Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Snuker na Eurosportu!

elitemadzone.org :: MadZone :: Snuker na Eurosportu!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 45840 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!05.05.2015. u 13:41 - pre 108 meseci
Gledao sam veći deo mečeva na prvenstvu. Navijao sam sa Marfija, navijao sam za Trampa, navijao sam za sve Bingamove suparnike. Ne znam zašto.

Međutim... Kada pogledam kakve je Bingam odluke u ugri donosio i kako je te odluke tehnički realizovao - stvarno bi bilo nepravedno da na kraju ne uzme titulu. Čovek je držao ubitačan tempo igre, u svim mečevima.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!05.05.2015. u 13:57 - pre 108 meseci
Ja sam navijao za Marka Selbija. Dok nije ispao. :)
Posle mi je bilo svejedno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!05.05.2015. u 14:00 - pre 108 meseci
Citat:
Sava:Što se tiče komentatora ne znam šta vam smeta. Ljudi to rade odlično i vidi se da igraju snooker, nisu samo pričalice kao mnogi u fudbalu recimo. Posao im je da pričaju i to rade dobro, a kome smeta može jednostavno da isključi ton. Daju pregršt interesantnih informacije o igračima, federaciji, stolovima, štapovima... a dobro i predviđaju razvoj situacije.

Jeste im posao "da pričaju" ali ...

Nije baš da ne zatvaraju usta. Oni su komentatori, a ne pričalice. Dakle, da prokomentariše kad šta treba i kad šta ima. Ali ovak brate, nije usta zatvorio, bukvalno.
Znam ja da mogu da isključim ton, ali nije poenta u tome.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!06.05.2015. u 07:54 - pre 108 meseci
Izraz "pričalice" nisam upotrebio u smislu nekoga ko mnogo priča već u smislu onih koji su recimo komentatori fudbala, a imaju dve leve noge i u životu nisu šutnuli loptu, ali sebi daju slobodu da komentarišu neke finese. To su "pričalice". Ovi momci su očigledno igrači snookera i znaju o tome mnogo više od savih nas ovde zajedno. Ovo je bilo shvatljivo iz mog prethodnog teksta.

Ma nije to ni bitno. Ja recimo maksimalnu pažnju posvećujem igri, komentatore zapažam marginalno. Prosto mi podsvesno zapara uši poneki neobičan detalj kao recimo druženje O Salivena sa Rolling Stonesima i detalji oko toga. Pa Mik Tejlor je bio na jednom finalu koje je Saliven igrao. Pa recimo detalji oko štapa sa kojim Saliven igra, pa detalj da Dot igra i gan danas sa štapom koji su mu kupili roditelji kada je bio klinac itd. Zašto da ne, to su sve lepi detalji koji obogate praćenje meča. Da ne pričam o pravilima koji oni detaljno iznose tokom igre u situaciji kada se dogodi nešto što treba objasniti. Tvrdim da sada sedimo za stolom većina ovde ne bi umela da objasni kada se sudi "promašaj", kada "faul", kada "faul i promašaj", u kojim situacijama "tri kugle", kako kada ostanu samo obojene kugle itd., a sve su to oni detaljno objašnjavali. Od mene komentatori dobijaju čistu peticu pa neka pričaju koliko god hoće!
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!19.05.2015. u 09:27 - pre 108 meseci
ON IMA SAMO 3 GODINE!!!! Obavezno pogledajte i zapamtite ime Adam Wynne


 
Odgovor na temu

vuxsa
dusan vuksanovic
beograd

vuxsa
Član broj: 21776
Poruke: 164
81.255.155.*



+1 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!19.05.2015. u 10:11 - pre 108 meseci
Dot je svoj prvi stap slomio jos davne 2003 u besu zbog svoje lose igre :).
maybe i'll think of something later...
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!19.05.2015. u 17:53 - pre 108 meseci
Moguće, ne stižem sve da ispratim. Uglavnom u jednom tv intervjuu od pre par godina izjavio je kako igra sa štapom koji su mu roditelji kupili dok je bio klinac. Moguće je da je prevod bio pogrešan jer sam ga slušao i gledao na našoj tv.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!15.04.2017. u 17:19 - pre 85 meseci
Bogami, lepo poceli Selby i Maguire. Zao mi je McGill-a kako nastrada, a imao je ranije svojih dobrih partija i mislio sam da ce bolje proci.

Najbolji momnenat u mecu Mark Selby VS Fergal O'Brien je kako je dobio aplauz pri osvajanju 1. frejma O`Brien i njegov osmeh :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!15.04.2017. u 18:24 - pre 85 meseci
O'Saliven je takođe odličan, ali autsajder Gari se ne da.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!15.04.2017. u 18:28 - pre 85 meseci
Da, Gari je bas zaeban igrac. Uspeo je da izbori 5:4 u prvoj sesiji. O`Saliven standardno, nikad mu ne znas kada ce da krene, a kad krene nezustavljiv je :) Ma milina ga je gledati, savrsen snuker igra.

On milion dobrih frejmova, ovaj mi je nekako ostao medju boljim. Neverovatna igra, kolika sigurnost, elegancija, brzina...

Odlicna igra.

selby vs o'sullivan final 2014 1 frejm:





[Ovu poruku je menjao gilopile dana 15.04.2017. u 19:45 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!18.04.2017. u 06:47 - pre 85 meseci
Prošao i Šon Marfi u drugi krug.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!19.04.2017. u 14:02 - pre 85 meseci
Odrao baluba Trampa. Nikad losija igra Trampa, uzas. A i ceo mec je bio skroz nezanimljiv za gledanje.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!19.04.2017. u 14:30 - pre 85 meseci
au kako je vama dvojici dobro :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!19.04.2017. u 15:25 - pre 85 meseci
Citat:
gilopile:Odrao baluba Trampa. Nikad losija igra Trampa, uzas. A i ceo mec je bio skroz nezanimljiv za gledanje.
Nisam danas mogao da gledam, ali bilo je smehotresno juče kad je Tramp, valjda smoren sporom igrom Rorija raspalio i rasturio sve crvene po stolu.

Malo mi krivo za Trampa. Uvek volim da gledam njegove mečeve. Navijao sam da uđe u polufinale. Mislim, glupo je kad favoriti ispadnu u prvom krugu, od autsajdera koji ispadnu u drugom krugu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!19.04.2017. u 21:45 - pre 85 meseci
Baluba ide dalje :) A i neka, zasluzio je.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!21.04.2017. u 09:21 - pre 85 meseci
Sinoć Roni odrao Šona.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!23.04.2017. u 17:29 - pre 84 meseci
Maguire oduvao balubu :D Tol`ko. Dosta je i dogurao crnac.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!23.04.2017. u 17:58 - pre 84 meseci
Citat:
gilopile:
Baluba ide dalje :) A i neka, zasluzio je.

Ne znam zašto upotrebljavate taj pogrdni izraz za čoveka koji je profesinalac već nekih 25 godina!? Bez obzira što je verovatno pošalica zaista je ružno!
=====================================================================================================================

Na ovakvim turnirima svi igrači su vrhunski profesionalci i u zavisnosti od raspoloženja i trenutne forme svako može da pobedi svakoga! Bilo kako bilo za mene su rezultati uglavnom očekivani izuzev Trumpa. Rory McLeod igra neki čudan snooker sa dugim komplikovanim potezima. Opet, Trump je van očekivane forme ili mu jednostavno takav stil protivnika nije odgovarao pa je izgubio.

Marko Fu je već dugo u odličnoj formi i sigurno će dospeti visoko, ali on nema žicu i za maksimalni domet. Možda dobije Robertsona, možda ne, pitanje je trenutne inspiracije. Ni Robertson nije u svojoj vrhunskoj formi pa ako Fu bude imao snage pobediće. Na njegovu žalost pokazao je da nema dovoljno fizičke snage, ali ako meč ne bude predug više šansi dajem njemu.

Selby je svakako vrhunski igrač iako nikako ne volim njegov stil. U stabilnoj je formi, a najjači je kada gubi, tada ubaci u neku posebnu brzinu, iskoristi sve greške protivnika i eto pobede. Ide na Fua ili Robertsona i verovatno ide do finala.

O'Sullivan je svakako uvek interesantan igrač. Nije u svom najboljem izdanju, ali ako mu je dan dobar i ako mu krene samelje svakog igrača na svetu. Ubeđen sam da će da pobedi Dinga i da ide na Selbija pa kom opanci kom obojci!

Higgins je svakako vrhunski igrač, izuzetan taktičar, možda i najbolji. Verujem da će dobiti Wilsona i nakon toga čeka ga najverovatnije Maguire, eventaulno Hawkins koji nije u svojoj najboljoj formi tako da sam ubeđen da će Higgins ići dalje ako bude imao fizičke snage.

Sve u svemu u finalu očekujem Selbija i Higginsa, eventualno O'Sullivana.

Još bih se osvrnua na meč Ding - Liang Wenbo. Ja sam verovatno "rasista" jer ne varim Kineze u snookeru iako ga igraju zaista dobro. Ding je dugo na sceni, ali Wenbo je jako interesantan. Idu mi na nerve njegove grimase i neki aspekti igre, ali je zaista jak. Koliko mu je O'Sullivan pomogao da napreduje ne znam, ali verujem da jeste. Njegov problem je u tome što odigra fantastično, a onda jednim nepromišljenim potezom zakaki sve što je do tada uradio. Meč sam gledao do 11-10 za njega i kada sam kasnije video da je izgubio pitao sam se kako je to uspeo!? U svakom slučaju daleko više bih voleo da vidim njega u meču sa O'Sullivanom, ali čekaću neki drugi turnir za to. U poslednjem meču O'Sullivan ga je relativno lako dobio.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!24.04.2017. u 07:41 - pre 84 meseci
Prvo kaže:
Citat:
Sava: Ne znam zašto upotrebljavate taj pogrdni izraz za čoveka koji je profesinalac već nekih 25 godina!? Bez obzira što je verovatno pošalica zaista je ružno!
OK, u pravu si, ne treba koristiti pogrdne izraze za ljude drugačije rase.

A onda kaže:
Citat:
Sava:Ja sam verovatno "rasista" jer ne varim Kineze u snookeru ....
Ma jok. Nisi "rasista", nego si rasista.




Bilo kako bilo, ka finalu hitaju najbolji: Selbi, Beri Hoskins, O'Saliven, Higins.

Ali, nešto mi se čini da ako Kajren Vilson pobedi Higinsa, da ćemo ga videti u finalu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Snuker na Eurosportu!24.04.2017. u 12:38 - pre 84 meseci
Ma kakav pogrdan naziv. `Baluba` izraz koristim jos iz detinjstva i vise je iz nekog milja, uopste nisam rasista, naprotiv.
Covek je dobro dogurao, s obzirom sa kakvim igracima je igrao i kakav snuker on sam igra treba da je vise nego zadovoljan. Sama kvalifikacija na SP je po sebi ogroman uspeh.

Ostadose stvarno najbolji, ovaj ludi Higins ako ne uzme 1. mesto, niko nece. Neverovatan je. Naravno i Kyren Wilson nije za podcenjivanje, sto Sava kaze, moze ovde svako svakog da dobije.
Higins nekako ima neki svoj kontinuitet, veoma je psihicki jak i to ga vrlo lako moze odvesti u finale.

Bice zanimljivo i napeto Robertson - FU zavrsnica.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 24.04.2017. u 13:50 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Snuker na Eurosportu!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 45840 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.