Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za blokiranje URL-a / sajta

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Program za blokiranje URL-a / sajta

[ Pregleda: 1914 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.static.stelkom.net.



+18 Profil

icon Program za blokiranje URL-a / sajta30.01.2012. u 12:35 - pre 148 meseci
Pozdrav.

Htio bih napraviti programcic za blokiranje sajtova u C/C++ jeziku. Znaci da ja mogu dodati neke fraze koje se ne smiju pojavljivati u URL-u.
Npr ako upisem recimo "google" medju rijeci, program mora blokirati sve sledece primjere: google.com, google.rs, google.co.uk i recimo site.com/?query=google


Na koji nacin je ovo moguce odraditi ?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Program za blokiranje URL-a / sajta30.01.2012. u 12:43 - pre 148 meseci
Ovo baš i nije nešto što pripada u temi za početničko programiranje.

Ako već hoćeš da vežbaš C/C++ pokušaj da napraviš program koji procesira regularne izraze.

U principu, ovo što ti hoćeš da radiš je pravljenje proxy servera. Na primer, jedan od programa koji radi tako nešto je squidGuard, koji služi kao filter za squid proxy server.
Sa sajta squidGuard možeš da skineš i njegov sors kod, pa da vidiš kako je napisan, ali ponavljam da je to daleko od početničkog nivoa...
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.dynamic.t-2.net.



+18 Profil

icon Re: Program za blokiranje URL-a / sajta30.01.2012. u 18:26 - pre 148 meseci
OK u pravu si mozda i nije za pocetnike.
Sto se mene tice, moze se tema prebaciti u generalni forum.


Inace, taj program sto si predlozio mi je prejednostavan. Vec sam odradio neki "console Addressbook" i sad bi jos malo da vjezbam C++ (osnovne biblioteke, klase, inheritance...), za sad bez GUI-ja.

Mislio sam da odradim ovaj "filter" i da ga pokrecem kao "daemon/service" pod Linux-om. Kontao sam da mozda ima neka fora da se pokrene sa system() (ili na neki drugi nacin) neka komanda pod Linuxom.

Recimo ako bi zelio da blokiram samo www.google.com, mogao bi editovati fajl /etc/hosts i tamo dodam www.google.com 127.0.0.1 . Samo je fora sto bi ja da blokiram sve sajtove koji imaju rijec google u URL-u.


Ja cu pogledati kako se radi proxy, a ako neko ima bolju ideju neka javi.

djola_l hvala za odgovor i hvala svima na buducim odgovorima ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Program za blokiranje URL-a / sajta

[ Pregleda: 1914 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.