Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?

[es] :: E-Kupovina :: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 206793 | Odgovora: 709 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DRagoslav INFOZARADA
Dragoslav Petrovic
Osnivač IZ kluba
Zabalj, NS

Član broj: 75166
Poruke: 57
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: SajtIzrada.com


+4 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 08:28 - pre 122 meseci
Realno gledano to je prilično lopovski čin naše države jer se naplaćuje PDV na sve živo što nam dolazi iz inostranstva putem pošte. Uvedu nam PayPal pa udaraju po ušima, nesposobnjakovići.
DRagoslav Petrovic, Vaš oglas na 100 oglasnika
www.OglasiNaInternetu.com www.SajtIzrada.com
 
Odgovor na temu

Jelena5

Član broj: 321940
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 08:44 - pre 122 meseci
Ma ja nisam ni mislila da se bakcem sa Srbijom, jer sam cula da nasa carina ne postuje ni vrednosti na fakturama.
Moja prvobitna namera je bila da saljem na Madjarsku ili Hrvatsku, posto u EU ne carine nista do iznosa od 150 eur,
a PDV se placa iznad 22e ako salje pravno lice, odnosno 45e ako salje fizicko. Pritom, troskovi postarine ulaze u
osnovicu za PDV samo ako sama vrednost robe prelazi 22e/45e.
Ali eto, djavo mi nije dao mira da jos jednom ne proverim u kakvoj drzavi zivim, pa onda "deco, bavite se sportom."
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 08:47 - pre 122 meseci
Informacije koje je dala nisu baš kao što je ovde napisano
http://www.upravacarina.rs/cyr/Stranice/Vest.aspx?ListItemID=723

Prema Carinskom zakonu i gore navedenoj Uredbi, predviđeno je oslobođenje od plaćanja uvoznih dažbina na:
pošiljke male vrednosti poslate od strane fizičkog lica drugom fizičkom licu, koje nisu komercijalne prirode i za koje nema obaveze plaćanja, u ukupnoj vrednosti do 70 evra (ove pošiljke su oslobođene plaćanja carinskih dažbina i PDV);
pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode, u ukupnoj vrednosti do 50 evra (ovakve pošiljke su oslobođene plaćanja carinskih dažbina, a PDV se plaća).

To se odnosi na pošiljke, barem tako pište. Troškovi isporuke do 50€ ne ulaze u osnovicu za PDV. Tamo radi ko kako hoće
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Jelena5

Član broj: 321940
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 09:48 - pre 122 meseci
Gospodja koja mi se javila na broj telefona +381 21 469 133 (Carinski referat Posta carinjenja) dala mi je informaciju da se PDV placa na sve posiljke,
bez obzira na to sto ih salje fizicko lice i sto je iznos manji od 70 eura. Onda sam zvala Carinsku ispostavu Posta Beograd, +381 11 2015-961, da proverim,
pa su me uputili da pozovem 011 3643 057, gde pristizu posiljke iz inostranstva. Covek mi je rekao da je tacno ono sto stoji na sajtu i da se PDV ne placa na
posiljke do 70e koje salje fizicko lice. E onda sam ponovo nazvala Novi Sad, ista doticna gospodja, bez trunke elementarnog vaspitanja i kulture, kao dete u
vrticu se izrugivala, ponavljajuci "ma ko vam je to rekao, takva uredba ne postoji". Buduci da sam pocela da citam recenicu sa njihovog sajta
i broj telefona u Beogradu sa kog mi je potvrdjeno da se PDV ne placa u tom slucaju, arogantno je ponavljala "da, da, kako da ne,..." uz takvu dozu sarkazma i
bezobrazluka da to u zivotu nisam cula. Posto nisam prestala da citam, uputila me je na izvesnu sheficu koja je sve mirno saslusala i rekla da se PDV ne placa
u navedenom slucaju. Pitala sam je za doticnu koleginicu, kako je moguce da neko tako neobavesten, arogantan i bezobrazan radi u sluzbi, ali na to pitanje
nije imala odgovor. Jos jedan dan kada pozelis da odes daleko odavde...

http://www.upravacarina.rs/cyr/Stranice/Vest.aspx?ListItemID=723
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 09:55 - pre 122 meseci
Porezi se naplaćuju u svakoj državi, to je jedan od osnovnih prihoda države a naša ima posebno bušan budžet tako da mora da uzima gde god može da nametne.
PDV se naplaćuje na vrednost robe a svaka roba ima neku vrednost, carina ponekad propusti male paketiće, koverte sa sitnim stvarima, ono što je malo i lako da bi
ubrzali sebi posao ali svi veći paketi, definitivno sve što je veličine kutije za patike, se otvaraju i pregledaju.
Sistem nije savršen ali kada bi bilo tako kao što vi Jelena5 mislite onda bi svi mi potražili neku rodbinu, prijatelja ili "prijatelja" za 50$ koji bi nam poslao auto ili računar
ili šta ko već želi i da napiše kako je u pitanju poklon vrednosti 50€ pa da platimo samo PDV.

Nije tačno da carina ne prihvata fakture, svaki moj paket u kom je bila faktura je tačno ocarinjen, ponekad samo zaokruže cifru radi lakšeg računanja, recimo ako je
na fakturi 18,89$ oni to uzmu kao 19$. Ono što ne prihvataju je vrednost koja je napisana na CN22 obrascu koji se lepi na paket i to kod paketa koji dolaze iz kine
zato što znaju da kinezi lažu na ovome i to debelo lažu. Za pakete iz evrope ili amerike uglavnom prihvate upravo tu vrednost sa CN22 ako nema fakture unutra
mada prodavnice iz EU ili USA uvek šalju fakturu (znam ovo ide preko prijatelja).

Carina na tri para patika koje dobijate besplatno bi bila ~21€, !!! ne razumem kako je to mnogo !!! Za te pare evo ja ću da ih uzmem kakve god bile (nosim broj 42) :D

Najbolje je da svaki par pošalje odvojeno može i na istu adresu ali bolje na različite i time izbegavate naplatu carine ali ne i PDV-a...

Pozdrav

Citat:
Jelena5:Covek mi je rekao da je tacno ono sto stoji na sajtu i da se PDV ne placa na
posiljke do 70e koje salje fizicko lice.

CARINA se ne plaća na pošiljke koje šalje fizičko lice do 70€ vrednosti a PDV se uvek plaća. CARINA i PDV su dve različite stvari... Tako to funkcioniše u realnosti.
 
Odgovor na temu

Jelena5

Član broj: 321940
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 10:21 - pre 122 meseci
Fliz, ja nisam pala sa kruške da ne znam da su dve različite stvari niti ovde mlatim bezveze. Pročitajte još jednom ako vas zanima šta sam napisala.
A pročitajte i Uredbu koju su mi potvrdili u Beogradu i ta "šefica" u Novom Sadu, niko se nije predstavio pa ne znam imena. Dakle,još jednom:

Prema Carinskom zakonu i gore navedenoj Uredbi, predviđeno je oslobođenje od plaćanja uvoznih dažbina na:

pošiljke male vrednosti poslate od strane fizičkog lica drugom fizičkom licu, koje nisu komercijalne prirode i za koje nema obaveze plaćanja, u ukupnoj vrednosti do 70 evra (ove pošiljke su oslobođene plaćanja carinskih dažbina i PDV);
pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode, u ukupnoj vrednosti do 50 evra (ovakve pošiljke su oslobođene plaćanja carinskih dažbina, a PDV se plaća).

Ide preko prijatelja, ali ja sam u prvom postu rekla da je to čovek kupio svojim novcem tamo i da može priložiti fakturu, a nama želi pokloniti. Troje sprinterica koštaju tačno ovoliko: 24.99 $ + 19.99 $ + 19.99 $. To nisu patike, nemojte molim vas komentarisati ono u šta se ne razumete. A to da li je mnogo ili nije, ako u zakonu piše da ne treba da platim ništa, neću ni da platim, sve i da je 1 dolar. Možda Vi volite da Vas država krade, ja ne. U tom slučaju doneće ih neko iz US lično.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 10:35 - pre 122 meseci
Kao što sam napisao, rade kako hoće i šta hoće. Kada im citiraš članove uredbe onda se kao sete da se ne naplaćuje pdv, ali to još ništa ne znači da će tako i uraditi kada paket stigne. To je veliki problem.
Kod tih sprinterica može da bude problem da ga carinik ne karakteriše da je nekomercijalne prirode, tri ista artikla i da ga ili ne pusti ili traži neke dodatne papire, jer su možda kupljene za preprodaju. Naravno dokazati da nije tako je nemoguće Najbolje je da se šalje u tri odvojena paketa na tri različite adrese što naravno drastično podiže troškove slanja.
Ukoliko prijatelj stavi račun u paket, lako moguće da će ga automatski svrstati u pošiljke do 50€ zbog računa.
Na svaki način gledaju da nam što više otežaju bilo kakvu kupovinu u inostranstvu.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Jelena5

Član broj: 321940
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 10:48 - pre 122 meseci
Upravo Joker, razumeli ste situaciju. Nama ima ko to da donese u junu mesecu, ali takmičenja počinju već u maju i klinci nastupaju u nekim prastarim sprintericama, pozajmljuju jedni od drugih... da vam ne pričam. Eto, mi se mučimo oko 60 dolara, a koferi lete na Kipar, sa Kipra.....
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 11:00 - pre 122 meseci
Možete da citirate koju god hoćete uredbu ništa vam to ne vredi, ja sam rekao kako stvari funkcionišu. Možete naručiti vodeći se obećanjem neke šefice iz uprave carina ali ona ne pregleda pakete kad dođu na carinu pa kad vam zavrnu lepo račun onda ćete morati da idete lično i vadite fleke a nešto sumnjam da će "ali meni je vaša šefica tako rekla" proći kao objašnjenje.
Jednostavno sistem je takav, ima puno prevaranata i logično je da ne veruju nikome.

Uostalom, kao da je ovo prvi put da na papiru piše jedno a u praksi nešto sasvim drugo...
 
Odgovor na temu

Jelena5

Član broj: 321940
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 11:11 - pre 122 meseci
Šta ima da mi veruju i ne veruju? Postoji Zakon, postoji Uredba, ako ja uradim sve po Zakonu i Uredbi,
šta ima dalje da se diskutuje? Tako stvar funkcioniše u EU i uređenim državama. U ovom rasulu od države
očito Zakon ne predstavlja ništa. Zato i beže od EU kao đavo od krsta, ne bi podneli da se naručuje
sa EU sajtova bez pdv i carine....
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 11:22 - pre 122 meseci
Citat:
Fliz:
Jednostavno sistem je takav, ima puno prevaranata i logično je da ne veruju nikome.


Ha ha ima prevaranta a carina ne radi po zakonu, ova konstatacija je ok

Citat:
Fliz:
Uostalom, kao da je ovo prvi put da na papiru piše jedno a u praksi nešto sasvim drugo...

Pa upravo protiv toga se treba boriti poznavanjem zakona i propisa.

format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 11:44 - pre 122 meseci
Stvar je u tome, sto svaka carinarnica za pakete, pa cesto i svaki Carinik kao pojedinac ima svoje tumacenje Zakona i sprovodi ga kako on smatra da treba.

Carinarnica NS je poznata po tome da tumaci zakone na svoj nacin, neki clanovi foruma su zbog toga i menjali adrese na koje dobijaju pakete.

Inace po zakonu u ovom slucaju ne bi trebalo placati nista, al zakon je jedno, a praksa , posebno u NS je drugo.

Da to nije vec postala neka Samostalna Drzava, samo nam niko nije javio , kad vec postoji samostalna Carina, koja ne postuje Republicke zakone kako treba ?? A i sto bi kada se ne postuju ni odredbe Ustavnog Suda, sto bi neko postovao tamo neki Zakon Srbije. Ali da ne idemo u off.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?11.03.2014. u 12:17 - pre 122 meseci
Bilo pre izvesnog vremena ovde na forumu: ne znam tačko ko je naručio 5 pari uložaka za patike/cipele, univerzalni ulošci, mogu da se iseku po meri pa će biti i za ženu, decu, po potrebi, naši prepametni carinici to računali kao 10 komada uložaka dakle to mora da je komercijalna količina, čovek hoće da preprodaje to kod nas... i vratili nazad za kinu...
Kakve ovo ima veze s mozgom = nikakve ali čisto pokazuje gde živimo.

Jeste, treba se boriti protiv toga ali mi sve posmatramo iz ekonomičnog ugla, drugačije i nije moguće, nikome od nas novac ne ispada iz džepova, u suptrotnom baš bi nas bilo briga i za carinu i pdv, uzimali bi šta nam se sviđa i ne bi razmišljali previše, život bi bio uživanje :D ali java je takva da moraš da gledaš šta te manje koša, a borba protiv debelo razrađenog mehanizma za otimanje novca (iza kojeg stoji armija činovnika čiji je jedini radni zadatak da smišljaju nove načine otimanja novca) je uzaludna, pojedinac tu ne može ništa a istorija nam je pokazala da od udruživanje na ovim prostorima nema ništa...
Država je kao kladionica = kuća uvek dobija :)

Sve u svemu tako je to, ako imate nekog u Australiji imajte me u vidu kad odete (perem suđe, čuvam decu, šta god treba) :D
 
Odgovor na temu

msb

Član broj: 30599
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?15.03.2014. u 19:04 - pre 122 meseci
Vec sam nesto ranije gnjavio na ovu temu, pa hajde opet da davim.... Forumi valjda i sluze tome :)

Nije mi jasno kako carina odredjuje sta je to trgovacka kolicina. Jednom prilikom sam pitao telefonom carinicu da li mogu zeni da narucim jednu haljinu sa interneta. Rece ona - moze! A dve? Ona rece - moze. A tri? Paaaa mooooze. A pet? A sta ce Vasoj zeni pet haljina? Sta nju briga koliko moja zena zeli haljina? Kako je dodjavola doslo do toga da drzavni sluzbenik odredjuje koliko haljina moja zena treba da ima. Naplati bre carinu, naplati pdv al nemoj mi drzavnom politikom braniti uvoznicki lobi od kojeg nema nikakve koristi za ekonomiju zemlje. Za stetu koju su napravili - svi znamo. Ako neko PROIZVODI OVDE ISTU HALJINU - OK, U suprotnom, mars lopovi! Ako sumnjas da cu da preprodajem spreci me na pijaci trazenjem papira o poreklu. Ovako, ovde postoji predikcija prekrsaja sto se i u filmu Minority report pokazalo kao lose resenje.

Pokusavam da razvijem neki uredjaj iz elektronike. Narucih 10 istih integrisanih kola (neka ce pregoreti usled eksperimetisanja) Ukupna cena za svih 10 je 3.5 eura. Najverovatnije ce carina vratiti paketic nazad u Kinu jer misle da cu se ja obogatiti od preprodaje robe u vrednosti od 3.5 eura. Mozda ce mi ponuditi da robu uvezem preko speditera i doplatim 40 eura?

A da li oni bas rade po zakonu / uredbi?

Jasno mi je da oni na carini rade kako im se svidi ali i dalje verujem da po uredbi nemaju prava da sprecavaju ljude da prime posiljku (ili ih teraju kod speditera - 40 eur) jer je smatraju komercijalnom ukoliko je posiljka od pravnog lica i ukoliko joj je vrednost manja od 50 eur.

Definiciju nekomercijalne vrednosti imamo i u clanu 29 i u clanu 6

Svaka definicija kaze jasno U SMISLU STAVA 1 OVOG CLANA. Smatram da se definicija posiljke komercijalne prirode koja je dobijena od fizickog lica (clan 6) nikako ne moze primeniti na robu dobijenu od pravnog lica (clan 29). Nisam pravnik pa bih zamolio nekoga da mi objasni kako su oni spojili ta dva clana? To lici na onaj vic po kojem je Muja peder jer ne voli zivotinje.






Pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode
Ĉlan 29
Uvozne daţbine se ne plaćaju na pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode.
Pošiljkom male vrednosti, nekomercijalne prirode, u smislu stava 1. ovog ĉlana, osim pošiljki
koje se sastoje od alkohola i alkoholnih pića, parfema i toaletne vode, duvana i duvanskih
proizvoda, smatraju se:
1) pošiljke ĉija vrednost ne prelazi 50 evra, u dinarskoj protivvrednosti;
2) javne isprave, trgovaĉka korespodencija, poslovne knjige, robna, pravna i finansijska
dokumentacija, ĉekovi, menice, obveznice, akcije i efektivni strani novac, kao i privatna
korespodencija.
O osloboĊenju od plaćanja uvoznih daţbina za robu iz stava 1. ovog ĉlana carinski organ stavlja
zabelešku na poštansko-carinskoj prijavi, odnosno na deklaraciji.




Ĉlan 6
Domaći i strani drţavljani osloboĊeni su od plaćanja uvoznih daţbina na pošiljke male vrednosti
koje besplatno primaju od fiziĉkih lica iz inostranstva, pod uslovom da te pošiljke nisu
komercijalne prirode.
Lica iz stava 1. ovog ĉlana osloboĊena su od plaćanja uvoznih daţbina na pošiljke male
vrednosti koje besplatno primaju od fiziĉkih lica iz inostranstva, koje nisu komercijalne prirode,
u ukupnoj vrednosti do 70 evra, u dinarskoj protivvrednosti.
Pošiljka je nekomercijalne prirode, u smislu stava 1. ovog ĉlana, ako:
1) se radi o povremenim pošiljkama,
2) se pošiljka sastoji od robe namenjene iskljuĉivo za liĉnu upotrebu korisnika povlastice ili
ĉlanova njegove porodice, koja po svojoj prirodi i koliĉini ne ukazuje da se radi komercijalnoj
pošiljci,
3) ne postoji bilo kakva obaveza plaćanja primaoca pošiljke.
Ako pošiljka iz stava 1. ovog ĉlana sadrţi duvan i duvanske proizvode, osloboĊenje od plaćanja
uvoznih daţbina odnosi se na sledeće koliĉine: 50 cigareta, 25 cigarilosa (cigare teţine do 3 g po
komadu), 10 cigara, 50 g duvana za pušenje ili odgovarajuća kombinacija koliĉine navedenih
duvanskih proizvoda.
Ako pošiljka iz stava 1. ovog ĉlana sadrţi alkohol i alkoholna pića, osloboĊenje od plaćanja
uvoznih daţbina odnosi se na sledeće koliĉine: destilisana i ţestoka alkoholna pića sa procentom
alkohola većim od 22 %, nedenaturisani etil alkohol sa procentom alkohola od 80 % i više (1
litar) ili destilisana i ţestoka alkoholna pića, aperitivi sa osnovom u vinu ili alkoholom i sliĉna
pića sa procentom alkohola ne više od 22 %, penušava i likerska vina (1 litar) ili odgovarajuća
kombinacija koliĉine navedenih pića i ostalo vino (1 litar).
Ako pošiljka iz stava 1. ovog ĉlana sadrţi parfeme i toaletne vode, osloboĊenje od plaćanja
uvoznih daţbina odnosi se na sledeće koliĉine: parfemi do 50 ml ili toaletne vode do 25 ml.
Vrednost pošiljke iz stava 2. ovog ĉlana ne obuhvata iznos stvarno plaćenih troškova prevoza,
odnosno poštarine.
Roba iz stava 1. ovog ĉlana koja nije deljiva nije obuhvaćena ovom povlasticom.
OsloboĊenje od plaćanja uvoznih daţbina ne odnosi se na pošiljke ĉija je ukupna vrednost veća
od vrednosti propisane u stavu 1. ovog ĉlana, kao ni na pošiljke koju domaći i strani drţavljani
primaju od pravnih lica iz inostranstva.
O osloboĊenju od plaćanja uvoznih daţbina za robu koju korisnik povlastice iz stava 1. ovog
ĉlana prima iz inostranstva carinski organ stavlja zabelešku na poštansko-carinskoj prijavi,
odnosno na deklaraciji.

 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?15.03.2014. u 19:20 - pre 122 meseci
Ukratko pre dve nedelje mi stiglo 10 SMD cipova iz kine , posiljka nije otvarana i nisam platio PDV ni carinu .
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.stcable.net.



+363 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?15.03.2014. u 19:49 - pre 122 meseci
@msb

Na zalost, onaj ko je pisao ta pravila ostavio je diskreciono pravo cariniku da odluci. Jednostavno mu ne mozes nista.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

msb

Član broj: 30599
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?15.03.2014. u 20:34 - pre 122 meseci
Meni ovo sa clanom 29 ne lici na diskreciono pravo vec direktno krsenje zakona od carinika. Racunaju da se niko nece upustati u upravni postupak zbog 50 evra pa nas sve zezaju. Inace verujem da im na sudu ovo ne bi proslo. Eto, drzava uvek moze da kaze kako je zakonom dozvolila gradjanima da uvezu sta hoce do 50 eura i u kolicini koju god hoce, a da je u stvari realnost potpuno drugacija. Zato nam i jeste ovako kako jeste. Zato nam je narod glup a sve grane privrede lose. Zato nam i ono malo pametnih odlazi jer onaj koji hoce nesto da pokusa da napravi, proizvede, projektuje ne moze da kupi osnovne komponente. Neko drugi moze da kupuje do mile volje gotove proizvode, uvek razlicite i prodaje ih po netu za duplo vece pare nepismenim i neinformisanim ovcama koje ne umeju same da ih naruce.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.stcable.net.



+363 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?15.03.2014. u 20:42 - pre 122 meseci
To je i cilj onih na vlasti-da narod bude njihovo poslusno glasacko telo i da zive na njihovoj grbaci.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?15.03.2014. u 20:43 - pre 122 meseci
@msb
a šta razvijaš :) mene baš interesuje razvoje elektronike :D

Inače za tako te sitne stvari, elektronske komponente isl. naručujte ih posebno, nema veze ako ima 10 čipova, oni su tako mali i tako lagani da garantovano neće otvarati paket. Ja sam čisto iz radoznalosti naručio one male kesice za pakovanje za zip mehanizmom, isto za elektroniku da mogu da sortiram stvari, mislim da je paket od 500 kesica koštao nekih <5$ a pošto nije bilo manjeg pakovanja ja uzeo to, prošlo bez problema tako da koverta sa 10 čipove sigurno prolazi. Samo da pronađem adekvatan raspon i naručiću ono pakovanje smt otpornika što ima 2000-3000 komada, verujem da će proći isto.
 
Odgovor na temu

msb

Član broj: 30599
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?15.03.2014. u 21:18 - pre 122 meseci
Potpuno ste u pravu. Jednom davno (ranih devedesetih) htedoh da otvorim neki lokal. Kako je glavni mafijas-dizelas reketirao ceo kraj a poznavao sam ga, odlucih da ga pitam koliko su njihove usluge "zastite". Uvredi se covek i rece : Pa sha ti mislish da smo mi budale da secemo granu na kojoj sedimo. Pa mi prvo pustimo da se obogate mishevi pa onda uzmemo svoj deo. I to samo od onih bezobraznih.

Nasi politicari su na zalost tako glupi da misle da se pare uzimaju na prvu loptu. Lepo im ljudi kazu - ne dizite akcize na benzin, imacete manji prihod u budzetu zbog pada prodaje. I onda kada sve ode dodjavola krivi su im svetska ekonomska kriza ili pad kursa mozambickog dinara :)
Posiljke do 50/70 eura moraju da budu oslobodjene carine pa i pdv-a jer je to JEDINI NACIN da se obuzdaju nenormalne marze uvoznika/trgovaca. To je jedini nacin da se svi nasminkani sponzorusha shoping molovi vrate nazad u proizvodnju necega sto bi zemlja izvozila i prezivela u buducnosti. Kada zvanicni uvoznici kineske robe ne budu vise mogli da uzimaju 100-200% marze zainteresovace se za druge nacine zarade novca na ovom trzistu. Ovako imamo veliku borbu izmedju domacih tajkuna i hrvatskih, slovenackih i austrijskih trgovaca ko ce da nam bolje proda kinesku robu. Nije li interes nase drzave da te marze ostanu u dzepu nasih gradjana koji bi sa tim novcem mogli nesto pametno da urade ili otvore neki proizvodni biznis pa kad se obogate da ih "rebnu"?


Hm, detalje projekta cu reci samo cariniku :)
Nije fora ici na srecu. Carina bi morala jasno da definise stvari i da se slobodna procena carinika svede na najmanju mogucu meru. Ja platim 1000 eura neku tamo posiljku i oni za bilo sta mogu da kazu da je posiljka komercijalne prirode. Robu ce vratiti, a ja necu dobiti novac nazad. Kakva je korist meni? Kakva je korist drzavi? Negde sam procitao da tipu nisu dozvolili uvoz aparata za tetoviranje (valjda se tako zove) jer je to toboze alat za vrsenje usluge pa ce on sad da radi ?! Pa sta ako je covek hteo da sebe tetovira? Pa i da je hteo da radi. Daj da ga odmah sprecimo! Nikad nista od ove drzave nece biti. Imam 45 godina, nekada sam nesto i verovao a sada vise nemam nikakve iluzije. Debelo sam pogresio sto nisam mladji otisao a imao sam prilike.



 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Koliko se plaća carina prilikom online kupovine?

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 206793 | Odgovora: 709 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.