Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MINT 12 LXDE, više rasporeda tastatura

[es] :: Linux desktop okruženja :: MINT 12 LXDE, više rasporeda tastatura

[ Pregleda: 2399 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon MINT 12 LXDE, više rasporeda tastatura19.03.2012. u 09:42 - pre 146 meseci
Prešao sam sa windowsa na linux od verzije MINT 10 i veoma sam zadovoljan obzirom da sam uspeo sve što mi treba od aplikacija da nadjem ili nateram da radi kroz WINE. Sada sam na verziji 12, a pošto mi je na poslu nešto slabija mašina odlučio sam da probam LXDE. Sve se uspešno instaliralo, podiglo itd, itd, ali nikako nisam mogao da dobijem više rasporeda tastatura da budu na raspolaganju u isto vreme pa da se menjaju po potrebi (potrebne su mi US, srpska latinica i srpska ćirilica). Malo pre sam našao na internetu rešenje pa sam hteo da ga napišem i za druge koje možda muči ovaj problem; rešava se prilično lako:
iz terminala ukucate
cd /etc/xdg/lxsession/Mint-LXDE
sudo vi autostart

i nakon kucanja šifre dodate na kraj liniju

setxkbmap -layout "us,hr,rs"

Zatim u panel dodate "keyboard layout switcher" i restartujete računar. Nakon toga klikom mišem na na taj "keyboard layout switcher" svakim klikom menjate ukrug raspored koji Vam je potreban.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: MINT 12 LXDE, više rasporeda tastatura10.04.2012. u 12:00 - pre 145 meseci
Nije mi jasno zašto je toliko komplikovano dodati keyboard layout na svakom grafičkom okruženju koja nisu gnome i kde... Koliko je jednostavno na KDE toliko je komplikovano na LXDE i xfce,ja lično jako volim ovaj poslednji jer je light a moja mašina na kojoj guram Linux nije baš nešto. Iskreno, nisam ni uspeo da namestim dodatni layout na xfce i prešao sam na KDE, nisam nezadovoljan ali sve mi radi dosta sporo...
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

despot77
despot77
Republika Srpska

Član broj: 147658
Poruke: 441



+14 Profil

icon Re: MINT 12 LXDE, više rasporeda tastatura19.04.2012. u 13:30 - pre 145 meseci
Citat:
IT_DooX: Nije mi jasno zašto je toliko komplikovano dodati keyboard layout na svakom grafičkom okruženju koja nisu gnome i kde... Koliko je jednostavno na KDE toliko je komplikovano na LXDE i xfce,ja lično jako volim ovaj poslednji jer je light a moja mašina na kojoj guram Linux nije baš nešto. Iskreno, nisam ni uspeo da namestim dodatni layout na xfce i prešao sam na KDE, nisam nezadovoljan ali sve mi radi dosta sporo...


Pa na xfce i nije neki problem dodati na panel keyboard layout: http://goodies.xfce.org/projects/panel-plugins/xfce4-xkb-plugin

Instalira se iz synaptic-a ovaj "xfce4-xkb-plugin" i onda fino doda na panel, podesi po želji i to je to...

evo isprobao sam u VB:



Za LXDE sam i ja našao riješenje kao što opisao @rsinisa

[Ovu poruku je menjao despot77 dana 19.04.2012. u 15:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: MINT 12 LXDE, više rasporeda tastatura

[ Pregleda: 2399 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.