Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako uci u servisni meni Samsung CW-29M066V

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Kako uci u servisni meni Samsung CW-29M066V

[ Pregleda: 4074 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Glaone
Komercijalista, Bauerfeind
Zenica, BiH

Član broj: 300349
Poruke: 3
109.175.41.*



+1 Profil

icon Kako uci u servisni meni Samsung CW-29M066V05.03.2012. u 11:16 - pre 147 meseci
Veliki pozdrav svima.

Bio bi zahvalan za pomoc.

Roditelji (oko 60 godina ljudi) imaju TV Samsung CW-29M066V-7XXEC model.

Slika kao da je postala konkalna...razvucena.

Rubovi su pobjegli malo izvan okvira TV-a. Nekada stvara problem pri gledanju / citanju titla.

Dolazio je serviser, ali nema "pravilan kod" za ulaz u servisni meni, pa je rekao meni da pokusam naci na internetu...

Hvala.

 
Odgovor na temu

BLEND

Član broj: 86266
Poruke: 1349
*.dynamic.se.alltele.net.



+20 Profil

icon Re: Kako uci u servisni meni Samsung CW-29M066V05.03.2012. u 13:09 - pre 147 meseci
Imas ovde SM
http://elektrotanya.com/samsun...066v7xxec_sm.pdf/download.html
 
Odgovor na temu

Glaone
Komercijalista, Bauerfeind
Zenica, BiH

Član broj: 300349
Poruke: 3
109.175.41.*



+1 Profil

icon Re: Kako uci u servisni meni Samsung CW-29M066V05.03.2012. u 15:47 - pre 147 meseci
Da, da to je taj

Ima sve informacije, super, hvala puno. Pokusat cu, pa javim utiske.

Malo se teze snalazim u ovom "obliku" foruma, ne znam tacno kako se to zove, forma za forum ...ali, potrudit cu se da javim sta sam napravio.

Zaista, to moze nekom biti korisno.
 
Odgovor na temu

Glaone
Komercijalista, Bauerfeind
Zenica, BiH

Član broj: 300349
Poruke: 3
109.175.38.*



+1 Profil

icon Re: Kako uci u servisni meni Samsung CW-29M066V06.03.2012. u 11:41 - pre 147 meseci
Evo, da javim utiske.

Upute iz servisnog meni-a su (i) vise nego dovoljne jednom (obicnom) korisniku.

Sadrzi jednostavne tabele i komande, a koje se potom prate na TV uredjaju i koriguju.

Na navedenom Samsung TV uredjaju, ocigledno postoji neki "veci" kvar.

Komanda za korekciju slike kao H-Shift ne radi ili ne reaguje, a upravo zbog toga mi trebao servisni meni.

Komanda V-Shift radi, tj sliku mogu pomjerati gore-dole...

Kada sam koristio jednu od komandi, mislim da je BOW ili V Amp (nisam siguran), sliku sam uvukao toliko dovoljno da primjetim crni okvir sa sve 4 strane...

Na lijevoj strani slike u crnom ramu / okviru, primjeti se kako je reprodukcija "slike" pobjegla van svog logicnog okvira.

Sve komande koje uvlace sliku, rade na 3 strane osim na lijevoj. Lijeva strana ostaje skrivena / razvucena.

Orjentaciono oko 3 cm slike nedostaje.

Koristenjem jedne od komadni za "uvlacenje" slike, primjetim na toj istoj lijevoj strani jednu "liniju" oko 1 cm sirine, koja podsjeca na povecalo, odnosno ta linija reproducira sliku sa sadrzaja TV-a, ali ona kao da se gleda kroz neko staklo i lomi sliku pa u potpunosti odudara od stvarne slike.

Te linije od 1 cm nema u "normalnoj" reprodukciji, TV je automatski "sakrije" ...

Na kraju sam uradio reset i napustio servisni meni ...

Ako ima neki komentar, bio bi zahvalan.
 
Odgovor na temu

slavisa.c
Slavisa Cvijetic
Han Pijesak

Član broj: 216115
Poruke: 315
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Kako uci u servisni meni Samsung CW-29M066V06.03.2012. u 12:05 - pre 147 meseci
Dobro si uradio što si izašao iz servis menija,jer to je ipak za servisna podešavanja ispravnog uređaja.
Znaći;servis menijem se ne može podesiti nešto što je neispravno,u vašem slučaju u sistemu horizontalnog otklona.
Greška u principu nije skupa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Kako uci u servisni meni Samsung CW-29M066V

[ Pregleda: 4074 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.