Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sastav piljevine za proizvodnju peleta

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sastav piljevine za proizvodnju peleta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 75618 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mimpes
Miodrag Pesic
Lebane, Srbija

Član broj: 272746
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mimpes.rs


Profil

icon Sastav piljevine za proizvodnju peleta12.12.2011. u 18:49 - pre 150 meseci
Postoji li neko na netu ko je pokušao da u sopstvenoj proizvodnji proizvede pelet.
Nekoliko pitanja????
Kakav sastav piljevine treba da bude?
Kolika vlažnost?
Koja granulacija?
I naravno možda još neko sredstvo kao dodatak?
Ovu temu sam otvorio jer sam proizveo mašinu za pelet po uzoru na italijansku mašinu koja već radi na našem terenu.
Ali nikako da počnem sa proizvodnjom !
Svim zainteresovanim za diskusiju na ovu temu unapred hvala!



Miodrag
 
Odgovor na temu

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
..5-r.retail.telecomitalia.it.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta07.02.2012. u 23:39 - pre 148 meseci
Kolko vidim ruleri ti pritiskaju samo spoljnja 3 reda rupa na matrici a unutarnje ne i jos ti pritiskaju i spoljnji rub gde nema rupa,to moras ispraviti. Idealna vlega je oko 14% granulacija od 3-5 mm a sastav recimo topola moze sama dok bukvu ces tesko ispresati samu.
 
Odgovor na temu

mimpes
Miodrag Pesic
Lebane, Srbija

Član broj: 272746
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mimpes.rs


Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta08.02.2012. u 08:14 - pre 148 meseci
Roleri su uradjeni precizno i gaze baš kako treba od spoljašnje rupe do unutrašnje bez ikakvih oslanjanja na matricu gde nema rupica. A sto se pritiska tiče i on je rešen odlično. Rupe su bukvalno ispolirane medjutim još uvek muka oko dobijanja peleta. Čak sam probao i sa nekim sredstvom koje je namenjeno ko dodatak za proizvodnju peleta i briketa. sa tim nekeko i krene da izilazi pelet. A najbolje sam uspeo sa trinom vlažnosti od 1% do 2%, medjutim i sa time je u radu problem.
Miodrag
 
Odgovor na temu

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta08.02.2012. u 11:14 - pre 148 meseci
Ne vidi se dobro na slikama da li na matrici, tj. na rupicama postoje konusi.
Ima tu neka priča i o uglu pod kojim se vrši pritisak. Uostalom evo linka. Tekst je napisan na engleskom, a pisao ga je naš čovek u Norveškoj, pa možda možeš i da ga kontaktiraš.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mimpes
Miodrag Pesic
Lebane, Srbija

Član broj: 272746
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mimpes.rs


Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta08.02.2012. u 13:14 - pre 148 meseci
Konusi su uradjeni po uzoru na jednu italijansku mašinicu i cilindrični deo je fi 6 mm sa konusom na ulazu od 7,6 mm. Visina konusa je 4 mm što daje da je to neki ugao od 22°.

Miodrag
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
91.191.12.*



+125 Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta08.02.2012. u 21:36 - pre 148 meseci
Ne znam kako radi ta mašina po kojoj je rađeno ali mislim da sam ti već rekao svoje mišljenje: raspored rupa definitivno nije dobar i na krugu se rupe ne mogu ravnomjerno rasporediti po kružnici a da bude isti raspored po svim osama. Mora biti šestougao. Uglovi su prilično dobri stim što je ovaj gornji dobar za piljevinu a donji za neku mekšu masu (trava, slama) ali ne može na istu matricu jer ulazne rupe moraju biti iste sa obje strane zbog prostora između rupa koji ne prelazi 1 mm
Čekamo objašnjenje na koji način je pripremana piljevina i šta se dešava u mašini
 
Odgovor na temu

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
..5-r.retail.telecomitalia.it.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta08.02.2012. u 22:16 - pre 148 meseci
Onda ti slike nisu dobre slikaj matricu daje vidimo i koji suti obrtaji na masini.I koliko znam konus bi trebao biti negde oko 55 stepeni.
 
Odgovor na temu

mimpes
Miodrag Pesic
Lebane, Srbija

Član broj: 272746
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mimpes.rs


Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta09.02.2012. u 08:35 - pre 148 meseci
Piljevinu sam pripremao u odnosu 80% bukva i 20% čamovina. Problem je bio u tome što nism uspeo kontinuirano proizvoditi pelet nekih 30 minuta do sat vremena, već su se javljali prekidi kreni stani, i sa većim dodavanjem piljevine došlo je do zaustavljanja rada tj. kočenja mašine. Probao sam sa različitim brojevima obrtaja s`obzirom da imam frekventni regulator tako da mogu da štelujem broj obrtaja, medjutim isti problemi. Sto se rupica tiče razmak izmedju njih je manji od 1mm i napomenu bi da sam imao i rešetku koja je imala rupice u šestougaoniku i u nekim nacrtima mogu da kažem da je manje u kvadraturi prostora u sistemu bušenja rupa u ovom drugom slučaju.









[Ovu poruku je menjao mimpes dana 09.02.2012. u 10:23 GMT+1]

Miodrag
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
91.191.12.*



+125 Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta09.02.2012. u 11:14 - pre 148 meseci
mimpes na tvojim skicama matrice lijepo se vidi razlika jer ti imaš mali zazor gledajući jedan red u kružnici ali ako pogledaš 3 ili 4 kružnice onda se vidi dosta površine između rupa koji pruža otpor mašini. Na tvojoj matrici to je još izraženije jer ne možeš imati sa jedne strane ulaz 7,7 a sa druge 8,5 mm i razmak 1 mm. Što se tiče smjese pokušaj zamjeniti odnos u korist mekog drveta i mora biti približno ista granulacija 3-5 mm. Na početku možeš dodati i do 5% stočnog brašna. Ako ti je piljevina bila suha sad joj je vlažnost sasvim dovoljna a doziranje prati koliko mašina može da uzme bez zatrpavanja valjaka. Obrtaji do 100 i zazor između matrice i valjaka što manji da ne stvara pločice koje su pogubne po mašinu
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
91.191.12.*



+125 Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta15.02.2012. u 21:25 - pre 148 meseci
mimpes dali si ponovo pokušavao, ima li pomaka na bolje ili minus na dozvoljava? Pozdrav
 
Odgovor na temu

mimpes
Miodrag Pesic
Lebane, Srbija

Član broj: 272746
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mimpes.rs


Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta21.02.2012. u 16:35 - pre 147 meseci
Dušane imao sam jedan pokušaj na traktoru i naštelovao sam okretanje valjaka na 110 o/min. Imao sam jednu vreću trine uzetu od jedne mini fabričice gde su mi rekli da je to bagremova trina i od toga sam uspeo da proizvedem dobar pelet. Medjutim imao sam i jedan džak trine mešavine bukva i čamovina u odnosu 70:30 i dobio sam izuzetno kvalitetan pelet. Medjutim u novim pokušajim nisam imao puno uspeha. Dali si dodavao neke supstance u tvojoj piljevini prilikom proizvodnje jer sam čuo da se dodaju neka sredstva na principu skroba ili slično. Ja sam pokušao sa pangelom i nisam imao puno uspeha. dodavao sam ga u prahu u piljevini.
Unapred zahvalan na svakom odgovoru.
Miodrag
 
Odgovor na temu

PELETIČAR
peletičar
direktor u sopstvenoj firmi
srbija

Član broj: 300979
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta02.07.2012. u 21:12 - pre 143 meseci
slucajno sam naleteo na ovu temu, posto sam i ja na slicnim mukama samo sto ja pokusavam da peletiram piljevinu od iverice pa me interesuje da li si imao prilike ili iskustva oko takve vrste materijala ?
 
Odgovor na temu

balcandream
security
Srbija

Član broj: 274217
Poruke: 14
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta29.08.2012. u 12:09 - pre 141 meseci
Ima li nekog ko je vec u vodama proizvodnje peleta sa malim peletirkama? Ja sam nov u ovome i hteo bih da razmenimo iskustva u radu sa njima?
 
Odgovor na temu

PELETIČAR
peletičar
direktor u sopstvenoj firmi
srbija

Član broj: 300979
Poruke: 31
*.telekom.rs
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta29.08.2012. u 17:11 - pre 141 meseci
Ja sam napravio peletirku od 7.5kw sa matricom od250mm i valjcima od fi90 mm i pokusao da peletiram piljevinu iskljucivo od iverice pa mi nije poslo za rukom iz razloga sto je piljevina suvise ostra i suva za peletiranje tako da sam odustao od peletiranja , trenutno pravim gorionik na piljevinu tako da mi je moja peletirka visak s obzirom da nisam u mogucnosti da nabavim drugu vrstu piljevine . ako ti nesto nije jasno slobodno pitaj ili posalji pp rado cu pomoci kao sto su mi i drugi pomogli. Nisi konkretno naveo kakva te iskustva interesuju
 
Odgovor na temu

balcandream
security
Srbija

Član broj: 274217
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta29.08.2012. u 21:16 - pre 141 meseci
Ja imam kinesku 11kw, matrica 230mm, deblijne 27mm...Mesam bukvu , hrast sa mekim drvetom, uspeo sam da napravim dobar pelet ali hoce da me zeza poneki put, Vlaga je 12-14%, smesa ujednacena 2-3mm. Da li je do smese ili ne nastelujem dobro valjke, neki put izlazi kao vlazan, pa suv...!? Ko ti je pravio matricu (moze na p.m ako je ovde problem )? Kako ide sa primesama, koji procenat???
 
Odgovor na temu

PELETIČAR
peletičar
direktor u sopstvenoj firmi
srbija

Član broj: 300979
Poruke: 31
*.telekom.rs
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta30.08.2012. u 06:16 - pre 141 meseci
Matricu mi je pravio privatno jedan strugar ali u pocetku nije potrefio dubinu konusa , kasnije sam nasao ovaj forum tako da sam mu vratio matricu da je razbusi posto je nismo odmah kalili da bi isprobali prvo kako radi, medjutim nikako nisam mogao da sjedinim piljevinu od iverice posto je ona previse posna.Sto se tice primesa ja nisam nista dodavao posto sam tako shvatio od ostalih da je dovoljno samo piljevina , pokusaj da podignes vlagu na 18 % jel kada se matrica ugreje na radnu temperature(oko100-120 stepeni )ako nije dovoljna vlaga sloj piljevine koji je na matrici se brzo osusi i eto problema , pocinje da stvara plocice koje su pogubne za masinu.Ne bi bilo lose da imas jednu kolicinu piljevine koja je nauljena ili zamascena da sa njom pocinjes i zavrsavas peletiranje zbog lakseg odrzavanja matrice.KADA Sve sagledamo osnovni problem je napraviti dovoljnu kolicinu ujednaceno vlazne piljevine da kada pocne peletiranje nema zastoja.
 
Odgovor na temu

balcandream
security
Srbija

Član broj: 274217
Poruke: 14
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta30.08.2012. u 08:33 - pre 141 meseci
Cim ode vlaznost preko 15% izlazi vlazan pelet...Koliko je uzeo strugar za matricu, jel okaljena sad? Nemam za sad cime da promesam vecu kolicinu uvek probam 10ak minuta pa stanem, mozda i to zeza ohladi se matrica!? A ono za pocetak-kraj rada uvek tako radim....
 
Odgovor na temu

havri
pivar
Beograd

Član broj: 306563
Poruke: 3
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta07.09.2012. u 00:45 - pre 141 meseci
Pozdrav.
Citajuci pitanja i odgovore na forumu, utesio sam se jer nismo jedini sa slicnim problemom: sastav mase-odnos komponenti za peletiranje koja bi donela proizvodnju na duge staze- tj. ujednacenu proizvodnju peleta za ogrev konstantnog kvaliteta. Brat i ja smo se skrpili i kupili takodje kinesku peletirku 11kw snage, precnika matrice 200mm, debljine 27mm, i nameracili se da pocnemo da pravimo pelet (posto nemamo suma u okolini) od sojine slame kao osnovnog sastojka i dodatnih komponenti- camove piljevine, lucerke, zitne slame...
Medjutim, nakon 4 meseca od kako imamo masinu, postalo je iritirajuce i porazavajuce jer jos tumaramo u "mraku"... Lagano smo vec usli u bravarski i strugarski zanat- osovinu za rolere smo dva puta menjali a matricu raskaljivali, razbusivali i kalili al' ne dobismo pravi pelet- govorim makar o stotinak kg ujednacenog peleta ( 2.5- 4cm ) u jednom pokusaju...........
Da ne govorim o razmerama komponenti- u svim varijacijama: kako sastava, tako i vlage ali jos uvek nista.
Stoga, da li neko moze da mi kaze, da li debljina matrice, tj "meso" u kom se zadrzava- sabija masa, igra ulogu u proizvodnji?
Da li je neko probao sa "suskom"- strugotinom mekog drveta ( da je ne samelje na sitnije) i da je koristi kao jednu od komponenti? Posto nam je slama usitnjena na 3-5mm.
Bilo kakav savet?
Mislim da cemo za pocetak probati vec sledeci put ovo sa stocnim brasnom...
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

balcandream
security
Srbija

Član broj: 274217
Poruke: 14
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta08.09.2012. u 14:35 - pre 141 meseci
Mislim da debljina matrice igra ulogu sto je deblja bolje je za drvo, duzi je put i vreme za vezivanje. Kod mene se sa mekim drvetom najbolje pokazalo za sad.
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Sastav piljevine za proizvodnju peleta10.09.2012. u 07:00 - pre 141 meseci
Pozdrav havri Da pokušamo pomoći morali bi imati malo prciznije podatke i koju sličicu "zumbiranu" što bi rekao Šojić
Trebao bi napisati : broj obrtaja ili odnos reduktora ulaz/izlaz, koji konus je bio, koji je sada, razlog razbušivanja i raskaljivanja, matrica je bušena u krug ili šestougao, kako pripremaš smjesu, kako mjeriš važnost, dali ti je koš za piljevinu otvoren ili zatvoren i još svašta nešto treba uskladiti. Opiši nam ukratko postupak rada i ponašanje mašine. Osovine si sigurno polomio zbog prevelikog zazora valjaka i matrice. Tu sva tolerancija staje u 1 milimetar. Ja sa ovom mašinom i motorom 5,5 kw dobijem 50 kg/h peleta a sa dodatkom malo "masnije" mase dobijem skoro 100 kg/h ali agro peleta. Pošto pominješ slamu predpostavljam da imaš gorionik na agro pelet
http://youtu.be/6g3c9IpCY2w zoranjero je poslije prepravke uspio da proizvede pelet od slame a za pojedinosti stupi u kontakt sa njim
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sastav piljevine za proizvodnju peleta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 75618 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.