Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo

elitemadzone.org :: TechZone :: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 40279 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alarmos

Član broj: 2800
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo02.05.2012. u 12:45 - pre 145 meseci
pozdrav,

problem je u tome sto voda ne istice dovoljno brzo i stvara se bazen vode u tus kabini (sto me uzasava). sifon je klasicni i pad je koliko kapiram normalan, jedino sto nisam jos proverio (sad mi pade napamet) da nije sam odvod zapusen, ali cisto sumnjam u taj scenario jer voda dobro krene i onda posle par desetina sekundi vir koji se napravi nestane i pocinje intenzivno punjenje. iz lavaboa voda ide super. visina kabine ne bi trebalo da bude problem jer gde sada zivim jos je niza i voda ide iz nje otyice kao luda.
sta da mu radim?


direktni linkovi za velike fotografije
http://img815.imageshack.us/img815/5079/img2539m.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/4261/img2540b.jpg
http://img716.imageshack.us/img716/2/img2546o.jpg
http://img812.imageshack.us/img812/1772/img2547a.jpg
http://img694.imageshack.us/img694/7674/img2548ox.jpg







 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo02.05.2012. u 14:29 - pre 145 meseci
Sifon od kade je jedan "prelom" koji pravi vodeni čep radi ,jel , itd. itd...
...ali koji,u principu i ometa normalan protok vode...
....e sad, ako je majstor, silom "prilika" (ovo tumači kako god hoćeš), smestio još neki prelom u kanalizacionom vodu, eto ti ga još jedno "levo smetalo" za protok vode, tako da ove slike koje si okačio, em mi ne govore ništa, em me to i ne zanima, ali šta je i kako ISPOD pločica, e to me zanima, aliii...
 
Odgovor na temu

alarmos

Član broj: 2800
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo02.05.2012. u 15:29 - pre 145 meseci
imam i sta je ispod plocica, ali nemam sta je ispod betona :)

 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo02.05.2012. u 15:39 - pre 145 meseci
Citat:
alarmos:
problem je u tome sto voda ne istice dovoljno brzo i stvara se bazen vode u tus kabini (sto me uzasava). sifon je klasicni i pad je koliko kapiram normalan, .....
iz lavaboa voda ide super. visina kabine ne bi trebalo da bude problem jer gde sada zivim jos je niza i voda ide iz nje otyice kao luda.
sta da mu radim?

Lavabo ima gornji otvor za max nivo vode, pa ti brzo ide jer vazduh izlazi kroz onaj gornji otvor.

A da li tuš kada ima gornji otvor?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo02.05.2012. u 15:52 - pre 145 meseci
Na dva mesta imam kadu (jedna obicna, druga tus) s rebrastim crevom za odvod i na oba mesta je brzina praznjenja znacajno slabija nego kod starih sistema s glakim olovnim ili plasticnim crevima.

Situacija je znacajno losija kod tus kade, jer (ako se ne varam) nema vazdusnog oduska.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo02.05.2012. u 16:18 - pre 145 meseci
Citat:
X Files: Na dva mesta imam kadu (jedna obicna, druga tus) s rebrastim crevom za odvod i na oba mesta je brzina praznjenja znacajno slabija nego kod starih sistema s glakim olovnim ili plasticnim crevima.

Situacija je znacajno losija kod tus kade, jer (ako se ne varam) nema vazdusnog oduska.

Postoje i rebrasta creva sa vazdusnim oduskom.

Kako god, sumnjam da voda slabo odlazi samo zbog oduska.
Probaj da skines taj sifon, proveri da nije upao neki sut u odvod ili slicno, ako je novo kupatilo, mozda cak ni pad nije uradjen dobro...to mi na daljinu ne mozemo da resimo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

alarmos

Član broj: 2800
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo02.05.2012. u 17:19 - pre 145 meseci
tus kada nema otvor za vazduh.
ne verujem da je zapusen odvod, ali provericu.
znaci da kupim rebrasto crevo sa vazdusnim oduskom i probam?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo02.05.2012. u 19:13 - pre 145 meseci
Ta kada koliko vidim nema vazdusni odusak tako da nema sta da kupujes.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

alarmos

Član broj: 2800
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo02.05.2012. u 19:30 - pre 145 meseci
ok, pod pretpostavkom da su sve instalacije OK, kako ja to da resim. sta da kupim? koju tus kadu?
ili cu morati da obijam celo kupatilo?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo02.05.2012. u 19:33 - pre 145 meseci
Citat:
bakara:
Probaj da skines taj sifon, proveri da nije upao neki sut u odvod ili slicno, ako je novo kupatilo, mozda cak ni pad nije uradjen dobro...to mi na daljinu ne mozemo da resimo.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo02.05.2012. u 20:08 - pre 145 meseci
Citat:
alarmos: ok, pod pretpostavkom

Heh, pretpostavka!?!

...je osnovni uslov svih zaieba.

Moja je, recimo, pretpostavka da je kada u redu, a da sa kanalizacionim odvodom nešto nije u redu, kontra-pad, k'o što bakara reče, a posebno mi sumnjiv ovaj deo oko spoja sa kanalizacionim vodom wc-šolje, jer je veliko pitanje gde je majstor postavio kosu račvu za priključenje voda od kade, pa tu očas posla dobiješ kontra pad, majstor, ko majstor, računa, ah, pa šta to je kratko, voda će probije, i op,cvrc,gevezn zajn!
Sve u svemu, po meni, kada ti je zadnji problem, pogotovu funkcionalni, nego za gušu MAJSTORA, koji ti je to sve odradio, pa sad nek vadi fleke.
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo02.05.2012. u 20:11 - pre 145 meseci
Citat:
alarmos: ok, pod pretpostavkom da su sve instalacije OK, kako ja to da resim. sta da kupim? koju tus kadu?
ili cu morati da obijam celo kupatilo?

Po mom mišljenju, jedino najlakše i najjeftinije rešenje je da nabaviš crevo sa vazdušnim oduškom, s tim da vazdušni odušak pričvrstiš za nešto što je visočije moguće do gornje ivice tuš kade i rešio si problem.

Edit:

Put creva od priključka kade do kanalizacije bi trebalo da bude u konstantnom padu, a ne kao gore na slici pad, pa od sredine uzdignuće na gore i vertikalno u kanalizaciju.



[Ovu poruku je menjao paterson dana 02.05.2012. u 21:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo03.05.2012. u 08:19 - pre 145 meseci
A da skineš sifon crevo i lepo očistiš dlake ulepljene sa ostacima sapuna i štroke i ostalih prljavština ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

alarmos

Član broj: 2800
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo03.05.2012. u 10:08 - pre 145 meseci
kupatilo je nekorisceno. provericu odvod i ispraviti crevo da nema krivinu pa javljam.
pozz
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo03.05.2012. u 11:39 - pre 145 meseci
Citat:
alarmos: kupatilo je nekorisceno. provericu odvod i ispraviti crevo da nema krivinu pa javljam.
pozz

zameni prohromsku resetku sa drugom koja ima vece rupe krivinu nediraj.
imao sam isti problem
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo03.05.2012. u 18:55 - pre 145 meseci
Citat:
paterson:
Edit:
Put creva od priključka kade do kanalizacije bi trebalo da bude u konstantnom padu, a ne kao gore na slici pad, pa od sredine uzdignuće na gore i vertikalno u kanalizaciju.

Može..., ali pritom da kupatilo uvek koristi sa gas-maskom preko face.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo03.05.2012. u 20:22 - pre 145 meseci
Citat:
voda dobro krene i onda posle par desetina sekundi vir koji se napravi nestane i pocinje intenzivno punjenje. iz lavaboa voda ide super.

Ovo sugerise da imas neko zapusenje u odvodnoj cijevi.
Ako voda u pocetku dobro krene, pa onda stane, to je zato sto je odvodna cijev u pocetku prazna, pa voda "otice", tj. puni odvodnu cijev dok se ona ne napuni od zacepljenja do kade, a onda poslije polako istice kroz neku rupicu na mjestu zapusenja.
Ako su ti lavabo i kada spojeni na istu odvodnu cijev, onda ti je zapusenje negdje izmedju prikljucka za kadu i prikljucka za lavabo (jer iz lavaboa, kako kazes, ide super, tako da poslije njega sigurno nema zapusenja).
Ako izmjeris koja kolicina vode "juri" dobro dok se oticanje ne zaustivi, i ako znas precnik odvodne cijevi, mozes na osnovu zapremine vode da izracunas gdje je otprilike zapusenje, ali to nije toliko bitno.
Nadji onu sajlu za otpusavanje cijevi, pa guraj u odvodnu cijev da prodzaras to zapusenje.
Ako ti je problem da nadjes pravu sajlu za to, mozes improvizovati i sa onim plasticnim rebrastim crevima za elektroinstalacije. Jeftina su i imas ih kupiti na svakom cosku.
 
Odgovor na temu

alarmos

Član broj: 2800
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo13.05.2012. u 15:12 - pre 145 meseci
dosao majstor, rekao da nije zapuseno (po nacinu na koji otice voda, nije proverio drugacije), stavio ugaonu plasticnu cev (ja sam stavio silikon), rekao da je sada bolje. uzeo 1600 dinara ( uz opasku da je to ultra jeftino. pretpostavljam da kada nego gurne ugaonu cev i to bez silikona to kosta oko 500 do 1000 evra zbog tehnicke komplikovanosti cele operacije)

sve u svemu, nije iskljuceno da je pritisak prejak, ne znam sta bi moglo biti drugo, probacu i sa drugim resetkama i sa crevom sa oduskom.

hvala i poz

 
Odgovor na temu

colke77
Dragan Colić
Beograd

Član broj: 74309
Poruke: 194
95.180.38.*



+12 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo13.05.2012. u 17:05 - pre 145 meseci
Pa jel sada starno bolje?
Imam isti problem kao i ti pa ne znam kako da rešim. Začepljenje nije, to sam siguran.
Idemo dalje
 
Odgovor na temu

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
*.adsl.eunet.rs.



+12 Profil

icon Re: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo13.05.2012. u 17:56 - pre 145 meseci
:D Kako je resio, svaka mu cast!
Zasto si stavio silikon, sta si zeleo time da postignes? Da li ti se sada javlja problem sa neprijatnim mirisom koji se vraca iz kanalizacije?
Da li si pokusao da ovo rebrasto crevo stavis u neku posudu dole i onda pustis tus, da vidis da li si onda zadovoljan kako otice voda, tako bi znao i gde je problem da li u delu iznad ili ispod plocica.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: voda ne otice iz tus kabine dovoljno brzo

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 40279 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.