Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Ta pec 3

[es] :: Elektrotehnika :: Problem sa Ta pec 3

[ Pregleda: 4559 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gema91
Darko Gemovic
nemam posao
Sremska Mitrovica

Član broj: 294114
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 11111


Profil

icon Problem sa Ta pec 323.11.2011. u 19:24 - pre 150 meseci
Moze li neko da mi pomogne? Imam te pec 3,monofazna struja...Kada je napunim lampica se naravno ugasi sama,i cim upalim da pocne da duva i ugasim duvanje,lapmica se opet pali,i tako bi mogla ceo dan...jel to neki kvar ili sta vec? Hvala unapred
dakro
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Problem sa Ta pec 323.11.2011. u 20:59 - pre 150 meseci
Citat:
Gema91: Moze li neko da mi pomogne? Imam te pec 3,monofazna struja...Kada je napunim lampica se naravno ugasi sama,i cim upalim da pocne da duva i ugasim duvanje,lapmica se opet pali,i tako bi mogla ceo dan...jel to neki kvar ili sta vec? Hvala unapred
Ne bi trebalo da je kvar. Čim pustiš duvanje ona malo smanji temperaturu i termostat reaguje. Moguće je da ti je termostat malo preosetljiv. Uostalom probaj bojler, čim ispustiš malo vode on se odmah upali i to ti je to.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

marsmatik8
sasa vucic
nis

Član broj: 293271
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa Ta pec 325.11.2011. u 20:31 - pre 150 meseci
pec ti je ok , kada ventilator krene da duva pec se hladi i naravno termostat ukljucuje grejace ,ti ukljucis pec kada je jevtina struja tada ti svetli tinjalica kada se zagreja vratis termostat na nulu ,,i ventilator kada krene da radi nece vise da tinjalica da radi ,posle samo sa onim drugim spoljnim termostatom odredjujes temperaturu i koliko da radi ventilator, od ovog jasnijeg objasnjenja nema
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Problem sa Ta pec 325.11.2011. u 22:37 - pre 150 meseci
Citat:
marsmatik8: pec ti je ok , kada ventilator krene da duva pec se hladi i naravno termostat ukljucuje grejace ,ti ukljucis pec kada je jevtina struja tada ti svetli tinjalica kada se zagreja vratis termostat na nulu ,,i ventilator kada krene da radi nece vise da tinjalica da radi ,posle samo sa onim drugim spoljnim termostatom odredjujes temperaturu i koliko da radi ventilator, od ovog jasnijeg objasnjenja nema

Jedva sam te pohvatao sta si hteo da kazes , odnosno od jasnog objasnjenja nema nista , nije bas lepo definisano .Pozdrav i nemoj da se ljutis ali je tako
 
Odgovor na temu

Gema91
Darko Gemovic
nemam posao
Sremska Mitrovica

Član broj: 294114
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 11111


Profil

icon Re: Problem sa Ta pec 326.11.2011. u 10:07 - pre 150 meseci
ne razumem se ni malo bas u tu pec,pa ne znam ni kako da objasnim to...nema problema..:)

dakro
 
Odgovor na temu

edi maj
ing
sarajevo,bih

Član broj: 252809
Poruke: 312
92.36.214.*



+17 Profil

icon Re: Problem sa Ta pec 326.11.2011. u 17:01 - pre 150 meseci
Kada se peć napuni treba da je ugasiš, ne na sobnom termostatu, već na termostatu koji se nalazi na njoj, ili na prekidačima ako ih ima. Jer ako je tu ne ugasiš kada se napuni, čim ventilator počne puhati, peć se rashladi i s obzirom da nisi izgasio grijače, oni se pale. Kako i sam kažeš može tako u nedogled. Dakle kada počne jeftina struja, upališ peć, a kada počinje skupa, peć ugasiš na prekidaču, a ostalo regulišeš duvanjem na sobnom termostatu.
 
Odgovor na temu

Gema91
Darko Gemovic
nemam posao
Sremska Mitrovica

Član broj: 294114
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 11111


Profil

icon Re: Problem sa Ta pec 326.11.2011. u 19:44 - pre 150 meseci
Hvala svima na odgovorima.
dakro
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Problem sa Ta pec 3

[ Pregleda: 4559 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.