Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da po prelasku u sledeći rekord određena polja u sledećem rekordu ostanu popunjena

[es] :: Access :: Kako da po prelasku u sledeći rekord određena polja u sledećem rekordu ostanu popunjena

[ Pregleda: 2035 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ljubisa kirovski
Skopje Makedonija

Član broj: 232882
Poruke: 30
79.126.213.*



+1 Profil

icon Kako da po prelasku u sledeći rekord određena polja u sledećem rekordu ostanu popunjena13.07.2012. u 11:02 - pre 143 meseci
Zdravo!

Imam progam za finansisko poslovanje i sad treba mi da u NalogSuformu pri kniženju nekog dokumenta da u sve stavke određenja poja budu ista znači kako sto je uneto u prvom rekordu tako do zadnjeg kako ne bi se u svakom rekordu popunjavali i da klient dobije u brzinu popunjavanja. Znači da posle izlaska sa prvog rekorda u sledećem rekordu da odredjena polja ostanu popunjena kao u prvom rekordu tog naloga sem ako ne budu promenjena pri kniženju u slede'im rekordima.
Polja koja bi trebalo da ostanu popunjena su Data Valuta Opis ali da mogu i da se promene u koliko ne treba da budu ista ili ako ne trebaju kao podatak.
Mislim da sam dobro objasnio shta hoku molim za hitnu pomoć. HVALA VAM UNAPRED!

Pozdrav
Lj.Kirovski
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Kako da po prelasku u sledeći rekord određena polja u sledećem rekordu ostanu popunjena13.07.2012. u 11:20 - pre 143 meseci
Ako sam dobro razumeo,onda je to ovako
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Kako da po prelasku u sledeći rekord određena polja u sledećem rekordu ostanu popunjena13.07.2012. u 11:47 - pre 143 meseci
Prvi primer koji sam postavio je bio onako na brzinu.Ovaj drugi mislim da je blizi tvom pitanju.Pogledaj pa javi.Pozdrav.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ljubisa kirovski
Skopje Makedonija

Član broj: 232882
Poruke: 30
79.126.213.*



+1 Profil

icon Re: Kako da po prelasku u sledeći rekord određena polja u sledećem rekordu ostanu popunjena13.07.2012. u 13:03 - pre 143 meseci
Hvala ti ali izgleda nisam dobro objasnio pa se nismo razumeli. Evo ovako
U nalogu imam sao polja Nalog broj i Datum naloga a u NalogSupform imam sledeća polja Konto,Komintent,Dokument, Radna edinica, Radni nalog, Opis, Data,Valuta Duguje, Potražuje e sad ovde treba da pri unos prvog rekorda u Nalog supform da pri izlazak sa enter od zadnjeg polja da mi prenese unete podatke za polja Dokument,Opis,Data i Valuta u svih sledekih rekorda za isti broj na nalog (isti ID) sa mogućnost ya promenu ili brisanje u sledećim rekordima. U prilogu šaljem nabryinu odrađen primer radi poljašnjenje.

Hvala

Pozdrav

Lj.Kirovski
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Kako da po prelasku u sledeći rekord određena polja u sledećem rekordu ostanu popunjena13.07.2012. u 13:09 - pre 143 meseci
Pa drugi primer i radi ono sto zelis,samo sto sam ja odradio da gleda poslednji uneti slog,a ne prvi,ali to mozes ispraviti: umesto naredbe DLast,stavis DFirst.A gde ti je primer?
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Ljubisa kirovski
Skopje Makedonija

Član broj: 232882
Poruke: 30
79.126.213.*



+1 Profil

icon Re: Kako da po prelasku u sledeći rekord određena polja u sledećem rekordu ostanu popunjena13.07.2012. u 13:22 - pre 143 meseci
Evo nije mi odma prihvatilo Upload pa sam kasnije prikačio moj primer. Da sad sam proverio drugi primer i to je to HVALA ti PUNO!

Pozdrav
Lj.Kirovski
 
Odgovor na temu

Ljubisa kirovski
Skopje Makedonija

Član broj: 232882
Poruke: 30
79.126.213.*



+1 Profil

icon Re: Kako da po prelasku u sledeći rekord određena polja u sledećem rekordu ostanu popunjena13.07.2012. u 15:33 - pre 143 meseci
Ponovo se javjam uradio sam na mom primeru sve kako si poslao na primeru ali mi javja grešku gde grešim?

Pozdrav

P.S.
Postavjeno je na NalogSupform na polja Dokument broj, Opis, Data, Valuta

[Ovu poruku je menjao Ljubisa kirovski dana 13.07.2012. u 21:08 GMT+1]
Lj.Kirovski
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Kako da po prelasku u sledeći rekord određena polja u sledećem rekordu ostanu popunjena13.07.2012. u 20:07 - pre 143 meseci
Prvo:Prekršio si osnovno pravilo da se imena polja u tabeli NIKADA ali NIKADA ne pišu odvojeno.Ispravio sam ti Dokument broj u Dokumentbroj.
Drugo: Na subformu sam ti dodao polje Nalog ID i postavio da je nevidljivo,zato ti i prikazuje grešku:ne postoji Nalog ID.
Treće: Još brža i lepša varijanta a to je -svi uslovi postavljeni na subformin OnCurrent događaj.Pozdrav.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ljubisa kirovski
Skopje Makedonija

Član broj: 232882
Poruke: 30
79.126.248.*



+1 Profil

icon Re: Kako da po prelasku u sledeći rekord određena polja u sledećem rekordu ostanu popunjena13.07.2012. u 21:38 - pre 143 meseci
HVALA ti TO je TO što mi je trebalo. Priznajem grešku u primeru što sam posdlao uradio sam odvojeno u programu mi je isto tako samo spojeno sa donjom crtom (Dokument_broj) ali i tamo ću da koregiram u Dokumentbroj.
HVALA još jednom i na pomoć i na savet

Pozdrav
Lj.Kirovski
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako da po prelasku u sledeći rekord određena polja u sledećem rekordu ostanu popunjena

[ Pregleda: 2035 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.