Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kome se obratiti?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kome se obratiti?

[ Pregleda: 2371 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Kome se obratiti?09.12.2011. u 11:14 - pre 149 meseci
Izvinjavam se ako sam pogresio forum.
Ne znam kome da se obratim. Otac mi je u invalidskoj penziji, strastveni je pecaros. Cuo je da ako je u invalidskoj penziji da moze da dobije dozvolu za 100din. Raspitivao se u ribolovackom drustvu i oni mu kazu da treba da donese potvrdu o procentu invalidnosti. U zakonu pise da treba biti preko 80% nesposoban za rad. On je isao kod lekara i dobio je potvrdu da je potpuno nesposoban za rad (operisao srce) ali ovima sto izdaju dozvole to nije dovoljno. Njima treba crno na belo koliko posto je nesposoban. Moje misljenje i njegovo je ako je potpuno i trajno nesposoban za rad da bi to trebalo da bude 100% ali birokratija ne deli nase misljenje. E sad, zanima me kako on to da dobije u brojkama da je nesposoban za rad pa da moze da dobije dozvolu. Obracao se kancelariji PIO i oni su ga skinuli sa dnevnog reda (sto bi se reklo) i rekli mu da oni nisu za to zaduzeni. Lekar mu je dao tu potvrdu i to je to. Sta sada? Od koga on to moze dobiti i kako?
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Kome se obratiti?09.12.2011. u 12:13 - pre 149 meseci
Neka se požali nekoj instituciji koja je iznad ribolovačkog društva
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Kome se obratiti?09.12.2011. u 15:41 - pre 149 meseci
U zavodu za Penzijsko i invalidsko osiguranje postoji komisija koja ocenjuje stepen invalidnosti i nakon izlaska pred tu lekarsko-pravnu komisiju donosi odluku i izdaje potvrdu o stepenu invalidnosti (izmedju ostalog i u %). Tako da je neophodno da se obratis zavodu za PIO u svom mestu. Napominjem da je moguce da komisija poveca ili cak i SMANJI stepen invalidnosti na osnovu kog je odredjena penzija tako da je to ujedno i svojevrstan rizik. Na nju je tesko uticati i odluka komisije je prvostepena tj. konacna.
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Kome se obratiti?09.12.2011. u 17:41 - pre 149 meseci
Hvala na odgovoru!
Inace, on je prvo otisao u invalidsku penziju i onda je posle 2 godine dobio resenje da je trajno penzionisan, tako da i ako uspeju nekako da umanje, to nece uticati.
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kome se obratiti?

[ Pregleda: 2371 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.