programer?22.08.2012. u 23:49 - pre 142 meseci
Dobro nedeljko - jer ti misliš da si ti pametniji od svih tih genijalaca na MITu, Stanfordu i ostalim vrhunskim CS fakultetima zajedno? Pored toga što počinju od algoritama i viših jezika - većina ispita su im izborni i ne tjeraju te da učiš sve jezike - već ono što te zanima i ono što misliš da će ti koristiti uz osnove nekih obaveznih jezika.

Citat:
C je osim toga blizak mašini, tako da daje okvirnu predstavu o tome kako računar radi.

To je baš razlog zašto ga ne treba prvog učiti. Onda bi po toj logici još pre trebalo da se uči ansembler - pa onda umjesto da razmišljaš o nekom lijepom algoritmu da elegantno riješiš fin zadatak - ubijaš se razmišljanjem šta u koji registar učitati i kojim redosledom osnovne operacije na tome uraditi, gdje jumpovati i slično... Ljudi razmišljaju poprilično drugačije - i ukoliko direktno upravljamo kompjuterskom arhitekturom - to nam samo stoji na putu da na efikasniji način svoje ideje pretočimo u kod.

Za razumjevanje kako računar radi dobro je da imaš osnovnu predstavu i razumiješ O notaciju - a za ono malo slučajeva real-time programiranja, kodiranja codec-a i slično - tu ćeš svakako morati da učiš low level jezike.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako postati programer?23.08.2012. u 00:14 - pre 142 meseci
Ne, ja samo mislim da su genijalci kao što si ti vrlo loše obavešteni o tim univerzitetima. Ko je rekao da treba učiti sve jezike? Imaš li ti ikakvu predstavu o tome koliko ima programskih jezika? Šta, na MIT-u te ne nauče baze? Kako da ne. A što se tiče toga da je većina ispita obavezna, to sam i ja rekao, ali obavezni predmeti postoje. Vidi šta je sve obavezno na tim univerzitetima, pa onda soli pamet o tim univerzitetima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako postati programer?23.08.2012. u 00:20 - pre 142 meseci
Kada sam otvorio temu, hteo sam da čujem tuđa argumentovana mišljenja, a ne etikete, prepucavanja i pravljenja nekoga budalom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kako postati programer?23.08.2012. u 00:38 - pre 142 meseci
Meni se ipak čini na prvi pogled da programi na MIT ili Stanfordu daju veću slobodu [1] [2], ali istovremeno obavezuju na širinu.

Za temu ove diskusije to nije toliko bitno jer ovde pitanje glasi kako postati programer. Tu bismo prvo morali da se dogovorimo šta je to programer. Svako ima sopstveni put i interesovanja, pa se meni cela diskusija čini besmislena.

http://cs.stanford.edu/degrees/undergrad/ProgramSheets.shtml
http://web.mit.edu/catalog/degre.engin.ch6.html
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako postati programer?23.08.2012. u 08:32 - pre 142 meseci
A ako te neko pita da ga uputiš? Šta onda?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Chobicus
Pancevo

Član broj: 28286
Poruke: 135
77.247.200.*

ICQ: 31049018


+12 Profil

icon Re: Kako postati programer?23.08.2012. u 10:02 - pre 142 meseci
Odgovor na pitanje "Kako postati programer" zavisi od toga kako definišeš reč "programer". Nedeljko je dao svoju definiciju u 7-8 tačaka.

Par primera:

1. Prijatelj radi u Belgiji u velikoj firmi koja zapošljava veliki broj programera. Ima mnogo kolega koji su u svojim 40tim zaključili da je programiranje zanimljivo i traženo. Završili možda par kurseva i programiraju nešto "nekritično". Zaposleni su na pozicijama gde se traži malo znanja, ali određenog znanja i ta znanja su im pružili specifični kursevi. Ne znaju kako izgleda procesor, pipeline, adresiranje memorije, čitanje sa diska, algoritme, C, parsiranje, threading, events, sql... ali može se reći da programiraju.

2. Drugi prijatelj zna sve gore navedene pojmove. Zna kako rade. Programirao je u JAVA-i, C-u, asembleru...Neko vreme je u silikonskoj dolini programirao neke uređaje koji će da se pojave za možda 10ak godina u masovnoj proizvodnji. Može se reći da programira.

3. Firma prodaje software koji bi trebalo da je ozbiljan jednoj ozbiljnoj ustanovi u mom gradu. Naslagali su forme u accessu, povezali ih sa tabelama, napravili reporting i čini mi se da lepo žive od takvog i sličnog SWa koji prodaju. Mislim da nikad ni na čemu nisu pokrenuli "compile". Može se reći da programiraju.

Ako definišemo da je "programer"<=>"onaj koji programira mašinu da bi olakšala nekome svakodnevni posao" sve osobe navedene u primerima su programeri.

Što se tiče Nedeljkove definicije:
Citat:

0. Prvo se moraju znati engleski jezik i nešto malo matematike (aritmetika realnih i celih brojeva zaključno sa delenjem celih brojeva sa ostatkom).

Ok
Citat:

1. Savladati osnove programiranja. Znači, C sa osnovnim algoritmima (čitaj K&R), strukturna paradigma (svođenje složenih problema na prostije i modularnost) i sposobnost da se svaki algoritam koji se zna sprovesti "na ruke" zna isprogramirati u C-u. Diplomski rad je strukturni program u C-u koji za dati graf unet iz ulazne datoteke ispituje da li je Ojlerov, ako nije kaže da nije, a ako jeste nalazi bar jedan Ojlerov put i rezultat ispisuje na standardnom izlazu i u datoteci.

C baš i nije za početnike. Python koji je i MIT uveo u svoj 6001. class je nekako prijatniji.
Besplatne knjige greenteapressa How to Think Like a Computer Scientist su prilično čitljive.
Stari 6001. class je gurao po Structure and Interpretation of Computer Programs.
Citat:

2. Objektno orjentisana paradigma u jeziku C++, Java, C# ili nekom drugom po izboru sa dizajn paternima.

PLz no design patterns, plz...
Zanimljiv tekst sa kojim se slažem u vezi sa patternima Rethinking Design Patterns by Jeff Atwood osnivača Stack Exchange-a.
"Do you really want a junior developer using patterns everywhere? It's about as safe as encouraging them to "experiment" with a gas-powered chainsaw. The best way to learn to write simple code is to write simple code! Patterns, like all forms of compexity, should be avoided until they are absolutely necessary. That's the first thing beginners need to learn. Not the last thing."
Citat:

3. GUI programiranje da se malo dane dušom od teških stvari.
4. Osnove XML-a, parsiranje formata koji nisu XML, tekstualnih i binarnih (npr. bmp).
5. Niti, deljena memorija, komunikacija između procesa, bazeni poruka, privilegije i atributi nad fajlovima, događaji (valjda se to zove sistemsko programiranje, nemam pojma).

A možda mu nikad u životu neće trebati. Možemo da kažemo i da će mu trebati. Ali gde se zaustaviti? Znanje o procesorskim registrima, kešu, pipeline-u, predstavljanju podataka u memoriji, IO, interruptima, TLBu, kompajlerima... bi pomoglo kod gore navedenih pojmova.
Citat:

6. Veb (prvo HTML i CSS, a onda dinamički veb).

Ako će da radi frontend.
Citat:

7. SQL i takve baze podataka.

Osnovno znanje je bitno.

my2c
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako postati programer?23.08.2012. u 10:32 - pre 142 meseci
Hvala, ovo je bilo konstruktivno, s tim da nisi dao svoj predlog. Ono što sam napisao je bila neka moja vizija, a voleo bih da čujem tvoju alternativu.

A što se tiče onih ljudi pod 1, pa ne znam da li se na to može osloniti neko ko planira da uči programiranje da bi jednog dana živeo od toga.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Kako postati programer?23.08.2012. u 10:36 - pre 142 meseci
Citat:
Chobicus:
Citat:

6. Veb (prvo HTML i CSS, a onda dinamički veb).

Ako će da radi frontend.


Zapravo html nije lose znati zbog drugih stvari. Npr zbog skupljanja podataka s web-a.

A inace mogao bi neko od ljudi koji se ne slazu s Nedeljkom da kaze sta bi on rekao nekom neupucenom klincu (12-18god) da nauci? AL onako lepo da navede ko u prvom postu ;)
 
Odgovor na temu

Chobicus
Pancevo

Član broj: 28286
Poruke: 135
77.247.200.*

ICQ: 31049018


+12 Profil

icon Re: Kako postati programer?23.08.2012. u 16:20 - pre 142 meseci
Citat:
Nedeljko: Hvala, ovo je bilo konstruktivno, s tim da nisi dao svoj predlog. Ono što sam napisao je bila neka moja vizija, a voleo bih da čujem tvoju alternativu.

A što se tiče onih ljudi pod 1, pa ne znam da li se na to može osloniti neko ko planira da uči programiranje da bi jednog dana živeo od toga.


Pretpostavka 1: nećak se izuzetno zanima za programiranje.

- trebalo bi mu obezbediti pristup internetu ako ga nema
- kurseve engleskog jezika ako ne zna
- pokazati mu kako pronaći informaciju na netu
- uputiti ga na stackoverflow, forume, mailing liste, besplatna izdanja dobrih knjiga(ranije sam naveo par)...
- pokazati mu code.google, github i kako da ih koristi.
Možda zajedno da dođete do ideje o nekom programu sa kojim bi mogao da krene (komšija pekar vodi knjige ručno, neka igrica, yamb, podmornice...). Ne pada mi sad na pamet ništa dovoljno prosto a poučno :)
Ako je p1 tačna i nećak zna engleski i ima pristup netu trebalo bi da ima gotove programe u nekom jeziku.
Bar
Code:
10 print "Nedeljko" 
20 goto 10

:)

Citat:
Pitao me je jedan drugar kako da uputi nećaka...
...
E, onda ga dalje ne treba upućivati, jer će sam videti šta ga zanima i krenuti dublje u nekom pravcu.

Pretpostavka 2: nećaka programiranje i ne zanima preterano. Mlad je i prijatelj misli zbog trenutne situacije na tržištu i nećakovih zanimanja da bi programiranje bilo prava profesija.
Sa decom a i sa većinom ljudi mora da se radi "head fake" :)
- sigurno voli igrice
- u LUA može da piše neki glupi plugin za WOW, možda se zainteresuje pa plugin preraste u nešto ozbiljnije
- ima knjiga koje kroz pravljenje jednostavne igre uče programiranje
- i uvom slučaju, ako se zainteresuje, važi sve ranije navedeno kao za p1

Naposletku (mislim da sam prvi put napisao naposletku ikada prim.auth.) ako se zainteresuje i obezbedi mu se net, engleski, možda i školovanje...šta može da ga zaustavi?!?
Klasičan snowballing :)
Spisak stvari koje kao programer mora da zna se menjaju svaki dan.
Timeline:cobol, fortran, sql, c, c++, java, c#, nosql, scala, clojure, cloud, aws, bigdata, heroku, android, ios ...neštoČimeĆeKlinciDaNasNervirajuZaParGodina
Neal Ford ima extra predavanje o tome:
Smithying in the 21st Century


 
Odgovor na temu

kkedacic
Extropia

Član broj: 261437
Poruke: 31
*.adsl.net.t-com.hr.



+41 Profil

icon Re: Kako postati programer?23.08.2012. u 16:48 - pre 142 meseci
Kad smo kod pretpostavki, bili ste pricali nesto o programima na MiT-u itd. Ogromna je predpostavka da im programi valjaju i da cisto kopiranje programa moze dati iste rezultate. Mozda im je program cisto sra**, ali sljaka zbog opreme i kvalitetnih profesora? Mozda je zbog predznanja? A mozda je u sumi?

I da @Nedjeljko poanta svakog stupnja obrazovanja je da se uci detaljnije uze podrucje, a ne sire; od osnovne skole do PhD, oduvjek je tako bilo i biti ce.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako postati programer?23.08.2012. u 19:56 - pre 142 meseci
Prepisivanje programa ne proizvodi iste rezultate. Nemaju oni vrhunski kadar badava.
Citat:
kkedacic: I da @Nedjeljko poanta svakog stupnja obrazovanja je da se uci detaljnije uze podrucje, a ne sire; od osnovne skole do PhD, oduvjek je tako bilo i biti ce.

Sa ovim se potpuno slažem. To je razlog što u mojoj koncepciji nema istorije, geografije, likovnog... već se dublje i detaljnije uči progtramiranje. No, ni to ne ide do u beskraj, već do neke granice, posle koje treba sam da izabere neku oblast programiranja i da to produbi i nauči detaljnije.

Chobicus,

Hvala na predlogu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
31.223.145.*



+148 Profil

icon Re: Kako postati programer?23.08.2012. u 22:50 - pre 142 meseci
Sto se tice preduslova za buduceg programera, mislim da bi to bili poznavanje engleskog jezika, makar na tom nivou da se mogu pratiti neki pocetni tutoriali i knjige. Od licnih osobina svakako pomaze posjedovanje interesovanja za to kako stvari rade, neke prirodne radoznalosti, sklonosti ka prirodnim naukama i matematici.

Korak 1:
Programiranje bi trebalo poceti sa nekim jezikom koji ne prezentuje mnogo detalja u pocetku, vec ima veci nivo apstrakcije. Ja sam pocinjao sa Pascalom koji je u tu svrhu i razvijen, danas vidim da ljudi preporucuju Python.

Korak 2:
Nakon razumijevanja osnovnih koncepata (petlji, kontrolnih struktura, pojmova varijabli, nizova, matrica), pisanja konzolnih programcica tipa vjesala, te nakon sto se buduci programer osjeca lagodno i osjeti prvu navalu samopouzdanja, trebalo bi preci na C i ponoviti to sve. Paralelno sa prelaskom na C, prelaziti poznatije algoritme i strukture podataka, te naravno sve to implementirati u C-u. Ucestvovanje na takmicenjima iz informatike (formalnim ili on-line) je odlican nacin za motivaciju ka ovakvom pristupu.

Korak 3:
Nakon C-a, preci na C++ sa naglaskom na OOP. Preci razne OOP koncepte i upotrijebiti ih na konkretnim primjerima. Napisati par konkretnijih programa i mozda poceti koristiti neke dodatne biblioteke da se razbije monotonija komandne linije. Npr. SDL + programiranje nekih jednostavnijih igrica moze biti zadovoljavajuca motivacija.

Korak 4:
Nema razloga za prestanak usavrsavanja na polju C++ i pratecih biblioteka (QT, itd) koje ce dati dodatne mogucnosti nasem buducem programeru, ali dobro je prosiriti opseg znanja i u ovom koraku mozda preci na Javu. Zbog mnostva biblioteka, a uz vec savladane OOP koncepte, ubrzo ce biti moguce napraviti i neke kompleksnije programe, koji mogu imati i konkretnu upotrebu. To daje novu dimenziju programiranju kojim se do sada bavilo cisto akademski. Svakako obraditi GUI / event driven, klijent server koncepte itd.

Dalje nema smisla govoriti u koracima, jer zavisi od sklonosti osobe sta joj se vise svidja i sta ce prvo poceti da radi. Ono sto bi svakako trebalo da se zna su:
- Dublje poznavanje arhitekture racunara, uz kraci izlet u ASM
- Relacione baze podataka, projektovanje baza i informacionih sistema generalno, SQL sintaksa
- Web programiranje i razna suma tehnologija koja se tu koristi, klijent side (HTML, CSS, JS, Ajax), te neki od server side jezika (PHP ili JSP)
- Koncepti Unix like sistema, permisije, rad s korisnicima, fajl sistemi, itd
- Osnovne stvari iz matematike koje bi mogle da budu cesce koristene, kao sto su grafovi, statistika, diskretna i numericka matematika

Vjerovatno sam dosta stvari i propustio.

Nakon sto se sve ovo predje, vjerovatno ce osoba da identifikuje sta joj je zanimljivo i nastavi dalje u tom pravcu. Prednost fakulteta je sto se sve gore navedeno (i mnogo vise) upravo ovako sistematicno i radi. Sve je naravno moguce postici i u sopstvenoj reziji, ali za to je potrebno dosta discipline i samopozrtvovanosti. Fakultet vec to sve ima sazvakano.

Dobitna kombinacija je vjerovatno fakultet iz podrucja IT-a + aktivan rad mimo fakulteta, da li kao part time posao, ili kao angazovanje na nekim svojim projektima.








 
Odgovor na temu

pexxi92

Član broj: 291395
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Kako postati programer?24.08.2012. u 15:31 - pre 142 meseci
Kao sto mozes videti Nedelljo vecina ljudi se slaze samnom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Kako postati programer?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23942 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.