Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra

[ Pregleda: 4399 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.16.*



+498 Profil

icon Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra08.02.2012. u 10:48 - pre 148 meseci
Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra

Spoljni dug Srbije na kraju novembra 2011. godine iznosio je oko 23,84 milijarde evra, što je za 69 miliona više u odnosu na prethodni mesec, navedeno je u časopisu "Konjukturni trendovi Srbije", koji izdaje Privredna komora Srbije
Dug po glavnici iznosio je oko 23,77 milijardi evra, od čega je dospela glavnica na naplatu 1,19 milijardi, a redovna kamata 224,8 miliona.
Spoljni dug javnog sektora iznosi oko 10,61 milijardi evra, od čega preko 80 odsto otpada na centralni nivo vlasti.
Dug privatnog sektora je 13,24 milijarde evra, od čega se oko dve trećine odnosi na kompanije, a jedna trećina na komercijalne banke

http://www.pressonline.rs/sr/v...je+23%2C84+milijarde+evra.html
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra08.02.2012. u 14:37 - pre 148 meseci
cim taj casopis izdaje vlada srbije ja im nista ne verujem!!!
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra08.02.2012. u 15:46 - pre 148 meseci
Mislis da je manje? :)
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.16.*



+498 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra08.02.2012. u 15:54 - pre 148 meseci
Bojim se da je duplo veći sa tendencijom nekontrolisanog rasta!!!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra12.02.2012. u 13:07 - pre 148 meseci
Nije manji, ali ovako izgleda relativno benigno, dok se ne doda pojasnjenje da, i tako "mali", iznosi 75%BDP-a

Poz
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra13.02.2012. u 11:09 - pre 148 meseci
spoljni dug srbije je preko 30 a mozda i citavih 40 milijadi evra.

Mi smo vec u bankrotu i nismo do sada bankrotirali samo zato sto vladarima zapadnog sveta i evrope Rotsildima odgovara da nam nonstop refinansiraju dug i tako nas jos vise trpaju u propast.

Pricao mi zet za jednog lika sto ga poznaje da je uzeo 1000 evra kredit kod jedne banke pa je taj kredit u nemogucnosti da ga vraca refinansirao 6-7 puta i sada duguje 16.000 evra.

Isto to radi nama ova vlast.

Oni sada uzimaju kredite da bi vracali one stare , tj refinansiraju dug, a time samo raste nase zaduzenje, plus rastu nam porezi i samim tim siromasimo , jer vlast nema novca u budzetu za placanje tih novih kamata i rata pa taj teret prebacuje na racun nas gradjana.

sustina je da u spoljni dug ne racunaju dug po osnovu obveznica i kredita koje drzava ima prema domacim bankama , a te obveznice su upravo isto kupovale strane banke a ii sve ove domace banke kod kojih se zaduzuju su u vlasnistvu stranaca i daju im strani kapital.

sustina je da ce sve dok ostane ova vlast, dug srbije rasti a standard gradjana padati.


nesto kao sto se desava u Grckoj, Bugarskoj, Rumuniji, Hrvatskoj, Madjarskoj.....

Ako ovi ostanu racunajte posle izbora na PDV od 25%

Naravno takva odluka se iz razumljivih razloga odlaze za posle izbora....

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra13.02.2012. u 13:02 - pre 148 meseci
Nije krawcek, pobrkao si JAVNI dug i SPOLJNI dug. Interna dugovanja su posebna problematika.

Ali ako vec zelis da diskutujes, bar nauci postulate.

Tema je"spoljni" dug, koji je specificna mera pozicije drzave u okolini...

A argumenti "rece mi jedan co'ek, kumine mi kume devericki pastorak"...stvarno nisu ni za Mad Zone

Poz
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra19.02.2012. u 06:57 - pre 148 meseci
ono sto ti vladd ne razumes jeste da se vlada srbije, enormno i zestoko zaduzuje izdavanjem obveznica indeksiranim u dinarima i evrima i te obveznice se u 90% slucajeva izdaju na domacem trzistu i racunaju u unutrasnji dug, i ako realno iste kupuju samo stranci, gradjanima Srbije je to zabranjeno, pa ne ulaze kao takve u bilans ukupnog spoljnjeg duga.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra19.02.2012. u 13:50 - pre 148 meseci
Ne bi razumeo sta sve ja razumem, medjutim svoju tvrdnju ne mozes da isporucis u toliko ogoljenoj formi da znaci potpuno drugaciju stvar.

I ne brine mene spoljni dug, koji se ne moze slagati u iznosu, posto i druga strana ima brojku(kao sto se moze lagati sa cifrom unutrasnjimeg duga), vec me brine smanjenje stope privrednog rasta, koji cak i u preprodavackoj privredi, koja caruje na ovim terenima(u Srbiji funkcionise jedino preprodaja, ona se stimulise i prodrzava), znaci da je propast jako blizu i jako velika.

Kada se ima proizvodnja, tu se rade razne dobre ili lose intervncije, ali neki nivo proizvodnje opstaje, sistem je inertan, odrzava se u nekom kretanju, sporijem ili konstntnom. Kada se radi o preprodaji, robe, novca, papira, znanja ili politickog polozaja..sistem se trenutno urusava.

Poz
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra20.02.2012. u 13:17 - pre 148 meseci
javni dug je u nasem slucaju takodje spoljni dug jer je 90% tog duga dug stranim poveriocima na ime izdatih obveznica dinarskih i deviznih .

sad sto se sa tehnicke strane to racuna u unutrasnji ne znaci nista.

sve na gomili 90% dugova i unutrasnjih i spoljnih je dug prema inostranim poveriocima ili domacim bankama u stranom vlasnistvu.

sve u svemu dug nam progresivno raste i bankrot i propast drzave su , bez promene sadasnjeg rezima - neminovni.

 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra20.02.2012. u 13:21 - pre 148 meseci
Citat:
vladd: Ne bi razumeo sta sve ja razumem, medjutim svoju tvrdnju ne mozes da isporucis u toliko ogoljenoj formi da znaci potpuno drugaciju stvar.

I ne brine mene spoljni dug, koji se ne moze slagati u iznosu, posto i druga strana ima brojku(kao sto se moze lagati sa cifrom unutrasnjimeg duga), vec me brine smanjenje stope privrednog rasta, koji cak i u preprodavackoj privredi, koja caruje na ovim terenima(u Srbiji funkcionise jedino preprodaja, ona se stimulise i prodrzava), znaci da je propast jako blizu i jako velika.

Kada se ima proizvodnja, tu se rade razne dobre ili lose intervncije, ali neki nivo proizvodnje opstaje, sistem je inertan, odrzava se u nekom kretanju, sporijem ili konstntnom. Kada se radi o preprodaji, robe, novca, papira, znanja ili politickog polozaja..sistem se trenutno urusava.

Poz
Citat:
vladd: Ne bi razumeo sta sve ja razumem, medjutim svoju tvrdnju ne mozes da isporucis u toliko ogoljenoj formi da znaci potpuno drugaciju stvar.

I ne brine mene spoljni dug, koji se ne moze slagati u iznosu, posto i druga strana ima brojku(kao sto se moze lagati sa cifrom unutrasnjimeg duga), vec me brine smanjenje stope privrednog rasta, koji cak i u preprodavackoj privredi, koja caruje na ovim terenima(u Srbiji funkcionise jedino preprodaja, ona se stimulise i prodrzava), znaci da je propast jako blizu i jako velika.

Kada se ima proizvodnja, tu se rade razne dobre ili lose intervncije, ali neki nivo proizvodnje opstaje, sistem je inertan, odrzava se u nekom kretanju, sporijem ili konstntnom. Kada se radi o preprodaji, robe, novca, papira, znanja ili politickog polozaja..sistem se trenutno urusava.

Poz


smanjenje stope privrednog rasta , opsti kolaps privrede, najveca nezaposlenost u evropi , pad kupovne moci gradjana i pad prometa u trgovinama su sve posledice aktuelne genocidne politike sadasnjeg antisrpskog rezima koji zeli po nalogu zapadnih centara moci da Srbe bioloski istrebi i unisti i da nas sve grupno preko kredita pretvori u njihove robove. Sto mi inace vec jesmo .

To se radi mehanizmom stetocinskog upravljanja drzavom, enormnim zaduzivanjem u inostranstvu kojima se stari dugovi vracaju tako sto se uzmu novi krediti - tj refinansiraju se , zatim se po nalogu MMF-a svake godine narodu od strane vlade donose nove cene , akcize a u najavi je i dizanje PDV-a.

To je tehnika kuvanja zabe, kojom se zaba postepenim povecanjem temperature , mesto da iskoci iz kazana sama bez otpora skuva u njemu.

Sve to ce da se nastavi dok narod ne skapira da ako zeli bolji zivot mora da razvlasti ove koji nam poslednje 4 godine unistavaju zemlju privredu i drzavu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra20.02.2012. u 23:36 - pre 148 meseci
Tako izgleda, da je antisrpski rezim, ali nesto nisam ubedjen..sigurno nisu "prosrpski", ali su jednostavno NESPOSOBNI.

Objektivno, MI smo idioti sto od jednog neuspelog nastavnka zelimo da je Car Lazar, ili neki drugi primer ozbiljnog i pozrtvovanog vodje.

Nije on kriv sto ne zna ovo ili ono.

Zatim imamo organizovano drustvance iz ekonomskog instituta, i drustvo preprodavaca koji su klepili puno para i nazvali se klubom privrednika.

Oni su nekako, najveci korisnici nesposobnosti politicke oligarhije.

Skidanjem "ovog" rezima, dobice se samo jedna vrednost, "Rezim" ce dobiti packu, i cekace u zavetrini, opstruisati funkcionisanje drzave, zaklonjenim novcem, manje ili vise uspesno.

Ali se spomenuta "drustvanca" nece uznemiriti, posto ce "novi rezim" svirati po njihovim notama, i ostaviti njihovu njivu za oranje netaknutom.

Smena nekih "rezima" je osudjena na neuspeh, dokle god se natovljeni i namazani ne oduvaju sa scene, i ociste od novca..dok se ne obavi finansijska kastracija.

Zatim je neophodno promeniti poreski sistem, smanjiti porez proizvodjacima, a preprodavce drzati na minimalnoj zaradi 5-10%, sav visak drzava treba da uzme, dok se sami ne dovedu u pristojne okvire poslovanja.

Drzavne ustanove ograniciti fondom za plate, pa neka zaposljavaju koga hoce, i koliko hoce, imace fond za racionalan broj mesta, pa ako zele sebi da smanje platu, da bi zaposlili svastike ili svalerke, neka to i rade, uglavnom, neka se obavljaju zadaci u kratkim rokovima, za zadatu kolicinu novca...tako ce sistem sam sebe da regulise prema optimumu...

Tek tada ce moci da se pokrene privreda, i da se nadamo nekom boljitku...

Prosta smena "rezima" ne vodi nicemu, osim dodatnim troskovima i eventualne nove privredne eksperimente, unapred projektovane za propast...nove svastike i predsednike mesnih odbora po sekretarijatima..

Cisto da ne bude, da sam samo kritikovao, i da nisam nist "novo" ponudio...


Poz
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra21.02.2012. u 00:52 - pre 148 meseci
Bravo.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra21.02.2012. u 01:01 - pre 148 meseci
odlicno vladd!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra21.02.2012. u 01:13 - pre 148 meseci
vladd++
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra21.02.2012. u 02:20 - pre 148 meseci
Bravo vladd. Ako uspes da se dokopas mesta na birackom listicu imas glas
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra21.02.2012. u 04:22 - pre 148 meseci
Odlican i od mene.
Treba zaposliti neke,recimo Japance.Imaju disciplinu.Mi nismo Srbi,ne dizemo tri prsta i nema udaranja u grudi i pricamo da smo
junaci.Imace te po nasem programu za pocetak takav standard,radimo za tu lovu i to je to.
Odose svaje,surnaje,braca i sestre,deca od dece,takoznani unucici i to je to.Naravno,ako dozvole spoljni faktori,jer vec smo u igri
sa 23,84.Nismo losi za razliku od regiona,ali gledali ste verovatno TEZINU LANCA-ZEITGEIST-

http://www.youtube.com/watch?v=pZwszNHmoSU
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra21.02.2012. u 09:07 - pre 148 meseci
@vladd
Bravo
Kratko i jasno
Jedino moguce ali valjda uvidjas da se to ovde nikad nece desiti :(
Ja sam pesimista
Videcemo se ovde za 10god, verujem da ce samo gore biti...
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Spoljni dug Srbije 23,84 milijarde evra

[ Pregleda: 4399 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.