Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje datoteke gde se vrednosti menjaju vremenom

[es] :: Office :: Excel :: Pravljenje datoteke gde se vrednosti menjaju vremenom

[ Pregleda: 2394 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Konzul
Beograd

Član broj: 30961
Poruke: 43
178.148.0.*

Sajt: www.vortex-studio.com


Profil

icon Pravljenje datoteke gde se vrednosti menjaju vremenom25.01.2012. u 15:20 - pre 149 meseci
Pozdrav!

Ja imam podatke koji bi trebalo da se menjaju vremenom. Na nivou dana. Neke vrednosti treba da opadaju, neke rastu (uglavnom - procenti, ako pravi razliku).
U Excel se praktično nimalo ne razumem (znam osnove iz gimnazije i to je to).
Da li u Excelu može da se napravi fajl gde će se te vrednosti sa promenom automatski menjati?
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
178-223-165-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Pravljenje datoteke gde se vrednosti menjaju vremenom25.01.2012. u 17:05 - pre 149 meseci
Moras prvo da napravis polje (celiju) datum unosa ili pocetni datum. excel ima ugradjenu funkciju Now() koja daje danasnji datum(menja se svakodnevno po sistemskom kalendaru). Kad te dve celije oduzmes dobijes broj proteklih dana. taj broj dana iskoristi u formuli koja ti treba
 
Odgovor na temu

Konzul
Beograd

Član broj: 30961
Poruke: 43
178.148.0.*

Sajt: www.vortex-studio.com


Profil

icon Re: Pravljenje datoteke gde se vrednosti menjaju vremenom25.01.2012. u 17:31 - pre 149 meseci
Aha.... sada viim da je trebalo da bolje pojasnim šta bi trebalo da napravim:

Excel tabelu, gde postoje dve kolone.
U 1. koloni:
Numeričke vrednosti (celi brojevi) koje sve počinju sa 60.
Svaki dan, ukoliko se Excel tabela ne dira - trebalo bi da se taj broj smanji za 1.
Takođe - mora da postoji mogućnost da se taj brojčanik resetuje, za svaku zasebno, na 60, tako da počne ponovo da "odbrojava" do 0.
Kada bude 0 - ne bi bilo loše da to polje promeni boju, ali nije neophodno.

U 2. koloni:
Numeričke vrednosti (celi brojevi) koji počinju sa 0.
Svaki dan, ukoliko se Excel tabela ne dira - trebalo bi da se taj broj poveća za 1.
Takođe - mora da postoji mogućnost da se taj brojčanik resetuje, za svaku zasebno, na 0, tako da počne ponovo da "odbrojava" do 60.
Kada bude 60 - ne bi bilo loše da to polje promeni boju, ali nije neophodno.

Ako dobro kapiram - da bi sve ovo radilo - moralo bi da postoji jedno polje gde je početni datum - pa da se koristi za sve ostale funkcije.
Štos je u tome što bi onda za svako resetovanje, ako dobro kapiram - morao da se u funkciju polja doda/oduzme neki broj da bi se odbrojavanje resetovalo... što znači ručno računanje.
Jel' sam dobro skapirao?
Postoji li možda elegantniji način od ovoga?
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Pravljenje datoteke gde se vrednosti menjaju vremenom25.01.2012. u 18:01 - pre 149 meseci
ne znam da li sam te dobro skontao, ali ti hoces dok ti je Excel dokument zatvoren da vrsi odbrojavanje ukoliko se ne dira, ako si to zeleo to neces uspeti da postignes jer za bilo kakvu vrstu kalkulacije mora biti pokrenut taj excel dokument bilo rucno ili iz nekog drugog dokumenta putem nekog programskog koda. Jedino meni logicno resenje je da upises pocetni datum i da ti on prilikom pokretanja obracuna koliko vremenski nije otvaran taj dokument i da izvrsi odbrojavanje, da od 60 oduzme onaj broj koliko dana nije otvaran taj fajl ili da doda taj isti broj 0.
 
Odgovor na temu

Konzul
Beograd

Član broj: 30961
Poruke: 43
178.148.0.*

Sajt: www.vortex-studio.com


Profil

icon Re: Pravljenje datoteke gde se vrednosti menjaju vremenom25.01.2012. u 18:22 - pre 149 meseci
Ideja jeste da se to odbrojavanje pregleda ili sa nekog PC-ja, ili sa Windows Phone-a (i drži na Skydrive-u, ako to ikakvu razliku pravi).

Sam čin otvaranja nije bitan - bitno jeste da se ta odbrojavanja, u odnosu na datum početka

Izgleda da:
=DATEVALUE("25/1/2012")-TODAY()
i:
=60-(DATEVALUE("25/1/2012")-TODAY())
Obavlja posao.
Hvala ljudi! (AKO radi :) )
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
178-223-165-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Pravljenje datoteke gde se vrednosti menjaju vremenom25.01.2012. u 19:23 - pre 149 meseci
Moze ovako nesto? Kolone sa datumima mozes da sakrijes ako ti smetaju, ako ti zatreba jos redova samo ih razvuci na dole.
Za resetovanje samo idi na celiju koju zelis da resetujes i pritisni dugme
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Konzul
Beograd

Član broj: 30961
Poruke: 43
178.148.0.*

Sajt: www.vortex-studio.com


Profil

icon Re: Pravljenje datoteke gde se vrednosti menjaju vremenom26.01.2012. u 11:02 - pre 149 meseci
To je to!
Upravo to što je više nego dovoljno!

Hvala puno! Fenomenalno!
Ovo mi je baš bitno - a stvarno nemam vremena da krenem da učim Excel!
Hvala puno, Dexxxl!
Dužnik sam ti, bez zezanja!
 
Odgovor na temu

Konzul
Beograd

Član broj: 30961
Poruke: 43
178.148.0.*

Sajt: www.vortex-studio.com


Profil

icon Re: Pravljenje datoteke gde se vrednosti menjaju vremenom04.02.2012. u 01:49 - pre 148 meseci
edit, edit: Ispravljeno, sređeno. Snaćiću se bez makroa (problemi sa otvaranjem fajla, nije strašno ovako).

edit: Ok, mislim da sam se snašao... samo - kako se briše ovo dugme, koje si napravio?

E, dođavola.

Ispadaju problemi, samo zato što ovaj tvoj kod neće da se sačuva u .xslx formatu. Nekompatibilnost, bla bla bla.

Ja već dva sata pokušavam da ustanovim - zašto se Excel toliko buni na makroe, i zahteva dijalog o verzijama svaki put prilikom čuvanja.
Ukratko - to čini dokument i kod neupotrebljivim, nažalost. :(

Pokušao sam da konvertujem fajl u .xslx fajl, međutim - gubi se upotrebljivost ovog makroa. Dugme ne može da se obriše, pomeri - niti radi u .xslx verziji.
Kako da ga osposobim u novijoj verziji?

Prijavljuje:

Compatibility Report for Brojač dana.xls
Run on 4.2.2012 2:52

The following features in this workbook are not supported by earlier versions of Excel. These features may be lost or degraded when opening this workbook in an earlier version of Excel or if you save this workbook in an earlier file format.

Minor loss of fidelity # of occurrences Version

Some cells or styles in this workbook contain formatting that is not supported by the selected file format. These formats will be converted to the closest format available. 14 Excel 97-2003


[Ovu poruku je menjao Konzul dana 04.02.2012. u 03:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Konzul dana 04.02.2012. u 03:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
109-93-104-98.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Pravljenje datoteke gde se vrednosti menjaju vremenom04.02.2012. u 17:25 - pre 148 meseci
Ne znam, ja koristim 2003. Da bi obrisao dugme iz .xls ides na wiev/toolbars/control tolbox (ne znam gde je to u 2007), kliknes gornje levo dugme (izgleda kao trougao) i onda mozes da obrises dugme. Ustvari najjednostavnija varijanta ti je da otvoris novi .xlsx dokument i prekopiras celije.
Ako zelis i makro napravi novi preko snimaca vrlo je jednostavan.
1 Idi na neku celiju gde ti se nalazi vrednost (broj dana)
2 Ukljuci snimac makroa (ne znam gde se nalazi u 2007)
3 OBAVEZNO pritisni dugme za relativne reference (odmah pored dugmeta za snimanje na prozorcicu koji ce ti izaci kad pocnes snimanje(desno dugme)
4 idi za jednu celiju u desno (gde je danasnji datum)
5 pritisni ctrl+c
6 idi dve celije u levo (gde je pocetni datum)
7 desni klik, paste special, cekiraj values, klikni OK
8 pritisni ESC
9 (neobavezno) vrati se na pocetnu celiju (gde si bio kad si ukljucio snimac)
10 Iskljuci snimac (levo dugme na prozorcicu)

A mozes ovo i peske da radis (bez makroa) danasnji datum copy - pocetni datum, desni klik, paste special, values

i to je to. Sto se tice problema sa otvaranjem, verovatno zavisi od nivoa sigurnosti koji si postavio. odaberi enable macros i dokument ce se otvoriti ukoliko je to to sto ja mislim da je. Ne znam gde se podesava security level u 2007.

[Ovu poruku je menjao Dexxxl dana 04.02.2012. u 18:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Pravljenje datoteke gde se vrednosti menjaju vremenom

[ Pregleda: 2394 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.