Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password

[es] :: SOHO Networking :: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password

[ Pregleda: 3612 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+33 Profil

icon TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password25.12.2011. u 14:20 - pre 150 meseci
Posedujem Wi-Fi ruter, TP-LINK TD-W8901G, sa kojim nisam imao problema sve do danas...

Kompjuter sa kojeg pišem ovaj post je povezan direktno, putem kabla sa tim ruterom, i sa njega kroz browser, na adresi 192.168.1.1, pristupam ruterovom web interfejsu. Inače, to uglavnom radim samo kada želim da uključim/isključim wireless interfejs, kako bi onda npr. na mom laptopu imao pristup Internetu.

Ali danas, iz meni nepoznatih razloga, ruter nije hteo da prihvati podrazumevanu kombinaciju username-a i password-a, sa kojima sam oduvek uspešno pristupao ruteru. Default-ne parametre za autentifikaciju nikada nisam ni menjao. Takođe, pokušaj pristupa iz nekog drugog browser-a nije urodio plodom.

Da li se neko susreo sa ovakvim problemom? Iskreno se nadam da jedino rešenje za prevazilaženje istog nije reset-ovanje rutera na fabrička podešavanja...
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password25.12.2011. u 14:40 - pre 150 meseci
Jeste. Neko ti se nakacio i promenio parametre. Resetuj na fabricka podesavanja i izmeni default password.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mts.telekom.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password25.12.2011. u 14:44 - pre 150 meseci
I obavezno zaključaj wireless mrežu.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password25.12.2011. u 16:26 - pre 150 meseci
Citat:
JankoNIS: Neko ti se nakacio i promenio parametre.

Pa ja ne mogu da poverujem u to, jer mi je wireless isključen 90% vremena. Evo i sad dok ne mogu da pristupim ruteru je isključen. Uključujem ga samo vikendom, subotom ili nedeljom (dakle "ili" ne "i") na najviše 4 sata. A i sam password za wireless pristup je veoma jak - kombinacija velikih i malih slova, brojeva, specijalnih znakova, sve ukupno 76 bita jačine.

A druga stvar, dakle ja sam wireless isključio, tako što sam pristupio ruteru sa istim tim default-nim username-om i password-om, što znači da ta priča da se neko nakačio, pa promenio parametre baš i ne pije vodu, jer da je tad taj neko dok je wireless bio ukjlučen promenio parametre, ja onda posle ne bih mogao da ga isključim.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password25.12.2011. u 16:34 - pre 150 meseci
Pa, mogao se nakaciti preko neta, bez da se kaci na tvoju lokalnu wifi mrezu.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password25.12.2011. u 16:47 - pre 150 meseci
A je l' ti tvoj lični računar 100% siguran? Ako si zapamtio username/pass u browseru i neko petljao po kompu, lako je mogao da pristupi ruteru.

Da li ti je javna IP adresa ili ideš preko NAT-a?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password25.12.2011. u 17:27 - pre 150 meseci
Koliko vidim, na tvom ruteru je otvoren web pristup pa ako nisi menjao default parametre, čudo da se to i ranije nije desilo. Kao što svi znaju default parametre za pristup Telekomovim ruterima ... dovoljno je da ubodeš neku Telekom ADSL adresu i velika je šansa da ćeš da uđeš u ruter sa telekom/telekom a još bolje sa admin/tzl... kako već beše. Mada ipak mislim da je kod njih default isključen web pristup. Znači wireless uopšte i nije bio bitan a kada sve odradiš, obavezno promeni default parametre za pristup. Ili još bolje, ako ti web pristup ruteru nije potreban, isključi ga.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password25.12.2011. u 17:44 - pre 150 meseci
Admin ne prolazi a ni telekom ocigledno je taj neko promenio. Najbolje je da se hardverski resetuje na dugmence
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password25.12.2011. u 18:38 - pre 150 meseci
Pa nije na Telekomu nego na Sezamu a tu je obično default podešavanje tj admin/admin. Pošto je to promenjeno, a mogao je da uradi bilo ko, onda je jedino ostalo da se hard-resetuje, promeni default pristup pa onda opet podešava.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password25.12.2011. u 18:41 - pre 150 meseci
Citat:
maksvel: A je l' ti tvoj lični računar 100% siguran? Ako si zapamtio username/pass u browseru i neko petljao po kompu, lako je mogao da pristupi ruteru.

Ne pamtim username/pass u browser-u, tu opciju sam svesno onemogućio, a podesio sam i automatsko brisanje cookie-a, history-ja, itd. po zatvaranju browser-a. A i druga stvar, jedino je moj nalog administratorski, a i niko od ostalih ukućana ne spada u zlonamerne, i uopšte napredne korisnike računara.

Citat:
maksvela li ti je javna IP adresa ili ideš preko NAT-a?

IP adresa je dinamička, i da, radi se NAT-ovanje.

Citat:
calexx: Koliko vidim, na tvom ruteru je otvoren web pristup pa ako nisi menjao default parametre, čudo da se to i ranije nije desilo. Kao što svi znaju default parametre za pristup Telekomovim ruterima ... dovoljno je da ubodeš neku Telekom ADSL adresu i velika je šansa da ćeš da uđeš u ruter sa telekom/telekom a još bolje sa admin/tzl... kako već beše. Mada ipak mislim da je kod njih default isključen web pristup. Znači wireless uopšte i nije bio bitan a kada sve odradiš, obavezno promeni default parametre za pristup. Ili još bolje, ako ti web pristup ruteru nije potreban, isključi ga.

Nije u pitanju Telekom provajder, mada kako god, do tih default-nih login parametara za ruter se lako dolazi... Web pristup sam, kada sam uzeo taj ruter odma' i onemogućio, ali šta ja znam, valjda mi je posle nešto bilo zgodnije da to ide kroz browser, ali eto, potpuno sam zaboravio na posledice, i ne znam šta mi bi da ne promenim username/password.

Ok, hvala vam svima na savetima, sad nažalost znam šta mi je činiti - fabričko reset-ovanje...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password25.12.2011. u 19:02 - pre 150 meseci
I tako... Prva strana na googlu za: "TP-LINK TD-W8901G password" http://www.routeripaddress.com...d-w8901g_default_settings.html
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password25.12.2011. u 19:12 - pre 150 meseci
Upravo to... Elem, evo upravo sam odradio reset, izvršio na brzaka ta podešavanja za Internet pristup, i naravno ono najvažnije - promenio default-ni password. Doduše, sad ću ponovo da onemogućim web pristup... Za svaki slučaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: TP-LINK odjednom počeo da odbija default-ni username/password

[ Pregleda: 3612 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.