Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Medion 7134 TV-TUNER

[es] :: Ostali hardver :: Medion 7134 TV-TUNER

[ Pregleda: 6559 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Open93
Student

Član broj: 290443
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Medion 7134 TV-TUNER12.04.2012. u 19:10 - pre 145 meseci
Treba mi program koji ce da snima program. E sad naravno treba mi da je free... A posto ChrisTV nece da snima jer mora full verzija, Dscaler ne moze probao sam njega... E ima ko jos kakvu ideju da mi pomogne... Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

banevuk
Bane Vukadinovic
Nis

Član broj: 162457
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Medion 7134 TV-TUNER05.01.2014. u 08:03 - pre 124 meseci
Open93: Ne vidim da ti je neko pomogao, ali pošto si temu odavno postavio verujem da si do sada našao rešenje. :) Ako jesi molim te pomaži pošto i ja imam isti problem. Inače imam tv karticu MEDION 7134 CTX909_V2. Programi koje sam do sada probao je uglavnom prepoznaju, ali ništa više od toga, nema niti slike niti zvuka. pozz
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Medion 7134 TV-TUNER19.01.2014. u 23:21 - pre 124 meseci
Evo uputstvo za instalaciju ovu kartice, nadam se da će nekom biti od koristiti.
Medion TV karta sa modemom (Combo TV card/Modem)
TV tuner 7134
V.9X DSP DATA/FAX modem
CTX 908 V.3

Modem
Ambient 5628D

Instalacija:

1.) Maticana ploca mora da ima CD IN ili AUX in ulaz na sebi
2.) Treba da imate kablic kojim ce te povezati karticu sa maticnom (Crni cetvrtasti izlaz na kartici) to su oni kablici koji su se ranije koristili da se poveze CD drajv sa maticnom
3.) Kartica radi samo pod Windows XP i starijima sisitemima (2000,Me,98SE,98,NT)
4.) ako iamte sve ovo zadovoljeno potrebno je sledece:
- sve darjvere updejtovati (ovo je moje iskustvo)
- ocistiti racunar sa CCleanerom, pogotovo Registry (moje iskustvo)
5.) Skinuti drajvere za medion karticu sa njihovog sajta

"Driver Software of the TV-Tuner Philips 7134-Chipset:
PC-Combo Modem/TV-Tuner CTX908, TV-Tuner CTX910." ovako se zove drajver

i za svaki slucaj skinite drajver za modem sa iste stranice
"Modem driver of the internal Creatix V9x DSP Data Fax Modem"

6.Otpakovati oba fajla na C disku i zapamtiti gde su snimljeni.
7.Iskljucite racunar i ubacite karticu u slobodan PCI slot i povežete onaj mali kablic sa jednim od ulaza na ploci CD ili AUX (svejedno kojim)
8.Upaltite racunar i sacekate da Windows prepozna New Hardwere
Nikako ne dozvolite da automatski instalira drajvere vec to radite preko opcija da ce te sami instalirati driver.
Prvo instalirate video capute driver, pa ce Win onda ponovo da nadje novi hardwer pa onda ponovo instalirajte manuelno tv card driver

10.) Ako vam racunar prepozna i modem (neke maticne prepoznaju ga, neke ne, naprimer ASUS-ove ploce ne, a Gigabite-ove kako koja, MSI-jeve uglavnom da)
onda ga i instalirajte,a ako vam ne prepozna modem nemojte NIKAKO INSTALIRATI drajver za modemi.Možete pokusati eventualno preko ADD New Hardwer i ako tu ne prepozna modem samo ostavite tako kako je i jednostavno modem nece raditi, ali TV hoce, a to je ovde cilj

Kada ste ovo završili cisto pogledajte u Device Manageru da li je sve OK, ako je ok ostaje još samo instalacija programa

Licno posle dosta iskustva sa raznim programima,za moje potebe našao sam program koji savršeno radi i ima dosta funkcija
i što je najvažnije besplatan je i ne treba mu nikakva registrcija, a po mom mišljenju, radi fantasticno i ima cak i neke napredne opcije.
Program se zove "K!TV" (bez navodnika), lako ce te ga naci i instalirati. (izaberite jezik Engleski za instalaciju,pošto je farncuski osnovni)

Posle toga jedino vam trebaju podešenja u samom programu
izaberete WDM (Generic) source
Izaberate za Srbiju PAL B sistem
Izaberete da skenira ili Antenu ili Cablovsku (razlicite su frekvencije) Moćete i obe jednu pa drugu
Za zemlju izaberite neku državu oko nas zbog frekventnog opsega (ja sam Hrvatsku) nema Srbije
Sacekajte da završi skeniranje (oko 15-20 minuta)
Jos uvek necete imati zvuk, a dobicete ga tako sto u programu udjite na Source setup i boxu gde piše AUDIO izaberete INTERNAL i oslobodili ste zvuk
I to je to.
Nadam se da ce nekom koristiti ovi saveti

 
Odgovor na temu

kostaB

Član broj: 83030
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Medion 7134 TV-TUNER06.06.2014. u 13:18 - pre 119 meseci
Bravo druze,evo meni je pomoglo jer sam se bas mucio sa softwear-om za ovu karticu! Sljaka sve kako treba! :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Medion 7134 TV-TUNER

[ Pregleda: 6559 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.