Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prednosti i mane bluetooth stereo slušalica (vs. RF)

[es] :: Ostali hardver :: Prednosti i mane bluetooth stereo slušalica (vs. RF)

[ Pregleda: 2387 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Prednosti i mane bluetooth stereo slušalica (vs. RF)11.11.2011. u 00:19 - pre 150 meseci
(za moderatora: možda ovo treba u forum Multimedijalni uređaji?)

Prvi put bih kupio bluetooth stereo slušalice za muziku i filmove (za mob i netbuk). Koristim stalno BT handsfree slušalicu (mono) za mob. Hteo bih da se oslobodim kablića od žičnih stereo slušaliza za mjuzu.

Inače, već šest godina koristim Sennheiser bežične slušalice RS 120 (RF, ne BT!):



Domet
Kapiram da su BT daleko laganije i da imaju domet do 10m (što je ok), dok sa ovim Sennheiser mogu da izađem iz zgrade na drugu stranu i obrnem iza ugla i imam i dalje prijem! Neviđeno. Panasonic DECT telefon već dalje od ulaza u zgradu gubi bazu.

Mali izbor, velika cena
Kopam po netu i jedva da mogu da ih nađem. Što su nepopularne, retke i skupe? Problemi? Gubljenje signala?

Genius BT-03i -- 4.700din


Plantronics bežične slušalice sa mikrofonom BACKBEAT BBT903 -- 7.200din
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
109.121.53.*



+536 Profil

icon Re: Prednosti i mane bluetooth stereo slušalica (vs. RF)11.11.2011. u 02:19 - pre 150 meseci
Nemoj da se iznenadiš ako tokom gledanja filma provališ da zvuk kasni. I to da je domet 10m je mit. Ja sam na stereo sluškama (BT) gubio signal na 3m.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Prednosti i mane bluetooth stereo slušalica (vs. RF)11.11.2011. u 02:51 - pre 150 meseci
Auh. Savetuješ da ne kupujem? Da li je zvuk lošiji nego na običnim sluškama?

Mislio sam, ako već imam BT na mobu i BT na netbuku, a hoću da slušam mjuzu, gledam film, čini se kao najbolje rešenje, bez žica, na koje često zapnem, ili nogom isčupam iz kompa, sapletem se...

Ovaj Zenhajzer u RF opsegu me odlično služi, ali on je baš za kućnu varijantu. Godinama koristim BT mono handsfree za mob i nema kašnjenja zvuka, super se čuje (Plantronic Voyager 310/R), bolje čujem nego na mobu direktno, bolje me čuju, em se ne zračim. Upravo sam testirao, bez problema dobacuje preko 7-8m.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
109.121.53.*



+536 Profil

icon Re: Prednosti i mane bluetooth stereo slušalica (vs. RF)11.11.2011. u 03:26 - pre 150 meseci
Sa čim možeš da porediš da li u telefonskom razgovoru zvuk kasni?

Kad upariš slušalicu sa računarom i pustiš film, provalićeš da zvuk kasni za slikom. Kad slušaš muziku neće biti problema dok kod gledanja filmova moraćeš ručno da usaglasiš sliku i zvuk.

Što se kvaliteta tiče nisam imao zamerki. Slušao sam mp3 sa telefona i računara i bilo je OK.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Prednosti i mane bluetooth stereo slušalica (vs. RF)11.11.2011. u 03:49 - pre 150 meseci
@owim

Iz istih motiva (da se oslobodim zicurina koje stalno moraju da se odpetljavaju + mogucnost
konektovanja na razne uredjaje bez dongle-ova) sam svojevremeno uradio jedan mali research u pogledu BT
slusalica.

Preporucujem Sennheiser MM100 BT stereo headset (stereo slusalice + mikrofon).

Domet je sigurno 25-30m (nisam tacno merio, ali je tog reda velicine, ako ne i veci), neshvatljivo
veliki u poredjenju sa bilo kojim BT headset-om koji sam probao pre toga.

Kvalitet zvuka - odlican. Kontrole: up, down (za biranje pesama), volume up/ volume down + sredisnje
dugme na desnoj slusalici (pauza za muziku, diskonektovanje za telefonski razgovor).

Dinamika/volumen zvuka je sasvim zadovoljavajuci za uslove sobnog slusanja, dok u vozilu na autoputu
(dosta suma) ne dolazis u opasnost da ne mozes da cujes bitne stvari (sirene, itd).

Isprobao sam ga na laptopovima, Android telefonima i tabletima, skoro sve je besprekorno.

Jedini problem na koji sam naisao je bio Skype (na Win7) koji iz nekog razloga nije dobro terminirao
BT session, a headset je ostajao 'hipnotisan' - nije reagovao ni na jedno dugme (od cetiri ukupno),
jedino sto je resavalo problem je prikljucivanje na napajanje (koje je verovatno resetovalo sve konekcije).

 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Prednosti i mane bluetooth stereo slušalica (vs. RF)11.11.2011. u 03:50 - pre 150 meseci
@miroslav:
Hvala. Onda je neupotrebljivo. Baš sam hteo da imam lagane sluške za 12" netbuk da mogu da ogledam film nekad bez kablova, kad već imam bluetooth.

@milanche:
Takođe hvala! Vidim da ih u SRB nema, a u SAD su $136 na Amazonu. Eto, bio sam do skoro u NYC, ali se nisam setio to da potražim. Svako naručivanje iz SRB je besmisleno.



Jesi li ih upario sa netbukom/laptopom i pustio film, da li je zvuk kasnio?

Hoćeš da me nagovoriš da ostanem u Sennheiser okruženju, jer jedne već imam .
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Prednosti i mane bluetooth stereo slušalica (vs. RF)11.11.2011. u 04:04 - pre 150 meseci
Ne secam se da sam primetio ikakvo kasnjenje. Istini za volju, ne koristim ih cesto za filmove,
najcesce su uparene sa telefonom (razgovori/muzika), i tu rade besprekorno.

Probacu kasnije, pa ako nesto lose primetim u tom smislu, vraticu se da ih zapljunem.

Edit: nikakvo kasnjenje nije primeceno na nekoliko duzih youtube klipova.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 11.11.2011. u 16:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Prednosti i mane bluetooth stereo slušalica (vs. RF)29.01.2012. u 02:32 - pre 148 meseci
Postoje li još neke stereo bluetooth sluške koje su se dobro pokazale kao Sennheiser MM100?

Bio sam u SAD i ladno zaboravio da ih kupim za male pare preko eBay-a (inače su $150).

Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Prednosti i mane bluetooth stereo slušalica (vs. RF)

[ Pregleda: 2387 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.