Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"

[es] :: Digitalna Televizija :: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"

[ Pregleda: 7210 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"21.03.2012. u 16:09 - pre 146 meseci
Posedujem ovaj glupi televizor
Samsung UE32C5000!
Veoma sam besan, platio sam ga 60 000 dinara, toliko sam dugo cekao DVB-T2 signal, i kada je konacno pusten signal i pokriva moj grad Uzice, ja sam otkrio da moj LED televizor ima ovo:
DTV Reception (DVB-T/T2/C/S2): DVB-T/C
A to znaci da se prodaje u kombinaciji DVB-T/T2/C/S2 a ja sam kupio naravno, pogodite koji? DVB-T/C -.-"
Sada me zanima, jel postoji neki SetTopBox koji konvertuje DVB-T2 u DVB-T jer necu da sam bacio novac samo dzabe na LED televizor, zelim da uzivam u kvalitetnoj slici i ovom jedinom HD kanalu sto imamo...Neki SEtTopBox sto ima HDMI izlaz, :(
Hvala unapred

www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
Odgovor na temu

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"21.03.2012. u 16:18 - pre 146 meseci
Ljudi niste svesni koliko sam se obradovao digitalnoj TV, citao sam malo i skontao da sa SetTopBox-om i HD LED mojim televizorom, mogu gledati kanale u HD? Je li to istina? Znaci konvertuje iz DVB-T2 u DVB-T ?
www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"21.03.2012. u 16:19 - pre 146 meseci
Nemoj da se nerviras druze ni da prodajes tv. Nema jos tv-a sa dvb t2 tunerom , ima ih ali vrlo malo jer je to nova tehnika koja se nazalost koristi i kod nas a i u vrlo malo zemalja u svetu. Kupi jedan t2 spolasni prijemnik i uzivaj u samsungu . Sta treba ja da kazem , ja sam skoro uzeo lg smart i dao 150.000 za njega , ali nemozes sve imati u jednom , meni je vazno da ima net na njemu ,a sad dvb t2 i nije toliko vazno , imas total ili polaris pa uzivaj. Nista posebno ne dobijas sa dvb t2..
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"21.03.2012. u 16:46 - pre 146 meseci
Jeste istina ali kazem vam nista posebno , sve to imate i na satelitskoj pa cak i bolje.
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"21.03.2012. u 16:56 - pre 146 meseci
Nemam kablovsku, jer SBB navodno ne moze da mi da od mog komsije koji je 100 metara od mene, "navodno" nema tehnickih mogucnosti.
DVB-T2 signal je poceo da se emituje, sada me zanima koji tacno uredjaj da kupim da bih gledao kanale u HD znaci DVB-T2 > DVB-T

[Ovu poruku je menjao Lighttwen dana 21.03.2012. u 18:10 GMT+1]
www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
Odgovor na temu

boris72
Bačka Palanka

Član broj: 283863
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"21.03.2012. u 22:58 - pre 146 meseci
Za uredjaj ces morati malo da pricekas jer se jos ne nude u Srbiji. A sto se tice tvoje zamisli dvb-t2 u dvb-t, to nisi bas najbolje shvatio tj. kad nabavis dvb-t2 uredjaj nece ti on raditi nikakvu konverziju vec ce ti dvb-t2 signal prenositi preko HDMI kabla do HDMI ulaza u tvoj TV a tvoj dvb-t tjuner unutar tv-a se nece ni koristiti. Ako ti je do HD kanala bolje uzmi Total HD paket ili Open IPTV HD paket ovde ces imati samo RTS HD test kanal koji za sada samo pojedine sportske dogadjaje prenosi u (sumnjivog kvaliteta) HD-u.
 
Odgovor na temu

pedjav
Java Developer
Belgrade

Član broj: 62878
Poruke: 104
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"22.03.2012. u 19:11 - pre 146 meseci
Ista stvar, samo je televizor drugi LE32C530. Kupio sam ga nedavno a sad bih ga najradije
razbio u param parcad. Do pre neki dan sam gledao rts-ove digitalne kanale na njemu i sad
kad su ovo upgrade-ovali vise nemam nista.

Koliko je nov taj dvb-t2? Jel to jos jedan od nacina da bas svi moraju da kupe taj glupavi receiver?
Ko ce na tome da profitira? 2 miliona televizora po koliko, 50 evra?

Zasto nije opcija da se paralelno emituje i dvb-t i dvb-t2? Ne razumem se, ne znam da li tehnicki moze.

Kako ovo samo lici na nas.
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"22.03.2012. u 20:54 - pre 146 meseci
Ne znam šta da vam kažem. Prošlo je nekoliko godina od momenta kada je donešena strategija za prelazak na digitalno emitovanje i tada se znalo da će standard biti T2. Na sve strane se pričalo da nema odgovarajućih receiver-a da se kupe kao ni televizora sa T2 tjunerima.

To što se dosta ljudi oseća prevarenim sada je posledica neodgovornosti ministarstva i RTS kao nosioca medijske kampanja o digitalizaciji koji nisu učinili ništa da se prethodnih godina ljudi makar informišu o tome da kupuju neodgovarajuće televizore. Da ne pričamo o tome da je trebalo zabraniti prodaju televizora za mađarsko ili rumunsko tržište i usloviti prodavce da prodaju isključivo televizore koji imaju i T2 tuner.

Da stvar bude gora i sada kada je to sve konačno krenulo i dalje nema televizora sa T2 tunerima. Upitajte se zašto, kome to odgovara.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"22.03.2012. u 22:59 - pre 146 meseci
Citat:
Sada me zanima, jel postoji neki SetTopBox koji konvertuje DVB-T2 u DVB-T jer necu da sam bacio novac samo dzabe na LED televizor, zelim da uzivam u kvalitetnoj slici i ovom jedinom HD kanalu sto imamo...Neki SEtTopBox sto ima HDMI izlaz,
Citat:
Ljudi niste svesni koliko sam se obradovao digitalnoj TV, citao sam malo i skontao da sa SetTopBox-om i HD LED mojim televizorom, mogu gledati kanale u HD? Je li to istina? Znaci konvertuje iz DVB-T2 u DVB-T ?

Nema konverziju iz DVT2 u DVB-T. Jednostavno trebaš imati DVB-T2 set top box sa HDMI konektorom i to je sve da bi imao isti kvalitet slike. Razlika između ugrađenog DVB-T2 prijame i ovog iz set top boxa je u tome što ćeš za prebacivanje DVB-T2 kanala morati da koristiš daljinski upravljač set top boxa, dok će ti daljinac od televizora služiti samo da uključiš i isključiš TV. Dodatne mogućnosti kao što su EPG, prikaz teletexta i neke stvari će biti onakve kakve ih nudi set top box (kod nekih lepe i jednostavne, kod nekih ružne i nepraktične, itd...). Znači, praktično jedina krupna razlika je to što ćeš imati jedan daljinac više i jedan uređaj više ali sama slika će biti ista.
Tako da u neku ruku i nema teško rešivih problema (tačnije biće tako kada se pojave DVB-T2 set top boxovi).

Veći problem je ovo (pomenuto u prethodnoj poruci) neodgovorno ponašanje države u (ne)informisanju građana što sada dovodi do mnogih razočarenja, pogrešnih odluka pri kupovini pa i prevara.

 
Odgovor na temu

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"23.03.2012. u 14:40 - pre 146 meseci
Citat:
Stranger2: Nema konverziju iz DVT2 u DVB-T. Jednostavno trebaš imati DVB-T2 set top box sa HDMI konektorom i to je sve da bi imao isti kvalitet slike. Razlika između ugrađenog DVB-T2 prijame i ovog iz set top boxa je u tome što ćeš za prebacivanje DVB-T2 kanala morati da koristiš daljinski upravljač set top boxa, dok će ti daljinac od televizora služiti samo da uključiš i isključiš TV. Dodatne mogućnosti kao što su EPG, prikaz teletexta i neke stvari će biti onakve kakve ih nudi set top box (kod nekih lepe i jednostavne, kod nekih ružne i nepraktične, itd...). Znači, praktično jedina krupna razlika je to što ćeš imati jedan daljinac više i jedan uređaj više ali sama slika će biti ista.
Tako da u neku ruku i nema teško rešivih problema (tačnije biće tako kada se pojave DVB-T2 set top boxovi).

Veći problem je ovo (pomenuto u prethodnoj poruci) neodgovorno ponašanje države u (ne)informisanju građana što sada dovodi do mnogih razočarenja, pogrešnih odluka pri kupovini pa i prevara.


Citat:
boris72: Za uredjaj ces morati malo da pricekas jer se jos ne nude u Srbiji. A sto se tice tvoje zamisli dvb-t2 u dvb-t, to nisi bas najbolje shvatio tj. kad nabavis dvb-t2 uredjaj nece ti on raditi nikakvu konverziju vec ce ti dvb-t2 signal prenositi preko HDMI kabla do HDMI ulaza u tvoj TV a tvoj dvb-t tjuner unutar tv-a se nece ni koristiti. Ako ti je do HD kanala bolje uzmi Total HD paket ili Open IPTV HD paket ovde ces imati samo RTS HD test kanal koji za sada samo pojedine sportske dogadjaje prenosi u (sumnjivog kvaliteta) HD-u.


Svestan sam svega toga! Da, preko HDMi ce mi izlaziti slika i zvuk u HD, ali nažalost onda neću imati TELETEXT ...
koja glupost!
Kome su pustili ovaj signal kada niko ne može da ga hvata?!
I zašto smo odmah prešli sa magarca na konja, tj. sa analognog na DVB-T2 zašto kreteni nisu na DVB-T kada su SVE zemlje na njemu, samo VELIKA BRITANIJA nije...
Koja glupost, navodno da nas uštede troška, a većina je kupila LCD i LED televizore sa DVB-T...
Oće Srbija da se istakne, da bude prva :P

Citat:
pedjav: Ista stvar, samo je televizor drugi LE32C530. Kupio sam ga nedavno a sad bih ga najradije
razbio u param parcad. Do pre neki dan sam gledao rts-ove digitalne kanale na njemu i sad
kad su ovo upgrade-ovali vise nemam nista.

Koliko je nov taj dvb-t2? Jel to jos jedan od nacina da bas svi moraju da kupe taj glupavi receiver?
Ko ce na tome da profitira? 2 miliona televizora po koliko, 50 evra?

Zasto nije opcija da se paralelno emituje i dvb-t i dvb-t2? Ne razumem se, ne znam da li tehnicki moze.

Kako ovo samo lici na nas.


Eh prijateljiu, može paralelno, nije nikakav problem, samo što bi DVB-T2 televizori hvatali i DVB-T i DVB-T2 pa bi se duplirali programi....
Trenutno radi paralelno ANALOGNI i DIGITALNI, koliko znam ne znam kako su uspeli da im radi, kada digitalni signal ometa analogni, ali sam malo istraživao pa sam shvatio da su ga stavili samo na mesta gde mogu na odgovarajuću visinu da ne ometa analogni, dok se potpuno ne ugasi do 2015...

www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"23.03.2012. u 15:18 - pre 146 meseci
Ne ometa digitalni analogni osim ako nisu na istim (sličnim) frekvencijama a teletekst možeš imati na receiver-u. Za otvaranje teleteksta koristio bi daljinski od STB-a.
 
Odgovor na temu

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"23.03.2012. u 16:03 - pre 146 meseci
Bože kako ne razmišljam, pa da, sve opcije su na njemu, koje još "dodatne" opcije ima?
Ja koliko znam preko HDMi mogu SetTopBox kontrolisati preko daljinskog od LED-a, jer na njemu imam dodatna dugmad, koristim HDMi za Kućni Bioskop, i mogu koristiti daljinski od tv za pauziranje, premotavanje... puštanje, sve...
www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
Odgovor na temu

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
109.121.57.*

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"30.04.2012. u 23:08 - pre 145 meseci
http://www.alibaba.com/product...G4_Receiver_Kenya_DVB.html?s=p

Ljudi ovo ću kupiti, ima DVB-T2 MPEG4 prijemnik i HDMi izlaz!
To je to što sam tražio!
Ovaj prodavac je pouzdan, provaliću kako ću već kupiti...
www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"01.05.2012. u 09:45 - pre 144 meseci
Minimum Order Quantity:
100 Set/Sets

OVO hoces da kupis?
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"01.05.2012. u 10:58 - pre 144 meseci
Nisam se bas zagledao, ali verovatno salju semplove... sigurno po visoj ceni od te na 100kom minimalno.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"01.05.2012. u 13:20 - pre 144 meseci
Jedino da se udruzis sa Tijanicem, pa da narucite jedno 50.000 komada. Racunam da bi bila dobra zarada.
 
Odgovor na temu

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Re: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"07.05.2012. u 18:05 - pre 144 meseci
haahaha da
www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Samsung UE32C5000 DVB-T a ne DVB-T2 -.-"

[ Pregleda: 7210 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.