Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16088 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

teata
...

Član broj: 304416
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu22.06.2012. u 18:04 - pre 143 meseci
Pozdrav svima,

kao sto naslov ove teme govori nasla sam se u situaciji da mi je odbijen zahtev za radnu vizu u Nemackoj.
Pri podnosenju sam podnela sva potrebna dokumenta, ukljucujuci ugovor sa firmom u kom je bilo naznaceno da se radni odnos zasniva na neodredjeno vreme.

Da li neko moze da me posavetuje da li je i dalje moguce nesto uciniti, postoji li mogucnost zalbe i da li je neko vec bio u slicnoj situaciji i kako se to zavrsilo ?

Unapred veliko hvala
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu22.06.2012. u 18:29 - pre 143 meseci
Zaboravila si da navedes razlog koji su ti upisali za odbijanje...

 
Odgovor na temu

teata
...

Član broj: 304416
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu22.06.2012. u 19:33 - pre 143 meseci
ne mogu tachno da navedem, posto ne znam dobro nemacki,
spominju clanove nekog zakona i otprilike kazu da nakon odgovora od strane nemackog biroa za zaposljavanje nemaju druge do da mi daju negativan odgovor.
da dodatno pojasnim, ja sam arhitekta, firmu sam pronasla preko neta, pozvali su me na razgovor i proveru sposobnosti,
vratila sam se u srbiju a potencijalni poslodavac je raspisao konkurs ne bi li otvorio mogucnost da me zaposli,
koliko sam razumela bio je u obavezi i da intervjuise nemacke arhitekte koji su na birou i zainteresovani za to radno mesto ali ih je odbio.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu23.06.2012. u 07:28 - pre 143 meseci
Odbio da ih intervjuise ili ih intervjuisao, a odbio da zaposli?

Kad je u pitanju procedura za dobijanje radne vize radi se u principu o prostoj stvari. Ti kada podneses papire to ide u Arbeitsagentur i oni rade sledece:
1. U zavisnosti od toga sta propisuje zakon za dato zanimanje oni rade Vorrangspruefung sto je u stvari trazenje nemackih ili EU kadrova na birou rada koji mogu da rade taj posao
2. Proveravaju da li su kvalifikacije odgovarajuce, tjst. da nisi prekvalifikovan za taj posao
3. Proveravaju da li je plata odgovarajuca, tjst. da li se radi o plati nizoj od propisane za to radno mesto i trazene kvalifikacije

U tvom slucaju je nesto krenulo naopako i to verovatno do detalja pise u odgovoru. Ono sto ti mozes svakako da uradis jeste da sacekas 1. avgust i da se prijavis ponovo. Tada ce na snazi biti novi zakon koji iskljucuje prvu stavku ukoliko ti je plata veca od 44000 ili 33000 u slucaju deficitarnih zanimanja. Arhitekte na zalost nisu na toj listi. Procedura se zbog toga skracuje za 4 nedelje jer Arbeitsagentur vise nije u obavezi da slucaj obradi za 6 vec za 2 nedelje. To znaci da vec od 1. septembra kad prodje Urlaub mozes da budes na poslu :)
 
Odgovor na temu

teata
...

Član broj: 304416
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu23.06.2012. u 09:01 - pre 143 meseci
Intervjuisao ih i odbio.

Plata je mala, to je problem, cula sam se sa potencijalnim poslodavcem,
pokusace da resi problem sa njima i ulozi zalbu. ali ono sto vec sada vidim je da
sigurno ne moze biti ispostovan uslov o propisanim godisnjim platama koje mi spominjes :/

hvala vam na odgovorima
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu23.06.2012. u 12:59 - pre 143 meseci
A poslodavac ti je vec ucinio prvi korak , obzirom da je on taj koji tebe hoce da zaposli, ulozio zalbu.

Ti tu ne mozes nista neg da sacekas da se on izbori sa Biroom za zaposaljavanje...

 
Odgovor na temu

teata
...

Član broj: 304416
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu23.06.2012. u 13:20 - pre 143 meseci
da, tek ce uloziti zalbu ali cenim sto je voljan da radi na tome.
znachi meni ostaje da nastavim da vezbam strpljenje :)
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu23.06.2012. u 17:48 - pre 143 meseci
Ne znam koliko si se informisala o troskovima zivota u Nemackoj , ali ako poslodavac ne moze ispostovati plate koje je tdusko pomenuo, jesi li sigurna da te
nisu odbili bez razloga i hoces li ti moci od svoje plate da pokrijes troskove zivota u Nemackoj ? Nemoj me pogresno shvatiti da te odvracam , samo jedan
dobronameran savet da se mozda bolje informises.

Pozdrav,

Nemanja
 
Odgovor na temu

teata
...

Član broj: 304416
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu23.06.2012. u 19:28 - pre 143 meseci
ni u sta nisam sigurna, zato i jesam ovde :)

ono sto znam sigurno je da je pre nekoliko meseci arhitekta iz srbije poceo da radi za istu pocetnu platu koja je i meni ponudjena,
u medjuvremenu je i njegova supruga uspela da ode tamo izvrsivsi spajanje porodice, pri cemu je ona tamo nezaposlena,
a njemu plata nepromenjena.

ali nije isti grad u pitanju i izgleda da sam primer koji potvrdjuje da se iskustva sa papirologijom razlikuju od grada do grada :/
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu23.06.2012. u 20:55 - pre 143 meseci
O kojoj plati pricamo konkretno? Brutto godisnje?
Ugovor je jako bitan. Ako poslodavac zahteva da ti radis kodnnjega i navede dobar razlog oni vizu treba da ti daju, jer ti imas Ugovor i mogu da se puse. Jedino za sta mogu da te kace to je plata.
Postoji propisana norma koliko sredstava ti je potrebno za zivot ovde.
Ako to poslodavac pojuri malo i da ti vecu platu nadaj se od septembra boljem ishodu.
Samo ti idi i predaj ponovo a pusti poslodavca da se sa njima bakce.
Pozz i srecno!
 
Odgovor na temu

teata
...

Član broj: 304416
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu23.06.2012. u 21:26 - pre 143 meseci
probni rad 2000 bruto 6 meseci a posle 2500e
ispada 27000 godisnje i ne deluje mi da ce biti spreman da da vishe
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu23.06.2012. u 22:18 - pre 143 meseci
Ovde postoji jos jedan detalj vrlo bitan, a to je da li je medju zahtevima za taj posao navedeno da kandidat treba da je visoko kvalifikovan. Takodje je to isto bitno i u slucaju tvog druga za koga kazes da je za isti posao posao dobio dozvolu. Ukoliko jeste onda je jasno zasto Arbeitsagentur nije dao odobrenje jer je to okarekterisano kao pokusaj dumpinga. Sa tom platom nece pomoci ni nov zakon jer on eksplicitno propisuje 44000 bruto godisnje za ne deficitarna zanimanja. Meni je veca dilema kako ti je drug uspeo dobiti dozvolu pod istim uslovima.

2000 eur bruto je 1346 neto mesecno, a 2500 bruto - 1625 neto. To je ispod nekog nezvanicnog minimuma za fakultetlije u Nemackoj koji je tu negde oko 3000-3100 bruto mesecno.
 
Odgovor na temu

teata
...

Član broj: 304416
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu23.06.2012. u 23:42 - pre 143 meseci
u mom slucaju jeste, trazili su d.i.a. sa 3-5 god iskustva
za druga ne znam, tj on misli da nisu ni raspisivali oglas kada su ga zaposljavali
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu24.06.2012. u 07:25 - pre 143 meseci
Nemacki studenti ( pricam za inzinjere, ali se sigurno moze povuci paralela i za arhitekte ) imaju izmedju 33k i 40k kada zavrse fakultete, bez iskustva ...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu24.06.2012. u 08:28 - pre 143 meseci
^Da, to se uklapa u cifru od oko 3000 mesecno koja i jeste granica za dobijanje blue karte od 1. 8. za deficitaran kadar.

@teata

Voleo bih da ti nekako ulijem nadu, ali plasim se da ako tvoj poslodavac ne odluci da ti poveca platu za bar 50% nece biti povoljnog ishoda od Arbeitsagentur.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu24.06.2012. u 09:33 - pre 143 meseci
Sokirana sam! Pa mislim mogao je i nista da ti ne plati, zasto, mi smo jeftina radna snaga. Boze, boze!
U sustini, to je plata koju dobijaju kasirke u supermarketima, cisto paralele radi. Kad budes razgovarala sa njima, povuci tu paralelu i da zbog toga nema sanse da ti daju r. Dozvolu.
Videvsi sve to, oni su te odbili, jer smatraju da muljate nesto. Nijedan normalan poslodavac nece arhitektu da plati u DE kao kasirku na kasi.
Da pokusas sa jos nekim oglasima?
Eurex je ogromna mreza i pokusaj tamo da pronadjes nesto.
Ja sam spremna da ti pomognem oko Bewerbunga itd. Ali nemoj da oristajes, molim te, na takev uslove rada.
Moras da drzis do sebe i da im nametnes da ti vredis mnogo vise.
Ako si voljna kuckacemo se jos. Pozz
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu24.06.2012. u 10:29 - pre 143 meseci
Njegovo je bilo da proba i delom je uspeo jer je glavni junak ove teme ocigledno prihvatio takve uslove. Na nesrecu poslodavca, u DE se drzava ocigledno vrlo mesa u funkcionisanje trzista rada pa mu je onemoguceno da nastavi sa zaposljavanjem.

Mi ovde ne znamo motive za emigraciju pa se ja ne bih olako usudjivao da savetujem da se nesto prihvati ili ne vec to ostavljam autoru teme da proceni. Mi ovde mozemo da damo pregled troskova i prosecnih zarada, a na drugoj strani je da proceni da li to donosi i koliko benefit u odnosu na trenutnu poziciju.

Ono sto sigurno znam jeste da je perspektiva mladih arhitekata u Srbiji poprilicno losa jer u poslednjih par godina samo arh. fakultet u Bg-u stancuje doktore kao na traci, a mastere da i ne pominjem. Normalan posao i plata od par stotina Eur je za mnoge san, a bice jos gore sobzirom na ociglednu disproporciju izmedju potreba trzista i broja kadrova koji se skoluju. Ako se ne varam, samo ove godine je upravo svoje trogodisnje doktorske studije okoncalo preko 100 doktoranata. Cenim da ce za par godina situacija biti slicna kao kod lekara koji ocajnicki traze da odu bilo gde samo da dodju do bilo kakve satisfakcije za visegodisnju muku pa cak i ako to u najvecem broju slucajeva zahteva dodatno skolovanje u drugoj zemlji i pocetak sa nizih pozija.

Stim u vezi, mogu da razumem zasto je teata pristala na ponudjene uslove iako jos uvek samo nagadjam o motivima za emigraciju.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu24.06.2012. u 10:37 - pre 143 meseci
Citat:
teata

ali nije isti grad u pitanju i izgleda da sam primer koji potvrdjuje da se iskustva sa papirologijom razlikuju od grada do grada :/


A da li je ista republika? Svaka za sebe je jedan mali svet, pogotovo Bayern...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

teata
...

Član broj: 304416
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu24.06.2012. u 10:44 - pre 143 meseci
znam da uslovi nisu sjajni,
ali sve zavisi od pozicije sa koje se sagledavaju.
u mom slucaju alternativa - da sedim nezaposlena u srbiji, i nije neka.
ali kako stvari sada teku izgleda da to ni uz silne kompromise nije moguce promeniti.

volela bih da sam ovu temu zapocela pre pokretanja procedure,
pa se nadam da ce ovde iznesene informacije barem nekome drugom koristiti.

a i ja cu svakako nastaviti sa pokusajima,
pa ako se pojavi kakva druga prilika mozda odigram pametnije.
 
Odgovor na temu

teata
...

Član broj: 304416
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu24.06.2012. u 10:50 - pre 143 meseci
@tdusko
pisali smo odgovor otprilike u isto vreme tako da tvoj vidim tek nakon sto sam poslala svoj,
ali u sistini tvoja nagadjanja i moja situacija svode se na isto
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nemacka - odbijen zahtev za radnu vizu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16088 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.