Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

[ Pregleda: 151554 | Odgovora: 440 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)11.08.2014. u 13:21 - pre 117 meseci
Da i ja se nadam da nece biti problema tako da ce to verovatno biti kao i kod tebe Entwickler.
Sto se tice putovanja ugovora, kontaktirao sam ih jutros na sta su odgovorili da su poslali pre 10 dana
We sent the documents 10 days ago
with German Post.
Da sam znao rekao bih im za DHL, ali sada samo cekanje ostaje i sto pre da stigne.

PZna li neko sta ako se desi da ne dobijem vizu do pocetka ugovora?
 
Odgovor na temu

Entwickler
Senior Software Developer
Germany

Član broj: 306896
Poruke: 33
*.dynamic.mnet-online.de.



+10 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)11.08.2014. u 18:03 - pre 117 meseci
Znači poslali su klasičnom poštom. To onda možda objašnjava situaciju, verovatno poštom putuje dugo.

U mom slučaju, poslali su mi UPS-om potpisan ugovor sa njihove strane i ja sam to dobio za 2 dana bukvalno. Onda sam ja potpisao i poslao nazad njima DHL-om. Jeste da je skupo (bilo je oko 4500 dinara) ali oni su to dobili odmah sutradan. Nisam mogao da verujem da tako brzo ide DHL-om (nemojte da neko shvati da ih reklamiram ali tako je bilo :) ).

Što se tiče vize, u poslednje vreme kruže priče da su u konzulatu dosta ubrzali proceduru za IT kadrove i lekare. U to nisam tako lako poverovao dok nisam dobio vizu ZA 4 RADNA DANA. To je bilo u februaru ove godine. Jednostavno nisam mogao da verujem... Aplicirao sam u petak a već u četvrtak sledeće nedelje su me zvali da je viza spremna.

Zaboravio sam koja si ti beše struka, mašinac ili tako nesto?

Meni su iz firme rekli kad su mi poslali papire da će da čekaju vizu, i ako to potraje rekli su da će pomeriti početak rada i napraviti novi ugovor.

Ali eto, sve se brzo završilo u mom slučaju.

 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
5.157.38.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)11.08.2014. u 18:17 - pre 117 meseci
Kizo, kao prvo, izvini, tek sam juče video privatnu poruku, a ovde si već dobio sve informacije, pa da ne ponavljam.

Drugo, i meni su papiri poslati običnom poštom, sada gledam mejlove, 12.2, a stigao je 25.2. Ja sam im potpisan poslao 28.2, takođe običnom poštom, a stigao im je 7.3.

Tako da - od deset do petnaest dana, rekao bih. Plus još dva-tri dana, ako poštar ne ide svaki dan, ili ide iz veće pošte u tvoju, itd. Samo proveravaj sanduče :-).

Inače, da, UPS je neverovatno brz. Slao sam paket iz Berlina za South Caroline-u, i stigao je za dva dana.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)11.08.2014. u 20:36 - pre 117 meseci
E hvala vam ljudi, sada ste me malo utesili :)
Cekam i za to vreme spremam ostale dokumente, pa kada stigne ugovor odmah skacem na ambasadu.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)11.08.2014. u 20:37 - pre 117 meseci
E hvala vam ljudi, sada ste me malo utesili :)
Cekam i za to vreme spremam ostale dokumente, pa kada stigne ugovor odmah skacem na ambasadu.
 
Odgovor na temu

bventil
desp

Član broj: 67391
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.geocities.com/bope999


+1 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)16.08.2014. u 18:34 - pre 117 meseci
Zdravo svima,
imam jedno pitanje koje mozda malo iskace iz teme...Ja sam po struci diplomirani inzenjer arhitekture i resila sam da oprobam srecu u Nemackoj.Radno iskustvo mi je oskudno...samo godinu dana rada u projektanskom birou i to pre 6 godina.Voljna sam da pored ostalih priprema usavrsim neki crtacki program koji je tamo aktuelan.Odlicno znam AutoCAD,Photoshop.Sta mi preporucujete (ako ima nekog iz moje branse)? Svaki savet nekog ko je u Nemackoj uspeo sa mojom strukom je dobrodosao.Hvala!
 
Odgovor na temu

baticans
Novi Sad

Član broj: 323090
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)24.08.2014. u 11:20 - pre 116 meseci
Ne znam konkretno za Nemacku,ali generalno se pored Photoshop-a trazi i Adobe Illustrator,ili ceo paket Adobe Creative Suit.A ako ciljas na Web Dizajn,sve to plus HTML,CSS.
 
Odgovor na temu

bojana987
Bojana Djokic
Beograd

Član broj: 325777
Poruke: 2
82.117.204.*



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)24.10.2014. u 14:18 - pre 114 meseci
Da li neko zna da li je, Visa Poslovna Skola iz Beograda (odsek Poslovna Informatika i E-biznis) priznata u Nemackoj? Hvala puno
 
Odgovor na temu

Dr.Dzek
Doktor veterinarske medicine
Veterinarska stanica

Član broj: 300190
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)24.10.2014. u 19:23 - pre 114 meseci
Pogledaj ovde http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/hochschulabschluesse.html
POZDRAV!!!
 
Odgovor na temu

fohn

Član broj: 326064
Poruke: 3
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)11.11.2014. u 02:31 - pre 114 meseci
Pozdrav,
pronasao sam svoju skolu (u pitanju je visoka skola strukovnih studija IT smjer), ali na onoj listi se vodi pod njenim starim imenom, odnosno pod dva cak. Nasao sam je samo na osnovu adrese za oba naziva .
Na moju zalost diplome su vode kao A2. Sta uopste oznacava to A2, A3?
 
Odgovor na temu

mattam
Germany

Član broj: 319669
Poruke: 10
*.hsi05.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)30.11.2014. u 10:07 - pre 113 meseci
@ Entwickler
Da li mozda znas koja je procedura sa Plavom kartom nakon 21 mes. (sa B1 sertifikatom) odnosno 33 mes. (bez sertifikata) za trajno boraviste?
Zanima me konkretno da li moramo da polazemo orijentirung kurs (oboje) i drugo, koja je procedura za bracnog partnera, da li automatski i on/ona dobijaju vizu ili moraju da cekaju 5 god. i imaju polozen B1...?
 
Odgovor na temu

aurora09
DE

Član broj: 314028
Poruke: 31
..94.217.pools.vodafone-ip.de.



+5 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)30.11.2014. u 15:46 - pre 113 meseci
@ mattam:

Raspitivala sam se u Ausländeramtu pošto je i mene to interesovalo, i ovo su mi rekli:
- ako imaš Plavu kartu, nije ti potreban orientirung test/kurs, dovoljno je samo da si zaposlen tj. plaćaš porez državi min. 21 mesec i imaš min. B1 sertifikat. Ako radiš 33 meseca, onda je potreban samo A1 nivo jezika.
- ako je tvoj supružnik došao preko porodičnog spajanja, on nije dobio Plavu kartu, nego običnu radnu/boravišnu dozvolu, i on mora da čeka 5 godina, i polaže orientirungstest.
Najbolje bi bilo da odeš do tvog Ausländeramta i tamo će ti dati detaljan spisak dokumenata koja ti trebaju, pošto se neke stvari pomalo razlikuju od grada do grada. U svakom slučaju, tražiće ti obračun tri poslednje plate, Arbeitsbescheinigung, ugovor za stan, dokaz o visini mesečnih troškova za stan, diplomu jezika, dokaz da plaćaš penziono osiguranje min. 21/33 meseca, i taksu oko 150e.
 
Odgovor na temu

TTA I
projektant

Član broj: 326448
Poruke: 1
*.149.9.191.misp.ru.



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)30.11.2014. u 19:30 - pre 113 meseci
Postovani
Prvi put sam danas nasao ovaj forum,gde je kompletno opisana potrebna dokumentacija za boravak i rad u Nemackoj. Ja sam po struci masinski inzenjer tj projektant termotehnickih instalacija. Da li neko moze da me uputi,na koje adrese da se javim kako bih pokusao da pronadjem neki posao. Unapred zahvalan
Ako imate bilo kakve savete pisite mi privatnim porukama,svaka informacija na samom pocetku potrage za poslom ce dobro doci..hvala Vam jos jednom
 
Odgovor na temu

mattam
Germany

Član broj: 319669
Poruke: 10
*.hsi05.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)30.11.2014. u 19:41 - pre 113 meseci
Citat:
aurora09:
@ mattam:

Raspitivala sam se u Ausländeramtu pošto je i mene to interesovalo, i ovo su mi rekli:
- ako imaš Plavu kartu, nije ti potreban orientirung test/kurs, dovoljno je samo da si zaposlen tj. plaćaš porez državi min. 21 mesec i imaš min. B1 sertifikat. Ako radiš 33 meseca, onda je potreban samo A1 nivo jezika.
- ako je tvoj supružnik došao preko porodičnog spajanja, on nije dobio Plavu kartu, nego običnu radnu/boravišnu dozvolu, i on mora da čeka 5 godina, i polaže orientirungstest.
Najbolje bi bilo da odeš do tvog Ausländeramta i tamo će ti dati detaljan spisak dokumenata koja ti trebaju, pošto se neke stvari pomalo razlikuju od grada do grada. U svakom slučaju, tražiće ti obračun tri poslednje plate, Arbeitsbescheinigung, ugovor za stan, dokaz o visini mesečnih troškova za stan, diplomu jezika, dokaz da plaćaš penziono osiguranje min. 21/33 meseca, i taksu oko 150e.


Hvala na odgovoru!:) Kod nas je situacija takva da suprug ima plavu kartu koju su mu izdali na 4 god. a ja sam dobila obicnu dozvolu boravka (ne plavu kartu) preko spajanja porodice.
U susutini imamo jos vremena ali me zanima sta nakon tog perioda. Znaci ti mislis da moj suprug dobjia papire za stalno nakon 21/33 meseca a ja moram na to da cekam 5 godina...? To bas nema smisla s obzirom da je jedna porodica u pitanju, zar je moguce da je takva procedura :(

U nasem Ausländeramt-u su prilicno neljubazni, nece da daju bilo kakve informacije koje se ticu buducnosti, uglavnom odgovaraju samo na tekuce zahteve.
 
Odgovor na temu

Entwickler
Senior Software Developer
Germany

Član broj: 306896
Poruke: 33
*.dynamic.mnet-online.de.



+10 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)11.12.2014. u 21:22 - pre 113 meseci
@mattam,

Mislim da je u principu tacno ovo sto je @aurora09 napisala s tim sto se ne slazem (mada nisam 100% siguran) sa 2 stvari.

Prvo, mislim da posle 33 meseca nije potreban uopste A1.

Drugo, supruznik nosioca plave karte moze dobiti neogranicen boravak nakon 5 godina rada a ne boravka (dakle 60 meseci uplate poreza i doprinosa). Dakle, supruznik nosioca plave karte NE DOBIJA ISTO PLAVU KARTU vec radnu i boravisnu dozvolu. Ali to uopste nije tako strasno cak, zvuci paradoksalno, sa tom radnom i boravisnom dozvolom se ima vise prava i mogucnosti nego sa plavom kartom. Recimo mozes da radis kao freelancer a prednost je i kad se zaposlis NISI VEZAN ZA POSLODAVCA sto nije slucaj sa plavom kartom. Plava karta je vezana za poslodavca. Tako da ne vidim neku preveliku dramu za supruznike.

Mada, moguce je da postoje neke razlike od pokrajine do pokrajine.

[Ovu poruku je menjao Entwickler dana 11.12.2014. u 22:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BELVEDER
Belveder
Sarajevo

Član broj: 33455
Poruke: 3
*.dynamic.telemach.ba.



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)21.12.2014. u 13:02 - pre 112 meseci
Pozdrav ljudi.

Kakva je situacija sa nekim ko nema fakultetsku diplomu ali ima iskustva u IT industriji 10+ godina i dobije ponudu za posao u Njemackoj?

Kakva je tu procedura, ima li neko iskustva?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)22.12.2014. u 09:09 - pre 112 meseci
Ja sam negde u martu ove godine uzeo Niederlassungerlaubnis(NE) sa uslovom 33 meseca plave karte i BEZ ikakvog kursa nemackog. Znaci, Entwickler je u pravu. Inace, ako nekoga interesuje, oni koji su u DE pre nego sto je plava karta stupila na snagu imaju ista prava na NE kao i ovi sto imaju plavu kartu pod uslovom da su svo vreme boravka ispunjavali uslove za plavu kartu. Jedini zez je sto pre podnosenja zahteva za NE mora da se postojeca dozvola konvertuje u plavu kartu da bi se ispunio formalan uslov. Tako sam ja imao plavu kartu samo dva minuta nakon preuzimanja pre nego sto sam podneo zahtev za NE :)

Sto se supruznika tice, kao sto vec neko napisa, ukoliko je boravak dobijen na osnovu spajanja porodice onda ne vaze pravila za NE kao za imaoca plave karte, ali ja iskreno tu ne vidim nikakav problem jer supruznik dobija produzenje boravka nakon inicijalnog isteka na jos 3-4 godine (ukoliko su svi uslovi oko integracije ispunjeni) bez ikakvog ogranicavanja pristupa trzistu radne snage.
 
Odgovor na temu

3opaHX
Diplomirani inženjer mašinstva

Član broj: 317803
Poruke: 3
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)06.01.2015. u 09:37 - pre 112 meseci
Imam 32 godine, po zanimanju sam inženjer mašinstva sa 5 godina iskustva. Prošle godine sam odlučio da probam naći posao u Nemačkoj i krenuo da se prijavljujem na oglase, uglavnom preko Stepstoun sajta. Uglavnom nisam imao većeg uspeha ali pre nekoliko dana jedna kompanija je zainteresovana da me zaposli i na pragu sam da putujem tamo i potpišem ugovor. Nakon potpisivanja ugovora moram da dam otkaz u sadašnjoj firmi, da potrebna dokumenta predam nemačkom konzulatu u BG i apliciram za D vizu. Moje pitanje je da li je neko prošao ovaj proces sa hrvatskim pasošem jer posedujem i njega na osnovu mesta rođenja?
 
Odgovor na temu

VralE
Jande Jo
IT sluzba
Bojdo

Član broj: 39992
Poruke: 8
62.68.109.*



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)12.01.2015. u 17:44 - pre 112 meseci
Ljudi pomagajte!!! :-)

Pronašao sam firmu iz Bajerna koja se zainteresovala za mene, posjedujem: solidno znanje njemačkog jezika, cisco certifikate, 6 godina rada u branši (upisano u radnu knjižicu) i dipolmu sa kojom sad imam problema...

Naime završio sam informatiku na Apeiron-u u Banja Luci, zvanje: Diplomirani informatičar - inženjer informacionih tehnologija 240 ECTS. Na anabinu sam pronašao Apeiron sa statusom H+/- ali ovo zvanje ne mogu da nađem (postoji Diplomirani informatičar ali samo od državnog fakulteta iz Mostara). Danas sam čitav dan zvao njamačku ambasadu u Sarajevu ali niko neće da se javi, zna li iko šta mi je činiti? Čitav vikend pretražujem forum i net za nekakvu informaciju ali ništa ne mogu da nađem.
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
*.net.upcbroadband.cz.



+2 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)12.01.2015. u 19:52 - pre 112 meseci
Kakav konkretno problem imas sa diplomom ?
To H+/- znaci da moze i ne mora da bude priznata ...
Ali za posao ti to uopste nista ne znaci ... Narocito ako te firma hoce, i imas te Cisco sertifikate ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

[ Pregleda: 151554 | Odgovora: 440 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.