Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kucni lab - fizicke ili virtualne masine?

[es] :: Windows mreže :: Kucni lab - fizicke ili virtualne masine?

[ Pregleda: 2073 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stella polaris

Član broj: 187362
Poruke: 2
31.176.249.*



Profil

icon Kucni lab - fizicke ili virtualne masine?21.06.2012. u 07:59 - pre 144 meseci
Potrebno je opremiti kucni lab za ucenje i rad sa Windows Server-om 2008, Exchange Server, itd. S obzirom na to da se radi o pocetniku u umrezavanju, rad sa virtualnim masinama mi djeluje dosta komplikovano, tako da sam zamislila mali lab sa pravim, fizickim masinama, medjutim, sve preporuke (pretrage na netu, itd...) upucuju na to da takav jedan lab sa fizickim masinama vise nije potreban. Molim i vas ovdje za misljenje, ima li ikakvog smisla davati novac za ovo sto sam ja zamislila, ili je ipak sasvim dovoljna jedna masina dovoljno dobrih performansi?
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Kucni lab - fizicke ili virtualne masine?21.06.2012. u 08:18 - pre 144 meseci
Mislim da ces se lepo snaci, nema tu puno komplikacija - nabavi jaku masinu, sa puno RAM-a i instaliraj sve sto ti treba na nekoliko virtualki.
Koliko ti masina treba? Verovatno i ne moras za svaki servis posebnu masinu.
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Kucni lab - fizicke ili virtualne masine?22.06.2012. u 06:20 - pre 144 meseci
Obavezno idi na jedno mašinu koju ćeš virtuelizovati. Možeš instalirati Win server 2008r2 sp1(idi obavezno na ovu verziju zbog baratanja sa ram-om i još nekih prednosti), a posle toga dadaj rolu Hyper-V. Nakon toga dodavanje virtuelnih mašina je težine reda instaliranja office-a, ako ne i lakše. Kada se malo navikneš na okruženje tu su i ps skripte koje u jednom kliku kreiraju virtuelne mašine. Prednosti testiranja u virtuelnom okruženju su mnogobrojne u odnosu na fizičke mašine, a najviše ćeš koristiti snapshot-ove.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

monkeyjob
Beograd, Srbija

Član broj: 277099
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Kucni lab - fizicke ili virtualne masine?25.06.2012. u 00:24 - pre 144 meseci
Bez razmisljanja instaliraj virtuelne.
kao sto kaze rajco stavi Windows server 2008r2, uradi update, digni HyperV ( ima dosta u knjizi pitanja o hyperV, a i na ispitu) za test ti ej dovoljno 4GB, a ako hoces exchange, bez 8GB i ne pomisljaj. Mozes sve da zavrsis na masini C2Duo, sa 4Gb rama, i 250GB HDD. Potreno je da pofignes sledece virtualke:
1. Windows Server 2008R2
2. Windows Server 2008R2
3. Windows Server 2008R2 Core
4. Windows 7

Tako rade na kursu.
Prvo vidi kako se dizu virtualke i prave klonovi. Oko mreze na HyperV odmah napravi 3 virtualna adaptera (External, internal i private) i tako ih uvek nazovi u svakoj virtualci. Mozes i da podignes Aero i Audio pod Windows Server 2008R2 (na kom je podignut HyperV) da ti Windows izgleda kao Windows 7. Pokusaj da ne koristis Wireless, u ovakvoj konfiguraciji, zna da zeza.

Mozes da radis i sama, ali samo da znas da odslusas kurs mnogo, mnogo, mnogo znaci. Bilo bi dobro dajedng dana i to odslusas.



Ako treba jos nesto pitaj.

Virtuelaizacija je nepovratan proces, zaboravi na fizicke masine.
Monkeyjob
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kucni lab - fizicke ili virtualne masine?

[ Pregleda: 2073 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.