Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokretanje 6 motora u odnosu na vreme rada - SIEMENS PLC

[es] :: Embedded sistemi :: Pokretanje 6 motora u odnosu na vreme rada - SIEMENS PLC

[ Pregleda: 5894 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Pokretanje 6 motora u odnosu na vreme rada - SIEMENS PLC08.08.2012. u 11:56 - pre 141 meseci
Pozdrav svima.

Imam sledeci zahtev: Potrebno je da u automatskom rezimu rada merim vreme ukljucenosti svakog motora ponaosob.
Takođe kada se dostigne neka zeljena vrednost treba iskljuciti motor sa najduzim vremenom rada. Kada merena vrednost padne ispod zadate, potrebno je ukljuciti motor sa najkracim vremenom rada.

E sad neka moja ideja za ovaj drugi deo (a isto ce ici i za prvi) je da nadjem minimalno vreme rada...Posle toga da uporedim vremena rada motora sa tim minimalnim vremenom i da odredim koji su to motori sa minimalnim vremenom rada.
Koriscenjem MIN f-je u STEP 7 V11 odredim min. vrednost vremena, i onda svako vreme rada poredim (CMP==) sa minimlnim vremenom i setujem određene bite, kako bih znao koji su to motori.
Problem je sad ako imam dva ili vise motora sa minimalnim vremenom. Onda mi se i setuje vise bita. Koji je najbolji nacin da kompariram vrednosti i ukljucim odg. motor.

HVALA
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Pokretanje 6 motora u odnosu na vreme rada - SIEMENS PLC08.08.2012. u 13:19 - pre 141 meseci
Hmmm...
U stvari prvo bi trebalo odrediti motore koji ne rade.
I onda porediti vremena tih motora...i ukljuciti onaj koji ima min. vreme rada.
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Pokretanje 6 motora u odnosu na vreme rada - SIEMENS PLC15.08.2012. u 06:49 - pre 141 meseci
Uradio sam na kraju tako sto sam ako motor ne radi stavljao max. vrednost za UDINT. Ako radi koristim stvarnu vrednost za vreme rada.
Na kraju sa MIN f-jom odredim minimalno vreme rada i SWITCH kontrolom uradim grananje, kako bi ukljucio motor sa najkracim vremenom rada.
 
Odgovor na temu

[es] :: Embedded sistemi :: Pokretanje 6 motora u odnosu na vreme rada - SIEMENS PLC

[ Pregleda: 5894 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.