Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme

[es] :: Access :: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme

[ Pregleda: 3117 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 18:06 - pre 152 meseci
Ne znam kako da rijesim sledeće, pa se nadam da mi moćete pomoći:

Imam tabelu koja se zove BrojacCiklusa i u njoj polja ID(AutoNumber) i Brojac(Number). Na koji način mogu da inkrementiram za 1 polje Brojac kada otvorim odredjenu formu.

Primjer: Vrijednost polja Brojac je recimo 5 ali nakon otvaranja forme vrijednost se poveca na 6. Dakle ne mora inkrementirana vrijednost da se cuva u novom redu nego da se radi Update na vec postojeci (npr. Brojac=Brojac+1), tako da u tabeli uvjek imam jedan red i jedno polje Brojac koje se inkrementira nakon otvaranja forme.

Na formi bi se u TextBox-u prikazivala vrijednost polja Brojac.

Ja koristim Microsoft Access 2007.

Hvala!

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 19:14 - pre 152 meseci
U Properties polja na formi -> u osobinu Default Value upiši:
= Nz(DMax("[Brojac]";"BrojacCiklusa");0) +1

 
Odgovor na temu

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 21:07 - pre 152 meseci
Uradio sam kako ste rekli i stvarno inkrementira za 1 kada kliknem na taster Add New Record. Imam jos neka pitanja:

1. Kada kliknem na taster Save record inkrementiranu vrijednost ne sacuva nego i dalje ostane ona koju sam "ručno" upisao u polje Brojac u tabeli BrojacCiklusa. Sta da uradim da mi update-uje inkrementiranu vrijednost?
2. Mogu li nekako u nekom od Event-a da upisem komandu za New Record pa da nakon otvaranja forma odmah bude spremna na unos? (Volim da aplikacija bude sto jednostavnija i sa sto manje klikova za korisnika. U ovom slucaju bi mi kursor odmah bio na zeljenom polju za unos.)
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 21:18 - pre 152 meseci
BeforeInsert

Polje = Nz(DMax("[Brojac]";"BrojacCiklusa");0) +1
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 21:28 - pre 152 meseci
Before Insert polje imam samo na Properties Forme dok na Properties TextBox-a nemam. Probao sam na polje BeforeInsert Properties-a Forme ali nije radilo. Jos neki predlog? Hvala!
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 21:39 - pre 152 meseci
Okacite taj Vas primer da vidimo sta u stvari zelite?
 
Odgovor na temu

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 21:54 - pre 152 meseci
Posto je app ogromna, sa mnogo upita, formi i tabela, napravio sam samo ono sto me muci kao novu bazu da se lakse mozete snaci. Ako rijesite ovde mislim da nece biti problema da se implementira. Jos jednom, hvala mnogo na pomoci.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 22:15 - pre 152 meseci
Da, BeforeInsert FORME.

Kada unesete prvi karakter novog zapisa, taj događaj se izvršava. Opisno: "kada se započne unos u novom zapisu, u polje pod nazivom 'Polje' upiši broj iz 'Brojač'-a uvećan za 1; ako ne postoji, upiši 1".
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 22:32 - pre 152 meseci
Pretpostavljam da je i ovo jako vazno ali ja sam potpuno zaboravio to da pomenem: Na formi na kojoj se ispisuje inkrementirana vrijednost brojaca postoji Subform kreiran tako sto sam izvukao jedan select query. Qurey je kreiran na osnovu sasvim druge tabele koja nije u relaciji sa tabelom BrojacCiklusa. Kada zatvorim formu podaci se u tabeli na osnovu koje je kreiran query sacuvaju ali se jedino ne sacuva inkrementirana vrijednost brojaca.
 
Odgovor na temu

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 23:24 - pre 152 meseci
Vrijednost polja Brojac se moze povecati sa SELECT BrojacCiklusa.Brojac + 1 AS Brojac FROM BrojacCiklusa.Brojac;

Ali kako prikazati rezultat query-a u textboxu na formi ili mozda jos bolje kako ga update-ovati u polje Brojac tabele BrojacCiklusa?
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 23:32 - pre 152 meseci
Da li ste ovo zeleli?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 23:41 - pre 152 meseci
Meni je samo vazno da kad otvorim formu da mi se polje Brojac u tabeli BrojacCiklusa inkrementira za 1 i da se inkrementirana vrijednost update-uje u polje Brojac. Nije mi vazno da li cu uraditi pomocu Query-a ili DMax-a, vazno je samo da radi. Do sad sam uspio da po gore navedenim uputstvima inkrementiram vrijednost polja Brojac ali samo u TextBox-u, ali ne znam kako da inkrementiranu vrijednost update-ujem na polje Brojac. BeforeInsert ne daje rezultate. Moj Query takodje inkremenira, ali ne znam kako da rezultat query-a prikazem u TexBox-u i taj rezultat update-ujem u polje Brojac.

Znaci, trebalo bi da kad otvorim formu vrijednost u polju Brojac bude 1, sledeci put kad otvorim formu vrijednost u polju Brojac bude 2 i tako dalje....
 
Odgovor na temu

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 23:45 - pre 152 meseci
Zorane, moglo bi ovako! Samo mi kazite da li bih mogao nekako uraditi da mi se AddNewRecord "odradi" prilikom otvaranja forme da ne moram da "kliknem" na taster Novi, cisto da mi ostane fokus na prvom polju za unos?

P. S. Hvala Vam na trudu!!!
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 23:48 - pre 152 meseci
Ne znam da li neko čita šta ja pišem... BeforeInsert je događaj "ispod" kojeg se izvršava program kada se započne unos u novom zapisu. OK?
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme14.10.2011. u 23:52 - pre 152 meseci
Da, da, da, izvini. Toliko sam odlutao sa ovim problemom :)
 
Odgovor na temu

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme15.10.2011. u 00:11 - pre 152 meseci
Moze i ovako. Kada se u Properties forme DataEntry postavi na Yes, prilikom otvaranja te forme automatski se otvara NewRecord.

Mnogo ste mi pomogli. Hvala i nadam se da ce ovo pomoci jos nekom da rijesi svoj problem :)
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme16.10.2011. u 19:46 - pre 152 meseci
Pravilo broj 1.

Kad ti neide od ruke programiranje, rjesavanje problema , odi pa popi pivo !


opet neide ...

odes na drugo pivo

....


....


.... poslije 10 pive sve radi ko urica ... provjereno ... vjeruj meni


 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Inkrement polja u tabeli nakon otvaranja forme

[ Pregleda: 3117 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.