Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MSI K9N Neo-F (MS-7369) ploca i nova memorija

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: MSI K9N Neo-F (MS-7369) ploca i nova memorija

[ Pregleda: 5385 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon MSI K9N Neo-F (MS-7369) ploca i nova memorija06.01.2012. u 09:33 - pre 149 meseci
Imam gore navedenu plocu i 1 DDR2 memoriju Kingston 1gb i hteo bih da pojacam to sa jos 2GB. Ako sam dobro razumeo DDR3 memorija nije kompatibilna sa ovom plocom, samo DDR2, ploca ima 4 slota i u specifikaciji pise da podrzava 4GB memorije,da li to znaci da u obzir za kupovinu dolazi samo chip DDR2 od 1GB pa npr x2 ali ne i DDR3 kao ni chipovi od 2GB DDR2?
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: MSI K9N Neo-F (MS-7369) ploca i nova memorija06.01.2012. u 10:22 - pre 149 meseci
Ovo su podaci za vasu plocu http://www.pcparts.com.my/msik...serial-ata-raid-usb-p-503.html ili na zvanicnom sajtu proizvodjaca

http://www.msi.com/product/mb/K9N-Neo-V3.html#/?div=Detail

Gde vidite da u specifikaciji vasa ploca podrzava 4 GB memorije ? I koje DDR3 ram memorije na cistom AM2 slotu ?

To sto ste vi odabrali jeftinu maticnu plocu ne znaci istodobno da ona nije dobra, zato sto ne koristi DDR3 memoriju. DDR3 memorija je jeftinija memorija od DDR2 i samo ste ovde na gubitku . Sto se tice realne brzine (one osetne) necete primetiti nikakve spektakularne dobitke sa AM2 procesorom (pa i AM3 procesorom da budemo realni) .
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: MSI K9N Neo-F (MS-7369) ploca i nova memorija06.01.2012. u 11:56 - pre 149 meseci
Ploca je stara 2 ili 3 godine i danas mozda ona jeste losa i jeftina:) na specifikaciji za plocu koja je tada kupljena pise da podrzava maksimum 4GB memorije e sad ako je u medjuvremenu izasao novi BIOS koji prosiruje na 8GB to je druga stvar,samo sam napisao ono sto sam video da pise na ploci koja je kupljena pre 2-3 godine ne secam se ni ja tacno.

Pitanje za DDR3 sam postavio zato sto odavno nisam u toku sa komponentama a secam se da su tada DDR2 nove memorije mogle da se ubace u stare DDR1 slotove pa sam mislio da je mozda i sada situacija slicna no vidim da nije.

Mene trenutno ne interesuje menjanje ploce i procesora vec prosto prosirivanje memorije za 2GB,pitanje sam postavio iz razloga sto je modul od 2GB DDR3 3 puta jeftiniji od istog za DDR2,no posto ne ide jasno mi je,samo jedno pitanje,da li je bolje za ovakvu plocu uzeti modul DDR2 Kingston CL6 od 2Gb ili isti 2x1GB,ima li kakve razlike i ogranicenja na ploci vezano za to posto imam stari BIOS a kao sto rekoh u specifikaciji pise maximum 4GB,4 slots? Da li to treba da znaci da ne ide vise od 1GB po slotu?
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: MSI K9N Neo-F (MS-7369) ploca i nova memorija06.01.2012. u 12:26 - pre 149 meseci
Citat:
delija_sever031: Pitanje za DDR3 sam postavio zato sto odavno nisam u toku sa komponentama a secam se da su tada DDR2 nove memorije mogle da se ubace u stare DDR1 slotove pa sam mislio da je mozda i sada situacija slicna no vidim da nije.


Ovde si nešto pobrkao, ovo nikada nije moglo jer DDR1 i DDR2 se razlikuju po broju pinova, a i onaj usjek im je na različitim mjestima. Ista je priča i sa DDR2 i DDR3.

A za tvoje pitanje: na DDR3 zaboravi dok si na toj ploči. Ako želiš 4BG RAM-a možda je najbolje da kupiš dva modula po 2GB. Jeftiniji je jedan modul od 2GB nego dva od po 1GB. Onaj svoj modul od 1GB izbaci jer se može desiti da nije kompatibilan da ovim novim koje ćeš kupiti.
Provjeri koliku frkvenciju memorija tvoja ploča podržava pa te kupi.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: MSI K9N Neo-F (MS-7369) ploca i nova memorija06.01.2012. u 13:03 - pre 149 meseci
Citat:
delija_sever031: Ploca je stara 2 ili 3 godine i danas mozda ona jeste losa i jeftina:) na specifikaciji za plocu koja je tada kupljena pise da podrzava maksimum 4GB memorije e sad ako je u medjuvremenu izasao novi BIOS koji prosiruje na 8GB to je druga stvar,samo sam napisao ono sto sam video da pise na ploci koja je kupljena pre 2-3 godine ne secam se ni ja tacno.


Vasa maticna ploca je uvek bila jeftina maticna ploca ,izasla je pre gotovo duplo vise godina nego ste je vi kupili i uvek je podrzavala istu kolicinu memorije bez ikakvog updejta bios-a, a govorim na osnovu citanja manuela za vasu plocu.

Pobogu zar je toliko tesko da pitate sta zelite (zato smo i ovde da pomazemo jedan drugom) a da pritom ne pametujete ?

Steta je sto ne mogu da vam uploadujem isecak iz manuela za vasu plocu gde se navodi, koliko vasa ploca ima kapacitet memorije i koliko je dozvoljeno da stavite po modulu .
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: MSI K9N Neo-F (MS-7369) ploca i nova memorija06.01.2012. u 13:26 - pre 149 meseci
Da ne bude da nisam hteo da vam napisem

1 Vasa maticna ploca podrzava 8Gb DDR2 memorije (po modulima podrzava brzine memorija od 533/667/800 MHz )
2 Ako stavite u sva 4 slota po maksimalno 2Gb DDR2 memorije (koliko ide po slotu) a radite na 64-bitnom operativnom sistemu (xp64,vista64,vin7,64) ,sistem ce vam zbog cipseta detektovati samo 7Gb memorije
3 Ako koristite 32bitne operativne sisteme, sistem ce prepoznati samo 3,2Gb
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: MSI K9N Neo-F (MS-7369) ploca i nova memorija07.01.2012. u 14:19 - pre 149 meseci
Postavio sam odgovor sa linkom ali ga je moderator obrisao,sve ovo sto pisete je ok ali za V2 i V3 verziju ploce no moja je verzija 1,ona prvobitna i na linku je pisalo da je za razliku od verzije 2 i 3 za nju maximum 4GB,no verujem da na kraju krajeva nije ni bitno sad,ne pametujem samo sam prosto procitao uputstvo,dobio sam odgovor koji sam hteo sve u svemu,hvala vam
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: MSI K9N Neo-F (MS-7369) ploca i nova memorija

[ Pregleda: 5385 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.