Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Android Upgrade pitanje

[es] :: Smartphone :: Android :: Android Upgrade pitanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5969 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sutko024
Nikola Suturović
servis, noname
Subotica

Član broj: 297572
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Android Upgrade pitanje03.02.2012. u 18:50 - pre 148 meseci
Ovako, imam Samsung Galaxy y (GT-S5360) GINGERBREAD 2.3.6 pa pitanje je, da li ja mogu, pošto sam došao do informacije da je ANDROID operativni sistem kao i Windows, da izbrišem GINGERBREAD i instaliram ICECREAMSANDWITCH na primer?
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje04.02.2012. u 00:20 - pre 148 meseci
Izvoteshen
Code:
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1472

Ali koliko bacih pogled nema ICS za tvoj telefon. Mozda ce biti u buducnosti za sada nema
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

sutko024
Nikola Suturović
servis, noname
Subotica

Član broj: 297572
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje04.02.2012. u 08:56 - pre 148 meseci
Hvala na odgovoru, a da li možda postoji nešto bolje od GINGERBREDA za moj tel, dosadio je a i teme i skinovi takođe?
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.237.*



+159 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje04.02.2012. u 13:46 - pre 148 meseci
GB je sasvim dovoljan (kao OS).

Pogledaj na linku koji ti je ostavio ki111er, custom ROMove pa ako ti se nesto dopadne, stavi to.

Za to ce ti biti potrebno da rutujes telefon i instaliras neki recovery. Na XDA forumu ces naci sve u detalje o tome, ako pak zaglavis negde, javi se, pa da vidimo.
 
Odgovor na temu

sutko024
Nikola Suturović
servis, noname
Subotica

Član broj: 297572
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje04.02.2012. u 20:07 - pre 148 meseci
Moj telefon, koliko ja znam, ne može da se rutuje -.-'
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje04.02.2012. u 20:42 - pre 148 meseci
moze:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1378660

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1472

ali naravno... gubis garanciju, i ako bilosta unistis, sam si si kriv :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.237.*



+159 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje04.02.2012. u 20:42 - pre 148 meseci
Ne znam kako mislis ali google i xda ekipa kazu drugacije:

how to root SG Y

Iskreno ne bih ti savetovao da radis bilo sta naprednije, jer koliko mi se cini uopste nisi upucen u tematiku. Bolje provedi nekoliko dana na xda forumu iscitavajuci razne postove da steknes neku osnovnu sliku, sta je android, sta je root, sta je recovery, sta je custom rom, koja verzija, razlika, potreba, itd.

Mozda i gresim, ali delujes mi bas zelen za ove korake. ;-) (pogotovo kada sam pricitao prvi post)


Za ICS se jos ne zna, jedni tvrde da ce biti, drugi kazu jok. Iskreno cisto sumnjam, mada nikada se ne zna.

edit: pretece me mulaz ;-)

takodje sam si kriv za bilo sta sto ucinis telefonu :)


+ naleteo sam negde, da telefon vec ima neki recovery i da je moguce da se instaliraju custom ROM, bez da rutujes telefon (root je potreban da bi bilo moguce instalirati recovery)
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje05.02.2012. u 12:28 - pre 148 meseci
Citat:
sutko024: Ovako, imam Samsung Galaxy y (GT-S5360) GINGERBREAD 2.3.6 pa pitanje je, da li ja mogu, pošto sam došao do informacije da je ANDROID operativni sistem kao i Windows, da izbrišem GINGERBREAD i instaliram ICECREAMSANDWITCH na primer?


Možeš da menjaš verziju androida ali ne sa tolikim skokovima. Ja imam Galaxy S i mislim da i kod mene i kod tebe ne može da radi SENDVIČ. Prvo sam imao 2.1, pa 2.2, pa sad 2.3.5. Generalno znam da sam se svaki put žešće zezao sa promenom os-a a kad malo bolje razmislim ništa posebno nisam dobio. Imaš na XDA forumu razne modfikovane "romove", možda čak i nađeš kako su uspeli da preprave SENDVIČ da radi sa starijim telefonima ali ja se ne bi zezao sa time, ima da instaliraš pa posle neke stvari da ti ne rade ili da ti pucaju programi. Lepo prodaš telefon, kupiš Galaxy Nexus i eto ti novog operativnog sistema :)
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje05.02.2012. u 12:50 - pre 148 meseci
Citat:
S A J A: Možeš da menjaš verziju androida ali ne sa tolikim skokovima. Ja imam Galaxy S i mislim da i kod mene i kod tebe ne može da radi SENDVIČ. Prvo sam imao 2.1, pa 2.2, pa sad 2.3.5. Generalno znam da sam se svaki put žešće zezao sa promenom os-a a kad malo bolje razmislim ništa posebno nisam dobio. Imaš na XDA forumu razne modfikovane "romove", možda čak i nađeš kako su uspeli da preprave SENDVIČ da radi sa starijim telefonima ali ja se ne bi zezao sa time, ima da instaliraš pa posle neke stvari da ti ne rade ili da ti pucaju programi. Lepo prodaš telefon, kupiš Galaxy Nexus i eto ti novog operativnog sistema :)


Grdno gresis sinak...meni na S-u savrseno radi ICS i nemam nameru da se vratim na GB. Od programa mi jedino ne radi viber ali ovih dana treba da izadje verzija koja podrzava i ICS (i da imas nexus nece ti raditi Viber) tako da ti druze predlazem da predjes na ICS.
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje05.02.2012. u 19:09 - pre 148 meseci
Citat:
ki111er: Grdno gresis sinak...meni na S-u savrseno radi ICS i nemam nameru da se vratim na GB. Od programa mi jedino ne radi viber ali ovih dana treba da izadje verzija koja podrzava i ICS (i da imas nexus nece ti raditi Viber) tako da ti druze predlazem da predjes na ICS.


Neka hvala, to je nezvanični update, Samsung ne planira da izbaci SENDVIČ za Galaxy S uopšte - http://global.samsungtomorrow.com/?p=8894
Koliko sam video taj SENDVIČ, nikakav poseban napredak nema, malo izmenjen interfejs, dodate neke nove opcije "bez kojih se može" i slično, budženjem bi se samo iscimao a ništa posebno ne bi dobio. Lepo treba sačekati malo da padnu cene pa pazariti Galaxy Nexus i uživati pre svega u novom hardveru, konkretno mislim na dobru rezoluciju.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.237.*



+159 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje05.02.2012. u 20:02 - pre 148 meseci
Saja, to sto ti kazes stoji, medjutim stoji i ovo sto kaze ki111er. Android telefoni bez custom roma su zaglavljeni na 50-70% mogucnosti HW/SW-a. Tek custom romom dobijas maximum od telefona/uredjaja.

E, glavni problem je u tome, sto nisu svi romovi 100% zavrseni, znaci moras znati da odaberes. Moras nauciti (nesto) vise nego dok koristis original rom itd.

Takodje, nisu svi uredjaji podjednako podrzani od zajednice, popularni telefoni su u daleko boljoj poziciji od ovih drugih, manje popularnih.

Ali reci da custom romovi nude samo manje od originalnog, 100% netacno. ;-)
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje05.02.2012. u 20:57 - pre 148 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Saja, to sto ti kazes stoji, medjutim stoji i ovo sto kaze ki111er. Android telefoni bez custom roma su zaglavljeni na 50-70% mogucnosti HW/SW-a. Tek custom romom dobijas maximum od telefona/uredjaja.


Svako ima izbor da na svom telefonu instalira šta god hoće, ja nemam ništa protiv toga. Samo sam spomenuo da neće biti zvanične podrške za SENDVIČ na Galaxy S tako da ko hoće takvu kombinaciju mora da se snalazi sa "nezvaničnim" romovima.

Nego, kad si već spomenuo, da li bi mogao da argumentiješ tvrdnju kako telefoni bez custom roma koriste 50-70% svojih mogućnosti? Mislim, sad kad si već to spomenuo, baš me zanima kakav je to napredak u pitanju.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.237.*



+159 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje05.02.2012. u 22:47 - pre 148 meseci
Pa evo recimo konkretno mog slucaja HTC Desire

1. Dobio sam telefon (brendiran) sa gomilom gluposti u njemu (da se razumemo svaki dolazi sa glupostima). Verzija Androida je bila 2.1 cini mi se. Update na 2.2 je glatko prosao, medjutim gluposti su ostale. Brzina je bila uzasna (i na 2.1 i 2.2).
Updateovi su kasnili, 2.3 (osakacen) je jedva iskukan on HTC-a, jer sistem nisu mogli da uglave u 250MB - zbog je l' te njihovih gluposti. - u 2.3.x sam uzivao mesecima dok ga HTC nije izbacio - koji btw. nikada ni ne bih stavio na telefon.
2. Desire ima malo interne memorije, oko 150MB za /data particiju, medjutim postoji nacin da formatiras internu memoriju tako da /system particija bude manja od one koje dolazi sa telefonom (250mb su ostavili kako bi natrpali razna sr4nja). Recimo stavis da je /system particija 100M /cache 4mb i vola, za data ti ostane 330MB znaci 2 i vise puta u odnosnu na default, ali jedino custom rom mozes da uglavis u <100MB /system partition.
3. Veca brzina na (dobrim) custom romovima je odmah uocljiva i to drasticno.
4. Mozes particionisati SD card na dve particije (/sd-ext) kako bi bilo moguce instalirati n puta vise aplikacija, ako si ogranicen malom unutrasnjom memorijom. (ako ne postoji nacin da je particionises kako tebi odgovara, odnosno i nakon toga ti nije dovoljna)
5. Dobro modovan rom ima n stvari koje nije moguce ili je jako tesko ugurati i delimicno osposobiti u originalnim romovima.
6. Community uglavnom pegla sve poznate bagove (cesti updateovi). - Za razliku od OEMa koji izbacuju poludovrsene romove i eventualno ih jos jednom osveze novom verzijom polufabrikanta.
7. Da nisam stavio custom rom (najpre CM, a sada koristim ICS (betu, vise kao tester - koji btw. radi bolje nego rom koji sam dobio uz telefon kada sam ga kupio, a da kazem to da jos uvek nema full hardware acceleration - niti ce biti podrzan od HTC-a)) telefon bi poslao u penziju jos pre ~ god. dana, znaci custom rom mu produzava zivot, stedi novac.
8. Baterije cesto duze traju na custom romovima. (dodatno optimizovani kerneli)
9. Izbor. Jednostavno stavices ono sto se tebi dopada, a ne ono sto je neko mislio da ce da se svidi svakom. "Za svoj merak" ;-) - a merak nema cenu :P
10. Jer sigurno nema Carrier IQ ;-)
11. Sveze verzije GUI-a, koji je btw optimizovan za razliku kada dodje od Samsunga/HTC-a/Alcatela/bilo kog drugog

U mom slucaju i jos nekim sa originalnim ROMom ne mozes da izvuces 50% stvarnih mogucnosti telefona. U boljim slucajevima izvlacis do 70% ;-) za ostalih 30% vidi xda forum / podforum Android Development, za svoj uredjaj. :B

Poz.


[Ovu poruku je menjao Zoran Milovanovic dana 05.02.2012. u 23:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje05.02.2012. u 23:20 - pre 148 meseci
Ukratko: više mesta za aplikacije, brzinu i duže trajanje baterije. Galaxy S ima ugrađeno 8 ili 16 gb memorije pa nema poblema sa instaliranjem aplikacija, možeš da ih stavljaš koliko hoćeš, dakle novim romom se ništa ne dobija u tom pogledu. Brzina u prelasku sa 2.1 na 2.2 je bila primetna ali dalje nije. Ne verujem da bi promenom na sendvič nešto radilo brže, bar ne primetno, jer već sada sve radi prilično brzo. A baterija? Pa to ne bih znao, možda je zaista noviji rom bolje optimizovan, a možda i nije, zašto rizikovati, Samsunzi imaju AMOLED ekran koji je mnogo ekonomičniji od LCD ekrana koji imaju HTC-ovi telefoni pa uspevam da izdržim 2 dana bez punjenja, to mi je dovoljno, mada ne verujem da bi sa novijim romom dobio i treći dan. Dakle kao što vidiš, sa moje tačke gledišta promena roma mi ne bi donela skoro pa ništa, dakle ni govora o napredku od 30-50%. Da ne ispadne kako ja nekoga nešto nagovaram, nemam ništa protiv stavljanja custom rešenja mada sam pre za neke zvanične varijante.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.237.*



+159 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje05.02.2012. u 23:47 - pre 148 meseci
Pa i moj HTC je sa AMOLED ekranom. ;-)

Pazi, razlika u brzini postoji i u 2.1 stock vs. 2.1 custom, tako i na dalje.. 2.2, 2.3.. Znaci razlika je upravo na istim verzijama. A ako ti nove verzije androida rade brze od stare, onda mozes misliti kako bi ti radio custom iste verzije.

Ni ja nikoga ne nameravam ubedjivati da predje na custom rom, ali ko jednom proba custom tesko da se ikada odlucuje na povratak stocka.
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje06.02.2012. u 00:10 - pre 148 meseci
Pazi ovo SAJO oko nove godine resim da se vratim na GB jer mi je usporio telefon od zilijon instaliranih aplikacija i vratim ga na GB zbog viber-a. Veruj mi da sam ga drzao u telefonu manje od 10 sati. To je isto kao da poredis XP i sedmicu, telefon radi fluidnije, baterija traje duze, aplikacije rade nekako brze. Necu da te nagovaram i pricam neke bezvezne price pogledaj video pa ces da vidis

ovo je RC3 a ja mislim da su sad dosli do RC0.
I otisli smo mnogo u off ;) ako te zanima mogu da ti posaljem linkove da predjes na ICS i ti da se uveris iz prve ruke kakvu azdaju od fona imas.
P.S. ja sam svoj stock dezintegrisao posle nedelju dana i od tada sam iskljucivo na "kuvanim" romovima.
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.237.*



+159 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje06.02.2012. u 00:52 - pre 148 meseci
Pazi Saja, ako tebi nista ne znaci da imas najsveziju verziju OS na telefonu, jer je eto tamo neko u Samsungu odlucio da to ne treba/ne moze da se odradi, a kroz custom rom dobijas to i to verovatno bolje odradjeno nego sto bi ga napravili ovi iz Samsunga da su odlucili da odrade update, nije nikakav % bolje upotrebljenog HW/SW-a, samo zato sto je "nezvanicni" update, onda ok. Ali ako je zvanicni, onda ne moze istovremeno da bude i custom. ;-)
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje06.02.2012. u 06:18 - pre 148 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Pazi Saja, ako tebi nista ne znaci da imas najsveziju verziju OS na telefonu, jer je eto tamo neko u Samsungu odlucio da to ne treba/ne moze da se odradi, a kroz custom rom dobijas to i to verovatno bolje odradjeno nego sto bi ga napravili ovi iz Samsunga da su odlucili da odrade update, nije nikakav % bolje upotrebljenog HW/SW-a, samo zato sto je "nezvanicni" update, onda ok. Ali ako je zvanicni, onda ne moze istovremeno da bude i custom. ;-)


Kao što rekoh, nemam ništa protiv custom romova, meni ovaj "zvanični" radi odlično i nemam nekih potreba da menjam. Ionako telefon ne držim večno, verovatno ću za neko vreme da prodam Galaxy S i kupim Galaxy Nexus i eto napredka. Jeste da se takav napredak plaća ali i ti što pratiš forume i instaliraš custom romove takođe sve to plaćaš i to svojim vremenom. Meni je vreme dragoceno, ima mnogo boljih načina da se utroši nego na "bavljenje" telefonom.
 
Odgovor na temu

sutko024
Nikola Suturović
servis, noname
Subotica

Član broj: 297572
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje06.02.2012. u 08:19 - pre 148 meseci
Ovako, upravu ste, mislim , znam neke osnove al' nisam baš nešto upućen, rootovao sam telefon i instalirao CREED Rom, na xda forumu kopam, čitam, učim :) Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.237.*



+159 Profil

icon Re: Android Upgrade pitanje06.02.2012. u 13:26 - pre 148 meseci
Srecno u nove avanture, nigde ne zuri i ucek dobro procitaj sta pise developer roma / korisnici. Samo polako i bice sve OK.

Ako zaglavis negde, javi pa da vidimo koliko mozemo da pomognemo.

Jos jednom srecno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Android Upgrade pitanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5969 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.