Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi parkiranja domena? Hitno!

[es] :: Hosting :: Pitanje u vezi parkiranja domena? Hitno!

[ Pregleda: 1361 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radipano

Član broj: 293095
Poruke: 15
193.107.4.*



+1 Profil

icon Pitanje u vezi parkiranja domena? Hitno!12.11.2011. u 20:18 - pre 151 meseci
Imam free hosting na kome sam parkirao free domen sajt.iz.rs . E sad na tom hostingu mi je samo SMF forum. Pa me zanima, pošto sad forum radi i na iz.rs adresi i na glavnoj adresi sa hostinga...znači radi, dobro iz.rs domen je još u pending stanju ali radi. Pa me zanima da li mogu u podešavanjima foruma da prepravim sve linkove da vode do tog iz.rs domena, tacnije da mi se nigde ne pojavljuje originalno ime... hvala!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Pitanje u vezi parkiranja domena? Hitno!12.11.2011. u 21:21 - pre 151 meseci
To zavisi od apliakcije koja gura forum, mada generalno moguce je, samo te verovatno ceka dosta prckanja po konfiguaciji a verovatno i po bazi.
 
Odgovor na temu

radipano

Član broj: 293095
Poruke: 15
193.107.4.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi parkiranja domena? Hitno!12.11.2011. u 21:55 - pre 151 meseci
Pa aplikacija je SMF

Prosli put sam nešto menjao i posle mi ni jedan domen nije radio.. Možda sam nešto pogrešio.. ne bih menjao putanje do datoteka, vec samo domen. Mogao bih ja opet da pokušam, ali ako opet srušim ceo forum, biće mnogo zeznuto, jer već imam članove...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Pitanje u vezi parkiranja domena? Hitno!13.11.2011. u 07:05 - pre 151 meseci
Pogledaj http://wiki.simplemachines.org/smf/Repair_settings.php

Mislim da SMF nije problematican za promenu domena. Trebalo bi da samo u konfiguraciji promenis definiciju adrese foruma i to je to, odmah ce da radi. NAravno, valjalo bi protrcati nekim skriptom kroz bazu poruka i srediti putanje da pokazju na novi domen.

Svojevremeno sam jedan SMF prepravio tako da je lepo radio i sa mnogo domena istvoremeno, u fazonu, jedna instalcija ali više foruma na njoj.

 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Pitanje u vezi parkiranja domena? Hitno!

[ Pregleda: 1361 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.