Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd

[es] :: Vodič za emigraciju :: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27516 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd22.03.2012. u 09:29 - pre 146 meseci
tvoja sestra kad kupi kucu u ch dobice boravisnu vizu.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd23.03.2012. u 07:46 - pre 146 meseci
Citat:
inobradovic: tvoja sestra kad kupi kucu u ch dobice boravisnu vizu.


Hmmm... diskutabilno...
Ali da bi uopste mogla da kupi kucu, morala bi da najpre da dobije dozvolu za kupovinu. Kakva je tu procedura, zaista nisam upucen...
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd23.03.2012. u 09:05 - pre 146 meseci
po tom tvome ja sam mogu mojoj sestri da prodam kucu za 1 CHF i da ona dobije boravisnu vizu. To ne moze tako da se uradi. I taj koji ti je to rekao te laze.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd23.03.2012. u 11:12 - pre 146 meseci
Citat:
po tom tvome ja sam mogu mojoj sestri da prodam kucu za 1 CHF i da ona dobije boravisnu vizu. To ne moze tako da se uradi. I taj koji ti je to rekao te laze.


zar je vama koji zivite u CH tako tesko da to proverite umesto da se frljamo ovde moze-ne moze ?

Uostalom koliko me secanje sluzi Ana Ivanovic je jos kao mlada teniserka, dakle sa ne strasno puno para, kupila stan u Baselu i prijavila tamo rezidencu. Mislim da je moguce, ali sigurno ima neka zvrcka. Svajcarci su majstori da te preveslaju u rukavicama...
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd23.03.2012. u 11:19 - pre 146 meseci
ja ti kazem da moze.
a kucu za 1fr ne moze prodas i da oces ima ko proceni tvoju kucu.
elmagicio imas li ti kucu u ch ?
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd23.03.2012. u 12:09 - pre 146 meseci
@braksi

O ovome nema potrebe da pricamo jer ona to nije tako uradila, vec je to sve uradjeno preko firme koja je zastupala Anu Ivanovic i koja je i dan danas zastupa, a koja je inace CH firma. Po zakonu ne moze, to su mi rekli iz opstine tj iz migracionig biroa. Ali su mi isto tako rekli da ako hocu tako nesto da uradim da onda moram da angazujem advokata i da vidim da li postoji takva sansa, sto znaci da mozda moze da se napravi neki izuzetak ako oni imaju korist od toga.

@inobradovic
Da imam kucu u CH, i ja nju mogu da prodam po ceni po kojoj ja hocu to ne moze niko da mi zabrani. (Kao i auto ili bilo sta drugo sto je u mom vlasnistvu).




 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd23.03.2012. u 15:48 - pre 146 meseci
Citat:
inobradovic:a kucu za 1fr ne moze prodas i da oces ima ko proceni tvoju kucu.

Da li si ozbiljan kada kazes da svoju kucu ne mozes da prodas za koliko hoces?!
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd23.03.2012. u 16:52 - pre 146 meseci
ni u srbiju ne mozes da prodas kucu za 1 dinar, a ni u ch ne mozes da prodas za 1fr.

elmagico koliko ti je uzeo notar za papire kad si kupio kucu i sto bas toliko ?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd23.03.2012. u 18:06 - pre 146 meseci
kuca ne samo da moze da se proda za 1Fr ili 1 dinar, vec moze i da se pokloni !

Medjutim ono sto ne moze da se izbegne je placanje poreza na promenu vlasnistva. Poreska osnovica se ne utvrdjuje na osnovu kupoprodajnog ugovora vec na osnovu trzisne vrednosti kuce. Znaci elmacigo pokloni meni kucu, a poreznik kaze to je u redu Braksi, ali ta kuca vredi 100,000 chfr, izvolite platiti porez od recimo 5% na nekretnine.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd23.03.2012. u 20:35 - pre 146 meseci
@inobradovic

Nerazumem tvoje pitanje

"koliko ti je uzeo notar za papire kad si kupio kucu i sto bas toliko"

Ja sam kupio novu kucu i plac i koliko se secam, notar je bio oko 7000 CHF, a imali smo dogovor da to placamo 50% mi a 50% predhodni vlasnik. E sad da li je tu i izvod iz katastra i koje jos takse tacno, nemam pojma. Ovaj drugi deo tvog pitanja sto bas toliko stvarno mi nije jasan.

@igor ch

Kako ti napredujes sa kupovinom kuce?

 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd23.03.2012. u 21:30 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: kuca ne samo da moze da se proda za 1Fr ili 1 dinar, vec moze i da se pokloni !

Medjutim ono sto ne moze da se izbegne je placanje poreza na promenu vlasnistva. Poreska osnovica se ne utvrdjuje na osnovu kupoprodajnog ugovora vec na osnovu trzisne vrednosti kuce. Znaci elmacigo pokloni meni kucu, a poreznik kaze to je u redu Braksi, ali ta kuca vredi 100,000 chfr, izvolite platiti porez od recimo 5% na nekretnine.


upravo sam na to mislio ali se nisam pravilno izrazio.


elmagico pitao sam zasto si bas toliko platio (7000fr) ali je braksi otprilike objasnio.


e sad malo smo skrenuli sa teme, da rezimiramo kucu ili stan moguce je kupiti u ch, u mom okruzenju je oko 10ooofr za kvadrat naravno ima i jeftinije i skuplje ali to je neki prosek.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd24.03.2012. u 07:16 - pre 146 meseci
Citat:
inobradovic: kucu ili stan moguce je kupiti u ch, u mom okruzenju je oko 10ooofr za kvadrat naravno ima i jeftinije i skuplje ali to je neki prosek.


Naravno da moze da se kupi, ali za lica iz non-eu zemalja, koja su bez boravne CH vize, to nije bas tako jednostavno: prvo treba posebna dozvola za kupovinu, zatim treba garancija neke svajcarske banke, pa i da imas kes da isplatis sve od jednom - onda bi morao da placas porez na imovinu, a to ovde u CH nije bas jeftino... I da se sve ovo nekako i odradi, to nije garant da automatski dobijas boravisnu vizu.

Citat:
elmagico: Kako ti napredujes sa kupovinom kuce?


Ja je upravo pravim (temelj i spoljni zidovi podruma su vec gotovi), pre dve nedelje je bio spatenstich.
Kako si ti prosao sa bankom tj. zins-om?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

casperns2
Full Stack Java Web Developer
Novi Sad

Član broj: 288154
Poruke: 227
217.65.192.*



+45 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd25.03.2012. u 20:40 - pre 146 meseci
U Swedskoj je mnogo isplativije kupiti ili sagraditi kucu posto nema kirije koju placas kada kupis stan a koja je jako velika. Koga zanima moze da se raspita oko toga i uporedi sve troskove i videti da je kuca mnogo bolja opcija.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd25.03.2012. u 22:41 - pre 146 meseci
Verovatno postoji neka granica vrednosti stana/kucu nakon cije kupovine dobijas boravisnu dozvolu .... Za Maltu je to npr 102k za stan, oko 150k za kucu.
Da ne bi mogao kupiti supu za 20k i dobiti dozvolu boravka. Za oko 100k dobijas pristojan dvosoban stan u novogradnji.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd26.03.2012. u 02:28 - pre 146 meseci
U Montecarlu je orocenih 500,000 evra u banci dovoljno za rezidencu. A stan ionako nema jeftinije.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd27.03.2012. u 11:15 - pre 146 meseci
U CH za 150K nemozes ni garazu da kupis sa vratima.

Naravno da postoji opcija da se kupe papiri, ali ti iznosi u ovde dosta veliki i drugaciji su od pojedinca do pojedinca. Znam da je gazda Jeep komerca kupio ovde papire, ali da je uneo i vise od 20.000.000 chf u CH. Isto tako je i jedan od direktora Zepter-a dobio pasos po ubrzanom procesu, zbog placanja velikog godisnjeg poreza, (naravno da su oni to stavili u kategoriju, zasluzan gradjanin za razvoj privrede itd)


@igor-ch

mislim da mi je zbirni negde oko 1.7
 
Odgovor na temu

makiOO
elektroinzenjer, FTN

Član broj: 301673
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd07.04.2012. u 15:53 - pre 145 meseci
Pozdrav svima,
primljena sam kao doktorant na KTH u Stockholmu, i dobicu radnu vizu jer cu se voditi kao zaposleni na fakultetu. E sad, nakon dosta traganja po netu i raspitivanja pocinjem ozbiljno da razmisljam o kupovini stana tamo. Bila bih jako zahvalna ako neko ima poblize informacije na ovu temu ili neki dobar link gde se mogu informisati. Odlazak je u septembru a ja se vec brinem jer je dosta tesko naci stan za iznajmiti. I da, moj dragi buduci muz ide sa mnom tako da nam treba nesto malo vece od garsonjere:)
 
Odgovor na temu

Boris_ZR
Boris Gligorijević
IT-Consultant / Software Engineer
PRODYNA AG
Munich

Član broj: 173158
Poruke: 123
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd14.04.2012. u 00:04 - pre 145 meseci
maki, bilo je priče baš o kupovini nekretnine u Švedskoj, spomenuto je da se plaća nekakva taksa čak i nakon što kupiš stan, koja ispada da uopšte nije mala... Pročitaj više o tome, pisao je Vukad na prvoj strani ove teme. Pozdrav.
Hvala svima na informacijama.
 
Odgovor na temu

SarahKay2015
Sarah Kay
Novi Sad

Član broj: 330944
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd16.12.2015. u 09:33 - pre 100 meseci
Pozdrav,
da li imate preporuku za neki ozbiljniji sajt u EU gde bih mogla oglasiti kucu u Srbiji koja je na prodaju. Hvala
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd16.12.2015. u 10:04 - pre 100 meseci
Onaj ko zelimda kupi kucu u Srbiji trazice sajt u Srbiji ! bolje daj oglas u Srbiji ali i na Engleskom.

A gde ti je kuca i kakva je to kuca stan ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Cene stanova u inostranstvu - mogućnost kupovine itd

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27516 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.