Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako obojiti ćelije pod odredjenim uslovima?

[es] :: Office :: Excel :: Kako obojiti ćelije pod odredjenim uslovima?

[ Pregleda: 11049 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drasko1

Član broj: 84633
Poruke: 16
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Kako obojiti ćelije pod odredjenim uslovima?15.10.2011. u 15:26 - pre 151 meseci
1. pitanje:
Kako postići da se u koloni G preostalo dugovanje, sve dok se ne izmiri u celosti, ispisuje crvenom bojom, a kada se dug izmiri da rezultat (0,00) bude ispisan crno?


Iz prethodnog pitanja proisteklo je i sledeće:

2. pitanje:
Kako u neku ćeliju uneti "pravilo" (pomoću funkcije, makroa,... ili kako već) da se u njoj odbrojava vreme do ispunjenja odredjenog dogadjaja na odredjeni datum i/ili vreme?
Konkretno: kako u ćelije E19, E20 i E21 uneti to "pravilo" da na dan dospelog plaćanja 15. nov. (u xx.xx sati) da se ćelija oboji u crveno ukoliko se u nju prethodno, odnosno sve dok se u nju ne unese iznos uplate, a kada to učinimo da ćelija ponovo dobije "staru" boju?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Kako obojiti ćelije pod odredjenim uslovima?15.10.2011. u 18:48 - pre 151 meseci
Ovo prvo rešavaš uz pomoć kondicionalnog formatiranja. Ideš na Home>Styles>Conditional formatting>Manages Rules>New Rule i biraš opciju "Format only cells that contain". Dole možeš da vidiš opcije koje ti trebaju. Kasnije dodaš još jedno pravilo ako želiš da imaš posebno formatiranje i u suprotnom slučaju.

Ovo drugo takođe rešavaš pomoću kondicionalnog formatiranja. Ideš ponovo na Home>Styles>Conditional formatting>Manages Rules>New Rule i biraš opciju "Use formula to determin which cell to format". Koristiš formulu:
=IF(E19=0;IF(TODAY()>DATE(2011;11;15);TRUE;FALSE);FALSE)
Dole vidiš kako treba da izgleda dijalog. Kasnije dodaš još jedno pravilo ako želiš da imaš posebno formatiranje i u suprotnom slučaju. U tom suprotnom slučaju izmeniš formulu tako da TRUE postane FALSE i obrnuto.
=IF(E19=0;IF(TODAY()>DATE(2011;11;15);FALSE;TRUE);TRUE)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drasko1

Član broj: 84633
Poruke: 16
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako obojiti ćelije pod odredjenim uslovima?16.10.2011. u 09:12 - pre 151 meseci
@Brodoplovac, hvala ti mnogo, ovo sam baš tražio. I funkcioniše odlično. Samo bih te još pitao da li se, u ovom drugom slučaju, u formulu može ubaciti pored datuma i vreme (npr. 11.00 sati)? Pozz
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Kako obojiti ćelije pod odredjenim uslovima?16.10.2011. u 12:25 - pre 151 meseci
=IF(E19=0;IF(NOW()>DATE(2011;11;15)+11/24;TRUE;FALSE);FALSE)
 
Odgovor na temu

vukiczlatan
Zlatan Vukic
ne zaposlen
Beograd

Član broj: 95001
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 59778960


Profil

icon Re: Kako obojiti ćelije pod odredjenim uslovima?13.03.2014. u 22:25 - pre 122 meseci
Pozdrav svima na ovom forumu,

Ja imam slican problem. Kod mene se radi o tome da zelim da obojim u crvenu boju ceo red jedne tabele u zavisnosti od rezultata na kraju tog reda.

Tacnije zelim da ukoliko imam u jednom danu prekovremenih sati, ceo taj dan mi bude u zutoj boji, ili ukoliko je taj dan ne radan da bude u crvenoj ili ako sam uzeo godisnji odmor da bude u zelenoj?

Unapred hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

p.djole
Petrović Đorđe
Ugrinovci

Član broj: 265690
Poruke: 46
87.116.133.*



+6 Profil

icon Re: Kako obojiti ćelije pod odredjenim uslovima?14.03.2014. u 00:17 - pre 122 meseci
Dodao sam jednu kolonu u koju upisujes "GO" odnosno "SL" zavisi da li je odmor ili slobodan dan, nedelje uvek pisi "ned" i red ce biti obojen u crveno. Ako dodatna kolona nije problem ovo bi trebalo da zadovolji sve opcije.
Pozdrav
djole
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Kako obojiti ćelije pod odredjenim uslovima?

[ Pregleda: 11049 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.