Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li da kupim Mac ili PC?

[es] :: Advocacy :: Da li da kupim Mac ili PC?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 65698 | Odgovora: 234 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?04.03.2012. u 01:56 - pre 146 meseci
track point je najzesce g**** koje sam video u zivotu
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

peachwoman

Član broj: 288371
Poruke: 5
202.152.167.*



Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?04.03.2012. u 05:58 - pre 146 meseci
Ok sve sam ovdje pročitala i odlučila sam kupiti moj prvi Mac laptop.
Trenutno imam HP Presario CQ61.
I sad se ne mogu odlučiti koji Mac da kupim...
Ipak sam ja samo žemska.
Moj Favorit je PRO 13"

[Ovu poruku je menjao peachwoman dana 04.03.2012. u 07:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Član broj: 17289
Poruke: 499
*.static.sbb.rs.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?04.03.2012. u 16:37 - pre 146 meseci
Kada planiraš da kupiš, to jest da li ti je hitno i zašto MacBook Pro 13 a ne MacBook Air 13?
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?04.03.2012. u 16:44 - pre 146 meseci
Citat:
Ipak sam ja samo žemska.
Moj Favorit je PRO 13"


Mac i jeste za žemske.
Kablovi na sve strane, žice vire iz kućišta.. ventilatori, ogromni miševi (pacovi) za šaku vel'ku, sa po 5 dodatnih tastera sa strane, to je za nas, bre.
Za - "Muški!"


about:networking
 
Odgovor na temu

KKnD
Milos Ivankovic
Development engineer
ALSTOM Power
Baden, CH

Član broj: 27580
Poruke: 24
*.as13285.net.

Sajt: www.explorethrust.eu


+8 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?04.03.2012. u 18:14 - pre 146 meseci
Citat:
ventura: Ja stvarno ne znam sa kojim si ti IBM/Lenovo laptopovima imao iskustva ali ja sam u svojoj karijeri koristio sledeće:
IBM ThinkPad T40
IBM ThinkPad T43p
Lenovo ThinkPad W500

Svaki je bio reda veličine 2000-2500 evra nov, i trajao oko 2-3 godine kada sam ga menjao za novi.

Ovaj W500 sada planiram da menjam, i menjaću ga za novi MacBook Pro 15" kada se pojavi ovaj novi tanji model, a glavni razlog za to je upravo šugava baterija koju sam imao na svakom IBM/Lenovo laptopu, i to ne samo ja nego i svi ostali u firmi (svi smo na ThinkPad modelima). Meni je baterija na W500 nakon 2 godine spala na nekih 5 minuta rada, pa sam kupio novu koja može da izdrži čitavih 45 minuta i to kada je uključen power balance, bez toga ne izdrži ni 15 minuta... Ista situacija je bila kada je laptop nov, ali pošto sam u firmi uvek na docking stationu, a gde god idem nosim punjač to mi nije mnogo smetalo... Međutim tako godinama, mnogo je veliki smor da u avionu ne mogu da koristim laptop, da ne može da mi stoji na hibernate (u hibernate modu iscuri baterija za 4-5 sati), i da ne mogu negde na aerodromu ili na nekom sastanku da otvorim laptop i pogledam nešto bez da jurim gde mi je punjač, i da tražim utičnicu gde da ga uštekam, jednostavno dosadilo mi je...

Zbog toga sam odlučio da za sledeći laptop uzmem MacBook Pro, jer iako mu se baterija ne menja, 5+ sati normalnog rada mi je sasvim zadovoljavajuće.


T40 i T43p su stare arhitekture, i za ocekivati je da baterije kratko traju...

W500 je workstation masina za koju isto trajanje baterija nije bila primarna stvar kad se pojavio. (Vec ne tako) Novi W520 (*ovo govorim iz tudjeg iskustva ipak) ima bateriju koja traje oko 10h. Kako? Pa jednostavno - optimus... Na baterijama se kompjuter prebacuje na integrisanu grafiku i tako znacajno produzava autonomiju. To je tacno ono sto ubija tvoju masinu (a verovatno imas i neke gluposti koje se vrte u pozadini ako ti tako brzo iscuri nova baterija)...

Ono sto pokusavam da kazem je da nije posteno porediti T40 ili W500 sa MacBook-om iz 2012.

Sada koristim T420. Sa 6cell baterijom koju najcesce koristim proizvodjac deklarise 9h, ja izvlacim 6-8h sa WiFi-jem i ostalim zezancijama. Sa 9cell je deklarisano 15h, a ja je nikad nisam potrosio za jedan radni dan. Dodaje se i opciona slice baterija, koja pomalo lici na dock. Ovo nemam - nije mi trebalo do sada. 9cell + slice daju deklarisanih 30h (realno verovatno 20-23 sudeci po mom iskustvu)... Ja imam 6cell u kompjuteru i 6cell+9cell u torbi. NIKAD nisam ostao bez kompjutera zbog baterije.

Pozdrav!

P.S.

Citat:
luaay: track point je najzesce g* koje sam video u zivotu


Tvoja tacka gledista je najzesce... znas dalje...
 
Odgovor na temu

peachwoman

Član broj: 288371
Poruke: 5
202.152.167.*



Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?05.03.2012. u 08:25 - pre 146 meseci
Kroz jedno 1,5 mjesec, kad odem u grad u kojem ga mislim kupiti, jer ovdje di sam sad necu.

Zbog ovoga mi nekako više odgovara Pro:

Više onih utora za prikljucit koješta.

Navodno ima jacu bateriju Pro, a i procesor je bolji koliko sam skužila....

Eh, sad... Nisam rekla da mi je Air loš
 
Odgovor na temu

KKnD
Milos Ivankovic
Development engineer
ALSTOM Power
Baden, CH

Član broj: 27580
Poruke: 24
*.as13285.net.

Sajt: www.explorethrust.eu


+8 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?05.03.2012. u 20:40 - pre 146 meseci
Citat:


U svetu profesionalnih racunara (onih prenosnih) figuriraju 4 brenda: HP (ProBook, EliteBook), Dell (Latitude, Precision), Lenovo (ThinkPad T,W,X) i Fujitsu (LifeBook, Celsius). Od njih 4, 3 nude slice baterije kao mogucnost za tzv. all-day-computing. Al' ti znas bolje... Znas bolje, rodjace, i od proizvodjaca koji proizvode svo to nepotrebno djubre, a i od velikih korporacija koje kupuju sve te gluposti (inace, veliki biznisi - mislim Forbes 500 igraci npr. - pazare iskljucivo prethodno navedene proizvode - mozes proveriti).

Na forumima se misljenje iznosi potkrepljeno cinjenicama, ili objasnjenjem.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 06.03.2012. u 08:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.shabakah.net.



+702 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?06.03.2012. u 02:37 - pre 146 meseci
Prvo i osnovno, ti i ja nismo nikakvi rodjaci - na svu srecu.

Drugo, ti si poceo svoju besmislenu tiradu navodnim osvrtom na originalni post i zahteve iznete u njemu. U to ime, samo mogu da ponovim:
Citat:
Devanagari: Karakteristicno za svaku temu gde se javljaju raznorazni eksperti je potpuno odsustvo obzira prema onome sto je op pitao i navodjenje sopstvenih iskustava koja nemaju previse veze s onim sto je op naveo kao svoje potrebe.


Kako si ti povezao "pisanje knjiga, spisa, obradjivanja audio video fajlova i obicnu internet upotrebu." sa modularnoscu, trackpointom, (mehanickom) izdrzljivoscu i budzenjem dodataka koji ce omoguciti rad baterije od 30ak sati - to samo ti znas. Dodatno, op ti je izneo svoje izrazito negativno misljenje po pitanju npr. track pointa na sta si reagovao kao da ti je gurnuo prst u oko. Ako ti op kaze da mu se ne odgovara nesto sto si mu preporucio - cemu dalje objasnjavanje?

Toliko ulazenje u irelevantne detalje, groznicavo pobrajanje tehnickih specifikacija za koje niko nije pitao, vredjanje i omalovazavanje ljudi koji se ne slazu sa tvojim misljenjem moze da znaci samo da se ovde ima posla sa "ekspertom" koji je mnogo vremena i truda ulozio u nesto za sta u sustini nikoga nije briga -taksativnu komparaciju karakteristika racunara koje su njemu licno bitne. Razumem frustraciju da je ovo trebala da bude tema u kojoj bi takav pristup mogao da zablista punim sjajem ali ako bas hoces da budes posten prema op-u morao bi da priznas da ovo ipak nije ta tema. Ovako kada covek cita tvoje postove izgledas kao neko ko je ulozio previse vremena i truda u gomilanje komparativnih podataka dok su drugi ljudi setali po prirodi, zabavljali se, putovali… i sada kada konacno hoces i mozes da objasnis nekome da je npr. MacBook sra*e oni te prokletnici ne slusaju. Kazem, razumem frustraciju ali svejedno o'ladi malo.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?06.03.2012. u 09:35 - pre 146 meseci
Citat:
KKnD: U svetu profesionalnih racunara (onih prenosnih) figuriraju 4 brenda: HP (ProBook, EliteBook), Dell (Latitude, Precision), Lenovo (ThinkPad T,W,X) i Fujitsu (LifeBook, Celsius).

Ovde si valjda namerno zaboravio Apple koji se uglavnom vise koristi za posao nego za kucno koriscenje, ma kakvo ti drugo misljenje imao.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?06.03.2012. u 10:17 - pre 146 meseci
Citat:
KKnD: U svetu profesionalnih racunara (onih prenosnih) figuriraju 4 brenda: HP (ProBook, EliteBook), Dell (Latitude, Precision), Lenovo (ThinkPad T,W,X) i Fujitsu (LifeBook, Celsius). Od njih 4, 3 nude slice baterije kao mogucnost za tzv. all-day-computing. Al' ti znas bolje... Znas bolje, rodjace, i od proizvodjaca koji proizvode svo to nepotrebno djubre, a i od velikih korporacija koje kupuju sve te gluposti (inace, veliki biznisi - mislim Forbes 500 igraci npr. - pazare iskljucivo prethodno navedene proizvode - mozes proveriti).

Na forumima se misljenje iznosi potkrepljeno cinjenicama, ili objasnjenjem.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 06.03.2012. u 08:46 GMT+1]

A kojim ti ovo cinjenicama obrazlazes? Cinjenicom da ti to znas? :D

Probaj nekad Sony Vaio, ako vec mrzis Mac iz nekog razloga. Neki iz Z serije, da vidis kako radi Core i7 u 13" masini, sa SSD-om i 8GB RAM-a.

No, ti imas izvestaje sta se kupuje po Fortune 500's. :D

(Doduse, siguran sam da se kupuje i ovo nabrojano, bar za boraniju. Oni koji su pri vrhu nose ili Sony ili Apple).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Nenad Andrić
Beermuda

Član broj: 122526
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?06.03.2012. u 17:46 - pre 146 meseci
Ako ti macbook zadovoljava potrebe, uzmi ga. Verovatno se nećeš pokajati. Iako je to odličan proizvod, ja zaista nisam primetio da je superiorniji od konkurencije. Mada je svakako malo skuplji.

Poenta je da sa biznis klasom modela drugih proizvođača imaš mnogo veći izbor, i mogućnost da računar u potpunosti prilagodiš svojim potrebama. Za "pisanje knjiga, spisa, obradjivanja audio i video fajlova i obicnu internet upotrebu" možda može biti dovoljan netbook ili desktop kanta od 200€ sa nekom lakšom verzijom linuxa i floss-om. Ali ako ti je sav posao na računaru verovatno ga nećeš menjati svakih godinu-dve, a stavke kao što su mogućnost rada bez struje, modularnost, RAID, garancija, broj ovlašćenih servisa i dr. često veoma bitne. Zato i postoji ta klasa desktop i notebook računara, a sa HP Z1 i all-in-one. Zato je npr. quadro toliko skuplji od geforce modela, iako možda ne može da tera PES na maksimumu
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?11.03.2012. u 08:01 - pre 146 meseci
Citat:


Ovaj W500 sada planiram da menjam, i menjaću ga za novi MacBook Pro 15" kada se pojavi ovaj novi tanji model, a glavni razlog za to je upravo šugava baterija koju sam imao na svakom IBM/Lenovo laptopu, i to ne samo ja nego i svi ostali u firmi (svi smo na ThinkPad modelima). Meni je baterija na W500 nakon 2 godine spala na nekih 5 minuta rada, pa sam kupio novu koja može da izdrži čitavih 45 minuta i to kada je uključen power balance, bez toga ne izdrži ni 15 minuta... Ista situacija je bila kada je laptop nov, ali pošto sam u firmi uvek na docking stationu, a gde god idem nosim punjač to mi nije mnogo smetalo... Međutim tako godinama, mnogo je veliki smor da u avionu ne mogu da koristim laptop, da ne može da mi stoji na hibernate (u hibernate modu iscuri baterija za 4-5 sati), i da ne mogu negde na aerodromu ili na nekom sastanku da otvorim laptop i pogledam nešto bez da jurim gde mi je punjač, i da tražim utičnicu gde da ga uštekam, jednostavno dosadilo mi je...


Meni je baterija na MBP13 (mid-2009, btw) dogurala do 86% health, uz 152 cyclea. Traje oko 2h sad... posle dve ipo godine :)

Inace, kad ga "utanje" sto ne bi uzeo 13", sta ce ti 15-ca? Ja sam hteo da zamenim svoj jesenas za MBA kad su pustili SandyBridge umesto C2D, ali sam na kraju umesto toga zveknuo 8Gb u ovaj i stavio 240Gb SSD i apsolutno sam prezadovoljan performansama, ne menja mi se jos...Mada cu najverovatnije uzeti MBA u sledecoj iteraciji...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?11.03.2012. u 08:28 - pre 146 meseci
Citat:
boccio: Meni je baterija na MBP13 (mid-2009, btw) dogurala do 86% health, uz 152 cyclea. Traje oko 2h sad... posle dve ipo godine :)

Inace, kad ga "utanje" sto ne bi uzeo 13", sta ce ti 15-ca? Ja sam hteo da zamenim svoj jesenas za MBA kad su pustili SandyBridge umesto C2D, ali sam na kraju umesto toga zveknuo 8Gb u ovaj i stavio 240Gb SSD i apsolutno sam prezadovoljan performansama, ne menja mi se jos...Mada cu najverovatnije uzeti MBA u sledecoj iteraciji...


sta imas na ovih 240 SSDa i 8 GB RAMA, Snow Leoparda ili Liona
i kod mene je C2D sa mnogo manje rama i manjim hardom pa radi kao zmaj,mada bih i ja odradio upgrejd kao i ti, mada sam malo u deficitu sa kintom he he ehe, mora da je kosta boga oca taj SSD
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?11.03.2012. u 09:01 - pre 146 meseci
Citat:
boccio: Meni je baterija na MBP13 (mid-2009, btw) dogurala do 86% health, uz 152 cyclea. Traje oko 2h sad... posle dve ipo godine :)

Inace, kad ga "utanje" sto ne bi uzeo 13", sta ce ti 15-ca? Ja sam hteo da zamenim svoj jesenas za MBA kad su pustili SandyBridge umesto C2D, ali sam na kraju umesto toga zveknuo 8Gb u ovaj i stavio 240Gb SSD i apsolutno sam prezadovoljan performansama, ne menja mi se jos...Mada cu najverovatnije uzeti MBA u sledecoj iteraciji...

Hmm.. Jel to dva sata dobro ili loše? :) Kakva je situacija sa novijim MBP? Znam da na Airu starom 2 godine baterija traje nenormalno, bez neke velike razlike u odnosu kad je bio nov..

A što se tiče 13" nekako imam osećaj da mi je to premalo... Za putovanja je totalno ok, međutim za svakodnevni rad ne bi da stavljam onu 27" budžu na sto, pokušao sam da simuliram sa nekim parčetom kartona kako bi to izgledalo, i totalno bi mi poremetilo koncept u kancelariji... A 15" mi je idealno, dovoljno velik monitor da mogu svakodnevno da radim, još ako naprave tanju verziju koja ima recimo 1.5kg to bi onda bio pun pogodak...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Da li da kupim Mac ili PC?11.03.2012. u 11:16 - pre 146 meseci
Citat:
balavi: sta imas na ovih 240 SSDa i 8 GB RAMA, Snow Leoparda ili Liona
i kod mene je C2D sa mnogo manje rama i manjim hardom pa radi kao zmaj,mada bih i ja odradio upgrejd kao i ti, mada sam malo u deficitu sa kintom he he ehe, mora da je kosta boga oca taj SSD

Lion... Mislim da nije kostao boga oca iskren da budem ($350), dosta sam povoljno nasao: http://eshop.macsales.com/item...0World%20Computing/SSDEX3G240/

Citat:
ventura: Hmm.. Jel to dva sata dobro ili loše? :) Kakva je situacija sa novijim MBP? Znam da na Airu starom 2 godine baterija traje nenormalno, bez neke velike razlike u odnosu kad je bio nov...

Pa kapiram da je relativno dobro, za MBA nisam cuo licna iskustva o trajanju, ali vidis - raspitacu se...

Sto se 13"+monitor vs. 15" tice, stvar ukusa, ocigledno :) Meni je 24" taman, takav setap u ofisu koristim. 27" je preglomazno, skroz se slazem.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Da li da kupim Mac ili PC?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 65698 | Odgovora: 234 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.