Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć: Pristup ruteru preko mac adrese!?

[es] :: SOHO Networking :: Pomoć: Pristup ruteru preko mac adrese!?

[ Pregleda: 6050 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos crni
bar

Član broj: 149905
Poruke: 98
93.87.32.*



+8 Profil

icon Pomoć: Pristup ruteru preko mac adrese!?21.01.2012. u 19:34 - pre 148 meseci
Da zamolim za uslugu.
Da li neko zna možda da li postoji neka aplikacija za pristup ruterima preko MAC adrese?
Naime stavio sam ruter u bridge mod pa mu nemogu pristupiti preko IP adrese, a neću da ga restartujem.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
212.178.240.*



+10 Profil

icon Re: Pomoć: Pristup ruteru preko mac adrese!?26.01.2012. u 00:26 - pre 148 meseci
Nisi naveo koji model rutera je u Bridge modu i koji je to sledeći ruter.

Uopšteno bi bilo ovako:

Iako je ruter u Bridge modu on ima IP adresu preko koje mu možeš pristupiti.

Ako je to jednoportni ruter onda ga moraš otkačiti od tog drugog rutera i zakačiti ga na svoj računar/laptop. U tom slučaju ćeš prekinuti Internet korisnicima.

Ako je to višeportni ruter onda svoj računar/laptop možeš zakačiti na jedan od tih slobodnih portova i moći češ mu pristupiti. U ovom slučaju korisnicima nećeš prekinuti Internet ali ga ti nećeš imati.

I sve to pod pretpostavkom da znaš na kojoj IP adresi da ga tražiš i da znaš da li mu je uključen DHCP ili ne.
 
Odgovor na temu

milos crni
bar

Član broj: 149905
Poruke: 98
93.87.32.*



+8 Profil

icon Re: Pomoć: Pristup ruteru preko mac adrese!?08.03.2012. u 22:03 - pre 146 meseci
Oh oprosti, sad videh odgovor.Dugo sam čekao na njega, ali za ubuduće.

Ovako ruter je AirGate.Ali njegova adresa kojom mu se pristupa je u njegovom NAT modu, tako da mi nije jasno ako je sve to isključeno, jer je u bridge modu i vidim samo DHCP adresu koju mi dodeljuje provajderov NAT, kako da se uopšte ta adrese odazove?Primer 222.222.222.1.

Znam da se mikrotiku može pristupiti sa MAC adrese.

Ako znaš reci?Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Pomoć: Pristup ruteru preko mac adrese!?

[ Pregleda: 6050 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.