Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Android ili iOS development

[es] :: Art of Programming :: Android ili iOS development

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11729 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Android ili iOS development18.11.2011. u 00:11 - pre 151 meseci
Nakon nekog vremena provedenog u webdev vodama, odlučio sam se baciti na programiranje za mobilne uređaje.
Iako trenutno Android drži veći dio tržišta, teško mi se odlučiti dali da se usmjerim na Android ili iOS platformu...
Macbook nemam, no uspješno sam instalirao Hackintosh na laptop s kojim bih mogao vrtiti XCode.Android telefon imam.
Malo sam gledao po netu i razvoj za android mi se čini malo teži zbog potrebnog znanja Jave, no drži veći dio tržišta.
Šta reći koju posluku porati osim da trebam vašu pomoć i savjete
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Android ili iOS development18.11.2011. u 00:20 - pre 151 meseci
Java ti je laksa, a da ne pominjem lepsa od objektnog C-a

Sto se tice eventualnog, posla, tu nemas brige kojim god putem da podjes, i Android i iOS developeri se traze, mada ima manje iOS developera na trzistu.

Ako vec imas Android telefon, mozda ti je jednostavniji raditi razvoj za Android, zbog testiranja.
iOS ima dobar simulator, ali opet mora se i to testirati na pravom telefonu, a za to ti treba iOS uredjaj, i apple developer nalog (100 usd godisnje)


[Ovu poruku je menjao nnn dana 18.11.2011. u 09:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Android ili iOS development18.11.2011. u 01:37 - pre 151 meseci
Pisem sa moba pa moram biti kratak.Vidim da znas o cemu pricas, posjetio sam ti sajt.Zanima me dali bih trebao poceti sa Javom, ili mogu pohvatai nesto o njoj preko nekih Android video tutoriala koje sam nasao online?Hvala ti na pomoci
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Android ili iOS development18.11.2011. u 08:09 - pre 151 meseci
Sve zavisi kakvo iskustvo imas do sadas?

Kazes da si radio web dev, sta konkterno?
 
Odgovor na temu

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Android ili iOS development18.11.2011. u 11:31 - pre 151 meseci
Ovo što sam ja radio je najviše dizajn i kodiranje u HTML/CSS i nešto malo PHPa za kontakt forme i slično.
Našao sam neke video tutoriale, no iako lik koji ih snima govorio da predznanje Jave nije potrebno, brzo se izgubim nakon što sa XMLa pređe na konkretnu Javu
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Android ili iOS development18.11.2011. u 12:14 - pre 151 meseci
Pa java ti je bliza php-u nego sto je objektni c.

Imas ovaj tutorijal sto sam ja piaso pre malo vise od godinu dana, ali moze da pruzi dobru osnovu, iako bi sada mnogo lakse to napisao.

http://forum.benchmark.rs/show...91-Android-Tutorial-Mala-skola

 
Odgovor na temu

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Android ili iOS development18.11.2011. u 17:14 - pre 151 meseci
Hvala na pomoći :)
Nabavio sam Head on Java, pa ću krenuti sa tim
Btw, dobar vodič :)
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Android ili iOS development18.11.2011. u 18:17 - pre 151 meseci
Ne znam, moj zet je kupio N9 koji ima na sebi meeGo OS jer je cena licence za android i iOS malo povelika, posebno ako tek ulazis u te vode, a meeGo se mozda malo zaboravlja ali je svakako dobar za vezbu, mozes da pravis programe za netbook, telefone, navigaciju, televizore sa njim...
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Android ili iOS development18.11.2011. u 18:32 - pre 151 meseci
Kakva cena licence za Android?

Svi alati su besplatni, a sam Android je open source.
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Android ili iOS development18.11.2011. u 19:41 - pre 151 meseci
Ako hoces da prodajes aplikacije preko Marketa moras da platis neki fee, ne znam koliki je nije mi rekao.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Android ili iOS development18.11.2011. u 20:02 - pre 151 meseci
25 USD ili ti oko 1700 dinara
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Android ili iOS development22.11.2011. u 07:12 - pre 151 meseci
Treba razmisliti i o ovome:

http://tech.fortune.cnn.com/20...d-app-revenue-is-7-of-iphones/

Citat:
"Apple to retain a 70%+ share of mobile app dollars, despite Android's 50%+ market share"

 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

iglig
Igor Iglič
Beograd, Srbija

Član broj: 300685
Poruke: 80



+16 Profil

icon Re: Android ili iOS development12.03.2012. u 16:55 - pre 147 meseci
Trebalo bi imati u vidu i koja razvojna platforma više košta. Ne mogu sad da nađem link sa tačnim opisom ali za objavljivanje aplikacije na Apple Store-u je okvirno neophodno sledeće:
Registrovan iDesk-Laptop
Registrovan iOS
Registrovan software za razvoj aplikacije
iPhone odgovarajuće generacije
malopre navedena godišnja naknada za developer nalog

Za App Market je potrebno:
Win-Linux-iOS racunar
jedan od IDE-a sa podrškom za Android API, Eclipse je besplatan
Android uređaj
Godišnja naknada koja mislim da je povećana ili će se uskoro povećati na 50$ (zbog dosta junk appova).

Ovde valja napomenuti da je za kvalitetan razvoj iOS aplikacija potreban jedan iPhone i jedan iPad, dok je kod Androida malo komplikovanija situacija.
Naime, zbog velike raznolikosti uređaja, valjalo bi posedovati telefone narednih rezolucija (240x320 320x480 480x800) i njima bi u ovom trenutku bilo pokriveno nešto manje od 90% Android telefona, još sa jednim tabletom od 1200x800px bi bilo moguće pokriti oko trećine tablet korisnika. Za testiranje ozbiljne aplikacije od koje se dosta ocekuje ovaj broj bi se morao popeti na 10-15 uređaja, uz kupovinu od 2 do 3 nova godišnje, kako se tržište sve više razvodnjava i to sve ne uzimajući u obzir najave Google-a da nastavi sa paralelnim razvojem Androida za telefone i tablete.
Sa druge strane, iOS nudi jasnu specifikaciju uređaja ali je vaša aplikacija na proveri kod Apple inženjera bar mesec dana, sa mogućnošću da se odbije bez dodatnih argumenata.

Ono što je zajedničko za ove platforme je da nije moguće legalno poslovanje iz Srbije pa se postavlja pitanje isplativosti uloženog vremena ako je jedini način naplate razvoj aplikacija za neku stranu firmu.

 
Odgovor na temu

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon Re: Android ili iOS development01.07.2012. u 14:51 - pre 143 meseci
Za android se plaća prilikom registracije 25 dolara i to je one-time fee - dalje se ne plaća ništa... I to samo ukoliko hoćete da objavite aplikaciju na marketu - a distribuirati je možete i bez njega jer se na android i bez rootovanja mogu instalirati aplikacije preko apk file-a. Mada time gubite i automatski upgrade- prijave grešaka i još neke stvari - a pare potrebne za market stvarno nisu velike.

Takodje - što se testiranja aplikacije tiče - stvarno mislim da ti nije potrebno više od jednog uređaja (i tableta ukoliko te zanima aplikacija prilagođena tabletu). Na uređaju aplikacija ide brže nego u emulatoru, možeš testirati i razne stvari koje su nedostupne na emulatoru poput pristupa nekim senzorima (na emulatoru je od senzora dostupan samo GPS kojem možeš slati lažne podatke)...

Za testiranje izgleda aplikacije u raznim rezolucijama - emulator je sasvim pogodan. Što naravno ne znači da veliki ne testiraju i na gomili različitih uređaja - ali oni to mogu priuštiti - pa im se može - za sam razvoj nije od krucijalnog značaja...


Što se platformi tiče - androdi je zastupljeniji i mislim da će biti i još zastupljeniji. Ali na apple ide bolje prodaja aplikacija iz više razloga (veći procenat besplatnih aplikacija na androidu, populacija koja generalno više voli da nađe besplatnu alternativu nego da plati i slično). Ukoliko imaš ideje i želju da ti budeš taj koji će razvijati aplikacije i prodavati ih direktno tržištu - u tom slučaju ti je možda pametnije da razvijaš za iPhone. Ukoliko bi da se zaposliš kao neki developer - koji će praviti aplikacije za industriju - onda po meni bolje ti je Android.

Kada se pominju aplikacije i zarada u njima - većini ljudi padaju na pamet ljudi koji prave aplikacije direktno za prodaju na marketu. I iako se tu mogu zaraditi fantastične pare - ukoliko imaš pravu ideju u pravo vrijeme - ne vrte se tu tolike pare tj. teško je pored žestoke konkurencije od boljih ili besplatnih aplikacija tu nešto zaraditi. Većina para se vrti u pravljenju uslužnih aplikacija po narudzbi. Npr. banci treba aplikacija za online banking koju će ona djeliti besplatno svojim klijentima. Ili lancu supermarketa treba aplikacija za inventar.

Što se tiče poznavanja Jave - potrebno ti je osnovno znanje sintakse, nekih važnih djelova APIja, kolekcija i slično. U svakom slučaju - kao što su drugi rekli - lakše ti je naučiti to - nego Objective C koji je potreban za iPhone. I korisnije je van svijeta mobilnih aplikacija. Npr. - ja sam učio Oracle-ov tutorijal (http://docs.oracle.com/javase/tutorial/ - Trial covering the Basics) do Swinga - koji nije potreban - jer android ima svoj GUI engine (mada su mnoge stvari slične sa swingom). Čak sam vidio da na nekim online kursovima za android imaju nešto kao Java for android - koja pokriva to jave što ti treba za android.
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.sc.ni.ac.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Android ili iOS development02.07.2012. u 13:12 - pre 143 meseci
Što se tiče Android - iPhone dileme, nisam siguran pošto programiram samo za Android, ali mislim da to ne bi trebala da ti bude dilema pošto u oglasima za posao često puta imaš situaciju da ti traže i jedno i drugo. Obično se prave aplikacije i za Android i za iPhone tako da kod nas u Srbiji imaš takve oglase da moraš da znaš svašta nešto. Mada to je normalno u programerskom poslu, radiš šta ti se da.

Ja sam neke osnove Androida pohvatao za dvadesetak dana. Prethodno sam znao Javu na nekom solidnom nivou, ništa specijalno.
Učio sam sa zvaničnog Android programerskog sajta i nije teško, bilo je zabavno. Na tom sajtu je dokumentacija dobro napisana a imaš i tutorijale, zatim gotove programe, i slično. Pored ovog sajta na internetu ima stvarno mnogo materijala na ovu temu, plus tu je uvek stackoverflow.com sajt tako da je sve na tebi i koliko vremena možeš da posvetiš učenju.

Nikakav uređaj ti ne treba uglavnom sve može da se isproba u emulatoru. Ako imaš telefon onda je to samo plus.

 
Odgovor na temu

kkedacic
Extropia

Član broj: 261437
Poruke: 31
*.adsl.net.t-com.hr.



+41 Profil

icon Re: Android ili iOS development10.07.2012. u 14:46 - pre 143 meseci
Citat:
IT_DooX:
Ne znam, moj zet je kupio N9 koji ima na sebi meeGo OS jer je cena licence za android i iOS malo povelika, posebno ako tek ulazis u te vode, a meeGo se mozda malo zaboravlja ali je svakako dobar za vezbu, mozes da pravis programe za netbook, telefone, navigaciju, televizore sa njim...


Imao sam nokiu N900 i nokia je s MeeGo/Maemo shemama zabila korisnicima noz u ledja, tako dobro da Brutu mogu dati instrukcije, jer mi nismo stigli reci "Zar i ti nokijo". Maemo OS su totalno zapostavili, community je napravio neki svoj poseban sistem updatea ali su na kraju popravljali nebitne UI stvari dok se problemi pod haubom nisu popravljali. Cijeli MeeGo/Maemo projekt je ostavljao dojam da su psi koji laju, a ne grizu; svasta su govorili ali kad treba doci do realizacije niko nije prstom micao, ili su bili ljeni ili nesposobni. Sve je to jako cudno kada se vidi kakva su imena bila iza projekata poput Intela, AMD-a, nesretne Nokie, Linara, EA i gamelofta iako, koliko sam vidio, zadnji dvoje nisu izdali niti jednu igru za te sisteme; ako se danas ne moze pouzdati na takva imena ne znam u sta moze. Problem je mozda bio i u tome sto Nokia nije htjela otvoriti kod od nekih drivera iako je community to forsirao. Uglavnom, MeeGo/Maemo nebi preporucio niti kao zadnju opciju.

Osobno mislim da ce ta prica oko hrpe jeftinih Appova morati da pukne, jer je to one-time-thing. Jedina stvar koju sam kupio je bila 10-15$ i to je bio neki office, zato sto je stvarno potrebna, iako bi takvi office stvari trebali dolaziti s mobitelom/OS-om.

Meni je ovako s tehnicke strane zanimljiv BlackBerry, pogotovo sto su kupili QNX koji ce u biti BBOS10, kazu da ce SDK podrzavati nativni kod C/C++ sto zvuci zanimljivo. Sve vjesti objavljuju da je RIM u financijskim problemima, a to je cudno jer ima ugovore s mnogim drzavnim firmama, koje su stalan i siguran prihod novaca. Ocito sve u mainstream IT svjetu mora da bude balon koji se siri i puca, nedopustivo je da se napusas do stabilne velicine i stagniras.

iOS mi se cini kao vrlo kvalitetan OS i Objective-C superiorniji od Android jave. Android je odlucio prilagoditi VM za mobitele i napravili su poseban DalvikVM, koji je kao specijano optimiziran za mobitele, samo sto na kraju radi 2-3 puta sporije od obicne jave, pa se mogu naci testovi na netu u kojima "matori" iPhone 4 koji ima 4 puta slabiji hardware rastura zadnje androide u testovima. Uzeci u obzir da je vise od 50% koda Androida XML i da je jedini C vjerovatno stripani Linux kernel sve to nebi trebalo biti nista cudno. Na netu ima i postova gdje se ljudi zale da su latencije na Androidu velike i da to stvara probleme u nekim muzickim aplikacijama; problem se aktivno rijesava metodom da koderi vicu na izinjere da neznaju napraviti hardware, a inzinjeri uzvracaju ovima da neznaju kodirati.

Vecina apliakcija na Androidu koje sam vidio kod prijatelja je bila smece, zamrzavalo se i crashalo konstantno. Nijedna aplikacija nije bila placena nego ima neki fazon gdje se sve piratizira. Ako se uzme u formulu da firma uzima 20-30% od cijene aplikacije, a da se hype za iFart applikacijama smanjuje, vjerovatnost ikakve zarade od 1,99$ aplikacija priblizava se nuli.

Pitanje je kako ce prica s Windows 8 proci, ali WinRT otvara mogucnost da se App probije s mobitela na PC i obrnuto.

BlackBarry i Windows nemaju u svojim App trgovinama kolicinu aplikacije kao Android i iOS, time je i veca sansa da se nesto "novo" probije, izmedju ostaloga uvjek se moze ukrasti ideja i prenjeti tamo gdje je nema.
 
Odgovor na temu

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon Re: Android ili iOS development10.07.2012. u 21:11 - pre 143 meseci
@kkedacic: Vidi se da nisi puno upućen u Android - pa ako ne znaš - bar ne piši pogrešne informacije.

Što se tiče Dalvika - istina je da je u odrećenim microbanchovima sponzorisanim od strane Oracle-a pokazao da je sporiji od JaveME, ali to nije bog zna kakvi pokazatelj. U programiranju prosječne aplikacije sasvim se dovoljno brzim pokazao. A i namjera mu je mnogo šira - da u uslovima ograničenih resursa i uz poštovanje strogih sigurnostnih preduslova (svaka aplikacija ima svoju VM) pruži pristojne performanse - u tom je i više nego dobar. I ne znam kakve si ti aplikacije "gledao kod prijatelja" i na kojim telefonima, ali većina aplikacija su sasvim pristojne. Istina je da je nivo prosječne aplikacije nešto niži zbog toga što Apple sve aplikacije pregleda - a kod google-a svako može skoro bilo šta na market da postavi - ali to ne znači da nemaju gomilu vrlo dobrih aplikacija.

Što se tiče poređenja sa Objective C-om - ni tu nisi u pravu. Objective c umjesto referenciranja koristi message passing - što mu daje veći prilagodljivost - ali čini aplikacije komplikovanijima i kod znatno sporijim - iako se kompajliraju za platformu. Čitaj malo više o poređenju performansi. I ja sam primjetio velike lagove na određenim Android telefonima - ali uglavnom onim iz najniže klase (oko 100 evra). Kada se koristi neki telefon srednje klase - toga već nema. A da ne pričamo o telefonima više klase (Galaxy Nexux, Galaxy SIII) koji su zapravo po cijeni jedini pošteno poređenje sa iPhone-om.

Pored toga - android sistem koristi Javu samo za više vizuelne stvari - svagdje gdje su bitne performanse (npr. database access) se koriste C++ biblioteke koje su samo upakovane (wrapped) java klasama. Ukoliko ti je performansa u nekom djelu aplikacije bitna - možeš koristiti C/C++ kod i kompajlirati ga za platforme (ARM i x86 - mada ovih drugih ima jako malo) koristeći Android NDK (http://developer.android.com/tools/sdk/ndk/index.html). Svi bolji telefoni imaju naravno i odlične grafičke čipove pa grafika (jedan od onih djelova aplikacije gdje performanse jesu bitne) odlično izgleda. Pogledaj npr. kako izgleda grafika na novom tabletu Nexux 7 čija je cijena samo 200 dolara (upola od najjeftinijeg Ipad-a) - http://goo.gl/DlZcu .

Blackberry je propast i ne mogu da vjerujem da tako nešto preporučuješ. Očigledno je da je razvoj mobilnog OSa prevelika stvar da bi se time bavio iko ko nije ogromna kompanija - zbog čega predviđam da će od sadašnjih igrača preživjeti samo Android, iOS i Windows. Ovaj poslednji - zato što Microsoft ima para da gura nešto u nadi da će zaživiti - i ja se iskreno nadam da će zaživiti - jer mislim da je još jedan otvoreni OS koji prodaje operativni sistem raznim proizvodjačima telefona dobra stvar za industriju. Komercijalni sektor mobilnih telefona je zanemarljiv dio tržišta (jer ljudi generalno ne vole da nose dva telefona sa sobom) i nije im nikakva strategija da ciljaju samo poslovne korisnike - a u privatnom dijelu su pregaženi.

Da sam na čelu Blackberry-ja prekinuo bi razvoj njihovog operativnog sistema - prešao na Android - ali bi ga veoma prilagodio za poslovne korisnike - omogućio da se centralno upravlja telefonima i softverom na njima, da se mogu daljinski izbrisati, da su svi podaci enkriptovani i sve ostalo što poslovni korisnici traže. Možda čak i neko razdvajanje na privatni-poslovni dio. Dve sim kartice, dio gdje korisnici mogu instalirati i svoje privatne aplikacije, ali i dio koji je strogo centralno kontrolisan od strane kompanije za pristup poslovnim podacima.
 
Odgovor na temu

kkedacic
Extropia

Član broj: 261437
Poruke: 31
*.adsl.net.t-com.hr.



+41 Profil

icon Re: Android ili iOS development11.07.2012. u 08:19 - pre 143 meseci
Sve sto sam napisao sam negdje i procitao, nisam nicji advokat da pise pogresne informacije.

Sam kazes da se za performance stvari na Androidu korsiti native kod, toliko o javi/dalviku.
Moje je misljenje da je dobro optimiziran native code uvjek brzi od bilo kakvih interpertera, VM-a, JIT-ova itd.

Kupovanje jaceg hardwarea nije nikakvo rijesenje.

Nisam fan OOP-a pa ako bi mi mogao objasniti zasto je massage passing losiji od referenciranja i zasto je kompliciraniji?

Isto me zanima zasto je BlackBerry propast? Zanima me tehnicka strana, dali postoje razlozi?

Ja gledam na stvari tako da je Android losa reakcija na iOS, oboje imaju kultove, samo je iOS kult bogatiji, a android veci. Symbian, BlackBerry i ostali ce propasti jer se neigraju kultova bad copa good copa itd.

Velicina App marketa je postala jedino mjerilo kvalitete platforme, a za developere je jedino mjerilo lakoca ucenja i koristenja; mislim da je to jako lose i kontra produktivno.


OP se nije tocno izrazio, ali predpostavljam da zeli da namakne koju kintu. Pa ga shodno i savjetujte.
Ja u zivotu nisam poznavao osobu koja je developer na necemu konkretnome, sada poznajem na desetke Android developera; sto mi govori da je konkurancija velika. Isto tako od poznanika sacica ljudi se bavila programiranjem, a sad od jedan put svi znaju javu.
iOS ima najveci store sto govori da je vecina izmisljenih stvari vec izmisljena, takodjer zadnje sto sam procitao je da se vise zaradjuje na iOS-u jer su oni voljni davati vise novca.
Windows 8 ce imati tu shemu da imas mobile i tablet world, ali ce svi appovi raditi i na PC-u, a PC je definitivno najvece trziste, a nije pretrpano apliakcijama i konkurencijom kao iOS i Android(Java).
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
118.131.136.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Android ili iOS development11.07.2012. u 08:26 - pre 143 meseci
Imas i middleware resenja kao sto je Marmelaide sa kojima mozes da radis deployment na obe platforme, sve to bez trunke java ili obj-c smaranja.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Android ili iOS development11.07.2012. u 09:34 - pre 143 meseci
Citat:
kkedacic:Moje je misljenje da je dobro optimiziran native code uvjek brzi od bilo kakvih interpertera, VM-a, JIT-ova itd.

Pogrešno mišljenje. JIT može bajtkod da prevede u mašinski kod optimizovan za hardver na kome se izvršava, pa uporedi to sa izvršavanjem nekog starog nejtiv koda zakucanog za pentium I instrukcije na nekoj 64-bitnoj mašini. Bajtkod nema taj problem.

Uostalom, tamo gde su performanse zaista kritične (gugl, fejsbuk...) poenta nije uopšte u optimizaciji, nego u dobrom skaliranju, tako da se problem performansi rešava jednostavnim dodavanjem hardvera.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Android ili iOS development

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11729 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.