Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban sovtware simulator el,komponenti?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Potreban sovtware simulator el,komponenti?

[ Pregleda: 2724 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Potreban sovtware simulator el,komponenti?03.04.2012. u 11:46 - pre 146 meseci
Zanima me zna li neko gde moze da se skine besplatni program-simulator rada el komponenti,konkretno me zanima da recimo sa ponudjenim elementima konstruisem pojacivac(audio) a da onda imam alatke kojima cu moci da simuliram rad tih komponenti(da ima voltmetar,signal generator,osciloskop i sl) .
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1846



+67 Profil

icon Re: Potreban sovtware simulator el,komponenti?03.04.2012. u 11:54 - pre 146 meseci
Electronics Workbench

ISIS 7 Professional

CircuitMaker





Nisu besplatni, a za skidanje Znas


Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Potreban sovtware simulator el,komponenti?03.04.2012. u 12:14 - pre 146 meseci
Citat:
Pigoza: Zanima me zna li neko gde moze da se skine besplatni program-simulator rada el komponenti,konkretno me zanima da recimo sa ponudjenim elementima konstruisem pojacivac(audio) a da onda imam alatke kojima cu moci da simuliram rad tih komponenti(da ima voltmetar,signal generator,osciloskop i sl) .


LT spice je besplatan.

Od konstruisanja kompletnog pojacavaca ces da se veoma brzo oprostis kad shvatis da nema dovoljno elemenata u bazi a kad se obratis za pomoc naicices na TRAS od zalupljenih vrata i to svuda. Gledam bas pre neki dan neke stare teme na vise foruma, ko god da je postavio temu o tome zavrsavala se veoma neuspesno i to u 2-3 posta. Cak i ako ubodes neki softwware koji sadrzi sve sto si ti naumio, x puta se desavalo da sema jednostavno ne radi iz neobjasnjivih razloga, kad postavis zamenu za neki tranzistor onda proradi, sto znaci da modeli ne valjaju. Pa sad ti ostaje da gledas u pasulj sta ima od modela i od toga sto ima koji valja... Ostaje da lutas po netu u potrazi za modelima bez ikakve garancije da je to to jer niko ti nece dati provereno.

Na Cordelovom sajtu imas modele tranzistora koje je on koristio u knjizi, sasvim dovoljno za ucenje i vezbanje. U knjizi imas poglavlje o tome pa ne moras nikoga da molis za pomoc. Mnogo lepo, ucis kad ti oces, kako i kolko hoces.

Nadam se da sam pomogao bar malo.

Zaboravih, na On-Semijevom sajtu takodje imas modele skoro svih njihovih tranzistora, al samo Si, ako trazis Ge tesko...
Nisam proveravao kako su se pokazali ti modeli a trebao bih ovih dana, verujem da ne bi trebalo biti problema.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Potreban sovtware simulator el,komponenti?03.04.2012. u 12:20 - pre 146 meseci
Hvala,nisam bas najbolje razumeo sa knjigom,kojom knjigom,jel to u elektronskom formatu ili sta.
Skinuo sam ja sa neta dosta pdf-a od Elliot-a i Nelson-a, ali opet bez nekog simulatora ne vredi, ja bih vrlo rado to prakticno ali nemam osciloskop,a bez njega ne vredi...pozz
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Potreban sovtware simulator el,komponenti?03.04.2012. u 12:26 - pre 146 meseci
Citat:
Pigoza: Hvala,nisam bas najbolje razumeo sa knjigom,kojom knjigom,jel to u elektronskom formatu ili sta.
Skinuo sam ja sa neta dosta pdf-a od Elliot-a i Nelson-a, ali opet bez nekog simulatora ne vredi, ja bih vrlo rado to prakticno ali nemam osciloskop,a bez njega ne vredi...pozz


http://www.cordellaudio.com/

Imas info i o knjizi i o svemu ostalom, snaci ces se za dalje...
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Potreban sovtware simulator el,komponenti?03.04.2012. u 13:27 - pre 146 meseci
OK Pozz, hvala
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Potreban sovtware simulator el,komponenti?

[ Pregleda: 2724 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.