Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)

[es] :: Video karte i monitori :: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19032 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

proka_sm
proka_pronalazač
Sremska Mitrovica

Član broj: 127863
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)22.05.2012. u 12:04 - pre 144 meseci
INFO:
Povezao sam LCD TV LG preko DVI-HDMI kabla dugog 15metara.
(moram da naglasim s obzirom da mi je TV u drugoj sobi ->
dodatna bežična tastaturai miš su odlično rešenje)

Slika je perfektna!!! Zvuk nisam imao (Jer DVI kabl ne prenosi zvuk) pa sam kupio dve banana utičnice 3,5mm i običan telefonski kabl zalemio pa ukljucio u komp i u TV pored HDMI utičnice!!!
(postoji ulaz audio sa utičnicom kao na slušalicama)

Sve je radilo perfektno dok nisam promenio grafičku!!!!
G-FORCE GT8600LE crkla, kupio novu G-FORCE N210


PROBLEM:
Slika opet perfektna! ALI SADA NEMA TONA!
NA AUDIO UTIČNICI KOJA PRENOSI ZVUK DO TELEVIZORA IMA SIGNALA!
kada je uključim u tv jednostavno tv nema tona kao što je bilo ranije sa starom glafikom!

*kada isključim DVI-HDMI kabl iz TV-a nestane slika ali se pojavi zvuk!!!
*pretpostavljam da tv sada sa novom grafikom kroz DVI-HDMI kabl šalje neki signal kako bi tv isključio zvuk sa tog posebnog audio ulaza!

Na TV-u sam ulazio u meni za audio ali nema opcija za podešavanje tona...
DALI TREBA PODESITI AUDIO NA KOMPU??? GDE???
Ako neko ima rešenje molim vas za pomoć!

Toliko sam poludeo da mi dodje da seckam zicu po zicu na kablu dok ne dobijem i ton...
(naravno uspeh mi niko ne garantuje pa je to poslednja opcija)

Hvala svima unapred...
...ptice ne znaju za granice
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)22.05.2012. u 12:24 - pre 144 meseci
Cek de... pojasni ovaj deo DVI-HDMI kabl?
Oces reci da je s jedne strane kabla, kod graficke DVI konektor, a sa druge, kod TV-a HDMI?
Realno...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)22.05.2012. u 17:07 - pre 144 meseci
Evo nekih varijanti:

Mislim da taj Gforce nema svoj Audio i ne moze ga preneti HDMI-om. Proveri jos jednom u manual-u za kartru. Ako ima, onda ti je potrebno instalirati HD audio driver.

A ako nema, onda mozda da sa m. ploce kablicem prespojis na g.kartu ukoliko ima SPDIF.

kad se TV-u dovede HDMI, on poiskljucuje sve audio ulaze i prima zvuk samo preko HDMI konektora.

Evo i alternativa:

Ima da se iskopa i gotovi kabel.


A mozes i sam da ga odradis.


Precvikaj pinove 15 i 16 i dovedes na njih zvuk sa zvucne karde i prikacis GND. Ako sam te dobro razumeo, to bi trebalo da je to.



(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

proka_sm
proka_pronalazač
Sremska Mitrovica

Član broj: 127863
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)22.05.2012. u 22:08 - pre 144 meseci
@boyan3001 Da drug kao što si napisao kod TV-a je HDMI a na grafičkoj je DVI...


@gilopile kabl sa prve slike sam ja napravio i sve je radilo extra sa grafikom Gforce 8600 a sa Gforce N210 nema zvuka kroz te iste kablove... (ima kada iskljucim HDMI iz TV-a)

inace lako bi ja taj dodatni audio kabl koji sam napravio nakačio na HDMI ali imam fabrički kabl sa zalivenim koektorima pa ne znam kako da odredim koju zicu da secnem i na nju nakačim audio signal...
(trebalo bi da seckam jednu po jednu dok ne naletim na kontakt sa 15,16 pinom :))
izgleda da nema druge a takooo mi se to neradi... :(


...ptice ne znaju za granice
 
Odgovor na temu

proka_sm
proka_pronalazač
Sremska Mitrovica

Član broj: 127863
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)22.05.2012. u 22:39 - pre 144 meseci
ej druze sinula mi jedna ideja... da na pinove na konektoru prosto zalepim selotejp da jednostavno audio zice nemaju kontakt
(verovatno bi se tada pojavio zvuk sa audio ulaza)
medjutim ja bre nemam toliko pinova...

HDMI ima 10 pinova u gornjem i 9 u donjem redu... NEZNAM GDE JE TU AUDIO... :S




...ptice ne znaju za granice
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.141.*



+32 Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)23.05.2012. u 00:17 - pre 144 meseci
http://pinouts.ru/VideoCables/hdmi_dvi_cable.shtml
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)23.05.2012. u 00:23 - pre 144 meseci
Mislim da problemu pristuoaš s pogrešne strane. Ispitaj ti bolje podešavanja u drajverima i samom operativnom sistemu a seckanje kablova ostavi za kraj.
 
Odgovor na temu

proka_sm
proka_pronalazač
Sremska Mitrovica

Član broj: 127863
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)23.05.2012. u 00:50 - pre 144 meseci
U pravu si Miki. Drajveri su instalirani original koje sam dobio uz karticu, sistem je podesenisto kao i ranije tako da se sve svodi na grafiku... ponavljam iščupao sam malo pre HDMI iz TV-a i odma se pojavi zvuk preko tog posebnog audfio kabla... ali nemogu da nadjem nikakvo "audio" podesavanje u Nvidia control panelu ili Nvidia desktop menadzeru... ne znam gde bi trebalo čačkati i doći do rešenja... (ako postoji) pa mi se sve sužava na te hirurške solucije... a ni to mi nista ne garantuje :(

Ako neko zna evo nek podesi preko team viewera.+ plaćam pivooo :D

...ptice ne znaju za granice
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)23.05.2012. u 08:34 - pre 144 meseci
Kod drugara sam imao sličan problem.
Isto koristimo DVI-HDMI kabl.

Da ne pokrećem novu temu, postaviću pitanje.

Znam odakle "izlazi" zvuk iz kompa.
Pitam vas gde "ulazi" u TV?
Ako se na TV-u prebaci na DVI "kanal" odakle on kupi zvuk?

Hvala unapred


deki
 
Odgovor na temu

proka_sm
proka_pronalazač
Sremska Mitrovica

Član broj: 127863
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)24.05.2012. u 02:01 - pre 144 meseci
Deki evo Ivan_sim je vec postavio link gore u postu... u levoj koloni HDMI u desnoj DVI pinovi...
http://pinouts.ru/VideoCables/hdmi_dvi_cable.shtml

Samo da vas obavestim još nisam rešio problem!
Juče sam pokušavao da blokiram kontakt na hdmi utičnici
(*blokiram = stavim na pin trakicu selotejp trake tako da taj pin nema kontakt kada uključim HDMI u TV)
i nista se nije desilo... :/

Zavisi o pina koji sam prelepio...
OPET ILI SAMO SLIKA... ILI NEMA NI SLIKE NI ZVUKA

( ZVUK SE POJAVI DOK PRELEPLJUJEM HDMI :D )


...ptice ne znaju za granice
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)24.05.2012. u 05:17 - pre 144 meseci
Ajd ti nama slikaj tu g. karticu ili vidi da li na njoj ima neki konektorcic (2 pi-na) tj. S/PDIF in. Ako ima, potrebno je sa m. ploce/zvucne karte, ukoliko ti zvucna nije integrisana, dovesti S/PDIF na g. kartu i ona ce kablom standardno preneti audio do TV-a. To sve lako u audio mixeru kasnije podesis...Nigde ne mogu da iskopam info. da li taj Gforce ima ili nema integrisau zvucnu na sebi. Neki vele ima, neki nema...

Jbg, kada si kupovao g.kartu, trebao si da gledas da ima integrisan zvuk u sebi koji prenosi sa HDMI-om i ne bi se sada patio. AKo nema nikakav konektorcic, onda mora da ima svoj inegrisan zvuk i neophodno je instalisati HDMI audio driver.
Ako ima konektorcic (sto automatski znaci da 90% nema svoj iteg. audio), evo kako izgleda i kako spojiti:




[Ovu poruku je menjao gilopile dana 24.05.2012. u 06:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 24.05.2012. u 06:30 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
62.68.98.*

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)24.05.2012. u 06:21 - pre 144 meseci
Sve i jedna karta koja ima HDMI port ima i integrisan HD zvučni adapter inače bi DVI (koji je isto kao HDMI bez zvuka) bio sasvim dovoljan. Čak postoje i karte sa DVI portom koje kroz njega mogu pustiti i zvuk ukoliko se upotrebi proprietary DVI/HDMI adapter koji ima EDID čip (ATI prije par godina)
Provjeri podešavanja zvuka i /ili device manager (sound video and game controllers). Tu mora postojati (biti instalirana) još jedan zvučna karta osim one koju imaš na ploči.
Takođe pri reprodukciji zvuka preko bilo kog programa ili default zvučna karta mora biti podešena na intergisanu na grafičkoj ili se to mora odraditi u podešavanjima programa za puštanje videa/zvuka!

EDIT: Tek sam sad vidio da koristiš DVI/HDMI kabl i hoćeš upravo obrnuto da ti zvuk ide preko posebnih kablova. To opet moraš forsirati preko pdešavanja zvuka na PC i/ili podešavanjima programa za puštanje videa/zvuka ali ovaj put na zvučnu na ploči (pri tome i zaviri u podešavanja zvuka na TV-u...). Možda je najelegantije rješenje ipak nabavka HDMI kabla od 15m koji bi riješio svu ovu zavrzlamu?

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 24.05.2012. u 07:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)24.05.2012. u 09:20 - pre 144 meseci
Citat:
proka_sm: Deki evo Ivan_sim je vec postavio link gore u postu... u levoj koloni HDMI u desnoj DVI pinovi...
http://pinouts.ru/VideoCables/hdmi_dvi_cable.shtml



proko_sm, taj naš komp nema HDMI. Samo DVI.
Pitam, ako sa bananom 3.5mm prenesem zvuk od kompa (sa zvučne) gde da ga utaknem u TV.
Kad TV prebacimo na HDMI "kanal", odakle on kupi zvuk?

Da li ga kupi samo sa HDMI-ja ili i sa nekog externog priključka?

Pitam jer sam u temi video snimak DVI-HDMI kabla sa 3.5mm kablom zajedno.

Pozdrav
deki
 
Odgovor na temu

proka_sm
proka_pronalazač
Sremska Mitrovica

Član broj: 127863
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)24.05.2012. u 22:44 - pre 144 meseci
@Gilopile skinuo sam grafičku , slikao je kao što vidis ima konektorčić (2 pina)

taman reših da odem do prodavnice i kupim taj mali kabl...

WOOOW nasao uputstno od graficke...
LADNO PIŠE DA JE TA UTIČNICA ZA VENTILATOR!!! Tako da ništa od priključivanja i kupovine kablova...

idem da trazim CD sa drajverima da install taj HD audio driver...


@deki999 ja na TV-u imam utičnicu 3,5mm (inače LG LCD televizor)
moj kabl je kao taj sa slike samo je kućna radinost :D posebno sam kupio DVI/HDMI kabl a posebno sam napravio audio kabl (na običan telefonski kabl zalemio utičnice 3,5mm)
UKLJUČIO KAO NA SLIKAMA...

--->>> U komp paralelno sa zvučnikom -koristeći razdelnik



--->>>U TV LEPO PIŠE DVI AUDIO ULAZ...
:



Radilo je perfektno dok nisam kupio tu prokletu novu grafiku...

TV sa novom grafikom neće da pusti zvuk sa tog ulaza...

kad instaliram taj HD audio driver javljam sta sam napravio...






...ptice ne znaju za granice
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)24.05.2012. u 22:52 - pre 144 meseci
Citat:
deki999: proko_sm, taj naš komp nema HDMI. Samo DVI.
Pitam, ako sa bananom 3.5mm prenesem zvuk od kompa (sa zvučne) gde da ga utaknem u TV.
Kad TV prebacimo na HDMI "kanal", odakle on kupi zvuk?

Da li ga kupi samo sa HDMI-ja ili i sa nekog externog priključka?

Pitam jer sam u temi video snimak DVI-HDMI kabla sa 3.5mm kablom zajedno.

Pozdrav


Tu i jeste problem, jer ga prokletnik `kupi` samo sa HDMI-a, a sve ostale ulaze blokira.

Onaj kabel sto si vidio prenosi audio signal sa zvucne u kompu, pa preko kabla pa u HDMI audio u TV-u.

Nisi postavio sliku grafe, jel ona pasivno hladjena pa ima taj dodatni konektor za neki vent ili?

Mozda je manual od neke druge slicne karte...Daj nam skrinsot karte:) Mora da ima s/pdif ako nema integrisan audio.

Pokusaj i sa HDMI audio drajverom i kada instalises, vidi u device manager-u da li je prijavljena. Ili control panel/sound/audio i u padajucem nizu treba da se vidi HDMI audio. Pa ako ga ima, na konju si:)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

proka_sm
proka_pronalazač
Sremska Mitrovica

Član broj: 127863
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)25.05.2012. u 00:14 - pre 144 meseci
@gilopile

Karta ima pasivno hladjenje, konektor je za ventilator ipak evo ti ss kad već tražiš :D











evo kad ovo napisem ubacujem CD sa drajverima pa o5 pišem post :D



___
...ptice ne znaju za granice
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)25.05.2012. u 00:22 - pre 144 meseci
Tacno jeste,`bo ih patak. Ali su velike sanse, pa cak bih rekao 98% da ima intergrisan audio, ukoliko nisu zaboravili da ga zaleme:). Ajd javi sta se desava kad ih instalises.

P.S. Ubacujes taj CD vec pola dana, eba ga :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)25.05.2012. u 00:36 - pre 144 meseci
Instaliraj poslednje drajvere sa nvidia sajta. Pošto je to kartica stara nekoliko godina, drajveri sa CDa su bajati u svakom mogućem pogledu.


 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)25.05.2012. u 01:01 - pre 144 meseci
Dobro kaze Miroslav, evo sada sam proverio, imas u najnovijim drajverima i:

Installs PhysX System Software v9.12.0213.
Installs HD Audio v1.3.16.0.

Dakle sve ti je u paketu.

Evo link:

http://www.nvidia.com/object/winxp-301.42-whql-driver.html


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

proka_sm
proka_pronalazač
Sremska Mitrovica

Član broj: 127863
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)25.05.2012. u 01:09 - pre 144 meseci
LJUDIIIIIIII RADIIIII :DDDDD

Evo ovako... pošto nisam našao konektor na grafici kako ste rekli logično je da ima integrisan audio...

Na CD-u sam nasao taj drajver, instalirao sam ga (u device menageru se već nalazila ali je bio upitnik pored nje pa sam samo koristio opciju reinstall driver) u sound device prebacio na default i prosto dobio ton na tv-u!!!

!!! Posto sam ja pustio neku muziku radi kontrole ako se zvuk pojavi,

---> NEMOJTE TO RADITI jer se zvuk neće pojaviti dok se ne restartuje program koji emituje ton...
isključi, uključi i radiii :DDD

Znači na Grafičkoj kartici GFORCE N210 preko DVI izlaza prolazi ton!!!

E SAD... to nije sve... batalim ja tamo TV, bezične tastature i mause... dodjem ispred monitora, stavim slušalice kad ono... NEMA TONA HAHAHAHAH :D Morao sam da vratim default na audio sa ploče (Realtec HD Audio output)
i nikako nemogu da podesim i jedno i drugo :(((

Pokušao sam i da odčekiram opciju [] Use only default device i neće. Ton ide ili na TV ili na zvučnike (slušalice)...

Ajde pomozite mi sad kako ovo da rešim??? (nadam se da je ovo lakše :)



U SVAKOM SLUČAJU...

ISKRENO SE ZAHVALJUJEM SVIMA NA POMOĆI I NADAM SE DA ĆE OVAJ POST NEKOME BITI KORISTAN...


___
...ptice ne znaju za granice
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Povezivanje računara sa TV-om (problem zvuk)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19032 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.