Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MCU i ostala digitalija u audio tehnici

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: MCU i ostala digitalija u audio tehnici

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17491 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici07.06.2012. u 09:07 - pre 144 meseci
Evo stigao ARM s JTAG programatorom

http://i.imgur.com/xAbiF.jpg
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.static.sbb.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici07.06.2012. u 12:56 - pre 144 meseci
@Pioneer cdj 200 e to je vec fina spravica :) Ocekujemo neke zanimljive konstrukcije sa tim da vidimo ;)
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici07.06.2012. u 13:25 - pre 144 meseci
Ma dobili smo ju preko faksa za neke jeftine pare pa sam uzeo. Sad treba skužit kako se sa time radi :P Otvorio sam topic u Mikrokontroleri podforumu.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici25.02.2013. u 23:13 - pre 135 meseci
Imam jedno pitanje oko rotary encodera. Zašto pišu steps odnosno koliko koraka ima? Ne okreću se oni u beskonačnost tako što daju samo impulse (kao prekidač)? Ili se to ne zove tako? Meni trebaju oni potenciometri kao što imaju linije, koji se okreću u beskonačnost (nema kraja). I kako ga okrećeš, šalje impulse mikroprocesoru a ovaj diže volume. Kad dođeš na MAX, ti možeš i dalje okretat potenciometar al se ništa ne dešava, javlja stalno da je na max. Kako se to zove? I naravno, onda će imat stepsa koliko odredi MCU a ne sam potenciometar. I da, treba mi da ima momentary push switch tako da mogu pritiskom na potenciometar recimo ulazit u meni. Po mogućnosti jedan da se samo okreće, onako teško ("audiofilski") za volume (imam takvog na liniji) a drugi bi bilo dobro kad bi onako imao "korake" (isto u beskonačnost ali škljoca kad se okreće), takve imaju AV receiveri za input selector.

Inaće, "složio" sam si 2x50W pojačalo u D klasi (modul s eBaya, zasniva se na TI chipovima) sa SMPS napajanjem (isto eBay) pa ću vjerojatno otvorit temu ako nekog zanima a i imam manjih poteškoća sa brumom. U njega planiram ubacit PIC mikrokontroler, display i onaj preamp-chip koji smo ovdje spominjali koji ima sve živo (equalizeri, input selectori, itd itd). Za to mi i trebaju dva takva encodera u beskonačnost sa switchevima. Jedan će biti volume control, a pritiskom na njega će se pristupat podešavanju baseva, visokih, balans itd (kao autoradio), a drugi će biti po defaultu input selector a pritiskom će se otvarat main menu. Dužim pritiskom će se palit/gasit a imat će i opciju preimenovanja ulaza pa će se okretanjem pota vrtit slova, pritiskom potvrdit slovo a dužim pritiskom recimo označit kraj unosa. Imam malo bujnu maštu ali sve je to moguće
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici25.02.2013. u 23:25 - pre 135 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200U njega planiram ubacit PIC mikrokontroler, display i onaj preamp-chip koji smo ovdje spominjali koji ima sve živo (equalizeri, input selectori, itd itd). Za to mi i trebaju dva takva encodera u beskonačnost sa switchevima. Jedan će biti volume control, a pritiskom na njega će se pristupat podešavanju baseva, visokih, balans itd (kao autoradio), a drugi će biti po defaultu input selector a pritiskom će se otvarat main menu. Dužim pritiskom će se palit/gasit a imat će i opciju preimenovanja ulaza pa će se okretanjem pota vrtit slova, pritiskom potvrdit slovo a dužim pritiskom recimo označit kraj unosa. Imam malo bujnu maštu :D ali sve je to moguće


A uh, možda je ovo i moguće napaviti.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici25.02.2013. u 23:50 - pre 135 meseci
Citat:
zeoN_Rider: A uh, možda je ovo i moguće napaviti.


Moguće je sigurno. Taj chip ima sve već u sebi. Samo mikroprocesor treba primat informacije za ta dva encodera i njihova dva pripadna gumba i na temelju napisanog programa ovisno o promjeni/pritisku slat određene informacije chipu. A uprogramirat bilo što u mikroprocesor je najmanji problem

Samo me sad zbunjuju ti encoderi i njihovi stepovi. Što zapravo ja tražim (odnosno kako se to zove)?
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici25.02.2013. u 23:58 - pre 135 meseci
Proguglaj malko "rotary encoder" i "quadrature encoder", naćićeš obilje informacija. Ništa preterano "komplikovano". Step-ovi se verovatno pominju pošto postoji, najverovatnije, mehanička kontrapcja koja se oseća prilikom obrtanja enkodera kao "klik". Inače, obrću se do beskonačnosti i natrag
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici26.02.2013. u 00:01 - pre 135 meseci
Koliko Ja znam ti stepovi koje pojedini enkoderi imaju su za različite namene. Za neki prost preklopnik ulaznih signala sigurno meće upotrebiti enkoder sa mnogo stepova.

Čak ima nekih koji imaju i mehaničke stepove.


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici26.02.2013. u 00:34 - pre 135 meseci
Citat:
ZAS011: Proguglaj malko "rotary encoder" i "quadrature encoder", naćićeš obilje informacija. Ništa preterano "komplikovano". Step-ovi se verovatno pominju pošto postoji, najverovatnije, mehanička kontrapcja koja se oseća prilikom obrtanja enkodera kao "klik". Inače, obrću se do beskonačnosti i natrag


Ahaa, znaći koliko puta napravi klik prije punog kruga. Meni treba jedan takav koji klikce i jedan bez kliktanja po mogucnosti (isto ovo sto ja zelim ima moj Sony AV receiver, oba su u beskonacnost, samo ovaj za input selector i upravljanje menijem klikce a onaj za volume se okrece bez klika, onako tesko da odaje nekakav dojam kvalitete ).

Citat:
zeoN_Rider: Koliko Ja znam ti stepovi koje pojedini enkoderi imaju su za različite namene. Za neki prost preklopnik ulaznih signala sigurno meće upotrebiti enkoder sa mnogo stepova.

Čak ima nekih koji imaju i mehaničke stepove.


To stoji. Samo meni trebaju oni za napredne namjene hahah...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici26.02.2013. u 00:38 - pre 135 meseci
Tih enkodera imam bar dvadesetak i svu su izvađeni iz pocrkalih AV risivera, ali ni jedan nema taster na pritisak u pravcu samog.

To imaju radio aparati za auto. Provereno
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici26.02.2013. u 08:25 - pre 135 meseci
Ja imam doma autoradia na izvoz, možda bi se dalo nešto iskoristit A ako ne, radit će eBay.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici26.02.2013. u 13:14 - pre 135 meseci
Prvo vidi to što imaš, lako je kupiti.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici26.02.2013. u 13:18 - pre 135 meseci
Istina, samo sad sam se sjetio, ti od autoradija neće proći nikako. Oni su namjenjeni montiranju na ploču, ne na šasiju. Meni treba za šasiju kao obični, i da ima onaj običan "nastavak" da mogu uturat kapice za obične potenciometre na njega. Bio sam i liniju rastavljao, njezin ima taj običan "nastavak" ali nema za šarafit na šasiju.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici26.02.2013. u 13:22 - pre 135 meseci
Napravi štampu a nju montiraj uz pomoć "L" profila na šasiju. Snađi se.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici26.02.2013. u 15:28 - pre 135 meseci
Previše komplicirano. Nisam ja snalažljiva osoba. Čak i rad sa plastičnom kutijom mi predstavlja izazov Tako da kad je u pitanju kutija, tu maksimalno nastojim pojednostavnit stvari.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

goran_68

Član broj: 89012
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+81 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici26.02.2013. u 17:14 - pre 135 meseci
Evo biraj:

http://www.digikey.com/scripts...tity=0&PV393=2&PV394=1

gorankg
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici26.02.2013. u 21:03 - pre 135 meseci


Uff, pa koliko vrsta tih čuda ima?
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici26.02.2013. u 21:06 - pre 135 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200: Uff, pa koliko vrsta tih čuda ima? :)


Koliko i uređaja.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici01.09.2013. u 23:22 - pre 129 meseci
Evo kako se to radi kad naručiš SMD IC sa 42 pina i krivi konverter sa SMD na obično:



I na kraju zalijeno Epoxy dvokomponentnim ljepilom:



IC je M61529FP a ovo je uradio D101h (nema šanse da bi ja ovako nešto izveo)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: MCU i ostala digitalija u audio tehnici02.09.2013. u 00:02 - pre 129 meseci
Joooj!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: MCU i ostala digitalija u audio tehnici

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17491 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.