Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14544 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?23.02.2012. u 23:02 - pre 148 meseci
Našao sam na ulici tablicu, a znam da će vlasnik morati da vadi nove tablice uz sve troškove koje to nosi. Vratio bih je ali ne znam kako. Da je nosim u policiju mislim da ne vredi, oni mu je neće vratiti, boli ih uvo, što da mu ne uzmu pare.

Ima neko ideju osim biroa izgubljeno-nađeno?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?23.02.2012. u 23:07 - pre 148 meseci
Nazovi policiju telefonom (najjeftinije je ) i kazi da si pronasao tablicu. Zamoli ih da da osnovu broja na tablici pogledaju u evidenciji ko je vlasnik (posao od 10 sec za njih) i da imas nameru da tablicu vratis vlasniku.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?23.02.2012. u 23:14 - pre 148 meseci
Neće da daju podatke, odnosno bar taj koji se javi na telefon.

Jednom sam hteo da prijavim neregistrovano vozilo na javnoj površini i samo sam tražio informaciju da li je vozilo registrovano ili ne, nisam tražio ni ime vlasnika ni ništa - nije hteo da mi kaže. Kao "ko sam ja da proveravam registracije" i "ne mogu tako da se daju podaci, šta ja zamišljam" i "u tom pravcu"..

A s druge strane, onda bi svako mogao pod tim izgovorom da dolazi do podataka o vlasnicima vozila.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?23.02.2012. u 23:20 - pre 148 meseci
Ovo je nesto drugo. Predstavis se, imaju identifikaciju telefona i kazes nameru. Ne vidim razlog zasto ti ne bi rekli. Uostalom, probaj. Nista te ne kosta.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.80.*



+76 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?24.02.2012. u 00:51 - pre 148 meseci
recice mu idi sam u najblizu stanicu i prijavi nestanak, pa ces morati da ostavljas podatke, ko si sta si odakle ti ideja da je izgubljena...itd, ja sam isto nasao blizu 29tog i uletim na bu kod dezurnog da on to dalje sredi i kaze aj uze tablicu i nadam se da je moralno odradio posao do kraja

tako i ti ostavi na portirnici i reci da zuris pa nek se sami snalaze, dosta je sto si im i doneo
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?24.02.2012. u 08:11 - pre 148 meseci
Svakako napisi na ovoj temi kako si resio slucaj.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?24.02.2012. u 08:21 - pre 148 meseci
Zarko, stvarno me po nekad iznenadjuju tvoje izjave. Da neko preko telefona civilu kaze na koga je registrovan neki auto samo na osnovu tvrdnje sa druge strane da ima tablicu kod sebe i da hoce da je vrati? Jesam dobro razumeo??

OMG :))) Ok razumes se u automobile i za to skidam kapu ali nemoj da se petljas u stvari o kojim ocigledno pojma nemas :)

U svakom slucaju jedini ispravan nacin je da se ta tablica preda najblizoj policijskoj stanici.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?24.02.2012. u 09:02 - pre 148 meseci
Nema sta da te iznenadjuje. Ja ovakav problem u svom mestu resim za 2 minuta.

Mene vise iznenadjuje svet u kome vi zivite.

U svakom slucaju, treba pozvati telefonom policiju pa ce dobiti iformaciju o daljem postupku.


P.S. Namera bttp-a je ocigledna pomoc, a ne zloupotreba i bilo bi krajnje neprimereno da na ovakav gest nadleezni za to ne odgovore, ili ga ignorisu.




[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 24.02.2012. u 10:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?24.02.2012. u 09:18 - pre 148 meseci
Citat:
Zarko Silic: Nema sta da te iznenadjuje. Ja ovakav problem u svom mestu resim za 2 minuta.

Mene vise iznenadjuje u kakvom to svetu vi zivite.


Mozda u tvom mestu, ovde ne da neces dobiti takvu informaciju vec ces biti ispitan zasto tebi treba informacija o vlasniku.


LM, moj otac je ovih dana izgubio tablicu, daj napisi koja je tablica, mozda imamo srece...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?24.02.2012. u 09:51 - pre 148 meseci
Ja sam izgubio pre nove godine i nisam "imao" srece.

Odneti doticnu tablicu u MUP, STO PRE, da se ne gubi vreme, ili je baciti prosto u kontejner, sto nije bas pametno.

Odredjene grupe lopova kradu tablice, zatim sipaju gorivo na pumpama i beze, a kamera snima ukradenu tablicu.

Koji problemi mogu da nastanu, ako slucajno milicija otkrije da je neko u posedu tablice koja nije njegova, ne bih da komplikujem.

Inace, nakon prijave nestanka tablice, milicija ceka 10 dana, u slucaju nalazenja tablice, ako se to ne dogodi, sledi izdavanje novih i vracanje preostale.

To su procedure i situacije, a ako se zele komplikacije, onda je najbolje jedno mesec dana piskarati po forumu i traziti resenje koje nakon toliko vremena, nema nikakvog smisla.

Poz
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?24.02.2012. u 12:44 - pre 148 meseci
Citat:
Zarko Silic: Ja ovakav problem u svom mestu resim za 2 minuta.


Vidis, u mom mestu bi bilo koji sluzbenik policije koji trecem licu otkrije takve podatke bio momentalno suspendovan.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?24.02.2012. u 13:11 - pre 148 meseci
ajde suspenzija, ali službenik koji bi dao takve informacije, pogotovo telefonom bi napravio prekršaj po zakonu o zaštiti informacija.
Žarko, mogu da shvatim da ti možeš da dođeš do takvih informacija povlačenjem određenih veza, ali to je kršenje zakona.
A moguće i da tvoji postovi krše i propise ES-a po pitanju navođenja na kršenje zakona
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?24.02.2012. u 16:42 - pre 148 meseci
bttp se pojavi sa recima: nasao sam tablicu i zelim da vratim vlasniku. Da mu pomognem (ovo posebno naglasi) i da covek ne mora da kupuje novu tablicu. Molim Vas da ovo prihvatite ili mi dajte nekakav kontak da to ja obavim. (I molim Vas nemojte me primoravati da se obracam javnosti).

I tacka. Nema tu sta dalje da se filozofira.

Da vidimo sta ce odgovoriti?

Kavi "bre" otpusti sa posla i kojekakve nebuloze.

Za 30 sekundi mogi lako proveriti da li je rec o izgubljenoj ili ukradenoj tablici.



P.S. Prethodno fotografise tablicu i sacuva fotografiju.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?24.02.2012. u 18:12 - pre 148 meseci
Citat:
Zarko Silic: bttp se pojavi sa recima: nasao sam tablicu i zelim da vratim vlasniku. Da mu pomognem (ovo posebno naglasi) i da covek ne mora da kupuje novu tablicu. Molim Vas da ovo prihvatite ili mi dajte nekakav kontak da to ja obavim. (I molim Vas nemojte me primoravati da se obracam javnosti).

Od svega ovoga mozes samo da ostavis tablice u policiji, nemas nikakvo pravo ni da trazis takve podatke niti da zadrzavas tudju tablicu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?24.02.2012. u 22:19 - pre 148 meseci
Citat:
LM, moj otac je ovih dana izgubio tablicu, daj napisi koja je tablica, mozda imamo srece...

BG xy9-ĐG
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+183 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?25.02.2012. u 04:34 - pre 148 meseci
@bttp cemu sad tajnovitost i xy? Mogao si opusteno da napises ceo broj. Nisu mi jasna ni maskiranja reg tablica na slikama automobila po internetu.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?25.02.2012. u 08:00 - pre 148 meseci
Citat:
ctrl alt del: @bttp cemu sad tajnovitost i xy? Mogao si opusteno da napises ceo broj. Nisu mi jasna ni maskiranja reg tablica na slikama automobila po internetu.

Pročitaj temu otpočetka, ako već nisi, pa ćeš saznati ono što je svima nama već dobro poznato, a to je da ima ljudi u policiji koji će zloupotrebiti svoj položaj i odati podatke civilu iz ovog ili onog razloga.

Sad da ja ne bih mnogo mozgao da li u konkretnom slučaju ima potrebe za maskiranjem, jednostavno maskiram uvek. To ti je kultura ponašanja u korumpiranom društvu.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?25.02.2012. u 09:20 - pre 148 meseci
Citat:
ctrl alt del: Nisu mi jasna ni maskiranja reg tablica na slikama automobila po internetu.


Pa to je upravo zbog kriminalne radnje kakvu je objasnio Zarko pre nekoliko poruka gde je potvrdio ono sto se uveliko zna a to je da je u manjim mestima gde se svi medjusobno poznaju korupcija na veoma visokom nivou i zakon se krsi na sve strane.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?25.02.2012. u 09:39 - pre 148 meseci
Citat:
Informer: Pa to je upravo zbog kriminalne radnje kakvu je objasnio Zarko pre nekoliko poruka gde je potvrdio ono sto se uveliko zna a to je da je u manjim mestima gde se svi medjusobno poznaju korupcija na veoma visokom nivou i zakon se krsi na sve strane.


Pa sad, kakav je odnos korupcije u manjim, odnosno vecim mestima, ne postoji bas nekakva pouzdana statistika, ali zato postoji statistika kada je u pitanju kriminal, narocito onaj najteze vrste, izmedju manjih i vecih mesta.


P.S. Pitanje precrtavanja tablica automobila na fotografijama svakako spada u grupi nejasnih postupaka. Mozda je odgovor na istom onom mestu gde se nalazi i odgovor na nickove. U bezanju od onoga sto jesi.



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 25.02.2012. u 10:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?27.02.2012. u 07:27 - pre 148 meseci
Žare,
ti si baš uporan u navođenju na kršenje zakona

Neovlašćeno odavanje podataka je kažnjivo zakonom.
Bez obzira na "iskrenu" nameru koju ti serviraš ovlašćenom licu, njemu nije dozvoljeno da ti daje više informacija nego što mu propisi dozvoljavaju.
A nešto ne verujem da su podaci o vlasniku vozila javno dostupni.
E sad, ako uz "iskrenost" priložiš i sudski nalog, onda nemaš problema.

Isto tako, iskrenost ne bi trebalo da ti omogući pregled podatak o komšijinim računima u banci.

Inače, oni mogu da provere za 30 sekundi (manje-više) šta je sa tablicom, ali bi trebalo da tebe upoznaju sa tim podacima.

Ono što ti je svakako dozvoljeno jeste da napraviš fotku tablice i da tražiš od dežurnog da ti potpiše da su primili tu tablicu.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nađena otpala tablica. Kako je vratiti vlasniku?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14544 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.