Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prijavljivanje prebivalista i infostan

elitemadzone.org :: MadZone :: Prijavljivanje prebivalista i infostan

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10282 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anastaz

Član broj: 302519
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 16:34 - pre 145 meseci
Trenutno nas zivi dvoje u stanu na teritoriji Beograda, i prijavljeni smo. Ja sam vlasnik stana. Jedna osoba mi ovih dana trazi da je prijavim, ali ne bi zivela s nama. Samo da bi imala stalnu adresu u bg-u u lk, ili sta vec.

Zanima me da li ce to uticati na infostan ili neki drugi racun, tj. da li cu placati vise kad nas bude prijavljeno troje? Da li cu imate vece troskove u bilo kom smislu?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 17:17 - pre 145 meseci
Ne znam odgovore na konkretna tvoja pitanja, odnosno znam ali je bilo davno kad sam imao dodira s' tim pa da ne pogresim bolje da ne pricam.

Poenta mog javljanja je u stvari savet da to nikako ne cinis! Koliko god da ti je bliska, u ovom trenutku, ta osoba. A narocito ako nije mnogo bliska, mislim na rodjak, prijatelj... tvoj ili zenin (predpostavljam da je zena a ako nije onda se odnosi na tog sa kim zivis). Ne ulazim u to da li je to po zakonu, mislim da nije!, ali su se desavale razne stvari u mom okruzenju a sa jako ruznim zavrsetkom po osobu/osobe na koji se vodio stan a omogucili su nekome da se fiktivno prijavi kod njih. Cak dotle da je posle dugog vremenskog perioda ta osoba potpuno legalno imala pravo na deobu dela kuce koja se prodavala iako nikada nije stvarno stanovala u toj kuci. A pocelo je tako sto je prijavljena po zavrsetku studija i trebala prijava boravka za posao...

Svakakvih ljudi ima a vremena su takva da treba biti jako oprezan kod takvih stvari!



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 17:20 - pre 145 meseci
Samo ukoliko imate popust a ta osoba ima veca primanja, onda mozete placati vise.
U suprotnom, ako imate niska primanja i ta osoba ima niska primanja, mozda i budu manji. (mora da se trazi popust, ne ide automatski)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 17:25 - pre 145 meseci
Nece se promeniti iznos infostana, ali ipak to nemoj da radis, jer em je protivzakonito, em se ta osoba nikada nece odjaviti odatle.

Ja ih na mojoj adresi imam prijavljeno jedno 15, koji ne zive ovde, niko se nije odjavio.

Inace broj clanova utice na vrednost infostana, ali to se popisuje na terenu, a ne gleda se prijava prebivalista, to kako radi infostan je za posebnu diskusiju koju cu posebno otvoriti.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 19:52 - pre 145 meseci
možeš da imaš uvećani račun za vodu, ako te prijavi predsednik kućnog saveta - mislim ako prijavi da je tri člana tu. Bilo šta drugo mi zaista ne pada na pamet.
Gomila podstanara se prijavljuje na adresi stanovanja, pa nikom ništa.
Prvi put čujem ovo što sceka kaže i ne vidim nikako kako bi to po pravu privatne svojine moglo da se desi, ali opet ko zna, Srbija je ovo
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 20:05 - pre 145 meseci
@etjen: posle nekog vremena dobija stanarsko pravo, i moze da te maltretira kako pozeli. Npr. ne mozes prodati stan bez njegovog odobrenja.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 20:44 - pre 145 meseci
kakvo stanarsko pravo kad je u pitanju privatna svojina?
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 20:53 - pre 145 meseci
Prijavljen da stanuje na toj adresi. Nekada je bilo 10 godina, a sada je manje (nisam pravnik). To je jedan od razloga sto niko nece da prijavi podstanare.
Nisi ti duzan da njemu das pare od stana koji prodas, ali si duzan (ukoliko je stekao stanarsko pravo) da mu nadjes odgovarajuci smestaj ako ga izbacujes iz stana.
Onda krene igranka da mu ne odgovara nista sto mu nadjes, a ti nasao kupca za stan... i dodjes do toga da mu platis samo da izadje :D

Jeste glupo, ali je tako. I, mislim da ne mozes ti da ga odjavis sa adrese kada ga jednom prijavis - pitanje je njegove dobre volje da se odjavi (odnosno mora da se prijavi na nekoj drugoj adresi da bi se odjavio sa tvoje).
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 20:59 - pre 145 meseci
hobbista

to je bilo ranije dok nije bilo lične imovine. Sada ti ne treba nikakva saglasnost prijavljenih stanara. Treba ti samo saglasnost supružnika i čllanova porodice sa kojima si stekao imovinu.

I nije istina da niko neće da prijavi podstanare, prijavljuju se svakodnevno
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 21:22 - pre 145 meseci
Bilo je licne imovine, doduse ne toliko kao danas, i bilo je problema sa stanarskim pravom.

Ukoliko je sada tako kao sto kazes, to je odlicna promena na bolje :)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 21:46 - pre 145 meseci
naravno da jeste. Ta priča se prenosi iz davnih vremena SFRJ

Inače, neki stanodavci ne žele da prijave podstanare jer se plaše poreza, mada i to nema blage veze jedno sa drugim ali eto...

Ranije kada bi overio ugovor u sudu da si iznajmio stan, nikom ništa, poreska te ne ganja, ali u poslednjih nekoliko godina, ako overiš ugovor po automatizmu predmet se šalje poreskoj i eto tebi 20% mesečno državi od kirije

Tako da, ljudi prave ugovor između njih (zakupca i zakupodavca)i uglavnom ih overavaju kod advokata ili agencijskim pečatom, tako da u slučaju spora imaju kakvu-takvu sigurnost, mada bi po pravilu svi poslovi vezani za nekretnine rebalo da se overavaju u sudu.


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 21:47 - pre 145 meseci
Mislim da ste malo previse paranoicni. Ili niste?
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
93.87.158.*



+66 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan30.04.2012. u 22:22 - pre 145 meseci
Pre mene je ziveo neki podstanar i ja sam posle kupio kucu, on se nije odjavio ali isto tako nije se odazvao ni na vojni poziv, pa smo cesto imali na vratima vojnu policiju i obicnu jer je napravio neke kazne nije se javio i sl ..
I onda te komsiluk gleda ko krimosa a i panduri misle da ga krivas/lazes...
Medvedja usluga...
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan02.05.2012. u 12:26 - pre 145 meseci
Na znam za infostan, ali znam sigurno da ti je POREZ za nekretninu manji što vas je više prijavljenih. Odnosno za visinu poreza se gleda koliko m2 dodje na jednu osobu.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan02.05.2012. u 12:42 - pre 145 meseci
To vazi samo ako prijavljena lica imaju udela u vlasnistvu, ne ako su samo prijavljena. Svejedno se najvise 50% umanjuje ili max. 20.000 (sta god je manje).
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan03.05.2012. u 11:38 - pre 145 meseci
Kakvo bre ljudi "stanarsko pravo" to više ne postoji...:) Hahaha ali lepo se nasmejah...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan03.05.2012. u 11:49 - pre 145 meseci
Na stranu ovo da li će osoba poželeti da ti preotme nekretninu ili bilo kako drugačije da se omrsi. Ako si već rešio da prijaviš osobu, onda:

1. U infostan ne idi, i ne prijavljuj osobu, da ti ne bi uvećali račun
2. U poresko idi i prijavi osobu, da bi porez bio manji.

Simple as that.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan03.05.2012. u 13:22 - pre 145 meseci
Kakav crni veci racun za Infostan???????????????????????????????????
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan14.05.2012. u 06:36 - pre 145 meseci
Pa recimo u Novom sadu je cena vode drasticno (skoro duplo) veca ako predjes 5 m2 po clanu domacinstva.
Manje clanova veca cena,vise clanova manja cena.
Iznosenje smeca povecava cenu ako ima vise clanova u domacinstvu.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Prijavljivanje prebivalista i infostan14.05.2012. u 09:02 - pre 145 meseci
dva pitanja za ns:

1) ako izdajes stan da li infostan racun mozes da prebacis na ime podstanara bez ugovora o podstanarstvu
2) zar vlasnik nekretnine ne moze i ne bi trebao u policiji sam da odjavi podstanara koji je otisao
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prijavljivanje prebivalista i infostan

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10282 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.